Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody Seeds

Postřehy z epizody Seeds

Postřehy z epizody Seeds

Ve dvanácté epizodě seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. jsme zavítali na jednu z akademií organizace S.H.I.E.L.D., jejíž studenti museli čelit bizarním útokům. Školní zájezd v této epizodě se však nečekaně změnil v jedno zajímavé odhalení a zrození jednoho zajímavého zlosyna.


3 0
2.3.2014

Shielďácké Bradavice

V epizodě Seeds jsme dostali příležitost nahlédnout na jednu z akademií organizace S.H.I.E.L.D., na které docházela drtivá většina jejích agentů. Návštěva takové instituce se pak neobešla bez různých referencí. Při přednášce agentů Fitze a Simmons nám byly například připomenuty organizace Hydra, proti které bojoval Captain America ve svém prvním celovečerním filmu, či A.I.M., rivalové Stark Industries pod vedením Aldriche Killiana, které jsme po pilotní epizodě podezřívali i z ovládání samotné Stonožky.

Zároveň jsme tu mohli zaslechnout jméno Buckyho Barnese, Captainova sidekicka ze 40. let. Abychom se vyhnuli spoilerům, řekněme jen to, že Buckyho jméno bude mít svou jistou váhu i v nadcházejícím filmu Captain America: The Winter Soldier. Jakou úlohu zde však Bucky bude mít, to se nechte překvapit až samotným filmem.


0–8–4

V této epizodě jsme se rovněž dozvěděli pár velmi zajímavých a především klíčových informací o minulosti Skye, ze které se vyklubalo živé 0–8–4, které je dodnes naživu jen na úkor smrti mnoha agentů S.H.I.E.L.D.u, kteří se ho snažili ochránit.

Skrze agenta Lumleye jsme se dozvěděli, že Skye má mít nějaké zvláštní schopnosti, které však nikdo pořádně neviděl. Zaběhlé vzorce vyprávění příběhu napovídají, že by tohle všechno mohlo mít co dělat s Jasnovidcem. Že by buďto Jasnovidec mohl mít s její minulostí něco společného, nebo že by naopak tyto záhadné schopnosti Skye mohly pomoci k jeho porážce. Vše ale ukáže až čas.

Nástup vánice

Jakmile v epizodě Seeds zaznělo jméno Donnieho Gilla, modří už věděli, kam bude celý příběh směřovat. Tato seriálová postava totiž vychází ze stejnojmenného komiksového padoucha, který vystupuje pod přezdívkou Blizzard a který, ano, hádáte správně, dokáže manipulovat s chladem.

Donnald sice nebyl prvním Blizzardem ve světě Marvel Comics, byl však jistě tím nejznámějším, po kterém se nakonec rozhodl sáhnout i seriál. Největší rozdíl mezi komiksovým a seriálovým Blizzardem však tkví v tom, že ten z původních komiksů neměl žádné superschopnosti. Komiksový Donnie místo toho obdržel speciální oblek od Justina Hammera, jednoho z úhlavních soků Tonyho Starka, který mu umožňoval generovat a ovládat extrémní chlad. Gill díky tomu dokázal produkovat mrazivé proudy či ledové střely nebo zdi.

Oproti tomu seriálový Blizzard své schopnosti zdá se získal spojením jeho mrazícího vynálezu a jím vytvořené superbouře, díky čemuž teď dokáže led zjevně ovládat sám od sebe. Blizzard se tak vedle Gravitona stal dalším zajímavým komiksovým padouchem uvedeným skrze seriál do světa Marvel Cinematic Universe. Než ale vytvářet další padouchy nové, mohli by se už agenti S.H.I.E.L.D.u taky vrátit k nějakému tomu starému…

Diskuze /5

vegeren

Bucky bude mít…jistou váhu :-D Kdo ví o Marvelu aspoň minimum tak ví ;-)

3.3.2014 | 10:14:25
Masinaka

Kdo četl synopsi, tak ví taky ;), jinak díky za postřehy, skvělé jako vždy.

3.3.2014 | 11:05:48
tom99

Odkaz na Buckyho možná potěšil, přesto mi přijde až moc „nucený“ a trošku nechápu jeho výskyt. Proč má Bucky místo v památníku SHIELDU? Ve filmovém universu nikdy součástí SHIELDU nebyl a v době 2. světové války snad ještě ani SHIELD neexistoval, tak proč tam vůbec na tom památníku byl? :-)

webmaster
3.3.2014 | 12:18:48
Dalda

V druhý světový bylo SSR, což byl předchůde SHIELDu, Barnes byl součásí jejich elitního týmu pod vedením Rogerse.

3.3.2014 | 12:51:09
Rodann

V letadle s Quinnem byla Raina?

22.11.2014 | 10:41:07
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy