Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody FZZT

Postřehy z epizody FZZT

Postřehy z epizody FZZT

Šestá epizoda seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. se nesla převážně v duchu událostí po bitvě o New York z filmu Avengers. V díle FZZT se totiž objevila nejen mimozemská helma právě z této bitvy, ale navíc i jedna zasvěceným fanouškům už dobře známá postava.


3 0
12.11.2013

Helma Čitauri

Ze zápletky této epizody by nejeden ostřílený spisovatel science fiction zaplesal. Konec konců, vesmír je divné místo, tak proč by se v něm nemohl nacházet virus šířící se pomocí elektřiny? Pro nás je ale nicméně klíčové to, že tento virus se usadil na bojové helmě jednoho ze zástupců mimozemské rasy Čitauri, která ve filmu Avengers pod velením Lokiho zaútočila na město New York.

A když se právě na tuto bitvu v závěru filmu podíváte, bude vám jasné, že takových rozbitých helem a vůbec jiných částí Čitauri se po New Yorku musela povalovat spousta. Helma tedy jistě není jediným artefaktem nalezeným po bitvě (viz. další kapitola), pravděpodobně ale bude jediným obsahující tento mimozemský virus. A i kdyby tomu tak snad ještě nebylo a tento virus ještě stále někde číhal, S.H.I.E.L.D. už má k dispozici účinnou vakcínu (pardon, antisérum), takže opakování tohoto tématu už pro seriál zajímavé nejspíš nebude.


Agent Blake

V této epizodě se letmo objevila i postava agenta Blakea v podání amerického herce Tita Wellivera (Muž v černém z Lost). Nebylo to ale zároveň poprvé, co agent Blake ve světě Marvel Cinematic Univere vystoupil. Poprvé se tak stalo už v kraťasu Item 47, který vyšel v rámci bonusových materiálů k filmu Avengers.

Item 47 vyšetřují agent Blake spolu s agentem Sitwellem v podstatě komiksové převyprávění klasického příběhu dvojice Bonnie a Clydea, kdy milenecký pár získá po bitvě o New York funkční pulzní dělo Čitauri, které využívají k vykrádání bank.

V tomto kraťasu rovněž zazní i to, že tato zbraň je posledním ze sedmačtyřiceti artefaktů nalezených po bitvě o New York, přičemž všech šestačtyřicet artefaktů předchozích nevykazovalo žádnou aktivitu (tedy ani přítomnost mimozemského viru). New York je ale přece jenom pořád veliké město, a tak by se nějaký nově objevený artefakt mohl agentům S.H.I.E.L.D.u časem postavit do cesty.

Coulsonova prohlídka

Zase nějakou chvilku už se na přetřes nedostalo téma Coulsonova zmrtvýchvstání, což musela epizoda FZZT pochopitelně rychle napravit. Coulson sám má podezření, že s ním není něco v pořádku, pročež si vyžádá kompletní tělesnou prohlídku, která však v závěru potvrdí, že Coulson v pořádku skutečně je. Je otázka, do jaké míry bylo možné výsledky těchto testů zfalšovat velitelstvím S.H.I.E.L.D.u, které by nechtělo, aby o sobě Coulson zjistil pravdu, když právě na tyto testy dohlížela agentka Simmons. Pokud tyto výsledky ale zfalšovány nebyly, znamená to, že teorie o Coulsonově zmrtvýchvstání obsahující robotické náhrady či jiné fyziologické změny tímto odpadají?

Závěr epizody navíc opět naťukl minulost agentky May a jednoho jejího rovněž velmi traumatizujícího zážitku, který zatím sice nebyl blíže popsán, ale o němž víme, že kvůli němu May přestala být polním agentem. Snad se toho v budoucích dílech dozvíme trochu víc.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy