Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.) Postřehy z epizody Heavy is the Head

Postřehy z epizody Heavy is the Head

Postřehy z epizody Heavy is the Head

Návrat dívky v květinových šatech, příprava půdy pro nového padoucha a tajemný Doktor. Druhá epizody druhé řady seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. s názvem Heavy is the Head nám představila dalších pár zajímavých otázek a podnětů k zamyšlení. Tak si na ně hezky posviťme.

6 0
6.10.2014

Nový nepřítel?

Vedle toho, že generál Talbot během letu helikoptérou s Lancem Hunterem zmínil jistou vojenskou operaci Panteří dráp, což může (a nebo taky vůbec nemusí) být odkaz na marveláckého superhrdinu Black Panthera, který by se měl snad už brzy dočkat svého vlastního filmového zpracování v rámci Marvel Cinematic Universe, mluvil Talbot i o jistém vlivném senátorovi, který má spadeno na Coulsona a jeho lidi.

Normálně bychom spekulovali o tom, kdo oním senátorem asi je. Marvel už však tuto informaci ve skutečnosti zveřejnil a z diváckých hypotéz se proto nyní stává regulérní spoiler. Pokud vás tedy identita tohoto senátora zajímá, rozklikněte si následující odstavec. Pokud ne, pokračujte ve čtení postřehů.


Tímto senátorem je totiž Christian Ward, bratr Granta Warda, o kterém jsme nepěkné věci slyšeli už například v epizodách Ragtag, The Well nebo hned v epizodě pilotní, kde nás už tehdy napadlo, že by někdo z Wardovy pochybné rodiny mohl v seriálu ztvárnit významnější zápornou postavu. Christiana hraje americký herec Tim DeKay (White Collar) a v Agents of S.H.I.E.L.D. bychom ho poprvé měli vidět v šesté epizodě jeho druhé řady. Na závěr bych chtěl poprosit čtenáře, kteří budou v komentářích rozebírat tuto postavu, aby tak učinili s využitím spoilerového zakrytí, kdy odstavec s daným spoilerem začnete vykřičníkem a mezerou. Děkuji.

Síla sugesce

V epizodě Heavy is the Head se nám ukázalo, že Hydra má nad Carlem Creelem (a nejspíš i dalšími subjekty) větší moc, než si on sám myslí. Zatímco Creel totiž tak nějak předpokládá, že pro Hydru pracuje alespoň částečně z vlastního rozhodnutí, Hydra ho ve skutečnosti podprahově ovládá.

Co je ale zajímavější, tato podprahová sugesce ovládá nejen Creelovo chování, ale částečně i biologii, kdy ve chvíli, kdy se Creel dostal do transu vyvolaného svým zprostředkovatelem, zmizelo i poranění na jeho ruce vyvolané Obeliskem. Jak se Hydře tenhle kouzelnický trik podařil a jaké další mají třeba ještě v rukávu? To snad uvidíme v nadcházejících epizodách.

Když jsme ale ještě u Carla Creela, nelze nezmínit ani jeho zkamenění. V minulých postřezích jsme si psali, že tak silný padouch jako Absorbing Man určitě ještě alespoň pár epizod vydrží agentům S.H.I.E.L.D.u po­řádně zatápět, načež je opravdu velká škoda, že hned v druhé epizodě Creel zdánlivě umírá. Je tomu ale skutečně tak?

Přestože Creel nejevil žádné známky života, ředitel Coulson ho pro jistotu vložil do kryogenické komory a předal generálu Talbotovi. A rozhodně by to bylo nesmírné plýtvání zajímavým a hlavně mocným protivníkem, kdyby se Absorbing Man v seriálu už objevit neměl. I tak ale stále zůstává otázka, kdy bychom se ho mohli znovu dočkat?

Coulsonovy epizody

Díky finále první řady jsme věděli, jaký zhruba dopad mimozemský lék GH-325 na Coulsona skutečně má. Teprve až ve druhé epizodě druhé řady se však k tomuto tématu plnohodnotně vracíme a sledujeme, jak až špatné to s Coulsonem je. A že zatímco Skye vyhledává původ symbolů, které zakresluje, aniž by věděla, odkud pochází, agentka May Coulsonovi pomáhá se s jeho „epizodami“ srovnávat. Jak se ale jeho stav může stupňovat a co to s Coulsonem může provést? A dokáže Coulson v budoucnu vůbec stále zůstat sám sebou?

Doctor Who?

V závěru této epizody jsme se konečně setkali s již dříve aizovaným Kylem MacLachlanem v roli tajemného Doktora, který v tomto díle vypadá podstatně líp, než když jsme ho viděli v závěru finále první řady (že by snad zregeneroval)? Doktor nyní každopádně pracuje s Rainou, která zjistila, že Doktor je otcem Skye, a pak pro něj ukradla záhadný Obelisk. Teď to ale teprv začíná být zajímavé: když se totiž Raina Obelisku dotkla, nic se jí nestalo.

Má snad Obelisk nějaké vlastní vědomí, jak řekl Doktor, a sám se rozhodl nechat Rainu žít, nebo má naše dívka v květinových šatech jisté biologické predispozice, o kterých zatím nevíme? A co by se stalo, kdyby se Obelisku dotkl Coulson nebo (což je snad ještě zajímavější) samotná Skye, která nevykazuje žádné vedlejší účinky podání léku a která nejspíš, stejně jako tatínek, asi není tak úplně pozemského původu? A kde byl celou tuhle epizodu sakra agent Koenig, že Coulson musel vyřizovat inventuru? Otázky. Samé otázky!

Diskuze /8

Starboy13

Ta poslední otázka mě rozsekala :D :D

6.10.2014 | 10:26:15
lksvcr

už se docela těším na rodinné setkání sky a tohodle doktůrka, především mě ale zajmá co jsou zač a jak se liší od normálních lidí?

#3 Hurley
6.10.2014 | 12:26:54
Hurley

#2 lksvcr: Velmi pravděpodobně budou nějak propojení s mimozemskou rasou Kree. http://www.edna.cz/…t-a-h-i-t-i/#…

#5 Blackhand47XD
webmaster
6.10.2014 | 13:02:12
Pimster

a takhle to funguje

6.10.2014 | 14:49:32
Blackhand47XD

#3 Hurley: Taky to ale mohou propojit se Strážci Galaxie, že by byli rasy jako otec Starlorda.

webmaster
6.10.2014 | 17:17:27
deadpool

doktor ? kdepak kapitan z himym :D :D

#7 alexis
6.10.2014 | 17:53:06
alexis

#6 deadpool: Ale kdeže, Cooper z Twin Peaks! A vážně vypadá nějak líp, no ona platická chirurgie není jen pro ženy…

7.10.2014 | 21:38:31
Sasanka

a co hůř, Orson ze zoufalých manželek :D

30.11.2014 | 20:15:23
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Ukázka k sedmé řadě

Thumbnail Play icon

Nepřehlédněte

10 věcí, které by se měly stát před koncem seriálu

10 věcí, které by se měly stát před koncem seriálu

S napětím očekáváme sedmou řadu seriálu, který původně vznikl, aby mohl Phila Coulsona, miláčka fanoušků, vrátit zpátky. Během následujících let se svým týmem objevil Inhumans, bojoval s Kree, cestoval časem, přežil v budoucnosti i cestoval do vesmíru vlastní lodí. Co nás ale ještě čeká?

Reklama

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás