Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody Closure

Postřehy z epizody Closure

Postřehy z epizody Closure

Třetí řada seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. směřuje ke svému velké­mu zimnímu polo­finále. Než se ho však příští týden skutečně dočkáme, jemu předcházející epizoda Closure nám krásně rozestavěla onu finálovou šachovnici plnou zajímavých zápletek a především šokujících zvratů.


37 0
6.12.2015

Jelikož je epizoda Closure předposledním dílem třetí řady seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. před jeho velkou zimní pauzou (zbytek série se vrátí v průběhu března), z hlediska postřehů se tím dostáváme do trochu ošemetné situace. V žádném případě nelze říct, že by se toho v této epizodě událo málo – právě naopak byla nejrůznějšími událostmi a především nečekanými zvraty napěchována natolik, že jiné seriály by z jejího scénáře vymáčkly klidně i dvojdíl. Co se však týče různých teorií a nových odhalení, tady jsme se mnoha podnětů nedočkali, neboť to zásadní si seriál zjevně nechává až do onoho zimního finále, které nás čeká příští týden.

Na tak trochu sebevražedné misi

Pokud ale určitě stojí za to o něčem mluvit, pak je to osud (bývalého?) ředitele Coulsona a agenta Fitze. Coulson je v tomto díle na válečné stezce, kdy se snaží pomstít Grantu Wardovi za zabití Rosalind Price. A právě ve snaze pustit se za Wardem se Coulson uchýlil k jednomu poměrně zajímavému tahu.


Můžeme samozřejmě spekulovat, nakolik je strategie vystoupit z funkce ředitele S.H.I.E.L.D.u kvůli neoficiální misi skutečně oprávněná. Na jednu stranu je S.H.I.E.L.D. neoficiální tak nějak celý, na stranu druhou zde ale můžeme chápat Coulsonův smysl pro předpisy a protokoly, byť se jeho organizace stále drží ve stínech. Tak jako tak ale za tímto Coulsonovým tahem můžeme sledovat i něco víc. A sice že on sám počítá s možností, že by se z této akce už nemusel vrátit.

Tím přímo neříkám, že by se Coulson záměrně vydával na sebevražednou misi, je ale přitom zjevné, že je pro zabití Warda ochoten udělat cokoliv (což jsme také viděli i v závěru epizody). Je proto klidně možné, že Coulson nevybral Macka jako svou dočasnou náhradu, ale i jako možného stálého nástupce, kdyby se ze své mise neměl vrátit.

To se samozřejmě nejspíš nestane. Coulson už ve světě Marvel Cinematic Universe jednou zemřel a udělat to podruhé by jednak bylo antiklimaxové a jednak by bez této postavy bylo extrémně obtížné udržet seriál pohromadě. Je ale přitom stále možné (byť málo pravděpodobné), že i když Coulson přežije, nebude už se chtít do pozice ředitele S.H.I.E.L.D.u vrá­tit a nechá ji tak Mackovi trvale. Pak je však otázkou, jakou funkci by potom zastával sám Coulson?

Zdánlivý motiv sebevražedné mise můžeme sledovat i u Leopolda Fitze, který se s Wardem a jeho SG-1… – totiž chci říct týmem Hydry – vydává na planetu Maveth, kde žije prastarý Inhuman, kterého se Hydra snaží dopravit zpátky na Zemi. Hydra Fitze k tomuto úkolu potřebovala, protože on a Jemma Simmons mají jako jediní zmapovanou pozici a dráhu Mavethu v galaxii, díky čemuž dokáží odhadnout, kdy a kde se zde otevře nový portál.

Na první pohled je tedy možné, že Fitz by mohl být ochotný se obětovat a zůstat s Wardovým týmem na Mavethu, aby se ona bytost na Zemi nikdy nemohla vrátit. Z jeho četných konverzací s Jemmou je ale přitom zároveň zjevné, že skutečně chce přivést Willa zpátky (a že zároveň rozhodně nechce, aby Jemma zemřela rukou Hydry). Jaký ale má plán Willa na Zemi dopravit, když mu v cestě stojí jak Wardův tým, tak i onen Inhuman (přestože jeho konkrétní motivace stále neznáme)? A co když tento Inhuman navíc skutečně může využívat lidské hostitele, skrze které by na Zemi mohl projít bez povšimnutí?

Usmíření

Na závěr pak v této epizodě určitě stojí za zmínku i samotný Grant Ward, jehož charakter se nám poprvé odhalil v celé své komplexnosti, a to díky ať už představení jeho nejmladšího bratra Thomase, nebo i Wardovým přilnutím ke Gideonu Malickovi jakožto další silné otcovské figuře, jak v této epizodě ostatně předpověděla Daisy. To, že nyní máme Warda konečně úplně „přečteného“, pak může mít teoreticky dva následky. Buďto se postava Warda nyní zcela změní (například spojením s onou tajemnou bytostí na Mavethu?), anebo tímto cesta Granta Warda v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. skončí a on v zimním finále zemře, pravděpodobně rukou Coulsona a/nebo Fitze.

Chtěli bychom se ale s Wardem skutečně rozloučit? Jeho postava patří v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. k těm rozhodně nejzajímavějším, na druhou stranu je však třeba si dávat pozor, aby se postupem času nestala ohranou. Že by tak Wardův čas nyní opravdu nadešel?

FOTO: ABC

Diskuze /26

Jano

Ja hlavne dúfam, že ten Inhuman bude stáť za to. Aj ja mám pocit, že Ward si v ďalšej epizóde zanôti svoju labutiu pieseň (alebo ho možno nechajú na tej planéte… alebo dačo viac sci-fi) Dúfam, že sa za neho ukáže nejaká solídna náhrada. Bubák, čo ovláda mysle by ma asi trochu sklamal. (Ale pri takejto kvalite sa sklamania veľmi nebojím :D)

6.12.2015 | 18:17:28
deadpool

nemuze umrit je bozi at to ani nezkousi :D

6.12.2015 | 18:22:18
herriete Lébl.

Je to docela sranda, když narážejí na SGC, když se tam ukázal před vstupem do portálu a nasadil si tu kšiltku,tak jsem si vzpoměla na O' niella, ale nejvíc by bylo, kdyby ta postava v „plášti“ na Maveth byl Teal'c. Ale teď vážně, ten tajemný Inhuman by mohl být i Maximus.

#5 Ratemus
6.12.2015 | 18:24:51
Ansy

Já doufám, že Warda nezabijí. Do Agentů patří už od začátku a přijde mi, že by tam, tak nějak chyběl. :)

6.12.2015 | 19:02:40
Ratemus

#3 herriete Lébl.: no možná to bude Unspoken, možná BB možná někdo uplně nový vymyšlený....­.přijde mi to trochu překombinované, Hydra vznikla převážně proto aby mohli pustit na svět někoho komu by sloužila, to chtěli celou tu dobu sloužit a vdrželo jim to stovky let? to RedSkull v CA1 pomocí teseraktu opravdu zkoušel vytvořit portál pro tohodle Inhumana? nevypadal že by chtěl někomu sloužit…prostě to je už přehnané…ale budiž ......Ward by mohl dostat schopnosti a mohl by z něj vzniknout Taskmaster…

6.12.2015 | 19:29:54
paule

Tu narážku na SG-1 bych si vyprošoval :D SG-1 je jednoznačně kladnej tým (což se o hydře říct nedá) teda pokud nebudeme brát tu epizodu SG kdy na Zemi přijde SG-1 z alternativní reality s cílem dostat se na Atlantidu a ukrást ZPM. Díky za postřehy ;) Jo a co se Warda týká myslím že to opravdu směřuje k jeho smrti protože si nedokážu představit jeho návrat na Zemi bez toho aby byl uvězněn.

6.12.2015 | 19:31:47
j@son

Ward je moje nejoblíbenější postava, takže taky doufám, že nezemře.

6.12.2015 | 19:40:31
TheDanielss

Na netu mezi fanoušky docela letí teorie o tom že zemře Fitz… doufám, že se všichni pletou, tím by podle mě ztratili dost fanoušků a možná i mě, je to moje nejobliběnější postava…

6.12.2015 | 20:10:43
herriete Lébl.

Já sázím na Maxima, nebo někoho úplně novéh, než na Unspokena,či Black Bolta, protožet ti jsou na agenty až moc velké sousto

#14 JeziDan
6.12.2015 | 20:11:51
Zrnko

Líbilo by se mi, kdyby Ward byl Inhuman, někde jsem četla, že by mohl být nějakou určitou postavou z komiksů, ale teď už si nevzpomenu, jestli to byl nepotvrzený spoiler, nebo jen nějaké spekulace, popřípadě zbožné přání fanoušků :D

#11 Ansy #14 JeziDan
6.12.2015 | 20:34:16
Ansy

#10 Zrnko: To jsem taky četla (bohužel taky nevím, kde :D). Ale je to hodně omílaná teorie. Nejčastější verze jsou, že by Ward mohl být Taskmaster nebo Hellfire. Já osobně se přikláním k té verzi s Hellfirem. :D Ale nemám tušení, jestli je na tom něco pravdy nebo ne.

#12 Zrnko
6.12.2015 | 21:24:43
Zrnko

#11 Ansy: Přesně to jsem taky četla :D Sakra, teď jen si vybavit, o co vlastně šlo… :/ :D

6.12.2015 | 21:32:38
Hurley

Jak už sem tu kdysi psal: pokud z Warda udělají nějakou komiksovou postavu, pěkně mě naštvou. Ward je sám o sobě až moc dobře napsanej a propracovanej, než aby se celej jeho vývoj sfouknul jen do origin story nějakýho random komiksovýho padoucha. Takže tohle fakt ne díky.

webmaster
6.12.2015 | 21:40:29
JeziDan

#10 Zrnko: Mám pocit že sám Brett Dalton říkal, že jsou to jenom takové fanouškovské teorie. Mimo jiné zmínil i Taskmastera.

#9 herriete Lébl.: Maximus to podle mě nebude, toho si budou šetřit do samostatného filum Inhumans.

6.12.2015 | 21:50:52
awacs

Coulson neumře, ale mám obavy, aby se z planety vrátil a neuvíznul tam.

7.12.2015 | 10:12:26
vitr147

Myslím, že na konspirační teorie bude spousty času, protože nám na konci dílu nechají cliffhanger jak vrata :D, který budou fanoušci řešit 3 měsíce

7.12.2015 | 14:02:25
slecnamarplova

Na Agentech těžce ujíždím… má to koule a švih..Coulsoun je můj ajdol ;-) Muskulatury a egouši mě neberou.

7.12.2015 | 15:58:09
HOUND

To vám nikomu nevadí, že umřela Rosalind…btw i celej její „Tým“…Banks??…něco mi říká, že o ATCU už neuslyšíme.....ale nebylo by špatký kdyby ho na konci 3.série nahradil už officiální S.H.I.E.L.D..:D

#20 Drticool
7.12.2015 | 20:07:31
j@son

https://www.youtube.com/watch?… nejlepší scéna :D Coulson a Ward jsou prostě nejlepší.

7.12.2015 | 20:57:25
Drticool

#18 HOUND: U Rosalindy sem tomu neskutečně rád. Ten její účes mě pomalu přiváděl k nepříčetnosti. Jen se bojím aby si ji Coulson nedal k ledu a nevyhrabal kvůli ní toho emzáka z T.A.H.I.T.I. jen aby ji mohl zase oživit. A Banks mi byl ukradenej. Jen mě mrzí, že už se dlouho neukázal Deathlok, toho mám rád. Co vždy vyhraje? Odpovím citací: Věda, píčo. :-)

8.12.2015 | 0:09:43
l3ishop

No spíš mě napadá jak chtějí scénáristi pokračovat s Fitz/Simmons/Will problémem a jak moc to ovlivní další děj. Reálně přemýšlím o tom, že se ten Inhuman dostane na Zemi právě díky Fitzovi, v jeho těle a Fitz by ním mohl být ovládán a byl by hlavním padouchem (nevědomky) pro zbytek série.

8.12.2015 | 12:28:15
l3ishop

A pokud si pamatuju tak Smrt je normální postava ze světa Marvelu které se chce zalíbit Thanos, tím, že ovládne vesmír. Je o ní i zmínka v prvních Avengers. Takže třeba to bude i ona.

8.12.2015 | 12:34:11
Toso11

mna by celkom potesilo keby tam nasli red skulla to by mohlo bit zaujimave a hlavne by to viacej spojilo filmy

#24 Hurley
8.12.2015 | 16:02:54
Hurley

#23 Toso11: Jo. A pak tam přiletí Superman…

#25 Zouby52
webmaster
8.12.2015 | 21:49:24
9.12.2015 | 18:21:22
mike2

Copak Superman, víc bych se bál těch právníků DC Comics, kteří by přiletěli hned vzápětí. :-)

10.12.2015 | 17:13:55
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy