Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody Emancipation

Postřehy z epizody Emancipation

Postřehy z epizody Emancipation

Občanská válka skončila a Hive si buduje svou armádu. S.H.I.E.L.D.u se konečně zadaří, ale přijdou o cenného spojence. Co se v poslední epizodě před dvouhodinovým finále vlastně stalo? Pojďme si to projít.


35 0
15.5.2016

Alpha Primitives

Po získání krve Kree měl Radcliffe veškeré přísady, které k výroby Inumans potřeboval. Hellfire pro něj ještě lapil několik aktivistů z Watchdogs a experiment mohl začít. Naneštěstí nedopadli Inhumani podle Radcliffových představ, ale Alveusovi bohatě stačili. Neměli sice žádné výjimečné schopnosti ani krásný zjev, ale poslouchali svého pána na slovo.

V komiksu se tyto obludy nazývají Alpha Primitives. Před tisíci lety je vytvořil Inhumanský genetik zvaný Avadar, který přesvědčil radu, že potřebují rasu služebníků, kteří by nahradili jejich pány v jakékoliv fyzicky náročné práci. V první dekádě bylo těchto otroků vytvořeno kolem pěti set. „Alfy“ pracovaly osmnáct hodin denně a zbylých šest spaly. Přitom neměly žádnou potřebu pro kulturu a vzdělání. Jazyku rozuměli na úrovni šestiletého dítěte a dožívali se čtyřiceti dvou let. Jelikož se nerozmnožovali, byli noví otroci vytvářeni za pomocí procesu klonování.


Svět po Občanské válce

Již delší čas jsme věděli, že třetí díl Kapitána Ameriky seriál moc neovlivní. Díky Sokovijské smlouvě nyní musí být veškeří nadlidé registrování a mezi nimi samozřejmě i Inhumans. Zpráva v novinách pak mohla pár fanouškům zkazit překvapení, že Peggy Carterová zemřela ve věku 95 let. Televize nás zase informovala o střetu mezi Kapitánem Amerikou a Iron Manem.

Právě s registrací Inhumans Coulson moc nesouhlasí, jelikož Inhumans jsou také lidé a své schopnosti si nevybrali dobrovolně. Sám S.H.I.E.L.D. ale podobný seznam měl a jedince se zvláštními schopnostmi kontroloval z povzdálí. Je proto zajímavé, že je kvůli tomu takový rozruch, i když chápeme, že Coulson chce mít své Secret Warriors doslova skryté.

WHiH World News

Těchto televizních zpráv jste si mohli všimnout napříč všemi Marvel projekty. Poprvé jste je mohli zaregistrovat v Neuvěřitelném Hulkovi, kde nás informovali o běsnění zeleného obra na Culverově univerzitě. Podruhé se objevily v Iron Manovi 2 spolu s živými záběry ze Stark Expa. Se zprávami jsme se poté setkali také v dřívějších epizodách Agentů S.H.I.E.L.D.u nebo v projektech od Netflixu.

Mimo jiné mají WHiH News také vlastní YouTube kanál, kde jsou vysílány zprávy týkající se blížících se filmů. Zprávy moderuje Christine Everhartová, která měla jako novinářka několik rozhovorů s Tony Starkem.

In Memoriam Lash

Mnoho fanoušků si představovalo, jak v posledním dvojdíle svede Lash souboj s Hivem. Tomu je ale bohužel konec. Lashe, kterého nedokázali porazit Daisy a Lincoln dohromady, odrovnal Hellfire se svým planoucím řetězem, který měl také v komiksu. Na Hivovu základnu se Lash dostal kvůli Lincolnově důmyslnému plánu, kdy si měla Daisy myslet, že se k ní chce Lincoln vrátit. Jakmile probíhal uzavřenou základnou S.H.I.E.L.D.u, May naložila Lashe do Quinjetu a poslala jej pryč.

V domnění, že jde o Lincolna, vyrazil Hive směrem k letadlu, aby jej přivítal. Lash sice Hydřího boha vážně zranil, ale nebylo to dostatečné. Jeho osudem nebylo porazit nepřítele, ale zachránit přítele. Díky svým schopnostem vyléčil Daisy a ta i s umírajícím tělem doletěla domů. Použijí snad hrdinové Lashovo DNA k zastavení Hiva? Nebo máme čekat důmyslnější příběh? Od odpovědi na tuto otázku nás dělí již jen pár dní.

FOTO: Marvel, ABC

Diskuze /8

Batu_Khan

Pekne to domrvili, Vlašák by si Bacila dal na raňajky bez problémov, už ho predsa mal na lopate a len ho doraziť, s tým prenášaním Traslavky to nejako nedomysleli a pekelník ho dal KO pekne v klude odzadu, podľa mňa to malo vyzerať takto, Traslavka by dostala od Vlašáka KO a odpadla by, nezomrela, Vlašák by dorazil Bacila a potom odniesol Traslavku do lietadla a Pekelník by po skone Bacila zdrhol do bezpečia

15.5.2016 | 18:34:32
McFanda

Teda nechci být hnidopich ale odky umí Daisy pilotovat Quinjet, v žádné předchozí epizodě to zmíněné a ukázané nebylo, navíc byla na pokraji vyčerpání. I v epizodě The Team kde byla Daisy bezpečně na palubě musila pilotovat zraněná May. Plus souhlas s Batu_Khan, vysvětlit to pouze tak, že Lash je jako Hulk, takže příliš neuvažuje.

#3 Blackhand47XD
15.5.2016 | 20:02:21
Blackhand47XD

#2 McFanda: Nejspíš letěla na autopilota, Lash taky nemohl pilotovat sám.

webmaster
15.5.2016 | 20:22:04
Ratemus

takže z postřehů se stal popis epizody? chápu dobře?

#5 Blackhand47XD
16.5.2016 | 14:45:10
Blackhand47XD

#4 Ratemus: Epizodu jako takovou jsem víceméně rozepsal v poslední části..jinak nemůžu za to, že poslední epizody nejsou většinou prošpikovány nejrůznějšími easter eggy a jsou zaměřené hlavně na děj..

webmaster
16.5.2016 | 14:50:14
Ratemus

v pohodě jen se ptám, nemyslím to útočně

#7 madhitman
16.5.2016 | 15:02:58
madhitman

#6 Ratemus: Tak se zkus vyjadřovat míň útočně, když to tak nemyslíš.:D

17.5.2016 | 9:08:43
starlord300

mohol lash vybrat bacila aj z warda,tak by mozno ward prezil,to by bolo zaujimave,a necakane :)

17.5.2016 | 14:24:32
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy