Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody Meet the New Boss

Postřehy z epizody Meet the New Boss

Postřehy z epizody Meet the New Boss

První epizoda čtvrté série nám položila několik otázek a nyní jsme se dočkali pár alespoň částečných odpovědí. Kdo je ředitelem S.H.I.E.L.D.u a co je to Darkhold? Dnešní postřehy vám na to odpoví.


33 0
2.10.2016

Ghost Rider, Darkhold a jeho spojitost s duchy

Druhá epizoda S.H.I.E.L.D.u nám opět přinesla několik odkazů na komiksovou sérii All-New Ghost Rider, ze které tato sezona bude nejméně v první polovině série čerpat. První z nich je Canelo, Robbieho zaměstnavatel a majitel Canelo's Auto and Body.

Dalším odkazem je zmínka Robbieho strýce, o kterém jsme psali již v minulých postřezích. Není jisté, zda se v seriálu objeví nebo bude mít stejnou roli jako v komiksech, jelikož náš planoucí mechanik zmínil, že se upsal Ďáblu. Teď jestli to bylo myšleno obrazně nebo doslova. Jen pro zopakování, Eli Morrow byl satanista a zločinec, jehož duch proměnil Robbieho v Ridera a navedl ho na cestu pomsty.


Ve druhé epizodě pak byla zmíněna kniha Darkhold, jenž je pravým opakem Knihy Vishanti, jenž se objeví v Doctoru Strangeovi. V komiksech tato kniha obsahuje řadu kouzel černé magie a pouze pár jedinců ji může použít bez toho, aniž by ztratili svojí duši. S knihou se pojí také jeden ze starých bohů jménem Chthon, jenž posedává lidi vlastnící tuto knihu. Mezi nejznámější kouzla z této knihy patří například takové, které dokáže zničit veškeré upíry na světě.

Je možné, že knihu v seriálu připíšou buď Luciferovi, Satanovi nebo Mephistovi a více tak rozvinou mytologii kolem Ghost Ridera. Zatím nevíme proč Lucy a její společníci po knize pátrali, ani jak ztratili svojí hmotnou podobu. Díky Riderovi ale víme, že mají něco společného, patrně některého z démonů. Jelikož má seriál být propojený s Doctorem Strangem, tipuji, že půjde dokonce o Dormammu. Samotný Strange nebo některý z jiných mistrů se v seriálu může klidně objevit také, pravděpodobné to ale není.

Ať hrají The Who

Slyšeli jste o kapele The Who? Pokud ne, tak vaši rodiče určitě ano. Název epizody odkazuje na jejich píseň „Won't Get Fooled Again“, kde zazní právě slova „Meet the new boss, Same as the old boss“. Tato kapela byla založena v roce 1964 a byla největším konkurentem tehdejších Beatles. Podobně se zachoval např. Luke Cage, u nehož názvy epizod odkazují taktéž na nejrůznější skladby a to od hip-hopové skupiny Gang Starr.

Zrod S.H.I.E.L.D.u a možné dovyprávění příběhu Carterové 

Se zrušením seriálu Agent Carter jsme přišli o možnost sledovat zrození S.H.I.E.L.D.u. Hayley Atwell oznámila, že Carterová žila dlouhou dobu a tak bychom se jejích příběhů ještě měli dočkat. Právě na zrušení Carterové odkazovala scéna, kdy Coulson návštěvníkům pověděl, že agentura byla založena v roce 1949. Několikrát bylo také zmíněno SSR i jméno Carterové. Dovypráví snad Agenti příběh zrodu nebo si jej tvůrci nechají na někdy jindy?

Kapitán Amerika ředitelem S.H.I.E.L.D.u

Jméno, které bylo tvůrci dlouho utajováno bylo odhaleno. Novým ředitelem S.H.I.E.L.D.u je Inhuman Jeffrey Mace. Ten byl v komiksech v pořadí třetím Kapitánem Amerikou a znám byl také jako hrdina Patriot. Postava se na stránkách komiksů objevila již v roce 1941 a zemřela v příběhu z roce 1983 na rakovinu. Jeho největší hrdina, originální Kapitán Amerika, s ním vytrval až do jeho smrti, kdy seděl vedle jeho lůžka v nemocnici.

Samotná postava v komiksech žádnými superschopnostmi neoplývala, Jeffrey byl pouze skvělý bojovník a atlet. Dokonce ani nebyl Inhumanem. Kdysi pracoval jako reportér pro Daily Bugle a jako Patriot se postaral o záchranu prezidenta Kennedyho, který ale jak víme, časem stejně zemřel.

Je možné, aby Jeffrey Mace přijal v seriálu identitu Kapitána a chopil se jeho štítu? Ti co viděli Občanskou válku, jistě ví, že Steve se identity Kapitána vzdal a štít nechal u Tonyho kolen. Nahradí snad Jeffrey původního Kapitána a až přijde do tuhého, zemře nebo vrátí štít původnímu majiteli? Takovéto propojení s filmovým světem se jistě nabízí, záleží ale na tom, co si řekli tvůrci.

FOTO: ABC, Marvel, MTV

Diskuze /5

matt44

Zaujimave teorie a vdaka za ozrejmenie ohladom tej knihy :) Osobne sa mi velmi paci, ze serial hned od zaciatku odkazuje na MCU a uz konecne by MCU mohol aspon odkazovat na serial, hlavne ak este i netflixove serialy to robia :) s ghost riderom som zatial spokojny :)

2.10.2016 | 19:06:33
Ratemus

Chthon je jeden z původních Elder gods, mezi které patří pantheon Vishanti mezi kterými je třeba Oshtur, Aggamoto a Hoggoth, což jsou patroni Stephena Strange…Dormammu mezi ně nepatří, ten je démon jiné dimenze z rodu Faltine…ale je mi jasný že film půjde svou cestou, mohli by ale problematiku Elder gods trochu nakousnout a držet se toho, už v traileru je řečeno že chrání Zemi a vesmír před hrozbami z jiných realit nebo dimenzí…Chthon akorát trochu zběhnul, škoda

2.10.2016 | 20:14:31
Eyefinithy

uvidíme jaké nás čeká propojení, ale myslím že bychom měli stát nohama na zemi. No každopádně jsem čekal na představení ředitele, protože jsem byl opravdu zvědav jak bude. Jason O'Maru jsem nikdy předtím neviděl v žádné roli. Možná to je scénářem, protože herec tak špatný není, ale postava ředitele je mi silně nesympatická. Třeba to bylo očekáváním, protože jsem čekal někoho víc vážného, kdo to veme pořádně do ruky. Líbí se mi jeho styl ohledně nový barevných prověrek :) ale jeho chování je příšerný, takový snažící se být humorný, ale nechápu proč. Proč by měl být ředitel vtipálek? V každém případě děkuji za postřehy, jen tak dál, dobrá práce.

3.10.2016 | 20:17:19
sokol

Díky za narážku k The Who. Nepřipadám si už jako cvok, že jsem si jejich song začal pobrukovat hned poté, co jsem si přečetl název epizody.

4.10.2016 | 14:44:50
Springe

kdyby tam byl Dormammu, tak by to bylo super

4.10.2016 | 16:33:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy