Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody Identity and Change

Postřehy z epizody Identity and Change

Postřehy z epizody Identity and Change

V alternativní realitě, kde světu vládne Hydra, se tvůrci rozhodli, že hned několikrát odkážou na hrdinu, který má s Hydrou hodně společného. Kromě toho se rozhodli do seriálu zakomponovat i kousek sebe. V postřezích si navíc rozebereme, co by mohl znamenat Projekt Zrcadlo.


35 0
16.4.2017

Narážky na Kapitána Ameriku

Ve světě kde vládne Hydra, jsme již měli možnost vidět Triskelion, kde velkého orla nahradila socha Hydry. Další narážkou je škola, kde Coulson pracoval. Tuto školu pojmenovali tvůrci po Alexandru Piercovi, hlavnímu záporákovi druhého Kapitánova filmu. Zmínit musíme i scénu ve výtahu, kdy se Daisy ptá vojáků, zda jedou dolů a poté je všechny pomlátí.

Výstroj vojáků Hydry je poté inspirována výstrojí z druhé světové války, kterou jsme měli možnost vidět v prvním filmu. Bylo by zajímavé, kdyby v jednom díle jenom zmínili, že Hydra našla tělo Kapitána a hrdinové by přemýšleli nad tím, že by se k němu dostali. Camea se totiž pravděpodobně nedočkáme, i když by to bylo určitě parádní.


Změny oproti skutečnosti

V minulých postřezích jsme si rozebrali jednotlivé postavy včetně Macka a Patriota. V tomhle díle jsme se dozvěděli, že agent Burrows, který ve skutečném světě zemřel, žije a Billy Koenig naopak zemřel. Jak vůbec dopadli jeho bratři? Žije snad Erik, který zemřel v první sérii? Podobných narážek a návratů postav z předchozích sérií bychom se ještě měli párkrát dočkat, ale nebudeme předbíhat.

Projekt Zrcadlo

Již samotný název tohoto projektu by měl narážet na Carollovu knihu Za zrcadlem a co tam Alenka našla, která se vcelku nedávno dočkala opravdu volné filmové adaptace. První možnost je, že se Aida pomocí Zrcadla osvobodí. Dále je možné, že pomocí tohoto projektu převede upravené osobnosti nám známých postav do jejich skutečných těl. Třetí a ještě hrozivější varianta může znamenat, že Aidin svět by se stal skutečným a již by nešlo o počítačovou simulaci. Program byl přeci jen vytvořen s pomocí magického Darkholdu a tak je možné úplně všechno.

Ogygia

Ostrov, na kterém se ukrýval Radcliffe, by neznalému člověku mohl připadat jako zcela obyčejné místo. Z mytologického hlediska je ale Ogygie ostrov, kde ztroskotal král Odysseus. Sedm let se zde o něj starala nymfa Kalypsó. Ta jej propustila až na příkaz bohů. Podobnosti s touto pověstí jsou v epizodě patrné. Místo Kalypsó se o Radlciffa starala Agnes a jejich pobyt byl narušen „bohyní“ Aidou, která ovládá celý svět. Skutečná existence tohoto ostrova nebyla nikdy potvrzena.

Sláva tvůrcům

Na zdi slávy ve virtuálním S.H.I.E.L.D.u jste mohli zaznamenat jména jako Paul Zbyszewski, George Kitson nebo Brent Fletcher. Všichni tři jmenovaní patří mezi tvůrce seriálu. Podobným způsobem na sebe odkázali i tvůrci v předminulé epizodě, kdy byla jejich jména na náhrobcích.

Dále musíme zmínit dívku Amy, která vyrušila Coulsona ve třídě. Zahrála si ji Stella Frances Gregg, dcera Coulsonova představitele Clarka Gregga.

FOTO: ABC, Disney

Diskuze /10

Horluck

Kdyby agenty nevysílala jiná stanice než Prison break, tak bych řekl, že Ogygia byl odkaz přesně na něj :D (a hned to taky byla první myšlenka, co mě napadla, až teď jsem si zjistil, že to tak být nemohlo ;) )

16.4.2017 | 20:40:41
MSCyril

Doufám že jména tvůrců na náhrobcích a na zdi padlých agentů nenaznačují že tohle bude poslední série. :/

16.4.2017 | 20:41:05
Elia

prý zřejmě pátou sérii dostaneme, ale bude tou poslední zřejmě :(

16.4.2017 | 21:13:31
Komanch

Pokud by pátá série byla, tak by to bylo fajn. A řekl bych že i akorát. Mohli by sérii využít k tomu, že by mohli některé postavy přenést do MCU. Návrat Coulsona do filmů by byl fajn. A z dalších postav má určitě potenciál do MCU Daisy. Jen k epizodě. Jak Mack mohl vědět kde čmuchat a najít SHIELD? Že by náznak jeho vlastních vzpomínek? A ještě mě napadla jedna konspirace. Coulson je dvojitý agent Hydry. Nevíme, co mu Hydra řekla, když nahlašoval Jemmu do telefonu.

#5 Horluck #6 p3dro
16.4.2017 | 23:13:25
Horluck

#4 Komanch: Souhlasím ;) myslím, že by bylo celkem symbolické, kdyby agenti ,,vyplňovali" ten čas mezi prvními Avengers a první částí posledních Avengers. Neříkám, že by se mi nelíbilo kdyby pokračovali i dál, ale jen že by to tedy alespoň tu pátou sérii chtělo, aby se to hezky uzavřelo :)

17.4.2017 | 7:37:23
p3dro

#4 Komanch: Asi tě i ostatní zklamu, ale Marvel řekl, že poté co Coulsona zabili v prvních Avengers, že se již do MCU nevrátí. Ale to bylo před několika lety a nikdy neříkej nikdy.

17.4.2017 | 7:59:44
p3dro

A ještě k epizodě. Ta byla opět velmi vydařená. Jen by mě zajímalo, jak Hydra přišla na pravé jméno Daisy, když tam se jmenuje Skye??

#8 Blackhand47XD
17.4.2017 | 8:05:03
Blackhand47XD

#7 p3dro: Patrně od Aidy/Madame Hydry.

webmaster
17.4.2017 | 8:08:14
Lex Luthor

Jo mohli by více propojit agenty a MCU filmy do seriálu by mohli například zavítat Hawkeye a Black Widow, pokud bude další série doufám, že se Ward dostane do skutečného světa a bude stálou postavou chyběl mi tam.

17.4.2017 | 13:30:44
Frolda94

Do těch narážek na Kapitána Ameriku bych možná přidal i to, že Coulson přemýšlel nad návrhy a úpravy Patriotova obleku. To samé udělal Coulson právě Kapitánovi v prvních Avengers.

17.4.2017 | 14:47:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy