Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody The Laws of Inferno Dynamics

Postřehy z epizody The Laws of Inferno Dynamics

Postřehy z epizody The Laws of Inferno Dynamics

Zimní pauza a minisérie s Yo-Yo jsou před námi, a proto nastal čas si zrekapitulovat, co všechno se v poslední epizodě událo. Jaký má AIDA plán, co se stalo Ghost Riderovi a jaká je minulost démonického jádra? Na všechny tyto otázky vám odpoví dnešní postřehy.


33 0
11.12.2016

Patriot v akci

Jak jsme vás již informovali dříve, ředitel Jeffrey Mace je založen na komiksové postavě známé jako Patriot. V posledním díle letošního roku jsme měli šanci spatřit jeho bojovou výstroj. Kostyméři si na ní dali záležet a hezky odkazuje na to, že Patriot v komiksech nahradil Kapitána Ameriku v jeho nepřítomnosti. Ještě Coulsonův digitální štít a všechno bude perfektní.

Ředitelka Daisy

Ke konci epizody rozmlouvá Coulson s Daisy o tom, že původně chtěl, aby se ona stala novou ředitelkou S.H.I.E.L.D.u. Ona na to vtipně odpoví, že možná tak v komiksu. Daisy byla v komiksech opravdu ředitelkou, ale pouze na chvíli. Tehdy zaskakovala za Nicka Furyho, dokud nebyla nahrazena Marií Hillovou.


Šílení LMD

Zatímco se první část čtvrté série zaměřovala na Ghost Ridera, druhá bude půjde směrem k LMD. AIDA v sobě drží tajemství Darkholdu. Začala měnit agenty v roboty a patrně plánuje převrat. Čeká nás další Terminátor nebo Westworld? V jistých aspektech možná ano. I v komiksu se mnohokrát stalo, že roboti, kteří měli agenty chránit, zešíleli a hrdinové byli nuceni všechny vadné kusy zneškodnit.

Mnohé nyní zřejmě zajímá osud Melindy May, která byla jedním robotem nahrazena. Zatím není jisté, zda AIDA skutečnou May zabila nebo pouze omráčila. Ale který šílený padouch nepromlouvá k mrtvolám, že ano?

Podfukáři a Riderův návrat

Během snahy zabránit ohromnému zemětřesení si Fitz a zbytek vědeckého týmu zahráli na skupinu z filmu Podfukáři. Během své „loupeže tisíciletí“, jak akci nazval Fitz, použili části brány, která se objevila už v minulé epizodě, a materiál vytvořený Elim poslali zpět do jeho původní dimenze. S materiálem naneštěstí poslali pryč i Ridera a umírajícího Eliho.

Jak ale Coulson naznačil, jeden Rider se již z druhé strany vrátil, čímž zřejmě odkazoval na Blaze, se kterým má S.H.I.E.L.D. již jistě nějakou tu zkušenost. Vrcholem „kouzelnického triku“ tak bude samozřejmě Robbieho návrat, který tvůrci slibují ještě v této sérii.

Démonické jádro

Objekt, který Eli stvořil a který se v obří krabici, byl kopií démonického jádra, skutečného předmětu vytvořeného ve čtyřicátých letech. Jádro vážící 6,2 kilogramů a mající průměr 89 milimetrů se skládalo z kritického množství plutonia, jež mohlo za dvě vážné nehody. Ty se staly v laboratoři v Los Alamos v letech 1945 a 1946 a vedlo k otravě radiací několika vědců, kteří následkem toho zemřeli.

FOTO: Marvel, ABC, Wikipedia

Diskuze /15

Ratemus

no ještě bych dodal že Eli vypadal skoro jako postava Molecule man, jinak pěkné postřehy

11.12.2016 | 21:51:09
Lex Luthor

Dobré postřehy, ale místo holografického štítu by mohl mít patriot skutečný štít, ten ted má Tony Stark a někde se na něj práší prach.

#3 Blackhand47XD
11.12.2016 | 22:19:44
Blackhand47XD

#2 Lex Luthor: Taky možnost a v Infinity War by ho pak vrátil Rogersovi. :D

#9 Lex Luthor
webmaster
11.12.2016 | 22:22:16
Blaze

May je určitě živá. 1. producenti by neodstřelili hlavní postavu, 2. kdyby byla mrtvá, asi by už bylo zbytečně ji podávat (pravděpodobně) výživu skrze kapačku. Moje teorie k LMD je taková, že AIDA jedná přesně podle toho, jak byla naučena – chrání členy shieldu a jak lépe je chránit, než je uzavřít někde mimo nebezpečí, nadrogovat a nahradit.

#5 Blackhand47XD
11.12.2016 | 22:25:38
Blackhand47XD

#4 Blaze: V tom případě měla omráčit i Nathansona a ne mu zlomit vaz.

#7 Eyefinithy
webmaster
11.12.2016 | 22:42:34
mops

„Mnohé nyní zřejmě zajímá osud Melindy May“ haha to určitě někoho zajímají nějací hloupí agenti, nebo jiná příběhová linie už v tomto seriálu krom ghost ridera

11.12.2016 | 22:51:25
Eyefinithy

#5 Blackhand47XD: je možné že Aida chápe tým pouze jako jeho hlavní představitele, kteří mají k sobě jedinečný vztah oproti „běžným postradatelným“ agentům. Což mohla pochytit od Radclifa.

11.12.2016 | 23:27:17
alexis

Blbost, zkouší si androidy na tom členu týmu, který se sám nejvíc podobá robotovi – tedy na Melindě. Abych pravdu řekla – Melinda robot se mi zdá citově vřelejší než Melinda originál.

11.12.2016 | 23:33:29
Lex Luthor

#3 Blackhand47XD: Jo ještě uvidíme jak dlouho bude Evans hrát kapitána Ameritku, už se uzavřela jeho trilogie a infinity war bude uzavírat trilogii o Avengers, uvidíme jestli pak otevřou nové trilogie nebo nastoupí další generace hrdinů, už byli první filmy o Ant-Manovi, Dr. Strangeovi a ted přijde Spider-man.

#10 Ratemus
12.12.2016 | 17:15:41
Ratemus

#9 Lex Luthor: Cap může potom být v Secret Avengers a štít mít Bucky nebo by velel Shieldu jako v komiksu…MCU se ho jen tak nevzdá jen je upozadí a šanci dostanou další novější hrdinové…nejspíš se budou objevovat v týmovkách a velkých vrcholících filmech…taky bych byl radši kdyby MCU začalo v závěru hrdiny zabíjet ale to se nestane, je to Disney a v plánu je plno dalších filmů…myslím si že se dokonce vlivem Time a Soul gemu vrátí i Quicksilver­.....možná dostaneme Secret wars, možná Thunderbolts, další Avengers, plno týmovek…uvidíš že ti hrdinové tam budou ještě dlouho

#11 Lex Luthor
12.12.2016 | 19:19:14
Lex Luthor

#10 Ratemus: Ok ale na quicksilvera mají práva X-Meni proto ho taky ve filmu zabili a nechali tam jen Scarlet Which, takže jeho návrat spíš nečekám. Takže spíše bude nová generace hrdinů, ale staří se tam budou objevovat také, jako jejich učitelé. Iron-Man už učí Spider-Mana.

#14 Lee_CZ_
12.12.2016 | 20:23:22
Ratemus

já mám pocit že on bude Spidermana učit tajně ne v rámci Avengers a určitě ne se souhlasem Rosse…dobře tak QS se asi nevrátí to je pravda…já jen doufám že konečně v další fázi nastoupí Sentry, Namor a Wonder man a samozřejmě Osborn..v Agentech jsem rád že se z Eliho nevyklubal Molecule man no a další otázka je, co je sakra s Gravitonem

12.12.2016 | 20:34:35
Lex Luthor

Taky se nato ptám na jednoho z největších padouchů Gravitona asi zapomněli. Jinak Kapitán Amerika by se měl objevit v chystaném Black Pantherovi, Thor bude mít závěr své trilogie, ale pak by se mohl objevovat ve Strangovi, měli už společnou scénu.

13.12.2016 | 17:01:49
Lee_CZ_

#11 Lex Luthor: Nezapomínej, že problém s právy na X-men vyřešili tak, že to jsou buď „Vylepšení“, nebo Inhumans. Ale spíše sama představa navrácení mrtvé postavy je prostě směšná, potom by smrt každého byla zbytečná, kdyby se pak mohli nějak vrátit.

13.12.2016 | 18:33:16
Ratemus

asi jako v Gothamu kde je jedno kdo zemře protože se vždy vrátí

13.12.2016 | 19:38:15
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomoz nám na trůn

První bitvu jsme vyhráli, teď je před námi závěrečný souboj.


Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy