Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody Nothing Personal

Postřehy z epizody Nothing Personal

Postřehy z epizody Nothing Personal

Agentka Maria Hill sestoupila z filmového plátna a vrátila se do seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. V jeho nejnovější epizodě jsme se však vedle ní dočkali i hned několika zajímavých momentů, a to včetně dalšího pěkného závěrečného zvratu.


4 0
6.5.2014

Prostup ze stříbrného plátna

V epizodě Nothing Personal jsme se poprvé od pilotního dílu setkali s agentkou Mariou Hill, jak ale jistě víte, narazit jsme na ni nemuseli jen v seriálu. V podání kanadské herečky Cobie Smulders se totiž tato pravá ruka Nicka Furyho objevila jak v Avengers, tak především i ve druhém Captainu Americovi.

Právě v závěru druhého zmiňovaného filmu Maria Hill opouští rozpadající se S.H.I.E.L.D. a přijímá pozici ve Stark Industries, od čehož se pak odráží i její role v epizodě Nothing Personal, na jejímž začátku se Hill setkává s agentkou May. A právě tato jejich společná scéna sama o sobě obsahuje pár informací, které stojí za to si rozebrat.


Podrobnější analýzu této scény si sice nebudeme rozepisovat přímo zde, můžete si o ní však přečíst v našem samotném článku k ní, který jsme vydali už minulý týden. Důvod k této informační separaci je prostý. Tato scéna totiž opět obsahovala několik narážek na Návrat prvního Avengera, při jejichž vysvětlení se neobejdeme bez prozrazení určitých částí jeho děje. Pokud jste tedy tento film (stále!) neviděli a chcete se spoilerům vyhnout, daný článek vůbec neotevírejte.

Dvě tváře Warda

Tato epizoda nám podstatně více nastínila i samotný postoj Granta Warda k aktuálním dějům. Jeho rozhovor se Skye nám totiž krásně ukázal to, co už jsme mohli tušit nějakou dobu, a sice že Ward není ani v nejmenším loajální Hydře, jejíž skutečnou úlohu prakticky nijak nevnímá, ale je závislý čistě na Johnu Garrettovi (kterému je Hydra víceméně taky šumák a využívá ji jen pro úchop vlastní moci). Právě v příští epizodě bychom se pak měli dozvědět i něco z Wardovy minulosti, a to v čele s vývojem jeho vztahu s Garrettem. Konec konců pokud do nové epizody už nemůžete dospat, v krátkém klipu z ní se můžete podívat na Wardovo první setkání s Garrettem.

Není tedy pochyb o tom, že Garrett s Wardem po většinu jeho života tvrdě manipuluje. A poté, co Garrettovu autoritu nedokázal přebít Phil Coulson, jedinou nadějí, že se Ward vzepře Garrettovi, zůstává Skye. Je to ale vůbec pravděpodobné? To bychom se měli dozvědět právě už v příští epizodě, každopádně i tento díl byl pro Wardův vývoj klíčový, a to nejen díky Skye. Samotným těžištěm tohoto dílu se totiž stala Wardova sebereflexe v Deathlokovi poté, co mu řekne, že zastavení jeho srdce „nebylo osobní“, což je totéž, čím Ward dříve argumentoval Skye.

I kdyby se však Ward Garrettovi nakonec vzepřel, nastane tím jen ta situace, o které jsme si psali už v rámci původního Wardova odhalení. I kdyby totiž Ward v klíčovém momentě pomohl Coulsonovu týmu proti Garrettovi, odčinit jeho předchozí skutky prostě nepůjde. V takovém případě bude Ward tedy nucen položit za agenty S.H.I.E.L.D.u ži­vot, nebo se stáhnout do ústraní a i nadále působit jako jejich protivník. Jinými slovy pokud by měl Ward skutečně zradit Garretta, čeká nás buďto scénář „Darth Vader – Palpatine – Luke Skywalker“, nebo Thor – Loki (v druhém případě určitě lze najít příhodnější analogii, za nic na světě mě však žádná nenapadá; zkuste vymyslet v komentářích).

Coulsonovo zrcadlo

Závěrečná scéna epizody Nothing Personal nám přinesla další důkaz toho, jak se seriál Agents of S.H.I.E.L.D. umí vyžívat v nečekaných a zároveň chytrých zvratech. Ano. Vedoucím projektu T.A.H.I.T.I. samozřejmě nebyl nikdo jiný než sám Philip Coulson. Co nám to ale odhalilo?

Vlastně pořád nic moc. Pokud si položíme otázku, proč nechal Fury Coulsona oživit, nabízí se logická odpověď, že tím prostě neměl co ztratit. Pokud však chtěl Fury Coulsonovu rehabilitaci navíc použít jako argument k tomu, aby se k projektu T.A.H.I.T.I. vrátil, nabízí se nová otázka, tedy proč mu okolnosti jeho role v projektu tajil tak dlouho. Nebo snad jen stále čekal, kdy se na Coulsonovi začnou projevovat vedlejší účinky (a jak dlouho by byl ochoten čekat dál)? Tohle všechno se snad dozvíme v poslední epizodě první řady, ve které se má sám Fury objevit.

A ne. Druhou řadu pořád ještě nikdo nepotvrdil.

Diskuze /7

lubosko

Marvel by sa už konečne mohol vyjadriť k druhej sérii. Už ma nebaví čakať na to, či ju potvrdia alebo nie.

6.5.2014 | 21:32:37
DixiePixie

Jestli tu 2. řadu nepotvrdí, tak asi zešílím!!! Jinak jako vždy skvělé shrnutí ;)

6.5.2014 | 21:34:47
Hurley

Tady nejde o Marvel, ale o ABC. A ti by prohlášení měli vydat snad v půlce května.

webmaster
6.5.2014 | 21:36:12
Fifipek

Druhá série bude, to je jasný, otázka na jakém kanále, ale SHIELD jako spojka pro Marveláckej svět prostě bude i kdyby se měla vysílat po netu :) Takže milé děti, nebojte se vlka nic :D

6.5.2014 | 22:08:38
azoxid

Pořád čekám na odhalení Skyeiných skrytých schopností, o kterých padla řeč v díle, jak chytli toho agenta shieldu co ji nechal ukrýt. Nějak se na to pozapomnělo. A jestli se to má ukázat až v další sérii – takový čekání mi zas přijde clekem přehnaný, protože to je další možná zápletka a takhle se na ní prostě zapomene. Jinak ohledně Warda…padla tu od lidí spousta romantickejch myšlenek jako že se Ward kvůli Skye obrátí proti Garettovi atd blabla.. ale to mi do toho příběhu nesedí. Udělali z něj zrádce, záporáka, tak ať to tak i skončí. Nejlépe Skye by ho mohla zastřelit. Nebo Fitz/Simmons !! :-D

#6 Kirké
6.5.2014 | 22:17:28
Kirké

#5 azoxid: Něco k té Skye

V příštím nebo finálovém díle by se ta její linie prý ještě měla řešit. Přesněji by mělo být odhaleno něco o tom, kdo jsou její praví rodiče (nebo minimálně jeden z rodičů) a má to být údajně velmi překvapivé. Takže je docela možné, že přijde na přetřes i něco o jejích schopnostech, jestli tedy nějaké má. I když vzhledem k tomu, že scénáristé naznačili, že počítají s druhou sérií a že některá tajemství budou prozrazena až v ní (ať už nakonec bude či nebude), je dost možné, že se v této záležitosti dočkáme nějakého cliffhangeru.

redaktor
6.5.2014 | 22:43:13
awacs

Tvůrci tvrdí, že finále 1. série je neskutečný cliffhanger a že v žádném případě nemůže sloužit jako konec seriálu :D

Jinak tvrdí, že mají plány na 100 dalších epizod a pokud to nevyjde na ABC, zkusí Kickstarter :-) A ABC zatím tvrdí jen Season finale, takže to snad bude ok a vše směřuje k obbnovení a objednávce Marvel´s Agent Carter :-)

6.5.2014 | 23:30:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy