Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody The Hub

Postřehy z epizody The Hub

Postřehy z epizody The Hub

V sedmé epizodě seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. jsme zavítali do tajného střediska organizace S.H.I.E.L.D., kde jsme se setkali i s pár známými postavami. Co bližšího si o nich můžeme říct?


2 0
18.11.2013

Uzel

V této stejnojmenné epizodě nám byl představen Uzel, jakási ultimativní přísně tajná pozemní centrála S.H.I.E.L.D.u. Přestože vydat se do Uzlu pro nás bylo jistě zajímavé (jelikož jako jedinou centrálu S.H.I.E.L.D.u jsme dosud znali tak maximálně Helitransportér), nemá Uzel žádné kořeny v původních komiksech. Jiná v této epizodě zmíněná stavba však má.

Při procházení Uzlem se totiž agentka Simmons zmiňuje o takzvaném Triskelionu. V komiksech byl Triskelion masivní ostrovní základnou S.H.I.E.L.D.u, jejíž původní funkcí bylo efektivně uvěznit nejrůznější sorty superzločinců. Právě proto se však z tohoto vězení také hojně utíkalo a samotný Triskelion byl tak pravidelně napadán, ničen a posléze zase opravován.


V pozdější fázi začal S.H.I.E.L.D. budovat Triskelionů více, k tomu má ale svět Marvel Cinematic Universe asi pořád ještě dost daleko. Určitě by ale bylo zajímavé se právě do tohoto filmovo-seriálového Triskelionu podívat, a to ať už v Agents of S.H.I.E.L.D., či případně v nadcházejícím druhém Captainu Americovi nebo druhých Avengers.

Staronové postavy

V epizodě The Hub se objevily rovnou dvě postavy, se kterými jsme se tak či onak už někdy mohli setkat. První z těchto postav je agent Jasper Sitwell. Sitwell se objevuje i v komiksech, kde byl jedním z nejvýznamnějších agentů S.H.I.E.L.D.u a jednu dobu i osobní spojka mezi S.H.I.E.L.D.em a Stark Industries. Několikrát už jsme se však mohli setkat i s jeho filmovou podobou. Sitwell se totiž mihnul jak v prvním filmovém Thorovi a Avengers, tak i ve dvou kraťasech.

V prvním kraťasu s názvem The Consultant se Sitwell s agentem Coulsonem snaží sabotovat žádost Světové bezpečností rady, aby se Emil Blonsky (Abomination) přidal k Avengers. Toho Sitwell s Coulsonem nakonec docílí tak, že za generálem Rossem, který má schválit Blonskyho propuštění z vězení, pošlou Tonyho Starka, což vyústí v potitulkovou scénu filmu Neuvěřitelný Hulk. Druhým kraťasem, ve kterém se Sitwell objevil, je pak Item 47, o kterém jsme si blíže povídali v minulých postřezích.

Druhou novou postavou je agentka Victoria Hand. Ta se ve světě Marvel Cinematic Universe sice objevila vůbec poprvé, v komiksech se však jedná o postavu velmi významnou. V mainstreamovém komiksovém světě byla Victoria původně agentkou S.H.I.E.L.D.u, po invazi Skrullů (postřehy z epizody Eye-Spy) byl však S.H.I.E.L.D. nahrazen organizací H.A.M.M.E.R. Normana Osborna (Green Goblin), jemuž se Victoria stala pravou rukou.

Victoria Hand tak nečinně přihlížela všem Osboornovým nelegálním i neetickým praktikám, přičemž věřila, že oba skutečně dělají to nejlepší pro dobro vlasti. Když byl pak H.A.M.M.E.R. zrušen, Osborn uvězněn a ke slovu se opět dostal S.H.I.E.L.D. pod vedením Nicka Furyho, samotná Victoria Hand jakýmkoliv obviněním unikla díky Stevu Rodgersovi, který se rozhodl dát jí druhou šanci. Nejprve tak pod jeho dozorem pomáhala týmu New Avengers a později se stala úspěšným dvojitým (respektive trojitým) agentem, kdy Rodgersovi donášela na Osborna.

Jak tedy vidíte, v komiksech je tato postava podstatně komplikovanější, než jak nám byla nastíněna v epizodě The Hub. Velmi pravděpodobně jsme se zde však se seriálovou Victorií Hand neviděli naposled, takže ještě uvidíme, jak se to vyvine.

Podezřívavý Coulson je podezřívavý

Coulson všem už tak často říká, jak je Tahiti kouzelné místo, až to i jemu samotnému začne připadat podezřelé, pročež si vyžádá přístup ke složce o jeho rekonvalescenci právě na Tahiti, jen aby zjistil, že k takovým materiálům nemá povolen přístup.

Přestože je tohle všechno hrozně fajn, neustálá připomínání Coulsonova zmrtvýchvstání, která nám ale ve výsledku nic nenapovídají, už začínají být otravná. Pokud máme tímhle stylem na odhalení této záhady čekat až do konce první série, tak tou dobou její rozřešení už asi stejně nikoho nebude zajímat.

Vhledem ale právě k frekvenci, s jakou se tato otázka pořád vrací jako bumerang, je možné, že se nějaké větší odpovědi (ne celého zodpovězení) možná dočkáme už brzy. Třeba dejme tomu v půlce série? Rozhodně bych nebyl proti.

Diskuze /1

Menelvagor

Nebude Triskelion náhodou v Captain America 2? Rozhodně ta základna Shieldu z posledního traileru mi tak přijde

18.11.2013 | 20:37:43
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy