Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody Eye-Spy

Postřehy z epizody Eye-Spy

Postřehy z epizody Eye-Spy

Ve čtvrté epizodě seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. jsme se setkali s novým záhadným nepřítelem, který složitě zneužívá agenty různých světových organizací, aby mu… vyfotili nápisy na tabuli? Přestože epizoda samotná nám toho víc už neřekla, pod jejím povrchem se skrývá pár velmi zajímavých odhalení.


4 0
20.10.2013

Vanchat

Pokud vám tohle jméno něco říká, pak při sledování seriálu opravdu dáváte dobrý pozor. V pilotní epizodě byl jistý Vanchat zmíněn jako muž, který získal čitaurské nervové propojení a pokusil se ho prodat, než ho agent Ward získal v Paříži. Podruhé se pak o Vanchatovi zmiňuje Akela Amador právě v epizodě Eye-Spy, když říká, že se dostala do zajetí při útoku na jeden z gulagů patřících právě Vachantovi.

Přestože v komiksech se žádný Vanchat neobjevuje, při troše internetového pátrání lze přijít na to, že „Vanchat“ je přezdívka Tommyho Tanchaorena – otce Maurissy Tancharoen, scenáristky seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. a švagrové Josse Whedona. Z našeho tajuplného Vanchata se tak nakonec stal sice jen interní scenáristický vtip, pokud však bude seriál o toto jméno zakopávat dostatečně dlouho, není důvod, proč by se zde Vanchat časem skutečně nemohl objevit jakožto důležitý protivník organizace S.H.I.E.L.D..


Skrullové

Vsadím se, že tuhle rasu zelených mimozemšťanů snažících se ovládnout Zemi jste tu určitě nečekali. Když se ale zaměříme na jednu z finálních scén epizody Eye-Spy, ve které Ward dokončí „svou“ misi tím, že zahlédne tabuli plnou podivných znaků, narazíme na velmi zajímavou spojitost.

Část ze symbolů z této tabule totiž, byť při konkrétním přeložení nemají žádný význam, pochází z abecedy speciálně zkonstruované pro komiksovou sérii Secret Invasion z roku 2009, která, hádáte správně, patří právě Skrullům.

Pokud každopádně v komiksovém světě společnosti Marvel ještě nejste tak sběhlí, Skrullové jsou zástupci humanoidní mimozemské rasy schopné měnit svůj vzhled, jejichž oblíbeným koníčkem je maskovat se za lidi a infiltrovat planetu Zemi (a vedle jejich podoby si přivlastňovat i schopnosti nejrůznějších superhrdinů). Skrullové se tak stali velmi mocnými protivníky Avengers a vedle komiksů se často objevují i v jiných médiích (velmi významnou roli sehráli například ve druhé řadě seriálu Avengers: Earth's Mightiest Heroes).

Než si ale všichni začneme představovat vpád Skrullů do světa filmových Avengers, na chvilku se nad tím zamysleme. Skrullové jsou totiž až moc velké téma na to, aby se řešili pouze v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D.. Zároveň se ale asi jen těžko bude jednat o připravování půdy pro zápletku filmovou, neboť již víme, že ve druhých Avengers za dva roky bude jako nová hrozba představen Ultron, nikoliv Skrullové.

Navíc nelze přehlížet tu skutečnost, že rasa Čitauri, se kterou vedl Loki útok na New York ve filmu Avengers, byla v modernizované alternativní realitě komiksového světa Marvel, vedené pod souhrnným názvem Ultimate Marvel (Earth-1610), využita jako jakási náhrada za Skrully, pročež je možné, že i v hraném světě Marvel Cinematic Universe (tzn. filmy a seriál Agents of S.H.I.E.L.D.) toto písmo patří právě rase Čitauri, nikoliv Skrullům.

Žádná z těchto skutečností ale nemění nic na faktu, že písmo zachycené na tabuli uvnitř budovy Tudorov v Bělorusku by mělo být mimozemského původu a že přestože organizace S.H.I.E.L.D. s ním do kontaktu dosud zřejmě nepřišla, minimálně dvě další strany – výzkumníci v budově Tudorov a neznámý nepřítel ovládající zmizelé agenty (Akelu a Angličana) – jsou s tímto písmem obeznámeny.

„Co mu to provedli?“

Na konci epizody jsme se dočkali zajímavého podráždění dosud nejpalčivější otázky seriálu Agents of S.H.I.E.L.D., a sice co se stalo s agentem Coulsonem. Otázkou „Co mu to provedli“ Akela dala jasně najevo, že má jisté tušení o tom, co se s Coulsonem stalo, a že ať už se jedná o cokoliv, stojí za tím samotný S.H.I.E.L.D.. Zároveň si ale pohotově uvědomila, že řadový agent S.H.I.E.L.D.u, jakým je například Melinda May, o této skutečnosti neví a vědět ani nemá, takže celou svou poznámku nakonec rychle zametla pod koberec.

Co všechno tohle znamená a co se s Coulsonem opravdu mohlo stát? To si můžete přečíst v našem souhrnu šesti teorií o znovuzrození agenta Coulsona.

Diskuze /1

Sykysan

S Vachantem bych řekl, že to bude spíš naopak. Že plánují odhalit postavu, kterou prostě jen pojmenovali známou přezdívkou. Jinak podle mého názoru jsou takovéto náznaky dopředu pečlivě promyšlené a že je to jen příprava půdy. Plno z nich budou určitě jen slepé uličky, aby to nebylo tak obvious + je to stále televiznní show, která se řídí ratingy a tak se v dalších epizodách bude přidávat to, co mělo uspěch.

21.10.2013 | 9:20:32
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy