Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody Let Me Stand Next to Your Fire

Postřehy z epizody Let Me Stand Next to Your Fire

Postřehy z epizody Let Me Stand Next to Your Fire

V poslední epizodě se utkaly dvě postavy, které pojí jeden společný živel. Co se stalo s Robbieho strýcem a na která kulturní díla odkazovala epizoda? O tom si můžete přečíst v dnešních postřezích.


31 0
23.10.2016

Coulsonova smlouva s ďáblem

Nebylo by to poprvé, kdy Coulson uzavřel dohodu s nadpřirozenou bytostí nebo nadčlověkem chcete-li. Ostatně S.H.I.E.L.D. je na tomto založen, vzpomeňme si na Avengers. Ještě se ale nestalo, aby se dohodl se služebníkem samotného Ďábla, tedy pokud to tak bude, že ano. Po dlouhé době se setkal také s Daisy, která je momentálně hledaná. Nakonec se domluvil i s ní. Je snad šance, že bude obnoven tým Secret Warriors? S Ghost Riderem v něm bych nepočítal, ale Inhumans a dalších nadlidí dělá nebo dělalo pro S.H.I.E.L.D. přeci jen docela dost.

Konečně jsme se také dočkali pohledu na samotný Darkhold, s nímž v Momentum Labs experimentovali. Zatímco komiksová verze byla zaměřena výhradně na černou magii, seriál z něj patrně udělal knihu neomezených vědomostí. A jelikož po ní pátrali Red Skull, Whitehall i samotný Fury, tak musí být setsakramentsky důležitá.


Robbieho strýc Elic Morrow je na rozdíl od své komiksové předlohy stále naživu. Dozvěděli jsme se, že v Momentum Labs pracoval a do vězení jej zavřeli kvůli napadení svého šéfa. Je možné, že záporák se z něj teprve vyklube, v opačném případě to bude znamenat úplné pozměnění jeho role, stejně jako v případě Aldriche Killiana v Iron Manovi 3.

Ohněm proti ohni

Po několika epizodách jsme se dočkali také návratu JT, kterého S.H.I.E.L.D. ukryl do obchodu s pyrotechnikou. Daisy s Jemmou jej chtěly zachránit před Watchdogs, ale nakonec se ze samotného Jamese vyklubal záporák. James nesl Hivovo posednutí těžce a všichni až na S.H.I.E.L.D. se na něj vykašlali. Sám si poté usmyslel, že Inhumans jsou pouze nákazou lidstva a tak začal spolupracovat s Watchdogs. Docela to připomíná jeho příběh z komiksu, kdy začal pro ochranu sebe a Daisy donášet pro Hydru. Nakonec jej Fury odstranil, což se v tomto případě nestalo.

S Hellfirem se nakonec utkal Ghost Rider a nastal tak souboj ohnivých mužů. Pro boj si ale nevybrali zrovna šťastné místo a dostali se tak nakonec zpátky do obchodu s pyrotechnikou. James byl poté předán S.H.I.E.L.D.u, který jej za jeho zločiny nechal uvěznit.

Jimi Hendrix a další kulturní vložky

Stejně jako v případě předminulé epizody, tak i nyní se tvůrci u názvu inspirovali slavnou skladbou. Tentokrát přišel na řadu Jimi Hendrix a jeho píseň Fire. Na Hendrixe také odkazoval chlapec Elliot, který do obchodu s pyrotechnikou vyrazil v tričku s hudebníkovým potiskem.

Dalším kulturním odkaz směřuje k populárnímu muzikálu Pomáda. Po závodě jako z Rychle a zběsile pronese Coulson větu „Vyhrál jsem jeho auto, že? Není to tak?“ Ve filmu se konal závod mezi Dannym Zukem a Leem Belmudou a vítěz získal auto poraženého. Oba závody se navíc odehrávaly v Los Angels River.

Strýček Morrow si pak četl knihu od Asimova nazvanou Pozitronový muž. Hlavním hrdinou tohoto příběhu je robot Andrew, jenž je při výrobě postižen závadou. Dostal totiž schopnost milovat a touto se sebezdokonalovat. Andrew se tak rozhodne stát se pravým člověkem. Zatouží po něčem takovém i samotná AIDA?

Volal někdo Overwatch?

O nové a velice populární hře od Blizzardu někteří z vás určitě již slyšeli. Matt Owens, jenž epizodu napsal, potvrdil, že některé věty použité Jemmou a Hellfirem mají základ právě v této hře. Jemmin scénář tak odkazuje na britskou hrdinku Tracer, zatímco Jamesův na australského záporáka Junkrata. Posuďte sami:

Thumbnail Play icon
Thumbnail Play icon

FOTO: ABC, MTV

Diskuze /1

azoxid

Ty junkrat hlášky Hellfira jsem poznal v první vteřině, jak zapaloval ten dělobuch :-D junkrata hraju hodně, takže pro mě to byl příjemnej easter egg ^^

23.10.2016 | 18:57:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy