Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.) Postřehy z epizody Code Yellow

Postřehy z epizody Code Yellow

Postřehy z epizody Code Yellow

Po minulé epizodě, která si dělala srandu z hazardu, se přesouváme k dílu naopak zesměšňujícímu dnešní podnikatele a influencery. Mimo jiné jsme se více dozvěděli o Sargeovi, jehož postava je stále zahalena tajemstvím.

18 0
13.6.2019

Podnikatel z budoucnosti

I když Deke Shaw povýšil na hlavní postavu, dočkali jsme se jej až ve čtvrté epizodě. Poté, co byla Země málem zničena, se Deke vydal do světa a začal vydělávat na technologiích, s nimiž si hrál v budoucnosti. Řeč je samozřejmě o Konstrukci, jež původně stvořil jeho dědeček. Z ní tedy Deke udělal videohru a obestavěl ji kolem dobrodružství, které zažil se S.H.I.E.L.D.em. Celé zpracování herní konzole navíc tak trochu připomínalo díla jako Ready Player One nebo Sword Art Online, kde se tvůrci možná inspirovali.

Samotná hra, kterou nazval Remorath Rumble, se točí kolem boje s již zmíněnými Remorathy, Kree a ke všemu se na scéně objeví i Daisy. Pokud nepočítáme tuto její malou roličku, kdy nehrála reálnou postavu, tak se jedná o první díl, v němž se tato postava neobjevila. Stejně je na tom pak Jemma, pro níž to byla také první epizoda bez jejího výskytu.


Z Dekea se stal úspěšný vizionář.

Sequoia

Jméno téhle postavy nám již evokuje, že by mohla pocházet z komiksů. Přestože v komiksových příbězích najdeme takto pojmenovanou postavu, seriálová Sequoia z ní určitě nevychází. Zajímavé na ní však je, že si ji zahrála Maurissa Tancharoen, jedna z tvůrkyň seriálu, která se na něm podílí již od první epizody. Maurissa se podílela například na scénáři již zmíněného pilotu, závěrečné epizodě druhé série nebo dílu se svatbou našich milých vědátorů.

Její postava jinak paroduje chování a život klasických influencerů, kteří musí za každou cenu vypadat nejlépe a i v těch nejhorších situacích bojují jen o vlastní popularitu na internetu. Vrcholem všeho pak bylo, když opustila Dekea jen kvůli svému zachránci ze S.H.I.E.L.D.u. Chlapci si přítelkyně asi vybírat neumí.

I tvůrci si chtějí někdy zahrát před kamerou.

Je Sarge klaďas?

Od prvních epizod nám byl Sarge představován jako padouch, který zřejmě chodí ze světa do světa, zničí jej a poté jde dál. Čtvrtý díl však přinesl jeho postavě zcela jiný rozměr. Co když Sarge není ničitelem světů, ale snaží se tomu předejít? Epizoda nám totiž představila jakýsi druh létajících parazitů, kteří se jako Goa'uldi z Hvězdné brány usadí v těle hostitele a zcela jej ovládnou. V případě tohoto seriálu se pak mění v jakési černé krystaly, což asi neznačí nic dobrého.

Vzpomeňte si navíc na scénu z jiného světa, kde se vše pod nějakým černým prachem rozpadá a Sarge říká: „Tady jsme skončili.“ Nebyl záběr náhodou vytržený z kontextu a nemyslel to tak, že se jim to místo nepodařilo zachránit a musí jít dál? Jestli se v tomto bodu mýlíme nebo ne, se dozvíme v následujících epizodách, kde Sarge možná něco vyzradí agentce May.

Je Sarge ničitel nebo ochránce světů?

Je podle vás Sarge kladná postava nebo je vše ještě úplně jinak?

Foto: Marvel, ABC

Diskuze /4

choudys

Samozřejmě je klaďas a zachraňuje co sedá, jen ta poslední planeta ze které odcházejí už nejde zachránit.

13.6.2019 | 12:51:35
Laisobel

No já bych byla asi raději, kdyby byl prostě záporák, čistej a temnej, drsnej záporák. Byla by to příjemná změna. Ale uvidíme no, kam nás tvůrci zavedou a jak se budou jednotlivé dějové linky rozvíjet dál.

redaktor
13.6.2019 | 13:59:19
Lex Luthor

Sarge bych bral jako antihrdinu

13.6.2019 | 16:13:27
Perpentach

podle mě bude chtít parazity zastavit za cenu zničení Země.

25.6.2019 | 22:28:14
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E01: The New Deal

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Zira, @laisobel
Korekce: @Zira

Překlad sedí: Na všechny dostupné verze

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Agents of S.H.I.E.L.D.

Trailer k sedmé řadě

Thumbnail Play icon

Reklama

Nepřehlédněte

Tvůrci dali do poslední série Agentů S.H.I.E.L.D.u maximum

Tvůrci dali do poslední série Agentů S.H.I.E.L.D.u maximum

Agenti S.H.I.E.L.D.u jsou jediným Marvel seriálem, který to i přes nemalé šance na zrušení dotáhl až do konce. Poslední řady se tak dočkáme již příští rok a tvůrci ji samozřejmě nezapomněli patřičně vynachválit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás