Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody Hot Potato Soup

Postřehy z epizody Hot Potato Soup

Postřehy z epizody Hot Potato Soup

Koenigové se vrací na scénu a s nimi i jejich sestra, jež má stejně jako oni základ v komiksu. Kdo může ohrozit Coulsonovo krytí a jak je to s Fitzovou minulostí? Pojďme si na tyto otázky spolu odpovědět.


22 0
5.2.2017

Bratři Koenigové a jejich sestra

S bratry Koenigovými jsme se neviděli od konce druhé série a mnozí netrpělivě čekali, kdy se opět vrátí na scénu. Dočkali jsme se. V jednom díle jsme se nedočkali dvou, ale rovnou čtyř Koenigů, z nichž je jeden žena.

LT Koenigová vychází z komiksové sestry původního Erika Koeniga, který umřel již v první sérii. Ilsa byla členkou německého odboje bojujícího proti nacistům během druhé světové války. Krátkou chvíli chodila s Nickem Furym, ale přitom milovala člena jeho Howling Commanda Dina Manelliho.


V seriálu bylo řečeno, že právě LT přivedla bratry k S.H.I.E.L.D.u a pouze Thurston zůstal bokem jako černá ovce rodiny. Thurston se dal na dráhu umělce aktivisty, který se snaží dokázat, že není ovce a nenechá sebou manipulovat.

Epizoda nám navíc odpověděla na zásadní otázku. Koenigové nejsou roboti, ale přesto dělali techniky v původním LMD programu S.H.I.E.L.D.u, který nám snad více rozvedou příští epizody.

Anton Ivanov a jeho cíl

Identita vůdce Watchdogs, jenž vystupoval pod titulem Superior, nám byla chvíli tajemstvím. Nakonec jsme se dozvěděli, že se jmenuje Anton Ivanov a proti Inhumans bojuje, jelikož si své schopnosti nezasloužili, ale dostali je bez jakékoliv snahy. Tato postava v komiksech žádné kořeny nemá nebo nám zatím nebyly odhaleny, pokud postava nevystupuje pod falešným aliasem.

Ivanov ze všeho zlého viní Coulsona, muže, jenž vstal z mrtvých. Nám známý agent byl vidět těsně před každou katastrofou a Ivanov si jej představuje jako typického muže v černém, který na světě dělá jenom chaos. Coulsonovo krytí je nyní v ohrožení víc než kdy dřív a jeho identita bude možná tuto sezónu odhalena světu. Jsou však tvůrci na takový krok připraveni, nebo nechají seriálový svět zatím nadále bokem od toho filmového?

Fitzova minulost

Jeden po druhém nám hrdinové seriálu odkrývají svojí minulost a rodinné příslušníky. Z hlavních postav nám tu zbyli víceméně Fitz a Simmonsová, a tak nám tvůrci nakousli rodinu mužského člena vědeckého týmu.

Jako obvykle, tak i nyní se postavě snaží vytvořit temné časy a rodinu zahalit do typického padoušského prostředí. Coulsonovu cellistku ohrožoval Blackout, rodiče Daisy a manžel May byli samí zločinci a Fitzův otec měl patrně něco s nynějším padouchem Radcliffem. Radcliffe, nebo spíše jeho LMD, si to mohl sám vymyslet, ale s tím by nás tvůrci patrně neobtěžovali. Při příštím setkání Fitze a Holdena se toho snad dozvíme více, zatím však můžeme jen spekulovat.

FOTO: ABC, Marvel

Diskuze /14

Lex Luthor

Ivanov patrně neví, že si Inhumans musí svůj vstup do mlhy nejdříve zasloužit a musí podstoupit výcvik, aby potom mohli své schopnosti ovládat, to bohužel od vypuknutí nákazy už neplatí a tak má částečně pravdu. Pokud seriál agents of SHIELD s touto sérii skončí, jeho šance na zrušení je asi 90% tak by mohli tvůrci znovu představit Coulsona veřejnosti v závěru řady a postavu vrátit do filmů a projektu MCU.

#2 Gorgan #3 p3dro
5.2.2017 | 19:52:06
Gorgan

#1 Lex Luthor: Myslím že je objednaná 5 série a tahle série celkově je mnohem lepší než předcházejíci. Takže asi nebude zrušen. I když všechno je možné.

#5 gladiator992 #8 Lex Luthor
5.2.2017 | 21:04:24
p3dro

#1 Lex Luthor: Za prví si osobně myslím, že už ho měli stopnout před touhle sérií. A za druhé kdysi vedení Marvelu rozhodlo, že Coulson se naposled objeví v prvních Avengerech, což se i stalo. A znovu se ve filmu neobjeví. Navíc ve filmech SHIELD zastupuje Fury. Ale za sebe musím říct, že bych Coulsona ve filmu znovu uvítal, dokazal bych si ho představit například ve Spidermanovi.

#4 Blackhand47XD #7 Lex Luthor
5.2.2017 | 21:07:04
Blackhand47XD

#3 p3dro: Spider-Man je celkově nejlepší na vytvoření crossoveru se seriály. S Defenders nebo některým se členů by bojoval proti Fiskovi a s partou ze S.H.I.E.L.D.u by mohl pátrat po svých rodičích, kteří byli agenty S.H.I.E.L.D.u (v komiksech CIA).

#7 Lex Luthor
webmaster
5.2.2017 | 21:15:37
gladiator992

#2 Gorgan: Zatiaľ nevyšlo žiadne oficiálne potvrdenie , skôr môžme očakávať zrušenie , lebo rýchlo klesajúca sledovanosť to nezachráni :/

#6 totti
5.2.2017 | 21:17:07
totti

#5 gladiator992: Už som to písal veľakrát pri iných seriáloch, sledovanosť nezohráva takú úlohu pri zrušení ako si všetci myslia. Dokonca by som povedal, že na tom vôbec nezáleží

#10 Blahar
5.2.2017 | 21:23:28
Lex Luthor

#4 Blackhand47XD: Spider-Man je v komiksech kamarád Daredevila, spolu proti Fiskovi i bojovali, takže by to bylo možný, uvidíme jestli marvel více propojí své seriály a filmy, mohli by.
#3 p3dro: Škoda ve filmech se mi Coulson líbil takový nenápadný agent, který pomáhal hrdinům na jejich vzestupu.

5.2.2017 | 21:38:15
Lex Luthor

#2 Gorgan: Pokud bude 5 série doufám, že tam už konečně dají gravitona.

5.2.2017 | 21:39:00
KollbY

nemuzou agenty zrusil.. jeste ma byt graviton sakra !!

5.2.2017 | 23:47:30
Blahar

#6 totti: Ale rating ano a ten je taky nízký…

#11 Blackhand47XD #12 totti
překladatel
6.2.2017 | 0:10:08
Blackhand47XD

#10 Blahar: Záleží taky na tvůrcích. Kolikrát seriál přežil jen proto, že to tvůrci nevzdali.

webmaster
6.2.2017 | 8:59:19
totti

#10 Blahar: Dôležitejší je rating live+7 a nie tento rating, ktorý vidíš bežne a ktorý všetci považujú za ten, ktorý rozhoduje o zrušení.

6.2.2017 | 10:04:24
antty

Koenigové jsou jen lidé?! Ach, takové zklamání (alespoň teda pro mě).

#14 vindis
6.2.2017 | 16:13:59
vindis

#13 antty: No jsou to jen lidé, ale obyčejní asi také nebudou. Při menším rozhovoru o rodině LT řekla Daisy „Dost DNA na vytvoření armády klonů“. Takže je otázka, zda třeba nebyli součásti nějakého experimentu s klonováním. Pak by Koenigové nebyli *čata, ale klony.

7.2.2017 | 17:42:19
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy