Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody Making Friends and Influencing People

Postřehy z epizody Making Friends and Influencing People

Postřehy z epizody Making Friends and Influencing People

Ve třetí epizodě druhé řady seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. s názvem Making Friends and Influencing People jsme nakoukli do nitra samotné Hydry a zároveň se znovu shledali i s mrazivým Donniem Gillem. Co vám v této epizodě ale naopak možná mohlo uniknout?


4 0
12.10.2014

Agentka 33

V průběhu epizody Making Friends and Influencing People jsme se několikrát střetli i s agentkou 33, kterou polapila Hydra a pomocí takzvané Faustovy metody (která nese stejné jméno jako faustova parazitologická metoda vyšetření stolice snad jen opravdu náhodou) se jí pokoušela vymýt mozek – což se jí nakonec i podařilo. Avšak kromě toho, že řadě z nás dlouho vrtalo hlavou, odkud kruci známe představitelku agentky 33 (je to ta policejní analytička z Castlea, nemáte zač), ve světě Marvelu tato postava zároveň opět není žádným nováčkem.

Pravda, v původních komiksech se objevila jen skrze tři čísla z roku 1997, i to se ale počítá. Zde byla agentka 33, vlastním jménem Kara Lynn Palama, agentkou a náborářkou S.H.I.E.L.D.u a zároveň i historičkou se specializací na řeckou mytologii, přičemž to byla právě ona, kdo do S.H.I.E.L.D.u na­verboval poloboha Hercula v boji proti Aresovi.


A přestože výskyt bájných bohů není ve světě filmového Marvelu ničím novým, s Herculem se tu asi jen tak nesetkáme. Naopak agentku 33 tu ale snad ještě uvidíme. Jenže na čí straně zrovna bude, až se tak stane?

V utajení

V této epizodě jsme zjistili, že agentka Jemma Simmons není jen tak nějaká obyčejná holka, která by odešla od Coulsonova týmu nazdařbůh, ale že se stala klíčovou hráčkou v ředitelově plánu infiltrovat Hydru, kdy na sebe vzala roli zběhlé vědkyně S.H.I.E.L.D.u, která chce nyní přejít k nepříteli.

Přestože je pro nás tohle všechno značnou novinkou, odkazu na agentu Simmons pracující v utajení jsme se velmi pravděpodobně dočkali už v epizodě Shadows. Vzpomínáte si na onu scénu, ve které je ředitel Coulson s kýmsi na telefonu a zmiňuje telefonní budky a mrtvé schránky? Mimo jiné i proto, že Coulson mrtvé schránky zmínil zároveň i v této epizodě během rozhovoru s agentkou Simmons, je více než pravděpodobné, že v první epizodě druhé řady byl na telefonu právě s ní.

Co s načatým padouchem?

Ze začátku to vypadalo, že ve druhé řadě seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. si, narozdíl od té první, pořádně užijeme nějaké ty staré dobré komiksové superpadouchy. Nejen že hned v úvodním dílu této série byl totiž představen mocný Absorbing Man, ale do epizody třetí se nyní navíc vrátil i komiksový Blizzard Donnie Gill, který si svůj seriálový zrod odbyl už v epizodě Seeds ze začátku letošního roku.

Jenže ouha. Nejenže sám Absorbing Man jde hned ve druhé epizodě z kola ven, ale dokonce i samotný Donnie Gill jde doslova k ledu prakticky okamžitě po svém návratu. Seriál Agents of S.H.I.E.L.D. jakoby prostě nevěděl, co si se svými superpadouchy počít. Jistě, Carl Creel i Donnie Gill se někdy v budoucnu určitě vrátí, jenže co pak? Budou na scéně opět jen pár dílů, aby hned zase zmizeli?

Prakticky jediným solidním komiksovým záporákem, který seriál představil, je tak do dnešního dne Deathlok. A právě proto už je taky na čase, aby se vrátil i do druhé řady. Aby toho ale nebylo málo, do počtu nám pořád zbývá ještě i Graviton, který se zrodil prakticky až v potitulkové scéně epizody The Asset a od té doby nic. Sice víme, že Gravitona má teď u sebe nevědomky Ian Quinn, kdy se ho ale konečně dočkáme v celé jeho kráse?

Vymývání mozku

Tento díl rovněž představil již zmíněnou Faustovu metodu (která nakonec zřejmě odkazuje na komiksovou postavu doktora Faustuse, nepřítele Captaina Americy, který se na vymývání mozků specializoval [1]), pomocí které Daniel Whitehall vymazává mozky klíčovým subjektům a následně je ovládá. Touto procedurou prošli například Carl Creel, agentka 33 nebo Donnie Gill. A brzy by to mohlo hrozit i samotné agentce Simmons.

V závěru této epizody se pak Skye ptá Warda zdali i jemu Hydra nevymyla mozek. Tato její otázka má pak v epizodě hned dvě funkce. Zaprvé je to zjevný odkaz na různé fanouškovské teorie, které předpokládaly totéž, když byl Ward poprvé odhalen jako agent Hydry, a za druhé to dokazuje, že Skye je pořád otevřená alternativě, že by Ward skutečně sám nebyl zodpovědný za své činy. A přestože sám Ward jí tuto myšlenku vyvrací a tím dokazuje, že jí skutečně nehodlá lhát, z jejich dosud posledního rozhovoru je zároveň zjevné, že stále jedná na základě svých osobních záměrů, přestože ty už se zřejmě netýkají S.H.I.E.L.D.u jako takového, nýbrž pouze Skye. Ward totiž jinými slovy setsakramentsky dobře věděl, jak Skye zareaguje na zmínku o jejím otci.

Diskuze /12

TyfuZ

Faustova metoda – předpokládám, že to bude odkaz na kapitánova záporáka jménem Doctor Faustus, který se na vymývání mozků specializuje – http://en.wikipedia.org/…%28comics%29

#2 Hurley
12.10.2014 | 21:18:33
Hurley

#1 TyfuZ: Tak to mi přiznám se uniklo. :)

webmaster
12.10.2014 | 21:22:52
TyrionCoulson

vážně se hydře povedlo jí vymýt mozek? bylo vidět že si uvolnila ruku ;)

#4 Hurley #5 kiso1561
13.10.2014 | 6:05:52
Hurley

#3 TyrionCoulson: Kterou Whitehall hned zase zarazil zpátky. A na tohle spoilery fakt používat nemusíš. Pokud někdo čte tenhle článek, předpokládá se, že viděl poslední epizodu.

webmaster
13.10.2014 | 6:46:13
kiso1561

Podľa mňa jej mozog nevymyli, možno to len predstiera, ale ktovie. Len sa mi nezdá, že vydržala tak dlho (ešte pred odchodom na loď bola ok) a potom zrazu na ďalší deň (teda vlastne ešte v ten istý deň asi, ale večer) už pekne poslúchala.
#3 TyrionCoulson:

#7 Hurley
13.10.2014 | 12:47:28
luxor98

A nie je to náhodou odkaz na Goeteho Fausta? ( obrazné zapredanie duše diablovi – Hydre )

#7 Hurley
13.10.2014 | 14:26:43
Hurley

#5 kiso1561: Teoretizovat nad tím, jestli ju vymyli nebo ne, je úplně scestný. Makali na ní kdo ví kolik dní, snažila se vzdorovat, ale nešlo to. Takže agentka 33 je jednoznačně vymytá. Tam šlo o to ukázat exemplární příklad divákovi, jak ten proces funguje.

#6 luxor98: No to samozřejmě, to je taková ta prvotní asociace, ze který nejspíš vychází i ten komiksovej zdroj.

webmaster
13.10.2014 | 15:02:37
maxf1

Napadají mě tři otázky:

  1. Proč by Hydra vymývala mozek Simmonsové? Nemají důvod jí nevěřit, navíc „zachránila“ jednoho z těch šmejdů.
  2. Vážně si myslítě, že se Donnie vrátí? Já myslel, že je mrtvý.
  3. Když Coulson mluvil s Fitzem, řekl mu, že sleduje zlepšení jeho stavu. Jeho stav by ale měl být nevratný. Myslíte, že mu lhal? Nebo že společně se Simmonsovou na něčem pracují?
#9 Gowk
13.10.2014 | 15:39:23
Gowk

#8 maxf1: no,

  1. mluvili o tom, že pokud nebude spolupracovat, tak ji vymyjí. Pokud bude, myslím, že nebudou mít důvod…
  2. doufám že ne. Jo, zastřelili ho, (ale) ve vodě zmrzl a jeho tělo nenašli, tak se uvidí. Ale neřekla bych, že ho v dohledné době uvidíme.
  3. Já si myslím že nepracují na ničem. Úrazy jako tenhle bývají trvalé, ale částečné zotavení je možné ( pokud se na tom pracuje/cvičí atd)
#11 paule
13.10.2014 | 15:50:35
azoxid

„Proč by Hydra vymývala mozek Simmonsové?“ → protože Hydra nevěří nikomu, zejména ex-agentům shieldu. Já bejt Hydrou, tak Simmonsovou vymeju hned.

13.10.2014 | 19:25:13
paule

spíš by mě zajímalo jakou složku to na konci agentka 33 přinesla protože to vypadalo jako něco důležitého. Osobně si myslím že tam bylo něco o Coulsonovi nebo Skye nevím proč ale prostě to bylo to první co mě napadlo #9 Gowk: 3. Nemůžeš brát jak to funguje v reálném životě. Ze smrti se taky obvykle nevzpamatuješ a Coulson to dokázal. Myslím si že Fitz se zotaví nebo zlepší natolik že to znova bude ten génius jako dřív ale určitě to bude trvat. Myslím že nějaké zlepšení se dá čekat až se jednou vrátí Simmons protože už v prvním dílu Coulson říká že jeho stav se zhoršil když odešla

#12 Hurley
13.10.2014 | 20:18:24
Hurley

#11 paule: Fitz by se mohl vrátit do původního stavu, bude to mít ale podle mě svou daň. Podobně jako u Coulsona. Jinak pochybuju, že by měl Kraken nějak spadeno na Skye nebo Coulsona, když ani neví, že Coulson je ředitelem SHIELDu.

webmaster
13.10.2014 | 22:11:15
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy