Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.) Postřehy z epizody Missing Pieces

Postřehy z epizody Missing Pieces

Postřehy z epizody Missing Pieces

Po roce jsme se konečně dočkali další série Agentů S.H.I.E.L.D.u, která v dějových linkách navázala tam, kde jsme v minulé skončili. Z Macka se stal nový ředitel, Fitz je někde ve vesmíru a jeho přátelé jej urputně hledají. Jaké nové informace nám vlastně první epizoda šesté řady přinesla?

14 0
16.5.2019

Zasazení šesté řady

Pátá série Agentů S.H.I.E.L.D.u skon­čila během bitvy o Wakandu, kdy se Thanosovy síly vypravily pro Kámen mysli. Od té doby uplynul rok a po lusknutí nejsou ani zmínky. Tvůrci už dříve říkali, že se nová série odehrává před lusknutím, což nedává moc velký smysl, ale časem určitě nějaké vysvětlení dostaneme.

Na jedno bychom mohli už vzhledem k Endgame přijít sami, tedy že když hrdinové cestovali časem, ocitli se v alternativní realitě, kde se Thanosovi ani nemuselo podařit vyhrát. Propojení by tak mohlo dojít až třeba skrze nového Spider-Mana, kde se více dozvíme o multiverzu, s nímž by mohl seriál v dalších letech pracovat.


Vyřeší se situace kolem Thanose skrze multiverzum?

Mack ředitelem

Mack svůj nový post ředitele S.H.I.E.L.D.u začal brát velmi vážně a trochu se tak odcizil svým blízkým. Všechno, co k ředitelování potřeboval, mu Coulson nahrál na Furyho Pomocníčka. Jde tu tak vidět krásná paralela, jak si jednotliví ředitelé S.H.I.E.L.D.u pře­dávají zařízení se svými poznatky a veškerými potřebnými údaji.

I když je Coulson mrtvý, tak jej možná ještě párkrát uvidíme jako hologram, kterého jsme se dočkali již v první epizodě. Ale co my víme, třeba všechno vyřeší postava tajemného Sarge s Philovou tváří.

Pomocníček nakonec doputoval k dalšímu řediteli.

Akademie S.H.I.E.L.D.u

V zařízení pro výcvik nových agentů jsme se ocitli pouze v první sérii, kdy jsme se navíc seznámili s Donniem Gillem, později známým jako padouch Blizzard. Když proběhl převrat ze strany Hydry a následném zrušení S.H.I.E.L.D.u, byla samozřejmě rozpuštěna i akademie. S pomocí doktora Bensona se nyní však Mack pokouší školu pro mladé agenty znovu spustit, navíc pod jménem zesnulého Phila Coulsona.

Můžeme jen zatím hádat, zda se bude akademie v seriálu ještě více probírat a jestli se na ni následně vůbec podíváme. Do té doby bude ale Benson hrdinům pomáhat při řešení tajemných anomálií spojených s cestováním mezi realitami.

Když už jsme u Bensona, tak jeho postava pochází z Culverovy univerzity, což je u Marvelu takové tradiční místo, z něhož vychází ti největší géniové. Jen si vzpomeňte, které postavy z Thora, Neuvěřitelného Hulka, Runaways nebo samotných Agentů S.H.I.E.L.D.u z té­to univerzity pocházeli.

Mack se snaží, aby měl S.H.I.E.L.D. opět v provozu svou akademii.

Controller

Fitz s Enochem zůstali od minulé řady ve vesmíru a hned na začátku série nám bylo ukázáno, že je potkalo nějaké neštěstí. V závěru jsme se pak dozvěděli, že Fitze zajal jistý Controller, o němž už padla zmínka i během WonderConu. S postavou jsme se sice ještě nesetkali, ale v komiksech vystupuje pod jménem Basil Sandhurst nebo také Alexander Basel.

Postava se poprvé objevila v příběhu s Iron Manem a jde o zločince, který už podle svého jména dokáže ovládat ostatní. Tohle samozřejmě není schopnost, s jakou bychom se v seriálu nebo MCU obecně ještě nesetkali, ale snad již brzy uvidíme, jak si s ní tvůrci poradili tentokrát.

Bude Controller alespoň trochu podobný komiksové předloze?

Jak podle vás seriál vyřeší situaci kolem Infinity War a Endgame? Těšíte se na Controllera?

Foto: Marvel, Sony, ABC, Marvel Comics

Diskuze /1

gonzales1993

Pokud se to řídí pravidly jako v Endgame, tak návratem z budoucnosti a zastavením Gravitona vytvořili novou realitu a v tě původní stejně ke zničení Země došlo.

17.5.2019 | 20:35:06
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E06: Adapt or Die

cz80%

Překlad: @Zira, @annePel, @laisobel
Korekce: @Zira

Překlad sedí: Na všechny dostupné verze

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Agents of S.H.I.E.L.D.

Trailer k sedmé řadě

Thumbnail Play icon

Reklama

Nepřehlédněte

Tvůrci dali do poslední série Agentů S.H.I.E.L.D.u maximum

Tvůrci dali do poslední série Agentů S.H.I.E.L.D.u maximum

Agenti S.H.I.E.L.D.u jsou jediným Marvel seriálem, který to i přes nemalé šance na zrušení dotáhl až do konce. Poslední řady se tak dočkáme již příští rok a tvůrci ji samozřejmě nezapomněli patřičně vynachválit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás