Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody The Bridge

Postřehy z epizody The Bridge

Postřehy z epizody The Bridge

Než se vrhneme na návrat agentů S.H.I.E.L.D.u po vánoční pauze, jistě nebude od věci si připomenout, co všechno jsme se dozvěděli ve finálním dílu loňského roku. Pojďme tedy na to.


3 0
8.1.2014

Edison Po a Jasnovidec

Poprvé od epizody Girl in the Flower Dress se právě v tomto dílu konečně dozvídáme něco bližšího o tajemné organizaci stojící za projektem Stonožka. Ústřední novou postavou tohoto dílu se stává jistý Edison Po, se kterým jsme se poprvé setkali už v závěrečné scéně právě tohoto dílu.

V epizodě The Bridge se však nyní dozvídáme, že zatímco Raina – záhadná dívka v květinových šatech – je pouze jakousi náborářkou subjektů do projektu Stonožka, Po je řekněme sice ne přímo vůdce tohoto projektu, ale přinejmenším jakýsi prostředník mezi jeho výkonnou složkou a záhadným Jasnovidcem, který celou Stonožku zřejmě řídí z pozadí. Stejně jako naši agenti, ani my však bohužel zatím nevíme, má-li Jasnovidec pouze dramatickou přezdívku, či je skutečným médiem.


Rovněž se v této epizodě dozvídáme i to, že Stonožka je technicky mnohem pokročilejší, než si S.H.I.E.L.D. dosud myslel a že například sama vyvinula ony až výbušné oční protézy, které jsme poprvé viděli na bývalé agentce Akele Amador.

Trochu dramatu uvnitř dramatu

Než se vrhneme na finále této epizody, kde teprve půjde do tuhého, shrňme si nejdřív, v jakém stavu seriál Agents of S.H.I.E.L.D. vloni zanechal své postavy. Jednak nám zde bylo totiž připomenuto ono pátrání Skye po svých rodičích, které se nyní dostává do jakéhosi rozporu s jejími povinnostmi jakožto nastávající agentky S.H.I.E.L.D.u, a jednak se tu opět, podobně jako v předminulé epizodě Repairs, blíže zaměřujeme i na agentku Melindu May.

V tomto dílu totiž můžeme vidět, že zatímco May si začala tak nějak nalhávat, že to Ward bude tím, kdo se v rámci jejich společných… bokovek začne chovat neprofesionálně, je to naopak právě ona, kdo si k agentu Wardovi začne budovat bližší a v podstatě nedobrovolná citová pouta. Sic je třeba ale zároveň říct, že jeden rozhovor Warda s agentem Coulsonem v této epizodě napovídá i to, že sám agent Ward na tom s Melindou přece jen možná nebude o moc líp.

Most

A konečně se dostáváme k oné závěrečné scéně na mostu, ze které nám vyvstávají dvě hlavní otázky. Zaprvé, jak Stonožká ví o Coulsonově smrti a co to má se Stonožkou společného? S jistotou můžeme říct, že Raina neměla o nějakém agentu Coulsonovi sama ani ponětí. Její pozornost se na něj obrátila až v momentě, kdy ji na něj upozornil Po těsně po jeho konzultacích s Jasnovidcem. Právě Jasnovidec tedy zjevně nejen že ví (nebo alespoň předpokládá), co se Coulsonovi vlastně stalo, ale zároveň jeho zmrtvýchvstání zjevně plánuje zakomponovat i do programu Stonožka. Jenže jak?

Otázka druhá už je pak významově sice trochu skromnější, z finále celé epizody však vyznívá jasně. Přežil tuto epizodu Mike Peterson? A hned dva faktory nám silně napovídají, že ano. Jednak samotný Mike je vlastně částečně supervoják, kterému by ony nastražené bomby snad neměly činit větší potíže, a jednak je z této epizody dost jasné, že seriál Agents of S.H.I.E.L.D. s postavou Mika Petersona ještě zdaleka neskončil.

pilotní epizodě se totiž z Mika stal tak trochu padouch. Když se pak vrátil v epizodě desáté, bylo zjevné, že si Mike u nás i našich agentů bude snažit napravit reputaci. To mu však nakonec nebylo dopřáno, když byl kvůli záchraně syna donucen celý tým v čele s agentem Coulsonem zradit.

Mike Peterson je však stále kladná postava, která si v seriálu jistě zaslouží své vykoupení. Neříkám, že Mikovi nehrozí smrt. Nejdříve však musí odčinit to, co agentu Coulsonovi a jeho týmu, byť nedobrovolně, způsobil.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy