Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody Face My Enemy

Postřehy z epizody Face My Enemy

Postřehy z epizody Face My Enemy

Záhadný obraz nesoucí podivné mimozemské rytiny možná sliboval větší příval odpovědí, než jakého jsme se nakonec dočkali, i tak nám ale epizoda Face My Enemy přinesla pár zajímavých podnětů k zamyšlení a jeden pěkný filmový odkaz.


4 0
19.10.2014

Tváří v tvář

V epizodě Face My Enemy byl představen zdánlivě nový špionážní vynález S.H.I.E.L.D.u, takzvaný fotostatický závoj, pomocí kterého se agentka 33 a pan Bakshi mohli vydávat za generála Talbota a agentku May. Pokud jste však viděli letošní snímek Captain America: Návrat prvního Avengera, určitě víte, že tento vynález zase až tak nový není.

Právě v tomto filmu ho totiž využila agentka Natasha Romanova, aby se přestrojila za poradkyni Howley, členku Světové bezpečnostní rady. Už tehdy nám bylo odhaleno, že pomocí závoje na sebe může její držitel vzít podobu cizího obličeje a že tato technika lze propojit i s technikou imitace hlasu.


Ve Face My Enemy jsme si však fotostatický závoj mohli prohlédnout ještě podrobněji. Konkrétně jak probíhá jeho příprava s pomocí analýzy DNA subjektu, který chcete napodobit, nebo že závoj lze použít nejen na obličej, ale také na větší část hlavy – jak to udělal pan Bakshi pro napodobení ikonického sestřihu generála Talbota. Fotostatický závoj je tak velmi zajímavým (a zároveň dost zrádným) vynálezem, se kterým jsme se v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. snad nesetkali naposled. Až bude ale závoj v seriálu znovu použit, kdy si toho teprve všimneme?

Zázračný obraz

Tento díl se točí především kolem španělského obrazu z 16. století, který však zároveň obsahuje čerstvě vyryté záhadné znaky spojené s mimozemským lékem, který Philu Coulsonovi vrátil život a který Johna Garretta připravil o rozum. Zpočátku to vypadalo, že tento obraz nám o onom písmu konečně dodá nějaké odpovědi, ve skutečnosti jsme ale naopak skončili s ještě více otázkami.

Kdo totiž tyto znaky na zadní stranu obrazu vyryl? Mohl to snad být samotný Doktor, nebo se po světě pohybuje ještě někdo, kdo byl léku GH-325 vystaven stejně tak jako Coulson? A ochránily snad tyto znaky nějakým způsobem obraz před vypálením kostela, nebo chtěl na něj někdo právě tímto požárem naopak upozornit? Abych byl upřímný, po psaní těch několika posledních postřehů už se mi na klávesnici začínají dost ošoupávat otazníkové klávesy…

Coulson má na kahánku

Vedle snahy získat záhadný obraz a záminky ke zrealizování té nejlepší bojové scény v dosavadní historii seriálu, epizoda Face My Enemy zároveň i finálně stanovila Coulsonův postoj k řešení následků séra GH-325. Coulson nechce dopadnout jako John Garrett a přiměl tak agentku May, aby, až přijde čas, udělala, co je nutné.

I kdybychom nebyli ochotní zbaštit to, že by měl Marvel nechat Coulsona umřít hned dvakrát za sebou (zvlášť když je to teď hlavní postava seriálu), nelze brát na lehkou váhu fakt, že hrozba Coulsonovy (další) smrti bude jistě jedním z hlavních témat druhé řady seriálu Agents of S.H.I.E.L.D.

Podaří se Coulsonovi přijít na něco, co u něj neblahé vedlejší účinky léku zvrátí, nebo je naopak využije ke svému prospěchu? Anebo producentům skutečně takříkajíc rupne v bedně a nechají Coulsona zase zabít? Už jsme zase u těch otazníků.

Spadla klec

V závěrečné scéně této epizody vidíme Daniela Whitehalla, kterého už, podobně jako jistě i mnoho diváků, všechny ty Raininy eskapády už prostě nebaví, a tak jí dává ultimátum k navrácení Obelisku. Můžeme zase spekulovat, jak se z toho Raina dostane a zdali požádá o pomoc i samotného Doktora, co se ale týče Whitehallových plánů, nabíledni je mnohem zajímavější téma.

Přestože agentka 33 po její konfrontaci s agentkou May žádnou soutěž krásy už asi nevyhraje, můžeme překládat, že tento souboj alespoň přežila. A pokud je tomu skutečně tak, má agentka 33 pro Daniela Whitehalla poměrně klíčovou informaci, a sice, že ředitel Coulson žádá po agentce May, aby ho zabila. Vzhledem k tomu, že Whitehall o Obelisku, znacích a modrých mimozemšťanech zřejmě ví svoje, by si mohl spojit dvě a dvě a tedy si uvědomit, že Coulson byl vystaven látce GH-325 a vykazuje příznaky jejích vedlejších účinků. A copak Kraken s touto informací asi udělá?

Diskuze /4

paule

pěkné jen bych řekl že důležitější informace od agentky 33 je právě to že Coulson je ředitel

#2 Hurley
19.10.2014 | 22:51:42
Hurley

#1 paule: Jo, to bude mít taky svou váhu, ale Coulsonovo propojení s GH-325 bude pro Whitehalla podle mě podstatnější.

webmaster
19.10.2014 | 23:06:27
lksvcr

Jsem docela rád že si konečně někdo došlápl na Rainu!!!

20.10.2014 | 12:28:54
MakyB

Zajímavé postřehy, vždycky si je ráda přečtu, abych se uklidnila, že nejsem konspirační teoretik a paranoik sama. :-D Ale zjistila jsem, že koukám na moc seriálů a začínají se mi plést, protože jsem se přistihla, jak přemýšlím nad tím, proč by Doktor kreslil nějaké znaky do starého obrazu a pak jsem si uvědomila, že si představuju špatného Doktora (Who) :-D

23.10.2014 | 22:31:34
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy