Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody Among Us Hide…

Postřehy z epizody Among Us Hide…

Postřehy z epizody Among Us Hide…

Po šesti měsících na téměř opuštěné cizí planetě jsme se tento týden konečně vrátili zase k hlavnímu dění aktuální řady seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. V její šesté epizodě Among Us Hide… jsme se dočkali jak nástupu nového padoucha, tak i jednoho šokujícího odhalení. Bylo ale vlastně šokující?


36 0
8.11.2015

Byl to zahradník!

Nemalá část epizody Among Us Hide… byla věnovaná mimo jiné i tomu, jak se Mack, Daisy a Hunter snažili zjistit, zda je Banks, jeden z agentů ATCU, ve skutečnosti Lashem. Kdyby si ale tahle trojka přečetla naše předminulé postřehy, ušetřila by si tím spoustu času, neboť právě v nich jsme si vcelku podrobně rozebrali, proč Banks Lashem být nemůže.

Zároveň ale nemá cenu chodit kolem horké kaše, protože, jak teď už všichni víme, ani tyhle postřehy nejsou zdaleka vševědoucí. Zatímco minule jsem tu totiž, rovněž s notnou podrobností, rozebíral, proč Lashem nemůže být ani Andrew, epizoda Among Us Hide… mě vyvedla z omylu. A přestože tak už nemá cenu zápasit s jasnými fakty, pořád si myslím, že spojit tyto dvě postavy nebyl dobrý nápad. Ne ani tak proto, že by to nebylo možné (v dalších dílech se snad dozvíme, jak Andrew tak efektivně dribloval mezi několika místy téměř současně), jako spíš proto, jak hrozně línou scenáristickou kličku tenhle zvrat představuje.


Odhalení, že Andrew je Lashem, totiž bohužel spadá do klasického příběhového klišé, kdy se vezme stoprocentně kladná postava, kterou mají vesměs všichni rádi, a od které by nikdo nečekal nic zlého, a ve velkém zvratu se z ní udělá hlavní padouch. V předminulých postřezích jsem psal, že pokud by Andrew skutečně byl Lashem, musel by buďto trpět rozpolcenou osobností, anebo být naprostý sociopat. A po nejnovější epizodě už víme, že správně je za B.

Někdo by mohl namítat, že zvrat okolo Andrewa se nijak neliší od odhalení Warda na konci první řady, právě to je ale omyl. Ward byl v první sezóně stále se vyvíjející postavou, která zjevně pořád měla jistá tajemství a jakýsi „druhý život“, který byl znatelný zejména po představení jeho mentora Johna Garretta. Udělat z Warda agenta Hydry byl proto ze scenáristického hlediska brilantní krok, který tak skvěle fungoval mimo jiné i díky tomu, že tvůrci k tomuto odhalení zjevně spěli už nějakou dobu.

Jistě. Více informací se o Andrewově proměně nejspíš dozvíme v příští epizodě, už teď se ale toto odhalení jeví silně samoúčelně a paradoxně snad až moc „komiksově“ (ve smyslu sahajícím pod úroveň aktuální vypravěčské kvality Agentů). V tomhle ohledu už samozřejmě nemá smysl brečet nad rozlitým mlékem, jen jsem ale těmito odstavci chtěl obhájit svoje prvotní přesvědčení, že Andrew by Lashem skutečně neměl být. A ať už to vidíte stejně jako já, nebo jste názoru opačného, klidně si o tom můžeme popovídat dole v komentářích. :)

(Staro)Nový hráč na šachovnici

V poslední epizodě jsme se mimo jiné dočkali i nové tajemné postavy v podání Powerse Boothe. A jak jste si ostatně mohli přečíst už v naší novince z minulého víkendu, Boothe není ve světě Marvel Cinematic Universe žádným nováčkem, neboť už v prvních Avengers si zahrál jednoho z členů Rady světové bezpečnosti.

Nabízí se tak otázka, zda je nová Boothova postava v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. toutéž jako v Avengers. Upřímně, nemusí být. Z původní postavy v Avengers jsme viděli jen nejistou siluetu a větší prostor tak dostal spíše Boothův hromový hlas, kterému se musel zodpovídat Nick Fury. Avšak na druhou stranu, nebylo by zajímavé, kdyby obě tyto postavy byly vlastně jedna a ta samá? Víme, že ve Světové radě bezpečnosti měla Hydra své chapadlo už v podobě Alexandra Pierce z Návratu prvního Avengera, takže k Hydře tedy klidně mohla patřit i tato stínová figura. To se snad dozvíme v následujících dílech.

Velmi nelidské vztahy

Největším problémem stávajícího S.H.I.E.L.D.u by ale přitom nemusel být ani Lash, ani nový děsivý spojenec(?) Granta Warda. Aniž by si to totiž uvědomoval, řediteli Coulsonovi se jeho malé království začíná bořit zevnitř.

Phil Coulson si je díl od dílu čím dál blíž s Rosalind Price, šéfkou jednotky ATCU. Je vidět, že Coulson si svůj ženský protějšek zjevně opravdu oblíbil, je však otázka, zda to Rosalind vidí stejně, či jestli s Coulsonem jenom manipuluje (osobně si pořád myslím, že Rosalind není záporná postava, ale po tom Andrewovi už radši mlčím). Tak jako tak ale například nemůžeme vyloučit, že Rosalind v aktuální epizodě možná skutečně narafičila ono vloupání do svého bytu, jen aby mohla s Philem navázat osobnější vztah. Jenže za jakým účelem? Inu, toť otázka.

Na konkrétních úmyslech Rosalind Price ale momentálně až tolik nezáleží. Ať už se totiž mezi ní a Coulsonem děje cokoliv, hlavní problém je v tom, že to vidí Daisy, která v poslední epizodě navíc sledovala, jak Coulson přihlíží nelidské (a to hned ve dvou smyslech toho slova) „archivaci“ živých subjektů v područí ATCU. Protože i kdyby Rosalind skutečně chtěla těmto lidem pomoct a skutečně pro ně hledala lék, ve výsledku na tom nesejde.

Přes všechny možné argumenty totiž Daisy nyní táhne především instinktivní strach o své vlastní lidi. Lidi, které teď nikdo kromě ní neochrání. A jakmile si Daisy začne myslet, že Phil Coulson, její mentor a ochránce a vlastně i větší otec, než jakým pro ni kdy mohl být Cal, se k ní a jejím lidem začne obracet zády a paktovat se se stínovou vládní agenturou… To pak asi začne být zajímavé.

FOTO: ABC

Diskuze /46

Mouchal

Díky za článek :) upřímně souhlasím s tím Andrewem.. ikdyž jsem to čekal, taky jsem ho nechtěl jako Lashe a přijde mi to od tvůrců jako takový zvrat ala „sedněte si z toho všichni na pr*el“ :D ale uvidíme dál, třeba to bude zajímavé. PS. jen malá chybička „božit zevnitř“ :)

8.11.2015 | 18:15:53
KRAMPUS

Mám teorii: Co kdyz jsou 2 Lashové? :D

#3 Hurley
8.11.2015 | 18:28:01
Hurley

#2 KRAMPUS: A 42 Andrewů!!!

#11 KRAMPUS
webmaster
8.11.2015 | 19:04:07
marecek8

Ten Andrew sa nepozdáva ani mne. Ako bolo mi jasné od momentu, keď Daisy zistila, že sa Lash dokáže premeniť na človeka, že to nebude nikto nový… práve naopak, ale teóriu o Andrewovi som si prečítal práve tu po prvýkrát a keď sa túto epizódu schyľovalo k veľkému odhaleniu, ostal som trochu sklamaný. Nenapadá mi síce žiadny iný kandidát, ale no uvidíme, keď sa dozvieme o Andrewovi úplne všetko, možno to bude všetko dávať väčší zmysel. Každopádne, na Wardovo odhalenie to určite nemá a súhlasím teda, že toto je celkom iná situácia, ktorá zatiaľ na Andrewa veľmi nesedí…

8.11.2015 | 19:11:36
Ratemus

mě napadla teorie že Andrew není Lash ale Lash je Andrew, prostě má schopnost se měnit v lidi, unesl Andrewa nebo ho zabil a přeměnil se v něj a infiltroval se do SHIELDU ke Coulsnovi, protože jistě Andrew nesežral rybí olej a najednou nezačal zabíjet Inhumans,,,,

no nevim taky ale mohlo Hunterovi dojít že když byli s Coulsonem připoutaní v metru, tak tam s nimi byl i Banks zatímco Lash napadl Lincolna, nebo tak nějak…

podle mě taky není Rosalind zaporná postava, těch tajnech padoušskej organizací už bylo dost tak ted by to mohl být spojenec proti zbytku Hydry, Lashovi, Inhumans a Wardovi… taky mi přijde trapný že celou dobu byl Andrew v pohodě a najednou se provalí že je Lash a hned má přísný hustokruto přísný výraz v obličeji :-D stejně si myslim že Lash byl vyslanej Black Boltem aby sám podle sebe rozhodl kdo si z nových Inhuman zaslouží schopnosti, navíc má schopnost se nejspíš proměnovat v jiný jako Mystique třeba

8.11.2015 | 19:20:12
Halbi

Otázka teď spíš je,proč to Andrew dělá :)

#7 Ratemus #8 Hurley
8.11.2015 | 19:38:23
Ratemus

#6 Halbi: 1. bud je to Lash kterej se přeměnuje na Andrewa a jestli je to podle komiksu tak je vyslanej královskou rodinou aby zredukoval množství a určil kdo si z nových Inhumans, po sežrání rybího oleje, schopnosti zaslouží a kdo ne 2 nebo je to Andrew a z nějakého důvodu (rybí olej) nedokáže ovládat svou schopnost nebo dokáže a vidí velký potenciál a tim rozhodl se zabíjet nové Inhumans kteří jsou zbabělí a bojí se používat své schopnosti nebo si myslí že si je nezaslouží, asi jako Sylar v Heroes 3 nebo je to Inhuman už dávno a jen čekal na signál (např od zmíněné králosvké rodiny) kdy má začít používat své schopnosti a na úkol určený zhora – zabíjet Inhumans

8.11.2015 | 19:45:43
Hurley

#6 Halbi: Protože z něj udělali bezcharakterního sociopata… V podstatě po vzoru každýho druhýho záporáka v MCU filmech. :)

webmaster
8.11.2015 | 20:02:10
Scarity

Taky se mi Andrew jako Lash nelíbí, slabota od tvůrců (leda by s tím měli nějaký velký záměr a chtěli diváky posadit na zadky postupně). A Rosalind mi nepřijde kladná teda, spíš jako antihero typ, s vlastní spravedlností a pravidly.

A taky si myslím, pokud má mít Daisy jednotku Secret Warriors, že asi je čas ty Inhumany začít ukazovat a cvičit, protože mi přijde, že mají rozehraných víc než dost linií, tak aby se to taky střetlo s třetím Capem atp.

#10 Hurley
8.11.2015 | 20:05:48
Hurley

#9 Scarity: Hele nad tím posazením na zadek furt nějak přemýšlím. Že co když to ve skutečnosti není takhle debilní, ale bude to mít ještě nějakej twist po twistu. Že prostě jeho motivace nebudou jenom „nemám rád Inhumans, muhuhahaha“, ale že v tom bude něco hlubšího. Lash říkal, že to, co dělá, je nezbytný, tak si furt nechávám trošku naděje, že to celý nebude jenom o Andrewových genocidních pohnutkách, ale o něčem větším. Moc šancí tomu ale nedávám, tak uvidíme…

#15 paule #24 bublifuk
webmaster
8.11.2015 | 20:10:43
KRAMPUS

#3 Hurley: mohlo by :D

8.11.2015 | 20:18:59
JeziDan

Takže k Lashovi. Ze začátku se mi ta teorie Lash = Andrew líbila. Teď si říkám, že je to vážně divné. Chybí mi důvod proč dělá to co dělá. (Ale to asi bude v dalším díle). Jenom doufám, že to bude trvat dýl, než to zjistí ostatní. Přece jenom to ví May a ta se bude nejspíš snažit nejprve si o tom promluvit s Andrewem a potom s Coulsonem.

Teď k té postavě, kterou hraje Powers Booth. Klidně to může být ta samá postava jako v Avengers. Zajímavé je, že v druhém Captainovi, pokaždé když jsou vidět členové rady on chybí. A to hlavně na konci kdy Pierce prakticky pozabíjel celou radu.

A co se týká Daisy, myslím si, že tyhle rozpory mezi ní a Coulsonem by mohly částečně vést k seriálové verzi Civil War. Problémem je, že si oba dokážu představit na straně Captaina, takže uvidíme.

#28 db
8.11.2015 | 20:27:18
el_stepak

Já čtu hodně teorie různě po webu a i když sice nemůžu zajistit 100% pravdivost, tak jsem četl citovaný rozhovor jak s Blairem Underwoodem (Andrew) tak s Powersem Boothem. A právě Boothe prý řekl, že se rád navrací do MCU jako Malick. Z této formulace by vyplývalo, že už někdy dřív hrál Malicka = Malick patřil do světové rady. Pokusím se najít stránku, kde jsem to četl, ale už do nějaké jiné diskuze tady na Edně jsem posílal odkaz nějaký rozbor co je zač ten Gideon Malick a psalo se tam také, že už byl ve světové radě.

Jak jsem už psal, nevím co je na tom pravdy, ale přijde mi to zajímavé :)

#14 el_stepak
8.11.2015 | 20:50:38
el_stepak

#13 el_stepak: Během hledání jsem narazil na jinou stránku ale tam se také píše doslova Boothe’s character has been confirmed to be the same as the member of the World Security Council he portrayed in The Avengers. – Bylo potvrzeno, že postava, kterou hraje Boothe, je ta samá jako člen Světové Bezpečností Rady z filmu Avengers.

8.11.2015 | 20:54:26
paule

Já jen doufám že to s Rosalind nedopadne tak že ona bude sice kladná postava ale někdo nad ní bude záporná to už je taky taková klasická zápletka kdy se klaďas musí rozhodnout jestli udělá správnou věc nebo bude poslouchat rozkazy od záporáků
#10 Hurley: Zbožné přání ale bylo by to super. Myslím že asi všichni čekáme a doufáme že dostaneme nějaké odůvodnění

#16 el_stepak
8.11.2015 | 21:05:11
el_stepak

#15 paule: Když se jí agenti ptali někdy na začátku série kdo je její šéf, tak ona řekla, že ona sama :D Nad ní je asi jen prezident Ellis a to je celkem klaďas.

8.11.2015 | 21:09:17
Zouby52

No tak podle me Daisy vs Son of Coul bude jakasi paralela ke Captain vs Iron Man. Serial by tim pripravil pudu pro film, ale nedokazu si predstavit Coulsona proti Capovi :-D, byt neprimo.

#20 el_stepak #23 Historic
8.11.2015 | 21:23:23
mike2

Myslím, že hlavní chyba je v tom černobílém dělení na (absolutně) dobré a (absolutně) špatné. V životě to takhle jednoduše nefunguje – a v dobrých filmech a seriálech by taky nemělo (tohle je třeba důvod, proč se mi lílbí Battlestar Galactica nebo Game of Thrones, tam je krásně vidět, jak to černobílé dělení naprosto nefunguje). Někdo je na správné straně, ale jen ze zbabělosti nebo ze zištných důvodů, jiný to sice myslí dobře, ale ve své pomýlenosti dokáže napáchat víc zla než leckterý opravdu do morku kosti prohnilý padouch.

IMHO je Rosalind přesně ten typ pomýleného pachatele dobra. Když už se tak nabízí paralela s X-Men (a zápletka s lékem ji jen posiluje), tak bych ji přirovnal třeba k Bolívaru Traskovi z Days of Future Past – a svým způsobem trochu i k Magnetovi (X-Men 2 nebo First Class). Tedy někdo, kdo si vytyčí chvályhodný cíl ochránít „své lidi“, ale jde za ním přes mrtvoly (doslova) a zapomíná, že účel sice světí prostředky, ale že prostředky mohou znesvětit účel. Daisy je vůči tomuto pokušení zatím imunní, ale kdo ví, pokud by se konflikt ještě víc vyhrotil, jestli by do této pasti taky nemohla sklouznout.

8.11.2015 | 22:06:17
-Pako-

Mě napadlo, už před nějakou dobou, jak Lash staví ty svoje portály, nemůže si udělat taky nějaký který ho přesune někam dál než skrz zeď…?? Který samosebou za sebou nenechává díru ve zdi.

#20 el_stepak
8.11.2015 | 22:15:30
el_stepak

#17 Zouby52: Daisy nebude pro registraci Inhumans (pokud bys jí přirovnával ke Starkovi)

#19 -Pako-: Hej to je pravda, v tý nemocnici mám pocit že jednou zmizel v jedný zdi a pak vyšel z druhý – asi se umí nějak přemisťovat, stejně i když se propadl podlahou, tak se musel nějak odportovat, protože kdyby utíkal normálně (i v Andrewovské podobě), tak by si ho někdo v okolí z ATCU nebo SHIELDu všiml = vysvětlení úniků Andrewa ze základny…

I když, tohle vypadá tak jasně jednoznačně, že to tak asi nebude (AoS logic) :D

#22 -Pako-
8.11.2015 | 23:01:32
BLHikachu

Súhlasím s tím že to nie je zas až ak čiernobiele ako to tu mnohý popisujú. Pozrite sa na to takto, ako by sa k Inhumans postavil SHIELD (obzvlášť po skúsenosti May) keby jeho súčasťou nebola Daisy? ATCU má pár dobrých argumentov, a aj keď v seriály zastávam skôr stranu Daisy, myslím, že keby tu nebola, SHIELD by sa k Inhumans choval rovnako ako ATCU a nemusí to nutne znamenať že jeden alebo druhý sú „zlý“. Bohužiaľ žijeme vo svete kde banda nabúchaných ľudí zo schopnosťami predstavuje riziko a či už ich chceme trénovať a použiť k vyššiemu dobru (napr. Avengers) alebo ich liečiť (ATCU) vždy tu to riziko bude. A pokiaľ ide o Andrewa tiež si nemyslím, že je to len nejaký tupý sociopat, ktorý si povedal že vykinoží všetkých Inhumans. Alebo že je súčasťou jeho schopností že ich musí zabíjať (WTF? ._.), alebo že je Lash nejaký supervyslanec z inej planéty aby vybral ktorý sú „hodný“, pretože pokiaľ viem tak komixový Lash síce presne toto robil, ale nechápem prečo by chcel zabiť Lincolna a Alishu ktorý si poctivo počkali na zvolenie a ušetril Daisy ktorá si k tomu prišla tak trochu po svojom. Myslím, že jediný dôvod prečo ju nezabil je že ju potrebuje, pretože je to jeho priama spojka k Lincolnovi a ostatným Inhumans, uľahčuje mu prácu, ale v konečnom dôsledku ju plánuje zabiť. A dôvod? Prečo by proste len nemohol mať podobne ako ATCU iný trochu radikálnejší pohľad na vec? Inhumas sú hrozba, sú nebezpečný pre ľudí a Andrew viac než ktokoľvek iný vie ako moc. Či už cez May a Bahrajn, alebo ako poradca SHIELDu. Prichádza s nimi a ich schopnosťami do každodenného kontaktu a vie čoho sú schopný. Nehovorím, že jeho pohľad na vec by v tomto bol správny, ale rozhodne by som ho dokázala pochopiť. Koniec koncov aj Frye povedal, že by ho nemali loviť ale pomáhať mu, že je to „len chlap čo sa snaží spraviť správnu vec“. Nemusel ‚zožrať rybí olej a povedať si idem zabíjať Inhumas‘, jednoducho sa mu stalo čo sa stalo (či už cez rybí olej alebo proste kúpaním v mori :‚D) a povedal si že vezme celú situáciu do vlastných rúk. Pretože narovinu keby som bola na Andrewovom mieste a mala sledovať ako Coulson s Daisy zakladajú tím nadaných ľudí pričom percento nadaných stúpa možno by mi tiež trochu preplo a nemohla tomu len tupo prizerať a ešte im ich aj 'schvalovať ako na bežiacom páse‘ :).

8.11.2015 | 23:13:09
-Pako-

#20 el_stepak: Podle mého něco na ten způsob udělají, protože přece nikdo neřekl, že byli díry ve zdech až ven z nemocnice, prostě prošli za ním a on pak prostě zmizel. Proto si myslím, že nějakým způsobem to oni mají takhle zpracované, že může ty portály používat třeba jen na určitou vzdálenost ale různými způsoby (díra ve zdi, či žádné stopy)

9.11.2015 | 0:04:00
Historic

#17 Zouby52: Son of Coul :-D Díky, na to jsem už dočista zapomněl.

webmaster
9.11.2015 | 0:06:53
bublifuk

#10 Hurley: Osobně mám za to, že došlo k něčemu zásadnímu na dovolené a ten, kdo se z ní vrátil, prostě nebyl Andrew ale Lash který se za něj vydává či „něco“, co do Andrewa „vstoupilo!“ a ovládá jej – plus potenciálně složitější motivace. Jde mi o to, že vlastně mělo logiku, aby May na té dovolené bez vysvětlení opustil. Kdo by si mohl lépe všimnout, že není tím, koho znala?

9.11.2015 | 3:02:25
sokol

Hurley, mluvit o lenosti ve scénáři a příběhových klišé bych si opravdu nechal až po shlédnutí (minimálně) dalšího dílu. Chápu, jsi asi zklamaný, ale sám jsi psal, že by to vybočovalo z doposud kvalitního scénáře Agentů. Upřímně jsem se nad tím zamyslel a uvědomil si, co vlastně od začátku od Andrewovi doopravdy víme – má vysoké charisma, je psycholog, byl manžel Melindy a…není to vše? Dále bych neužil silné slovo sociopat. Andrew je evidentně geniální psycholog. Dle mne si mohl svůj stav bez problémů vysvětlit (spíš se obelhat) a tím nepropadnout vnitřní krizi jako ostatní Inhumans. Fakt bych počkal aspoň týden než tu vařil z vody. Nakonec mi přišlo, že v Coulsonově týmu se schyluje také k takové menší „Občanské válce“.

#26 Hurley
9.11.2015 | 7:55:55
Hurley

#25 sokol: Vážně, vážně doufám, že v tomhle budeš mít pravdu. :)

#31 sokol
webmaster
9.11.2015 | 8:19:57
Ratemus

aby se nakonec z Quake nestala taková malá Magneto…

9.11.2015 | 9:16:29
db

#12 JeziDan: tiez mi pride ze konflikt medzi daisy a coulsonom je taka serialova „priprava“ na civil war.

9.11.2015 | 11:00:53
doomhammer

V tom že je Andrew Lash sa podla mňa otvára možnosť udobrenia medzi Rosalind a Daisy. Okrem toho že „nepriateľ môjho nepriateľa je môj priateľ“ Stavím sa že nikto z SHIELDu ho nebude chcieť zlikvidovať, ale na to aby ho väznili konvenčnými metódami je príliš nebezpečný. Sama Daisy teda uzná že na prístupe Rosalind niečo je a potom čo ho chutia jej ho dajú do stáže aby sa pokúsili ho vyliečiť. Jediná dalšia alternatíva ako mu zabrániť vraždiť ďalších inhumans by bolo ho zabiť a to nikto samozrejme nebude chcieť.

9.11.2015 | 12:08:09
Ratemus

podle mě takovej Mack ho určitě bude chtít zabít, oni jistě nezapomněli čeho byla schopná matka Daisy, takže si myslim že se to tam rozdělí do dvou skupin…

9.11.2015 | 12:17:01
sokol

#26 Hurley: Přinejhorším budeš mít pravdu a budeme zklamaní oba. Protože jak píše Kevin Garcia (http://observationdeck.kinja.com/…d-1740474497): „…the evil Inhuman killer is the same person as the benign therapist to wayward Inhumans. Imagine that, a psychologist that turns to evil! Well, other than DC’s Hugo Strange, and Harley Quinn, and Marvel’s Moonstone, and Dr. Faustus, and… you know what, skip the list. It happens, move on. In the comics, Lash’s pre-Terrigenesis name isn’t that important because he was raised in an isolated Inhuman community. He is very unlikely to have a doctorate in anything.“

Řekneme si za týden…

9.11.2015 | 18:45:13
Drticool

Podle mě jsou Inhumans především občané USA (většina zadrženách ATCU), jako každý jiný a měli by pro ně platit stejný práva jako pro ostatní. Tedy by je neměli držet zavřené proti jejich vůli. Jinak je to v podstatě minimálně rasizmus, omezování osobní svobody a další. A ani americký prezident nemůže vydat (schválit) zákon, který je proti ústavě (dát ATCU povolení zabíjet, nebo jakkoli dle jejich uvážení s nimi zacházet) a to nemluvím o mezinárodních dohodách. Jinak bejt na místě inhumans tak se sbalím a pofrčím do Mexika a nebo Kanady (podle toho kam to mám blíž) a odtud dál do evropy a nebo ásie. ATCU má pokud jsem to správně pochopil povolení (nelegální) pouze od USA trotla co si říká prezident a Lash by tím měl také utrum.

#34 Ratemus #35 bublifuk
10.11.2015 | 0:52:54
stopkins

Osobně si nemyslím, že by tvůrci nechali události kolem Daisy zajít moc daleko. Pokud budeme vycházet z komiksů Daisy Jhonson alias Quake se objevila například v Tajná válka. Zde byla představena jako agent s prověrkou úrovně 10 které Fury věřil dokonce víc než agentce Maria Hill. Ale kdo ví nakonec je to odlišné universum.

10.11.2015 | 1:17:26
Ratemus

#32 Drticool: jestli jsi viděl první díl třetí serie tak tam jde ke konci jasně vidět na mapě světa objevující se případy vznikajících Inhumans po celém světě…takže nemyslim že jsou jen američané…já si stejně myslim že ten president je celou tu dobu RedSkull

#41 Drticool
10.11.2015 | 6:15:14
bublifuk

#32 Drticool: Možná jsem už trochu cyničtější, nebo méně věřím americké vlajce a s ní spojenými proklamacemi. Minimálně ovšem stojí postavy seriálu před následujícími problémy a absentujícími definicemi. Předně: jsou Inhumans LIDÉ? Protože občanem může být pouze člověk (a pomiňme, že třeba indiánům – původním obyvatelům – dali Američané občanství až 1924 poté, co je řádně zmasakrovali a zašlapali). Ale řekněme, že na Inhumans budeme pohlížet jako na lidi a řekněme, že všichni ti odchycení ACTU měli status občana USA (mohlo jít i o nelegály, lidi s vízem). Třeba v ČR existuje poměrně široká škála nemocí, u nichž je ze zákona povinná hospitalizace a izolace. A nechce se mi věřit, že by v USA z hlediska zákona nebyl problém nechat běhat člověka s otevřenou TBC, břišním tyfem atp. po Manhattanu jenom proto, že se nechce nechat izolovat.

A problém inhumans – budeme-li v nich vidět lidi – je ten, že trpí závažnou chorobou, jež je změnila, o níž nikdo nemá tušení jak funguje a jež závažně ohrožuje okolí svými projevy – zde například třesením atomy, vyřezáváním děr do lidí, rozpouštěním kovových částí… Přičemž tyto projevy mohou být zcela nekontrolovatelné (emoční rozrušení, neschopnost zvládat emoce, dotyčný netuší jak je ovládat) či je lze dokonce vnímat jako zbraň (a v případě Daisy vyloženě hromadného ničení). A byť je držení zbraně povoleno dodatkem č.2 ústavy (ovšem zákonné normy se liší stát od státu), bezpochyby podléhají alespoň elementární evidenci která zde není nijak dodržena a jíž se Inhumans aktivně brání.

A konečně – inhumans mohou představovat bezprecedentní ohrožení „bezpečnost lidu a státu“ – nezapomínejme, že jsme v universu, kde v rámci bojů mezi různými inhumans a mimozemšťany byla zmasakrována část NewYorku, s jedním městem se prásklo o zem, svět se pokusil ovládnout superprogram, lidé umírají i při menších střetech našich hrdinů, Daisina maminka se pokusila zotročit lidstvo… Vážně by v takovém světě lidé lpěli na ústavě? Po Pearl Harboru neváhali zavírat do lágrů kohokoliv, kdo měl jakékoliv spojení s Japonskem bez ohledu na fakt, že se občanem USA stal už jeho dědeček.

#36 Ratemus #38 téčko171 #41 Drticool
10.11.2015 | 6:23:05
Ratemus

#35 bublifuk: ty jsi jasnej adept na stranu Starka…tvuj argument dává smysl, ale nemyslím si že to tvůrci budou až takhle řešit i když bylo by to fajn ale to by se do toho ještě víc zamotali…po tomhle přečtení bych asi i já byl proti Inhumans a tedy na straně Starka když to převedu do budoucí Civil war… já si myslim že se nakonec i s Quake stane tak trochu padouch, protože se tam rozdělí názory a ona za každou cenu bude chtít chránit svůj lid…jen se divím že Lash nejde zabít toho zavřeného Inhumana kterého mají ve sklepě (ten co roztaví kovy) hodně by mě zajímalo kam až to dojde, jde vidět že s těmi Inhumans to vymysleli sakra dobře, takhle brzo s nimi přijít a řešit je, docela by mě zajímalo když sám president proti nim mluvil, znamená to, že jsou globálně známí i pro veřejnost, tak by mě zajímalo jak moc se to bude řešit v Civil war, jestli se tam o tom alespon zmíní slovem protože to podle mě nelze ignorovat…Inhumans jsou v MCU od roku 2014, film přijde v 2019 takže se jich asi jen tak nezbavíme, hlavně pokud seriál bude mít další řady…

10.11.2015 | 8:50:58
bublifuk

Asi ano. Protože jsem člověk a tedy ten sám o sobě slabší. Kdybych byl Inhuman, jsem na straně jejich. No a kdybych byl člen S.H.I.E.L.Du, snažil bych se hledat kompromisní cestu pro obě skupiny – ale to vždy znamená ochotu porozumět a pochopit obavy toho druhého a slevit u sebe. A Coulson zatím vždy hledal tu kompromisní cestu. Proto si od Daisy důvěru zaslouží, ale Daisy sama reaguje „i kdyby odstranili Lashe, je to rasismus, zabije-li Inhuman člověka, je to kolaterární a omluvitelná ztráta, protože chudák neví co dělá, ještě nezvládá atp.“.

10.11.2015 | 8:59:07
téčko171

#35 bublifuk: Nad určitou nutností izolace není třeba diskutovat, ale tohle pořád není válka a roli musí hrát i proporcionalita a subsidiarita – nemůžeme je zavírat v bezvědomí do kapslí a skládat je v regálech, když víme, že existuje mnohem vhodnější a mírnější řešení – odstíněné místnosti, kde budou mít ti lidé možnost se učit ovládat své schopnosti a reálně vlastní vůlí a vědomím zvyšovat své šance na propuštění zpátky do společnosti.

#40 bublifuk
webmaster
10.11.2015 | 10:57:03
nereus

Pocujte a sme si vsetci na beton isti, ze Lash tych Inhumans naozaj zabija? Neposiela „ich dusu“ niekam inam, alebo tak nejak? Nesuhlasim s Hurleyom, ze to bude take ciernobiele (imho Hurley, ten tvoj ciernobiely opis Andrewa je len tvoj sposob obrany pred sklamanim, keby to take ciernobiele nahodou bolo a v skutocnosti tomu sam neveris :-). Podla mna za tym bude nejaky vacsi twist. Bud ich nevrazdi, ale „daco s nimi urobi a na zemi skonci prazdna schranka tela, ktora vyzera ako mrtvola“ (davam tomu tak 5%), alebo ma Lash nejaky vyssi ciel, ktory, ked nam ho tvorcovia ukazu, pochopime a uzname, ze v jeho situacii by asi vacsina z nas robila to iste. Nieco na sposob Wilsona Fiska v Daredevilovi (ked scenaristi ukazali, cim vsetkym Fisk presiel, tak ste zacali chapat, preco robi to co robi a aj jeho sposoby).

10.11.2015 | 14:06:55
bublifuk

#38 téčko171: Tak když jsi zareagoval i zde, dovolím si ještě jednu odpověď i tady a z mé strany opět stopka. Každopádně je báječné, že tak rozdílně vnímáme tutéž věc. Svým způsobem to slouží tvůrcům k dobru, pokud vyvolají podobný dialog. ;-) Opět to nemíním ve zlém, ano? Hádat se kvůli seriálu by byla pitomost.

Takže reakce – o čem že to byl konec druhé řady? To nebyla válka Inhumans proti lidem? Nebyla náhodou většina nově proměněných proměněna proti své vůli? A neudělali to lidem právě inhumani? Sledujeme oba stejný seriál? Nevytěsňujeme tady náhodou minulé události čistě proto, že fandíme Daisy a Inhumans?

Jestli jsem dobře pochopil, cílem ACTU je ty lidi VYLÉČIT z inhumanity – až to budou umět. Ten sklad je čekárna (byť ne vždy asi dobrovoná – o tom v tuto chvíli nevíme nic), ne trest. Pak je lepší (pro mě osobně) čekání prospat než aby se změnilo v doživotní celu. Pro ACTU by bylo mnohem jednoduší ty Inhumans prohlásit za ne-lidi (nepřátele státu, vkastizrádce) a popravovat (utratit, deaktivovat, snížit riziko). Vlastně mne příjemně překvapili. Ale jak je vidět, každý dobrý úmysl bude po zásluze potrestán, není-li tím úmyslem mým ;-) Co že to požaduješ spolu s Daisy? „Že ses neprosil o to, aby z tebe moje maminka udělala obludu, jež pouhým dotykem taví kov? Žes při tom ublížil své rodině? V pohodě, svěř se mi a čeká tě kariéra mezi topenáři!“ Není to vlastně zvrhlejší než o co se snaží ACTU? Není to náhodou rezignace – no tak jste přestali být lidmi, no bóže!? ;-)

#44 téčko171
10.11.2015 | 16:19:30
Drticool

#34 Ratemus: Ano inhumans se objevují po celém světě, ale v seriálu nepadlo jediné slovo o tom, že by ATCU měla pravomoci ještě někde jinde než v USA krom toho přečti si co píši v závorce.
#35 bublifuk: Inhumas jsou lidé. Na jejichž předcích dělala cizí rasa pokusy a mají lidskou DNA spolu s přidaným genem cizí DNA. Pokuď by jsi to uznat nechtěl tak tu mám jeden argument: když Coulsonoj nebo deadlockoj uřízli část těla a nahradiji ji robotikou znamená to, že už nejsou lidé, ale roboti na který se nevztahují lidská práva? K té věci s nemocí. Přeměna není nakažlivá. Lidé se nebudou po styku s nimi měnit také (ikdyž by to bylo pěkné, kdyby třeba Daisy někomu podala ruku a pak by z něj byl také inhuman :-) ). Kromě toho třeba právě u té Daisy to trvalo než se začali projevovat schopnosti a Lash si s nimi také celkem hravě poradil a kromě toho nejsou všechny schopnosti vyloženě destruktivní (například Reina, Gordon, ta rozmnožovačka atd), takže někoho nahánět se zbraněmi po ulici a ještě u něj zvyšovat paniku pokřikováním pokynů typu „máte povoleno ho zabít“ není asi nejlepší způsob jak se rozumně na něčem domluvit. Kdybych byl já inhuman a viděl tohle v telce + prezident by vydal takové prohlášení, tak bych rozhodně buď vypadl do zahraničí a nebo pokuď to nepůjde tak kontaktoval advokáta. Správné řešení ze strany vlády by mělo bejt takové, že budou vysílat číslo kam můžou inhumans volat, když se přemění s tím, že jim buď pomůžou s učením jak jejich nové schopnosti ovládnout a neohrozit nikoho jiného a nebo najít jinou alternativu jak to vyřešit. Například poskytnout bydlení a zásobování v odlehlé oblasti, do které zakážou vstup ostatním lidem a tam si pak můžou inhumans sami přijít na to jak své schopnosti ovládnou, nebo jak už jsem psal o kousek výš pokuď nejsou jejich schopnosti pro lidi ohrožující můžou pokračovat ve všedním životě.

10.11.2015 | 18:10:04
Drticool

Samozřejmě na inhumans, kteří někoho úmyslně zabijí nebo se jinak proviní proti zákonům je možné použít jiných metod, ale opět by to nemělo bejt prosté zastřelení.

10.11.2015 | 18:13:54
Drticool

A ještě takovej příklad pro zamyšlení. Ty jakožto normální člověk (neinhuman) pojedeš autem najednou z ničeho nic zkolabuješ a najedeš proto do davu lidí z nichž několik nechtěně zabiješ. Zasloužíš si pro to uvěznění bez řádného soudu? Když by u něj třeba vyšlo najevo, že jsi měl nějaký akutní kolaps, který se nedal předvídat. Nebo bys byl radši zavřenej jen aby se to náhodou nestalo znovu.

#45 Piere
10.11.2015 | 18:23:08
téčko171

#40 bublifuk: Ne, po právní stránce to válka není, žádný válečný, ani jinak výjimečný stav nenastal a tedy normálně funguje právní, občanská společnost, kde fungují nějaké instituty.

Opět a znovu se tě ptám, kdes sebral, že ta izolace v odstíněné místnosti je doživotní, když bylo jasně řečeno, že je to jen dočasné opatření do chvíle, než se dotyčný naučí svou schopost ovládat – a i kdyby se mi to nikdy nepovedlo, pořád je tu šance, že to zvládnu, že se vlastním přičiněním z té mísnosti dostanu, mám možnost s tím aktivně já sám něco udělat, míč je na mé straně.

#45 Piere
webmaster
10.11.2015 | 22:34:49
Piere

#43 Drticool: tak než by to vyšlo najevo, tak pravděpodobně nebudeš smět usednout za volant, dokud ti to někdo nedovolí ne? tady taky nikdo nechce aby spali celý svůj život a prozatím, než zjistí o co přesně jde, jim omezili pohyb na nulu, neboť nevědí, kdo co udělá, kdy by byl venku.

#44 téčko171: Peníze až na prvním místě. to mi přijde jako zásadní rozdíl, udržovat někoho ve spánku v nějaký kóji a vystavět izolační místnosti z nějakých supermateriálů, dodávat stravu, specializovanou pomoc,…

#46 téčko171
11.11.2015 | 14:58:07
téčko171

#45 Piere: Tohle bylo tak blbý, že na to snad ani nebudu reagovat…

Anebo budu. Ano, samozřejmě, že z finančního hlediska to vyjde mnohem levněji, stejně jako vyjde levněji odsouzené za trestný čin rovnou zastřelit, místo věznění. Jenže to my neděláme, protože jsme lidi a nikoliv divoká zvěř nebo bezcitné stroje, že ano. Nebo teda aspoň někteří z nás…

webmaster
11.11.2015 | 17:02:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomoz nám na trůn

První bitvu jsme vyhráli, teď je před námi závěrečný souboj.


Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy