Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody Repairs

Postřehy z epizody Repairs

Postřehy z epizody Repairs

V předposlední epizodě první poloviny první řady seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. jsme se vedle „ducha“ cestujícího mezi světy dočkali i první větší zápletky točící se kolem agentky Melindy May. A co přesně že nám o ní tento díl odhalil?


2 0
7.1.2014

Druhý Thor podruhé

V našich posledních postřezích jsme si psali o tom, jakou na nás epizoda The Well vlastně ušila boudu. Zatímco byla totiž silně propagována jako epizoda navazující na nový celovečerák Thor: Temný svět, o spojitost s tímto filmem ve výsledku pouze lehce zavadila a následně se vydala svou vlastní cestou.

Ještě paradoxnějších obrátek však celá tahle problematika nabírá ruku v ruce právě s onou následující epizodou Repairs, která má s druhým filmovým Thorem společného vlastně mnohem víc než díl The Well. V Repairs se totiž setkáváme s jistým Tobiasem Fordem, který po havárii urychlovače částic začal procházet mezi naší a cizí planetou, kterou sám Tobias považoval za peklo.


S motivem procházení mezi vícero světy jsme se totiž poprvé setkali právě ve druhém filmovém Thorovi, ve kterém Thor při souboji s Malekithem s pomocí prostorových portálů skákal mezi několika různými světy (přičemž se do Londýna dostala i šelma z Jötunheimu). Nejedná se však přitom ani o náhodnou spojitost, protože i v samotné epizodě Repairs zazní, že po událostech v Londýně byly otevřené portály hlášeny po celém světě a že právě i výzkum využívající urychlovač částic, na kterém pracovali Tobias a Hannah, měl za cíl jeden takový portál otevřít.

Kavalérie

Samotná zápletka nepochopeného romantika procházejícího mezi světy však nebyla hlavní náplní této epizody. A proto, podobně jako se předchozí díl točil okolo minulosti agenta Warda, zaměřovala se epizoda Repairs především na pochroumanou minulost agentky Melindy May.

A v tomto ohledu to na nás tento díl zahrál vcelku prohnaně. Na jednu stranu nás totiž sice víceméně obeznámil s tím, proč se May přezdívá Kavalérie a co stojí za jejím emočním i profesionálním odstupem a proč se vůbec rozhodla opustit práci v terénu, zároveň nám však seriál všechny tyto informace předložil pouze velmi volně.

Jinými slovy to, co se May skutečně stalo a kdo byl oním „nadaným individuem“, kterému se musela postavit, to všechno nás v Agentech S.H.I.E.L.D.u te­prve čeká.

Diskuze /6

Masinaka

Díky.

7.1.2014 | 18:00:29
CzMarty

Já bych i možná řekl že May je matkou Skye

#3 PomarancPhoenix
8.1.2014 | 1:03:16
PomarancPhoenix

#2 CzMarty: Je to jedna z alternativ, ale spíš vsázím na to, že ona byla tou ženou, která Skye odvedla do sirotčince, či kam ju to vzala :)

#4 Gowk
8.1.2014 | 10:31:32
Gowk

#3 PomarancPhoenix: … protože zabila její pravé rodiče >:)

#5 PomarancPhoenix
8.1.2014 | 14:34:17
PomarancPhoenix

#4 Gowk: to je možný, ale to však nevylučuje moji doměnku, že to byla ona, kdo Skye odvedl do sirotčince…vlastně by to i s přibývajícím časem dávalo smysl (to že za zabitím jejich rodičů stojí SKye – její až nuceně chladný přístup…a náznaků je velmi mnoho)

#6 Gowk
8.1.2014 | 15:55:43
Gowk

#5 PomarancPhoenix: (to mělo být navázání na tvou teorii) a jojojo! těším se, jak to nakonec bude.

8.1.2014 | 19:09:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy