Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody No Regrets

Postřehy z epizody No Regrets

Postřehy z epizody No Regrets

Konstrukce je místem vzpomínek, a proto nás tvůrci hned několikrát odkázali na předchozí série. Ve dvou případech dokonce v návratech starých postav. Fitzova proměna nám byla konečně poodkryta a došlo také na modré mýdlo.


31 0
23.4.2017

Návraty

Jak jsem v minulých postřezích naznačil, epizody týkající se Konstrukce nám do seriálu vrací několik postav. Po Wardovi a Burrowsovi se na scéně objevili agent Triplett a Kenneth Turgeon. S Tripem jsme se rozloučili v druhé sérii, kdy zemřel při snaze zachránit Skye/Daisy před rozpadajícím se chrámem Kree. Fitz bomby sice zneškodnil, ale Trip se ke kamarádce dostal pozdě. Nebezpečí ze strany chrámu bylo sice pozastaveno, ale rituální místnost se s nimi a Rainou uzavřela a nastala proměna v Inhumans, která změnila seriálovou hrdinku Skye v komiksovou superhrdinku Daisy.

Trip byl zasažen úlomkem Obelisku a rozpadl se v prach, celý tým si to poté dával za vinu. Nyní mají možnost pobýt s Triplettem zase trochu času. Jejich přítel je v Konstrukci členem Odboje, který bojuje po boku Warda a Patriota, a jeho cílem je zničit Hydru, která je v převaze.


Jak jsem zmínil v prvním odstavci, druhou starou postavou je doktor Turgeon. Ten se taktéž vyskytoval v druhé sérii a mohli jste jej vidět ve vědeckém středisku Hydry, kde po jeho boku pracovala Jemma, když byla v utajení. Těžko ale říct, z čí hlavy vytvořili jeho podobiznu, když jediná, kdo se s ním setkala, byla právě Jemma, která se do Konstrukce nahackovala. Pravděpodobně tedy museli čerpat z databáze S.H.I.E.L.D.u či Ivanovových zdrojů.

Narážky na předchozí série a Kapitána Ameriku

Kromě postav se do seriálu vrací také několik vynálezů a čirou náhodou se stejně jako obě postavy vyskytovaly dvě série zpátky. Zabovo sérum není třeba představovat. Jeho modernější verze posloužila jako Patriotovo sérum, které však bylo taktéž smrtící. Stejně, jako ve skutečném světě, tak i v Konstrukci obsahuje sérum gorilí testosteron a trošku peprmintu.

Druhý vynález se částečně pojí s Agentkou Carterovou, jedná se totiž o známou Faustovu metodu. Samotný „vymývač mozků“ byl hojně využíván Whitehallem a Bakshim, ale sestrojen byl šíleným psychologem Leviathanu, jenž se představil právě v Carterové a do Hydry jej následně naverboval Arnim Zola. Při rozhovoru Jemmy a Coulsona na téma Ward pak Coulson zmínil, že z něho chytá vyrážku. V češtině tato věta moc smysl nemá, ale v originále použil výraz „hives“, což naráží na jeho identitu Hivea. V učebnici Hope jsme pak měli možnost pohlédnout na kapitolu o Whitehallovi.

V této epizodě jsme se navíc dočkali další narážky na trilogii Kapitána Ameriky, tentokrát na Občanskou válku, kdy měli Coulson a May dialog na způsob Kapitána Ameriky a Iron Mana. Když už jsme u toho Kapitána, tak jsem po dalším zhlédnutí předešlých epizod narazil na další narážku. Když se chtěli v předešlé epizodě Jemma a Coulson přidat k Odboji, byla jim položená stejná otázka, jakou dostala Peggy Carterová ve starožitnictví, za kterým se skrývala laboratoř SSR. Jeden z fanoušků poté upozornil, že Coulson při prohlížení Patriotova kostýmu mluvil o návrzích, čímž tvůrci naráželi na Avengers, kde byl Kapitánův kostým z 21. století navržen právě Coulsonem.

Změna je život

Třetí díl „kouzelného výletu do Matrixu“ nám navíc konečně potvrdil, čeho nejvíce litoval Fitz. Jak nám bylo řečeno v předchozích epizodách, náš sličný vědátor neměl moc dobrý vztah s otcem, který jej neustále shazoval a rodinu opustil, když mu bylo deset let. V Konstrukci mu však otec věnoval veškerý svůj čas a ve všem jej podporuje. Stejně jako jeho syn navíc zastává jednu z nejvyšších pozic v Hydře. Kdo ví, jak to bylo ve skutečnosti, patřil snad Alistaire k nějaké zlé organizaci, nebo jde jenom o „náhodu“ vytvořenou v rámci Konstrukce?

V nápravném zařízení jsme pak přišli o hrdinného ředitele S.H.I.E.L.D.u s kry­cím jménem Patriot, který nevěřil Jemmině slovům a obětoval se pro virtuální obyvatele Konstrukce. Mace je tak druhým živým člověkem, který v Konstrukci zemřel, a tipuji, že Radcliffe bude třetí. Těžko říct, zda se tvůrci odhodlají k smrti některé z hlavních postav, třeba taková May již dle mého názoru nemá co nabídnout.

Modré mýdlo

Tvůrci mají jistě velký smysl pro humor. Jelikož se u nás S.H.I.E.L.D. v televizi nevysílá a na internetu jej máme bez reklam, unikl nám jeden vtípek, kterého se diváci dočkali právě v tomto reklamním čase. Jedna z vysílaných reklam totiž nabízela zcela nové tekuté mýdlo L'Oreal, které má modrou barvu a nese jméno Hydra.

Thumbnail Play icon

FOTO: ABC

Diskuze /13

EttlikCZ

Bomby v městě Kree zneškodnil Trip, ne Fitz.

23.4.2017 | 19:28:34
Lex Luthor

Dobrý zdá se, že Aida nemůže zabít své rukojmí ve skutečném světě, ale může ovlivnit události v konstrukci tak, aby zapřičinili smrt postav, v závěrečné scéně jsme také viděli, že nejspíš může volně cestovat do konstrukce a skutečného světa. Ověřila si smrt Mace ve skutečném světě v Ruské Ponorce.

23.4.2017 | 19:44:40
azoxid

Shield se u nás v televizi vysílá, na Fandovi. Samozřejmě ale starší série.

23.4.2017 | 20:02:22
shadowshade

…Mace je tak druhým živým člověkem, který v Konstrukci zemřel…

Kdo je ten první? Redcliffovu manželku (?) nepočítám. Fitz ji sice zastřelil, ale v jednom z přechozích dílů Redcliff nebo Aida (nemo někdo) říkal, že nahráli její vědomí a tělo zemřelo (myslím na rakovinu).

#5 lokcky
23.4.2017 | 20:37:29
lokcky

#4 shadowshade: No, má se jednat o Agnes. Jako je mrtvá tak či onak, ale myslím, že to má být jakože kdo byl do Konstrukce nahraný.

#7 Arwwarr
23.4.2017 | 20:47:38
Lex Luthor

Trip mi moc nechyběl Ward byl nejlepší jako hlavní teréní agent, po něm pak byli dobří Hunter a Bobi, bohužel postav se zbavili doufám, že Ward objeví skulinu v konstrukci a přesune se do reálného světa.

#9 Jaroslaw
23.4.2017 | 23:14:24
Arwwarr

#5 lokcky: Agnes je mrtva jako živa osobnost, Agnes v konstrukci se dostala tak že její REALNÉ vědomí se nahrálo z mozku do konstrukce a pokud tam umřela tak je mrtva

23.4.2017 | 23:15:09
LittleWolf

Agnes umřela v reálném světě, hned poté co jí nahrály do Konstrukce. Její tělo to neustálo, kvůli rakovině.

24.4.2017 | 8:37:21
Jaroslaw

#6 Lex Luthor: Ward nemá jak se přesunout do skutečnosti, je jenom program. Leda (a ta představa mě děsí) by se nahrál do nějakého jiného těla, třeba do Patriota. Ale to by zas nevypadal jako Ward…

Jinak ta reklama je fakt bezva :-D

#10 Blackhand47XD
24.4.2017 | 9:27:15
Blackhand47XD

#9 Jaroslaw: Ještě by mu mohli vytvořit vlastní LMD, ale s tím by podle mě Mack a Yo-Yo nesouhlasili. :D

webmaster
24.4.2017 | 9:33:33
default

Ward je skvelej v Konstrukci, ale do reality bych ho nechtel. Preci jen tam uz svoje vykonal. :-/

24.4.2017 | 12:21:58
el_stepak

Neříkal náhodou Radcliff v díle, kde hrál kroket na Ogigii, že tohle neplánoval, ale AIDA zabila v reálu jeho tělo a celkově převzala nad vším jeho moc? Protože Radcliff by se pak, stejně jako Agnes, nedal považovat za živého člověka v reálu a mrtvého pouze ve Frameworku.

24.4.2017 | 20:34:08
Bymyself

Já chci Warda zpátky v reálném světě! Pořád je to jedna z mých nejoblíbenějších postav a jsem hrozně ráda, že je zase zpět… Ale zase se s ním loučit? To mě asi zabije! :'( :D

27.4.2017 | 10:58:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy