Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody The Asset

Postřehy z epizody The Asset

Postřehy z epizody The Asset

Vedle snahy zachránit zdánlivě vězněného vědce a vložení osudu celé operace do rukou civilní spojky vzniká na pozadí epizody The Asset nenápadný příběh o zrodu klasického komiksového superpadoucha.


3 0
13.10.2013

Přínos

Epizoda The Asset nám už v názvu nastínila hned dvě své hlavní dějové linie: příběh o doktoru Franklinu Hallovi, geniálním vědci a „Přínosu“ organizace S.H.I.E.L.D., a osobní cestu Skye, která se měla v týmu agentů S.H.I.E.L.D.u po­prvé prosadit jako skutečný přínos.

Po odhalení ze druhé epizody, kde jsme zjistili (nebo se nám spíše potvrdilo), že Skye stále tajně spolupracuje s Přílivem, je celkem překvapující, že hned v epizodě následující je Skye postavena před možnost S.H.I.E.L.D. zradit, kterou však nakonec nevyužije. Zvolila si tak Skye svou stranu vážně už takto brzy a relativně snadno, nebo se její příběh v tomto ohledu bude ještě rozvíjet? Konec konců, co na to asi řeknou její kolegové z Přílivu, až zjistí, že Skye skutečně přestoupila k jejich nepříteli?


Wardova rodinná pouta?

V epizodě The Asset se agent Ward svěří Skye s tím, že byl v mládí tyranizován svým starším bratrem. Krom nějakého toho utužení vztahu Warda a Skye pro nás tahle informace nemusí být nijak důležitá, pokud si však vzpomenete na pilotní epizodu, ve které se agent Coulson zmiňuje o Wardově (zjevně pochybné) „rodinné historii“, dostáváme se najednou do zcela nového kontextu.

Je tedy možné, že by Wardovic sourozenecké sváry přetrvaly i do dospělosti a Grantův bratr by se tak v seriálu mohl objevit jako nějaká významnější záporná postava? Tohle všechno jsou zatím samozřejmě pouze spekulace nepodložené téměř žádnými důkazy. Uvidíme tedy, co přinesou další díly.

Graviton

A teď se z epizody The Asset konečně dostáváme k tomu nejzajímavějšímu. Kolem onoho „Gravitona“ se díl samotný sice v podstatě netočil, jakmile se v něm však objevila postava doktora Franklina Halla a vzácný prvek gravitonium, modří už věděli. Když si totiž tyhle dvě věci spojíte (jak se i stalo v závěrečné scéně epizody), vyjde vám z toho filmovo-seriálová verze jednoho klasického komiksového záporáka.

Postava Gravitona se poprvé objevila už ve 158. čísle komiksové série Avengers z dubna roku 1977. Jednalo se zde o vědce – doktora Franka Halla – který se pokoušel vyvinout zařízení umožňující teleportaci. Jak už to ale v komiksech bývá, během jednoho z experimentů došlo k nehodě, kterou Hall pak nejenže přežil, ale navíc i zjistil, že nyní dokáže pomocí myšlenek ovládat samotné zákony gravitace.

Pod novým jménem Graviton tak Hall začal na komiksových stránkách s železnou pravidelností zatápět týmu Avengers a co se nedávné historie týče, objevil se například i v animovaném seriálu Avengers: Earth's Mightiest Heroes.

Rozhodně tedy není pochyb o tom, že se s Gravitonem znovu setkáme i v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. A aby toho nebylo málo, v komiksech se Graviton později přidal i ke společnosti A.I.M. (kterou ve světě Marvel Cinematic Universe založil Aldrich Killian – spoluvynálezce séra Extremis), která na nás velmi pravděpodobně vystrkovala drápky už v pilotní epizodě.

S vlastními teoriemi o vývoji seriálu, ať už založenými na podobnosti s komiksy či na jiných zdrojích, jste vítání nejen v diskuzi pod tímto článkem, ale i v našem novém speciálním fóru.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy