Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody The Inside Man

Postřehy z epizody The Inside Man

Postřehy z epizody The Inside Man

Druhá polovina třetí série se nám pomalu rozjíždí a na scénu přivádí další osoby, které jsme již dlouho neviděli. Ve dvanácté epizodě to byl Carl Creel, známý také jako Absorbing Man. Kromě něj jsme se dočkali také několika zmínek o komiksových postavách, které budou mít v seriálu důležitou roli.


38 0
20.3.2016

Absorbing Man nebo Stonewall?

Poté co byl Carl Creel uvězněn v Talbotově zařízení, začala se mu vracet svobodná vůle. Daniel Whitehall, padouch první poloviny minulé série, jej totiž ovládal pomocí Faustovy metody. Talbot tohoto očištění využil a z Creela si udělal osobní stráž. Bývalý boxer, rváč a agent Hydry, tak dostal šanci odčinit co napáchal. Coulsonův tým k tomu byl původně skeptický, především Hunter vykazoval známky nenávisti. Nakonec jim ale Creel zachránil život a je šance, že z něj bude člen Secret Warriors. V komiksech byl členem této skupiny jistý Stonewall, který měl s Carlem nejen totožné schopnosti, ale i gény – byl to jeho syn. Tvůrci asi pochopili, že by byla hloupost mít v seriálu dvě téměř totožné postavy a tak roli svého syna převezme sám Carl. Zjistili jsme, že jeho schopnosti by mohly zastavit vlnu Inhumans a bylo by možné vytvořit lék. Pomalinku nám tedy nastává stejná situace, které čelili X-Meni v komiksech i filmu.

Kumbaya

Zápletka celé epizody se točila kolem srazu delegátů, kteří měli rozhodnout o budoucnosti Inhumans. Coulson tušil, že mezi nimi bude Malickův donašeč, kterým byl ale nakonec Talbot. Malick mu unesl syna a Talbotovi nezbývalo nic jiného než spolupracovat. Malick ale Talbota zradil a poručil svým mužům, aby jej zabili. Creel je nakonec zachránil a byl osvobozen také George, Talbotův syn. Mezi Coulsonem a Talbotem konečně vznikla důvěra a počátek přátelství.


Inhuman v zajetí

Během sněmu S.H.I.E.L.D. zjistil, že Austrálie má v zajetí Inhumana. Je jím Eden Fesi, známý jako Manifold. Eden pocházel z jednoho z domorodých australských kmenů a byl také jedním ze členů Secret Warriors. Jeho schopností byla prostorová teleportace, mohl se přemístit kamkoliv ve vesmíru. Mimo jiné uměl přežít v nepříznivých podmínkách, za což jistě mohl jeho domorodý původ. Ovládal také medicínu, lov a byl skvělým bojovníkem v pěstním souboji a boji s kopím. O tomto Inhumanovi ještě určitě uslyšíme, jeho schopnosti ale budou pravděpodobně omezeny nebo změněny.

Watchdogs

Ne, nejedná se o skupinu hackerů ze stejnojmenné hry od Ubisoftu. V komiksech šlo o pravicovou teroristickou skupinu, která bojovala za zachování tradičních amerických hodnot. Byli také podporování Red Skullem. V seriálu je situace obdobná a Watchdogs nechtějí, aby ve světě kráčela nová rasa a bojují za jejich zničení. Watchdogs budou mít později v seriálu větší roli a v epizodě se má objevit také Felix Blake, kterého jsme od první série neviděli.

Jak přivést mrtvolu k životu

Wardovo tělo, které Hive obýval, bylo čím dál tím slabší. Malick mu nabízel nového hostitele, ale Hive byl s tělem spokojen, dokonce byl schopen číst jeho vzpomínky. Poté pověřil Giyeru a Lucia, aby mu přivedli pět živých lidí. Jeho služebníci tak učinili. Všech pět jedinců bylo nevinných a Hive využil jejich životní energii, aby Wardovu mrtvému tělu dodal sílu. Těžko říct, zda se dočkáme také chobotničkové podoby nebo zůstane pouze „člověkem“.

FOTO: Marvel, ABC

Diskuze /6

el_stepak

Super, akorát mám ještě dvě otázky:

  1. Ptal jsem se už i jinde, nějak jsem to nepostřehl, ale co dělal během týhle epizody Mack?
  2. Během sněmu S.H.I.E.L.D. zjistil, že Austrálie má v zajetí Inhumana. Je jím Eden Fesi, známý jako Manifold. To říkali jeho jméno a zase jsem něco přehlídl nebo to víte jen z komiksů? :D

Díky za odpověďi :D

#2 Sweex34 #4 Mishelle Ward #5 kiso1561
20.3.2016 | 18:39:30
Sweex34

#1 el_stepak: taky jsem si všimla,že tam Mack nějak schází :D mám takový dojem,že jméno toho inhumana neříkali ale vzhledem k terénu Austrálie by dávalo smysl,že by jím mohl být Eden

20.3.2016 | 18:44:00
Ratemus

no konečně se taky ukáže co je s agentem Blakem, od toho zranění se neukázal…a v návrat Creela jsem věřil, dobře že tam je, takovej ultimátní charakter, prostě paráda......

20.3.2016 | 18:50:41
Mishelle Ward

#1 el_stepak: Macka moc v oblibě nemám, takže jsem jeho absenci ani nezaregistrovala. A nebyl třeba někde s Yo-yem :D ? Mám pocit, že jméno neříkali …

20.3.2016 | 19:10:55
kiso1561

#1 el_stepak:

  1. Asi niekde pracoval na svojej shotgun-axe :D
  2. Jeho meno bolo napísané na tom papieri čo našla Bobbi
#6 el_stepak
20.3.2016 | 19:12:59
el_stepak

Tak koukám, že o Mackovi nikdo neví, takže ok :D Yo-Yo je jinak myslim někde se svojí rodinou, stejně jako Joey.

#5 kiso1561: Jo tak toho papírku jsem si nevšiml :D

20.3.2016 | 20:34:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy