Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody T.A.H.I.T.I.

Postřehy z epizody T.A.H.I.T.I.

Postřehy z epizody T.A.H.I.T.I.

Seriál Agents of S.H.I.E.L.D. je poslední dobou samé příjemné překvapení. Konkrétně v jeho čtrnácté epizodě s názvem T.A.H.I.T.I. jsme se dočkali nástupu klasické komiksové postavy v podání klasické akční hvězdy, šokujícího průlomu ve stávající mytologii a poutavého lákadla na příští epizodu.


7 0
9.3.2014

Seriál Agents of S.H.I.E.L.D. nás před měsícem opustil s několika opravdu zajímavě rozehranými tématy. Spuštění projektu Deathlok, zajmutí Iana Quinna a především postřelení Skye, která se nyní nachází na pokraji života a smrti. Než se však zaměříme na ty klíčové otázky, ve kterých seriál se svou nejnovější epizodou s názvem T.A.H.I.T.I. pokračoval, začněme nejdřív tímto:

Game over, man!

V epizodě T.A.H.I.T.I. jsme se konečně dočkali nástupu Billa Paxtona, veterána z dob klasických hollywoodských akčňáren, kterého si nejlíp můžete pamatovat jako desátníka Williama Hudsona z Vetřelců Jamese Camerona. V seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. Paxton hraje agenta S.H.I.E.L.D.u Johna Garretta, známou postavu z původních marveláckých komiksů.


Právě v oněch původních tištěných příbězích se Garrett řadí k jedněm z těch nejvýznamnějších agentů S.H.I.E.L.D.u, zároveň mu však takový status nevydržel věčně. Při výkonu služby byl totiž Garrett jednou zraněn natolik vážně, že mnoho jeho životně důležitých orgánů muselo být nahrazeno mechanikou, což z něj postupně udělalo kyborga. Těžko však říct, jestli se tuto dějovou linku rozhodne zpracovat i seriál vzhledem k tomu, že tutéž situaci aktuálně sledujeme u postavy Mika Petersona alias Deathloka.

Pokud se vám však Paxtonův agent Garrett v posledním dílu zalíbil, určitě rádi uslyšíte, že zde má vystoupit ještě v minimálně třech dalších epizodách. Jen u nich by to však končit rozhodně nemuselo.

T.A.H.I.T.I.

A teď už konečně k tomu, proč většina z vás dnešní postřehy nejspíš čte. V epizodě T.A.H.I.T.I. jsme se totiž ocitli v hlubinách přísně střeženého komplexu točícího se kolem stejnojmenného programu. Není pochyb o tom, že ono záhadné T.A.H.I.T.I. vzešlo z iniciativy ředitele Nicolase Furyho. Zároveň se však jedná o něco tak tajného, že se to Fury rozhodl držet pod pokličkou i před svou vlastní organizací. Zjevným cílem T.A.H.I.T.I. je pak extrahování látky GH-325, která dokáže rapidně podporovat buněčnou regeneraci a v jednom známém případu dokonce i navrátit mrtvého zpátky mezi živé. Z čeho ale GH-325 pochází? Inu, to už je trochu oříšek.

Jistě. První logická odpověď by byla, že GH-325 pochází z toho velkého rozpůleného modrého chlápka v akváriu, na kterého narazil agent Coulson. Kdo nebo co to ale je? Nabízí se hned několik teorií. Pokud vyřadíme možnost, že se jedná buďto o doktora Manhattana nebo o Tvůrce, kdy by celý svět Marvel Cinematic Universe byl vlastně propojen se světem série Vetřelců a Promethea (přičemž by John Garrett mohl být pra pra pra pra pra pradědeček desátníka Hudsona!), nabízí se další možnost: jedná se o Mrazivého obra.

Mrazivé obry si můžete pamatovat z prvního filmového Thora – jedná se o úhlavní nepřátele Asgarďanů a Mrazivým obrem je dokonce i sám Thorův nevlastní bratr Loki. A přestože nás už příští týden čeká epizoda spojená s Asgardem (o tom víc níže), teorii s Mrazivým obrem kromě vizuální podobnosti momentálně naprosto nic nenahrává. Proto se tedy musíme úchýlit k finální možnosti, a sice že toto mrtvé tělo patří bytosti z rasy Kree.

Zástupci rasy Kree z planety Hala jsou modří či růžoví humanoidi o něco větší než lidé. Kree jsou známí především díky své nekončící intergalaktické válce se Skrully, jinou mimozemskou humanoidní rasou, jejíž zástupci jsou schopní téměř libovolně měnit podobu (několikrát už se jim tak podařilo infiltrovat i Zemi). Asi njzámějším zástupcem rasy Kree je Captain Marvel (rodným jménem Mar-Vell), válečník rasy Kree, který se na Zemi připojil k Iniciativě Avengers.

Z prozatím dostupných informací asi nemá smysl šťourat se v původu GH-325 nějak dál. Pořád se nám však nabízí i jiná zajímavá otázka – jaké by GH-325 mohlo mít případně vedlejší účinky? U agenta Coulsona je jasné, že jeho návrat mezi živé ho silně poznamenal. Můžeme ale vedle psychických následků skutečně mluvit i o těch biologických?

Po internetu už nějakou dobu kolují zvěsti, že právě Coulson by se mohl přerodit ve filmovou obdobu Captaina Marvela, čemuž podání séra s kreeskými geny nyní docela nahrává. Pořád se ale jedná o teorii až moc přitaženou za vlasy, než abychom se jí zatím zabývali víc (stejně tak se spekulovalo například i o tom, že z Coulsona se stane Vision, do jehož role byl aktuálně obsazen Paul Bettany).

V případě Skye je ale tato otázka podstatně zajímavější. Pořád totiž nevíme, co mají být ony zvláštní schopnosti, o kterých jsme se dozvěděli v epizodě Seeds. Mohlo by právě sérum GH-325 tyto potlačené schopnosti Skye nějak probudit či je případně i pozměnit? V tomto ohledu bude jistě zajímavé sledovat, co přinesou následující díly.

Dáma, pro kterou se zabíjí

Závěrečná scéna epizody T.A.H.I.T.I. fungovala jako moc pěkné lákadlo na epizodu příští s názvem Yes Men. V této závěrečné scéně jsme se totiž setkali s Lorelei, Asgarďankou, která byla i v původních komiksech známa svou schopností svádět a ovládat muže.

Právě v těchto původních příběhích byla Lerelei zamilovaná do Thora, čehož využil Loki, který chtěl Thora skrze Lorelei ovládnout. Několikrát tak spolu připravili omamný lekvar či jiný magický prostředek, jehož prostřednictvím se měl Thor do Lorelei bláznivě zamilovat. I když se jim takový plán ale někdy zdařil, buďto Thora z kouzla někdo vyprostil, nebo Lorelei přestalo bavit být neustále Lokiho loutkou (v závěru tak lektvar lásky omylem použili i na sebe navzájem).

Lorelei pak sehrála důležitou roli i v dalších asgardských příbězích, kde hned dvakrát zemřela a dvakrát se vrátila k životu (pamatujte, že se nacházíme v komiksech). Aktuálně Lorelei vystupuje pod přezdívkou Ice Queen a jedná se o jednu z posledních přeživších v komiksech již zničeného Asgardu.

V epizodě Yes Men je Lorelei uprchlicí s Asgardu, po jejíchž stopách seslal Odin (respektive „Odin“, pokud jste viděli druhého Thora) na Zemi lady Sif, kterou jsme v podání Jaimie Alexander mohli vidět už ve filmech Thor a Thor: Temný svět. A právě kvůli střetu těchto dvou nadpozemských válečnic vypadá následující epizoda seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. obzvláště zajímavě.

Diskuze /22

KevSpa

Čím více Billa Paxtona, tím lépe. :-)

webmaster
9.3.2014 | 12:26:01
Elhonzo

Také by se hodilo říct že Lorelie je sestra Amory také známe jako Enchantress . V komiksech jedna z Lokiho nejznámějších/nej­častějších pomocnic v boji se jeho bratrem .

9.3.2014 | 12:50:13
Arkantos

Kto je Tvurce? A co ma spolocne s votrelcami?

#4 Abs
9.3.2014 | 13:03:50
Abs

#3 Arkantos: Pokud jsi viděl film Prometheus, tak to jsou ty vysoké humanoidní bytosti, o které v celém tom filmu jde (výprava našla jejich ostatky v té záhadné pyramidě, jednoho z nich jsme mohli vidět na úplném začátku filmu, jak se „rozpadl“ po požití záhadné černé látky a na závěr jednoho přeživšího probudili z kriospánku). Pokud Promethea neznáš, tak jde o vyspělou mimozemskou rasu, která jako jeden ze svých eperimentů vytvořila i lidskou rasu a shodou oklností má díky tomu prsty i ve vzniku Vetřelce.

9.3.2014 | 13:10:12
kiso1561

Tiež myslím že to bude Kree.. inak Doktor Manhattana je DC

#6 Hurley
9.3.2014 | 13:23:51
Hurley

#5 kiso1561: Že by to mohl být doktor Manhattan byl samozřejmě vtip.

webmaster
9.3.2014 | 14:31:31
PomarancPhoenix

Jako vždy moc pěkný článek…:) jen mi to nedá a nemůžu si nerýpnout…:) a to konkrétně k první větě posledního odstavce (poslal Lady Sif Odin, nebo Loki?) vím, že na to nikdo nezná odpověď (pokud mi něco neuniklo), ale jen takovej fun fact :)

#8 Hurley
9.3.2014 | 14:31:42
Hurley

#7 PomarancPhoenix: Bod pro tebe. Na tuhle skutečnost sem naprosto zapomněl. :) Teď je jen otázka, jestli to v epizodě bude mít i nějakej význam.

#9 PomarancPhoenix
webmaster
9.3.2014 | 14:36:11
PomarancPhoenix

#8 Hurley: Ono je to ve výsledku úplně jedno, ale pořád je to docela zajímavá otázka…kde je Odin a jak mohl být „tak lehce“ poražen :)

9.3.2014 | 17:30:58
tom99

Mrazivý obr mě napadl jako první, když jsem epizodu viděl. Přesto to, že zřejmě víme, odkud pochází tajemná látka GH-325 nám neříká, proč Coulson začal tak šílet, aby to Skye nevpíchli. Kdyby si přečetl nějaký tajný spis o vedlejších účincích, nebo něco…

#11 PomarancPhoenix
webmaster
9.3.2014 | 17:47:05
PomarancPhoenix

#10 tom99: třeba to bylo jen z čistýho faktu, odkud ta látka pochází…jedna věc je chtít tu látku kvůli léčbě a jiná věc je chtít tu látku k léčbě, když vidíš odkud to pochází…:D

9.3.2014 | 17:50:45
Caabaa

No, já si zpočátku myslel že je to Drax, v tom traileru není taky úplně zelenej jenže pak sem viděl, jak mu půlka chybí, tak sem si řek, že to fakt ne:D Ale zatím to vypadá dobře, už do toho konečně začínaj míchat i další rasy z vesmíru, to je fajn.

9.3.2014 | 21:26:00
MARVELandDC-Fan

nejspíš prostě Loki (jako za Odina) bude na něco potřebovat nejspíš Lorelei aby postupně získával moc v Asgardu (snad se v třětí solovce Thora objeví i Enchantress, bylo by to fajn určo) mě to mírně připomíná konec prvního filmovýho dílu G.I.Joe (s prezidentem) anebo Odin má některý síly a někde z cely už připravuje návrat k moci a fkt on poslal Sif aby pomohla Lorelei jemu??:) to druhý nvm, spíš to první bych si tip, nebo to zustane jenv seriálu a k filmu to nebude mýt nic společnýho?? pak když mírně odbočim, co když žije i Friga?? jo sice je to zamejšlený jakože jí teda fkt zabili ale nástup novýho režiséra by moh znamenat že bude chtít vrátit tuhle postavu třeba mezi živý a tak to jednoduše obejde, že i ona byla od úvodu jen Lokiho první fáze jeho plánu, přeci jen, ona je taky mistryně klamu (sice je to asi tak že jínechali umřít, ale bylo by fajn kdyby z toho nakonec udělali ještě víc propracovanou Lokiho boudu) jen moje teorie…k tomu modrýmu týpkovi, tip asi Mrazivej obr nebo Kree…snad sem to napsal přehledně:D:)

#14 Blackhand47XD
9.3.2014 | 23:09:44
Blackhand47XD

#13 MARVELandDC-Fan: U komiksů tohle oživování postav funguje, ale u filmů ne.

webmaster
10.3.2014 | 6:43:50
MARVELandDC-Fan

ne jo?? a co že se vrací Bucky Barnes jako Winter Soldier/Zimní voják, jo sice tam nebylo vidět nějakej pohřeb něbo tak něco ale u filmů bych řek to taky často funguje:) mohlo by se tu uvést několik příkladů když ted pudu od MARVEL a třeba k G.I.Joe, taky se v dvojce vrátil Storm Shadow:) takže o tomhle to ani tak neni:) nebo co třeba Coulson?? přávě ten se vrátil (sice v seriálu ale to už je jedno) řek bych že u filmů to dost funguje:) nikdy nvš co bude třeba chtít udělat novej reřisér nebo že by se i samo studio rozhodlo vzkřísit postavy:) už si viděl leccos:)

#16 Abs
10.3.2014 | 16:24:20
Abs

#15 MARVELandDC-Fan: Hele, já bych řekla, že Friggu už oživovat nebudou. Její smrt byla v ději filmu Thor 2 dost klíčová a navíc musím říct, že měla jeden z nejkrásnějších pohřbů, který jsem v poslední době na plátně kin viděla! Byla by celkem škoda to celé popřít tím, že by buď nebyla mrtvá a nebo měla ožít. Ale i když bude i nadále mrtvá, neznamená to, že už jí nikdy neuvidíme (vždycky může přijít nějaký flashback, sen, halucinace nebo třeba i duch-je to přeci jen komiksovka, že jo :-). Ovšem otázka, co se stalo s Odinem, ta je mnohem zajímavější a myslím taky důležitější! Podle mě určitě není mrtvý (přeci by mocného Všeotce nenechali odstranit takhle hrr a mimo záběr!), jen někde uvězněný. Sice by bylo od Lokiho logičtější ho zabít, ale přijde mi pravděpodobnější a víc v jeho stylu, přinutit Odina, aby si na vlastní kůži vyzkoušel, jaké to je trčet někde zavřený bez naděje na záchranu a muset se užírat tím, že na trůnu místo něj sedí někdo koho nemá v lásce. Ale ať už je Odin mrtvý, nebo ne, řekla bych že Lorelei posílá na 100% Loki! A jsem vážně hodně zvědavá, jestli to celé bude jen záležitost jedné epizody Agents of SHIELD, nebo to bude mít význam právě pro třetího Thora, protože by se mi do aktuálního děje docela hodila zápletka, ve které by se Loki snažil pomocí Lorelei Thora ovládnout. Pak by totiž mohl zůstat na trůnu a klidně se nechat i poznat, protože by měl Thora na své straně a nikdo by se ho neodvážil zatýkat nebo pronásledovat. A taky by se nemusel permanentě bát, že se Thorovi Země (i Jane) omrzí, vrátí se na Asgard a sesadí ho z trůnu, nebo ho dokonce odhalí (pak by totiž musel Thora nechat odstranit a to by vzhledem k událostem v The Dark World, asi nakonec udělal docela nerad!).

10.3.2014 | 19:17:30
max_payne

Já osobně ( a nejenom já ) si myslim že Sky má docela solidně našlápnuto na MISS MARVEL

10.3.2014 | 20:10:11
Hurley

Ty spoilery s Buckym fakt nejsou třeba. Ne všichni to dopředu vědí.

webmaster
11.3.2014 | 8:06:06
Hal Jordan

Krom zmíněných teorií se nabízí i ještě jedna, založená čistě na vizuální podobnosti – velký důraz na osvalení „modráka“, tetování na hrudi a modrá kůže… celkem se to podobá Atlanteans. http://marvel.com/…e/Atlanteans

#20 kiso1561
12.3.2014 | 19:57:07
kiso1561

#19 Hal Jordan: Na nich má ale práva Universal, takže ich nemôžu použiť.

12.3.2014 | 20:48:28
Jari

Ahoj, myslím, že jsem „odhalil“ :-) tajemnou G.H. postavu z T.A.H.I.T.I. … Norrin Radd, Herald of Galactus čili Silver Surfer z F4 Je to postava Marvelu, celkem dost odolná :-) (Galaktický posel musí něco vydržet) a kdo ví jak vlastně skončila???? Já ho umřít neviděl… Už se těším, až nám to prozradí… Sakra, než budou titulky, tak si asi okoušu nehty až k zápěstí :-) j.j.

12.3.2014 | 22:15:33
Hurley

Silver Surfer je střívbrnej, ne modrej. Navíc opět problémy s právy. Fantastic Four a spol spadá pod 20th Century Fox. Jinak titulky už jsou, můžeš přestat kousat. :)

webmaster
12.3.2014 | 22:37:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy