Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody Failed Experiments

Postřehy z epizody Failed Experiments

Postřehy z epizody Failed Experiments

V zatím poslední epizodě na planetu Zemi zavítali Kree a dozvěděli jsme se také něco o Hivově minulosti. Radcliffe mezitím pokročil s výrobou nových Inhumans a Fitz se Simmonsovou se zasekli na místě. Shrňme si tedy, co víme.


35 1
8.5.2016

Signál pro Kree

Mnohé určitě překvapilo, že Orb, který Hive nazýval svou zkázou, byl pouhým majákem pro válečníky Kree, kteří obíhali solární systém. Maják měl sloužit jako poslední možnost zavolat posily proti vzbouřeným Inhumans. Kree bohužel takové nebezpečí nepředstavovali a z velkých posil se vyklubali jenom dva lovci. Ti také stáli za Alveusovým stvořením a lapili jej kdysi dávno, kdy byl ještě pouhým mayským domorodcem. Tito válečníci také odrovnali klonující se Alishu, jejíž schopnosti pro Hiva stejně již moc užitečné nebyly.

Na to, že měli být připraveni pro boj s Inhumans, nebyli tito bojovníci moc dobře vybaveni. Jejich zbraně byly oproti těm našim zastaralé. Nesmíme ale zapomenout, že sám velký Ronan ze Strážců Galaxie nosil pouhopouhé kladivo a tak se musíme zamyslet: Proč Kree užívají tak primitivních zbraní? Inhumans stvořili, když byli na přibližně stejné fází vývoje, jako lidstvo v MCU. V této době jsou na vzestupu mechanická brnění, létající stanice nebo také zástupy vraždících robotů. Po krátkém uvážení si vzpomeňme, že meče a kladiva užívají také válečníci v Asgardu. Je snad možné, že všechny národy odložily zbraně hromadného ničení a snaží se prosadit si svou čest za pomocí statných bojovníků? Nebo snad zastihl rasy budoucnosti nový středověk a technika se nemá kam posunout? Na některé otázky by se radši odpovídat nemělo.


Nesmrtelný Hive

Hive nás již párkrát přesvědčil, že normální zbraně proti němu nemají žádný smysl. Jemma do něj vystřílela několik nábojů a on se jednoduše zregeneroval. Stejnou chybu udělali také agenti pod vedením May, kteří do Hiva šli s celým arzenálem zbraní. Dokonce ani výbušniny jim k ničemu nebyly. Dle mého názoru koukali agenti málo na staré sci-fi filmy, přestože víme, že se v nich Coulson docela vyzná. Hive by se dal srovnat s monstrem z filmu Věc (The Thing). Tento tvor dokázal přijmout vzhled, vzpomínky i návyky dané osoby a začlenil se tak mezi ostatní lidi. Nestvůru se jim podařilo porazit až ohněm, což bych našim milým hrdinům také doporučoval.

S.H.I.E.L.D. dokonce používá také štěpivé bomby, které protivníka promění na prach a během akce jich užili pouze na zničení mrtvých těl Kree. Jak to vypadá, proti mocnému Inhumanovi opravdu vyšlou Lashe a dočkáme se tak klasického klišé. To i smrt Whitehalla byla více originální a nečekaná. Můžeme ale pouze doufat, že tvůrci přijdou s něčím zajímavým a vyhnou se tak již všem známým příběhovým zvratům.

Být sám sebou

Díky nové epizodě víme, že si Inhumani ovládnutí Hivem ponechávají svojí osobnost a pouze se řídí danými rozkazy, které nemůžu odmítnout. Dobře jsme to viděli na Hellfireovi, který zůstal stejným frajírkem jako předtím. Bohužel jsme se dočkali klasického balícího rozhovoru a James veškeré tajné informace o Hiveově plánu vykecal. Daisy naopak porazila jednoho z Kree a téměř zabila Macka. Zachovat si osobnost přeci neznamená zachovat si přátele. Sledovat smrt více hlavních postav ke konci série mohlo být zajímavé, Mack ale samozřejmě přežil a na očekávanou smrti některého z hrdinů si ještě chvíli počkáme.

Koktejl na výrobu Inhumans a lék na jejich poražení 

První Holdenovy pokusy s výrobou Inhumans nedopadly příliš dobře. Tři vůdci Hydry, kteří měli posloužit jako testovací králíci, zemřeli. Holdenovi scházela krev Kree, kterou pro něj Hive pak získal. Jelikož ale S.H.I.E.L.D. zničil tělo dřív než jej stačili vysát úplně, obětuje Daisy část své krve. Je dokonce možné, že si jednou přijdou i pro Coulsona, kterému v těle určitě ještě nějaká špetka této krve proudí.

A zatímco je výroba transformační směsi v plném proudu, Fitz a Simmonová ve výrobě protiléku zatím selhali. Hivovy buňky jsou daleko silnější než čekali. Jedinou možnou cestu zatím vidím jenom ve smrti hlavního parazita. Bez matky je včelstvo taky ztracené.

FOTO: Marvel, ABC

Diskuze /21

Billy the Kid

zajimavý članek, uvidíme kdo zemře a jestli, nebo jak to dopadne :)

8.5.2016 | 18:10:04
Nickname1

Má dnes autor krámy? V postřezích je až moc osobních dojmů, které tam obvykle nebývají a je to tak správně.

#3 Blackhand47XD
8.5.2016 | 18:39:02
Blackhand47XD

#2 Nickname1: Kdyby to byly jen mé osobní názory, tak bych je tu nedával. Hiva jsme třeba rozebírali na CSFD s dalšími fanoušky seriálu.

webmaster
8.5.2016 | 18:45:17
Weylin

Postřehy určitě super, jako obvykle, doufám že se budou psát i nadále.

8.5.2016 | 18:46:54
terari

Já bych řekla že Asgard i Kree se těch zbraní vzdali, vždyť jak byla epizoda s lady Sif tak tam říkala něco v tom smyslu že mají internet a že i pokročilejší, tak bych řekla že mít pokročilejší zbraně by pro ně nebyl problém :)

8.5.2016 | 19:41:58
dovahkiin

Jsou to lovci, takže si myslim že je podstatný ten osobní boj s kořistí, ale teoreticky rozžhavené plazmě, nebo něčemu podobnému by snad Hive nemohl odolat ne

8.5.2016 | 20:02:46
Sleeper1100

Nejsem si teď jist, ale nefunguji splinter bombs (štěpivé bomby ) na bázi terrigenu (nebo možná stejné jako fungoval ten diviner…) V obou případech by to tedy na inhumans nefungovalo…

8.5.2016 | 20:06:24
Ratemus

no oni sice mají jen středověké zbraně, ale jsou magické, jasný že do seriálu na to nemají rozpočet, ale jinak jsou to zbraně co používají mag štíty, paprsky a tak…třeba ti Temní elfové měli střelné zbraně přece…já jen nechápu tuto poslední epizodu, přijde mi že ten seriál je čím dál větší klišé a kýč…jako kdyby to najednou točily lidi z CW, a ty souvislosti? přijedou Kree kteří by měli být vybavení proti inhumans a oni si je dají uplně lehce, mají zbran která je změní v prah ale na Hive to nepoužíjí? prostě takový boty to je něco fakt že jo…mi přijde že toho připravili tolik že se v tom ztrácí a závěr se vsadim že bude největší klišé…doufám že ted v každém díle Daisy nevyblije kýbl medu jako ted posledně… seriál mám moc rád ale ted spíš kroutim očima u posledních pár dílů…ten Ward byl zajímavější když nebyl pseudoinhuman ted jen čumí s jednou jedinou pózou

#10 patrikparmen #14 Batu_Khan #18 meetsa
8.5.2016 | 21:17:20
patrikparmen

Jít proti němu ohněm? Copak si nevzpomínáte na finále první poloviny 3. řady? Vždyť ho Fitz trefil světlicí! A zabilo to snad Hiva? Ne!

#11 Blackhand47XD
8.5.2016 | 22:25:20
patrikparmen

#8 Ratemus: Poslední věta dost pobavila :D

8.5.2016 | 22:27:53
Blackhand47XD

#9 patrikparmen: Tolik ran do něj zase nedal a samotného symbionta nezasáhl. A světlice se za pořádný oheň ani brát nedá, to chce plamenomet nebo spalovací pec. :D

#12 dovahkiin
webmaster
8.5.2016 | 22:30:19
dovahkiin

#11 Blackhand47XD: kdyby ho uzavřeli v tý buňce, ta by měla neutralizovat jakýhokoliv inhumana ne

#15 Batu_Khan
9.5.2016 | 1:19:10
Ratemus

no má tam zbran o které jednoznačně řekl že jen ta ho zabije…takže z toho bude klišé a Skye se probere a dá SHIELDU zbraně, podle mě teda to takhle dopadne a nebo se někdo obětuje při sebrání té zbraně

9.5.2016 | 13:39:33
Batu_Khan

#8 Ratemus: Majú aj vyspelé zbrane, ale najradšej všetko Asgardania riešia ručne stručne, taký deštruktor by sa s Bacilom nemaznal :D

https://www.youtube.com/watch?…

9.5.2016 | 15:09:14
Batu_Khan

#12 dovahkiin: Okrem tých čo sa vedia teleportovať :D

9.5.2016 | 15:26:08
F5nda

S tim ze si na pohodu poradili s Kree,a ze meli jen sekeru… Ale Hive rikal ze tihle lovci byli celou dobu v hybernaci ne? To znamena ze jsou na stejny urovni jako kdyz ho poprve chytili,a to zadny strelny zbrane nebyli. Proto byl tak slaby, a hive proto vedel ze je muzou chytit… Tak jsem to pochopil ja

#19 ----
10.5.2016 | 1:32:45
Ratemus

v hibernaci byl i Malekith a jak byl silnej

10.5.2016 | 10:33:56
meetsa

#8 Ratemus: Poslední věta souhlas :D

10.5.2016 | 13:41:39
----

#16 F5nda: myslím, že máš pravdu, na tom něco bude :D

10.5.2016 | 15:06:05
Roberto13

Odvážnejší začiatok článku sa mi páčil viac ako dosť suché zhrnutia dielov z posledných týždňov, ale tiež je treba vedieť, kedy zložiť nohu z plynu ;)

10.5.2016 | 18:01:39
Methius

Podle mě ta věc se zbraněmi není tak složitá… Lidé upřednosťnují technické zbraně (např. palné zbraně – teďka pomalu přechazející na zbraně energetické) >> pokud byly Kree o něco vyspělejší než lidi teď a znali válečníky z Asgardu tak věděli že tyto zbraně proti nim příliš neúčinkují (energetické zbraně jsou na to o dost lépe ale i tak…) takže se pravděpodobně rozhodli jít vývojem evoluce – genetiky – vytváření supervojáků…stejně jako je tomu ted na Zemi (Hulk, kapitán atd. + stále další probíhajcí experimenty) To by mohl být důvod proč se v souboji víc spoléhali na svou sílu …

A na Asgardu se vydali ještě jinou cestou a to poznání sil vesmíru či jak to napsat (magie apod.)

12.5.2016 | 0:04:15
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy