Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.) Postřehy z epizody Know Your Onions

Postřehy z epizody Know Your Onions

Postřehy z epizody Know Your Onions

Druhá epizoda sedmé řady navázala tam, kde předešlá skončila a my tak zůstali v roce 1931. Tentokrát nás díl odkázal na jeden z filmů a naznačil i možný (ne)zvrat týkající se pár postav.

15 0
10.6.2020

Co je s agentkou May?

Zatím nemůžeme s jistotou říct, co přesně se dělo s agentkou May poté, co porazila Izel, ale něco jí na druhé straně zřejmě ovlivnilo. Internet již pomalu spekuluje, jestli se do May Izel náhodou nepřenesla, což samozřejmě možnost je. Dále je možné, že jí ovládl jiný shrike, případně se jedním sama stala, když zemřela ve světě, kde platí úplně jiná pravidla. Jisté je, že odpověď na tuto otázku do konce seriálu dostaneme. Problém se shriky se samozřejmě ale netýká jen May, jelikož Yo-Yo možná přišla o své schopnosti. Vytáhli snad paraziti z hrdinky DNA, které lidem původně nenáleží? Uvidíme.

Melinda má možná problém s emocemi, ale bojový duch jí neopustil.


Hydra, S.H.I.E.L.D. a Kapitán Amerika

Ona zelená látka, která se již objevila v minulém dílu, byla přesně tím, co většina z nás zřejmě předpokládala. Tato epizoda tedy potvrdila, že se skutečně jednalo o součást séra supervojáka, kvůli kterému povstala Hydra a její vůdce Red Skull. Stejně tak ale vznikl také Kapitán Amerika, takže by zabitím Freddyho Chronicomové zabránili nejen zrození S.H.I.E.L.D.u, ale i týmu Avengers, který pod špionážní organizací vlastně vznikl. Zvážili tedy Chronicomové možnost, že by sice možná zachránili svůj lid, ale na druhou stranu by zase narušili vesmír, který by Thanos změnil napořád?

Coulson vlastně napomohl zrodu svého oblíbeného hrdiny.

Budou Koenigové přeci jen stroje?

Závěr druhého dílu nás všechny patrně opět přivedl k myšlence, že by Ernestova vnoučata mohla být stroji. Jak již víme, hrdinové bratry celou dobu podezřívali, jestli nejsou LMD, proti čemuž se vždycky ohradili. Enoch je ale Chronicom a jelikož zůstal v minulosti, mohl tak stvořit další Chronicomy, kteří se sami za roboty nepovažují, čímž by nebylo nic narušeno. Koenig se navíc o Enocha a samotný S.H.I.E.L.D. zajímal, takže je tu možnost, že jeho rodina bude skutečně neživá.

Ernest je fascinován sci-fi a komiksy stejně jako rodina. Náhoda?

V jaké realitě se seriál odehrává?

Již někdy od čtvrté série není seriál s filmy příliš propojen, což by se dalo touto sérií krapet změnit a vysvětlení by navíc bylo i docela jednoduché. Pokud by se sedmá série Agentů S.H.I.E.L.D.u ří­dila stejnými pravidly ohledně tvoření realit, mohli by tvůrci říct, že se seriál vlastně odehrává v realitě, která předchází té, jež známe. Jak to jinak vysvětlit? Změnami v jednotlivých časových úsecích by hrdinové ovlivnili historii natolik, že by se nakonec stočila k onomu směru, který známe z filmů. Určité části času by tak zůstaly stejné, ale například absence Inhumans by tak mohla být vysvětlena. Snad se ve finále dozvíme, jak seriál (a jestli stále vůbec) zapadá do většího celku.

Nesledovali jsme celou dobu příběh z předešlé verze nám známé reality?

Mohli by hrdinové seriálu stvořit svět MCU, který známe? Co je podle vás s May?

Foto: Marvel, ABC

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E07: The Totally Excellent Adventures of Mack and the D

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Zira, @annePel, @laisobel
Korekce: @Zira

Překlad sedí: Na všechny dostupné verze

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Agents of S.H.I.E.L.D.

Trailer k sedmé řadě

Thumbnail Play icon

Reklama

Nepřehlédněte

Tvůrci dali do poslední série Agentů S.H.I.E.L.D.u maximum

Tvůrci dali do poslední série Agentů S.H.I.E.L.D.u maximum

Agenti S.H.I.E.L.D.u jsou jediným Marvel seriálem, který to i přes nemalé šance na zrušení dotáhl až do konce. Poslední řady se tak dočkáme již příští rok a tvůrci ji samozřejmě nezapomněli patřičně vynachválit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás