Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody End of the Beginning

Postřehy z epizody End of the Beginning

Postřehy z epizody End of the Beginning

Závěr šestnácté epizody seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. s názvem End of the Beginning nám přivodil pořádný šok. Zdaleka ne však takový, jakého jsme se dočkali v novém filmu Captain America: Návrat prvního Avengera. Jakou mají obě záležitosti spojitost a jak byla jedna nevratně ovlivněna tou druhou, to si rozebereme v dnešním článku.


5 0
7.4.2014

Dnešní postřehy budou rozděleny na dvě části. V první části si popíšeme klíčové události epizody End of the Beginning bez jakéhokoliv kontextu s filmem Captain America: Návrat prvního Avengera, v části druhé si pak povíme, co poslední epizoda znamenala ve spojitosti právě s tímto filmem. Obě části budou od sebe vizuálně jasně odděleny, proto pokud jste druhého Captaina Americu dosud neviděli, nemusíte se bát spoilerů.

Jasnovidec nadvakrát

Než jsme odhalili skutečného Jasnovidce, měli jsme spolu s agentem Coulsonem věřit tomu, že jím je jistý Thomas Nash, ve skutečnosti pouze člověk ve vegetativním stavu, který by za daných okolností nevěděl, která bije, ani kdyby k tomu mohl být dostatečně při vědomí.


Takovou třešničkou na dortu je, že Nashe v této epizodě ztvárnil americký herec Brad Dourif, známý jako hlas Chuckyho z hororové filmové série Dětská hra nebo jako Gríma Červivec z filmového Pána prstenů (pro seriálové fajnšmekry rovněž nemůžu nezmínit jednu jeho úžasnou epizodní roli v první řadě kultovních Akt X). Mít Brada Dourifa v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. je tedy jistě velká pocta, zároveň je však škoda, že tu tento charismatický herec nemohl dělat nic lepšího, než jen tupě zírat a slintat si na košili.

Jak jsme se však dozvěděli v samotném závěru epizody, skutečným Jasnovidcem není Thomas Nash, nýbrž agentka S.H.I.E.L.D.u Vic­toria Hand (tedy alespoň dle prozatímních informací; vše ještě může být jinak). Co tuto vysoko postavenou agentku ke zrazení S.H.I.E.L.D.u do­vedlo, o tom si povíme níže ve spojistosti s filmovým Captainem Americou, nejdřív ale jedna menší připomínka. Pokud si totiž vzpomenete na naše postřehy z epizody The Hub, ve kterých jsme si přibližovali komiksovou historii postavy Victorie Hand, její nekalé úmysly vás nemohou až tak moc překvapit.

Pokud se tedy o komiksovém pozadí této postavy chcete dozvědět něco víc, doporučuji vám přečíst si ony zmíněné postřehy, ve kterých mimochodem přišla řeč i na komiksový Triskelion, kterého jsme se ve světě Marvel Cinematic Universe poprvé dočkali právě až ve druhém filmovém Captainu Americovi.

Zrada agentky May

V závěru této epizody rovněž pořádně vyplavala na povrch i zdánlivá zrada agentky Melindy May, o které už z předchozí epizody víme, že na Coulsona komusi donáší. Pokud se ale chceme ptát, komu se May zodpovídá, musíme si nejdřív položit otázku, zda-li je skutečně zrádcem. A moc věcí tomu upřímně zatím nenasvědčuje, ať už s příhledem na její historii s Coulsonem nebo na její reakci na Coulsonova obvinění a otočení letadla na neznámý kurz.

Pokud se tedy Melinda skutečně zodpovídá agentce Hand, velmi pravděpodobně nevěděla, že se jedná o Jasnovidce, a pouze poslouchala rozkazy. Druhou možností pak je, že se May zodpovídá samotnému řediteli Furymu, který už nebezpečí uvnitř S.H.I.E.L.D.u vy­tušil. Ať už je to ale jakkoliv, snad se bližší podrobnosti dozvíme už v příští epizodě.

Podobně nás snad čeká ještě i odhalení toho, bylo-li agentu Wardovi skutečně nařízeno Nashe zabít (na čemž už na druhou stranu tak úplně nezáleží), či co přesně se agentka Hand snaží dostat ze Skye. Ano, velmi pravděpodobně se jedná o její výjimečné schopnosti, o kterých víme z epizody Seeds, to nás ale zatím pořád nikam neposouvá. Proto už se nyní přesuneme raději k informacím, které nám přinesl filmový Captain America: Návrat prvního Avengera. Toto je tedy vaše poslední šance přestat číst!

Hail Hydra

Už jsme tu sami? Dobře. Můžeme si tedy připomenout, že agentka Victoria Hand jakožto „Jasnovidec“ nepracuje proti S.H.I.E.L.D.u sama, nýbrž je součástí zdánlivě pokořené nacistické organizace Hydra, která S.H.I.E.L.D. rozvracela zevnitř, než se jí do cesty postavil Captain America. Cenou za její zastavení však bylo, že samotná organizace S.H.I.E.L.D. lehla popelem.

Viictoria Hand ale zároveň není jedinou z nám známých seriálových postav, která je součástí tohoto spiknutí. Hydru totiž vzýval i agent Jasper Sitwell, kterého jsme mohli vidět v hned několika filmech, kraťasech i epizodách seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. V průběhu epizody End of the Beginning jsme navíc viděli, jak Victoria Hand předává Sitwellovi informaci, že byl převelen na Lemurian Star, kde jsme ho našli v samotném úvodu Návratu prvního Avengera. Pak už to však se Sitwellem šlo trochu z kopce a on výsledné události filmu nakonec nepřežil. V seriálu už se s ním tak nepotkáme. Tedy… Snad.

Co dál?

Snad všechny fanoušky seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. musela na konci druhého Captaina Americy napadnout tatáž otázka: co bude s tímto seriálem dál? Jak chcete pokračovat v projektu s názvem Agents of S.H.I.E.L.D., když už nemáte žádný S.H.I.E.L.D. (pokud tedy nejste Jára Cimrman)? Posledních šest epizod, které první řadě seriálu zbývají, bude asi velmi silně provázaných a odpočinkových případových dílů se nejspíš jen tak nedočkáme. O čem by ale byla druhá série? Tedy mimochodem série, která dosud ani nebyla ještě oficiálně potvrzena.

Jako první možnost se nabízí to, že S.H.I.E.L.D. se prostě od píky založí znovu. To se ale momentálně nezdá jako moc pravděpodobné. Zrušení S.H.I.E.L.D.u neměl být epickým zvratem jen pro filmového Captaina Americu, ale hned pro celý filmový svět Marvelu. Obnovit tuto organizaci by navíc znamenalo ignorovat ponaučení, které tyto události přinesly, tedy že pokud do našeho světa vypustíte tak masivní a mocnou organizaci, jakou je S.H.I.E.L.D., je extrémně obtížné udržet ji před transformací do totalitního molocha.

Již nadnesený fakt, že Marvel ani stanice ABC pro seriál Agents of S.H.I.E.L.D. dosud nepotvrdily druhou sezónu, zvěstí, že by tento seriál už po sezóně první opravdu mohl skončit. My musíme jen doufat, že se tomu tak nestane a že se téma pro druhou řadu prostě třeba jen chytne za jiný konec (Coulson se svým týmem může pokračovat ve hře například i na vlastní pěst, bez podpory S.H.I.E.L.D.u).

Marvel samozřejmě může Agents of S.H.I.E.L.D. bez mrknutí oka zrušit a nahradit ho jiným seriálem (například tím o samotném založení celého S.H.I.E.L.D.u, což se probíralo už vloni). Má k tomu ale i jiný důvod než to, že svět filmového Marvelu přišel o organizaci S.H.I.E.L.D.?

Seriál Agents of S.H.I.E.L.D. je čím dál populárnější a i když jeho sledovanost často klesala kvůli nekončícím pauzám, dnes už si můžeme spočítat, že tyto pauzy byly záměrné, aby tento seriál mohl v pravý čas korelovat s událostmi druhého Captaina Americy. Proto si upřímně myslím, že zrušení seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. se prozatím bát nemusíme. Pravdu však ukáže až čas.

Diskuze /21

24ron 24

Takto lidi článok som nečítal. Takže mám otázku, keď som nevidel druhého Captaina budem mať problém pochopiť dej Agents of SHIELD alebo nie?

#4 Hurley
7.4.2014 | 18:06:11
Fifipek

Včera jsem byl na Kapitánovi 2 a musím říct, že bez něj (respektive bez znalosti děje) nemá pomalu cenu Agents of Shield sledovat, na rozdíl třeba od děje v Thor 2… Komiksy neznám, ale sám jsem zvědavý kam to Marveláci posunou…

#6 Hurley
7.4.2014 | 18:11:39
Starboy13

já teda nevím, ale já sem si nevšiml, že by tam říkali, že ta Victoria Hand je jasnovidec.. já si myslím že pro něj jen pracuje.. ale jestli to tam řekli, tak to se omlouvám

#5 Hurley
7.4.2014 | 18:11:44
Hurley

#1 24ron 24: Neměl bys mít. Všechno důležitý z filmu v tý epizodě určitě bude polopatisticky vysvětlený.

#10 24ron 24
webmaster
7.4.2014 | 18:12:29
Hurley

#3 Starboy13: Máš do jistý míry pravdu, ale všechny informace poslední epizody nasvědčovaly výhradně tomu, že Jasnovidec je ona. V příští epizodě se samozřejmě může ukázat, že jde o někoho jinýho. To bych ale zatím neřešil.

webmaster
7.4.2014 | 18:14:05
Hurley

#2 Fifipek: Marketingově je dost nebezpečný nutit diváka jedný věci čumět i na věc druhou, to se ti pak na to každej druhej vysere. Znát ten film je lepší, ale když ho neuvidíš, seriál samotnej ti to podle mě nezkazí.

webmaster
7.4.2014 | 18:15:29
Fifipek

No nevím, řekl bych že ten děj je naprosto zásadní a seriál SHIELD je vlastně jakási výplň světa Marvel…jak říkám neznám komiksy, takže netuším co bude následovat…ale určitě by měla minimálně pokračovat nějaká nástupnická organizace, když má být Maria Hill ředitelkou nějaké té zemské obrany, nebo co jsem tu kdysi četl.....

7.4.2014 | 18:19:53
Blackhand47XD

Tak příští rok bude místo SHIELDU pětice nových seriálů, které započne Daredevil ne ?

#9 Hurley
webmaster
7.4.2014 | 19:16:02
Hurley

#8 Blackhand47XD: Dobrá poznámka. Já si doteď nebyl jistej, jestli to bude od Marvel Studios, tedy jestli to bude součástí Marvel Cinematic Universe, ale zjevně jo.

#12 makishek
webmaster
7.4.2014 | 19:25:31
24ron 24

#4 Hurley: Ako ja si toho Kapitána určite niekedy pozriem, ale skôr budem určite pozerať SHIELD tak preto sa pýtam, či mi neunikne nejaká vec z filmu, ktorá bude zasahovať nejako výrazne do seriálu SHIELD ;)

#13 Nemesis23
7.4.2014 | 19:42:31
Hurley

Blackhand47XD: Spoiler se dá udělat jen když s tím vykřičníkem začneš novej odstavec. Tak to zkus znovu. :)

webmaster
7.4.2014 | 20:39:23
makishek

#9 Hurley: 5 nových seriálů? wow :-O kde jste to vyčetli?

#14 kiso1561
webmaster
7.4.2014 | 22:55:00
Nemesis23

#10 24ron 24: tak to si ale zkazíš požitek z Winter Soldier, když se na něj podíváš a potom, co ti to shrnou v Agentech…můj názor ;-)

Jinak mě teda taky překvapilo,že by měla být Hand Jasnovidec?? Ani na vteřinu mě to během minulé epizody nenapadlo…spíš že pro něj pracuje, nebo že je paranoidní a myslí si, že Coulson a spol pro něj pracují…no a po událostech v Kapitánovi samozřejmě provázání s xxx, ale ne že je hned Jasnovidec…kaž­dopádně zajímavé :-)

7.4.2014 | 23:35:22
kiso1561

#12 makishek: Už dávnejšie boli potvrdené pre Netflix. Luke Cage, Iron Fist, Daredevil a Jessica Jones budú mať 13 dielov a The Defenders 8 dielov v ňom budú už všetci štyria spolu :)

7.4.2014 | 23:47:06
Hurley

Tu: http://www.edna.cz/…h-serialech/ (takže tedy 4, ne 5)

webmaster
8.4.2014 | 9:19:57
deadpool

!spoiler – ty dvojcata na konci kapitana jsou scarlet witch a quicksilver ?

#17 Blackhand47XD
8.4.2014 | 21:50:09
webmaster
8.4.2014 | 22:08:17
Kalliphon

Osobně jse jestě nečetl ten článek o kapitánovi, ale myslím is:

  • není možnost že agentka Hand není jasnovidec? Koneckonců, vždyť akorát unesla letadlo, ale třeba si myslí, že je plné zrádců…
  • Navíc si myslím, že pro zabití Jasnovidce inspiroval Warda ten jeho kamarád (ten černoch, co říkal, že kdyby se něco stalo Sky, že by to Ward udělal atd.). Netvrdím, že zrovna on je Jasnovidec, ale rozhodně může za to, že Ward vystřelil.
9.4.2014 | 6:16:13
9.4.2014 | 7:16:39
aquarius

Myslím si, že rozhodnutie o tom, či sa seriál zruší alebo nie, bude záležať čisto na financiách a sledovanosti, nie na príbehu. Autori potvrdili, že majú zhruba vymyslený príbeh až po tretiu sezónu (ostatne aj názov epizódy End of the Beginning naznačuje, že sa AoS skončiť nechystá). Viz. ""We know where we want season 2 to end and season 3 to end and which characters are still alive"

http://www.hitfix.com/…fest-panel/2

9.4.2014 | 8:46:58
DaveMon

Podle toho co jsem já četl tak Whedon a spol. jsou optimističtí ohledně druhé sezóny a chleba se bude lámat až tam. A i kdyby to zrušili, tak by s tím Marvel šel jinam, kde jim po tom někdo skočí, ten seriál nemůže být nějak extra drahý (pilot stál 12 melounů, ale to hlavně kvůli tomu, že to točili v Paříži). A menší info. Samuel L. Jackson potvrdil, že Nick Fury se vrátí v poslední epizodě, tak si třeba dá sklenku s coulsonem v tom baru :D

http://tvline.com/…n-nick-fury/

9.4.2014 | 9:05:07
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy