Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody The Magical Place

Postřehy z epizody The Magical Place

Postřehy z epizody The Magical Place

Seriál Agents of S.H.I.E.L.D. se po vánoční pauze konečně vrátil a s ním i očekávaná odpověď na otázku, jak agent Coulson vlastně přežil svou vlastní smrt. Opravdu už to ale konečně víme?


5 0
15.1.2014

Coulsonovo vzkříšení

Pokud jste od příčiny Coulsonova zmrtvýchvstání čekali nějaké to pěkně komiksově šókantní odhalení v podobě robotů, klonů nebo mimozemských náhražek, epizoda The Magical Place vás svou vysvětlovací přímočarostí možná mohla trochu zklamat. V tomto dílu totiž nešlo ani tak o to, jak se Coulson vrátil mezi živé, jako spíše proč se tak stalo a jaké to mělo následky.

Proč ředitel Fury dle slov doktora Streitena „hnul nebem i zemí“, aby Coulsona vrátil mezi živé? Jistě, agent Coulson je velmi oblíbená divácká postava už od prvních filmů ze série Avengers, komiksoví fanoušci však dobře vědí, že Nicholas Fury nebývá zdaleka tak sentimentální. To, kolik prostředků Fury ke Coulsonově oživení vynaložil, spíše naznačuje, že ho hodlá k něčemu využít. Buď si na něm chtěl onu samotnou možnost vzkříšení svých agentů ozkoušet (čímž by se de facto nelišil od Stonožky), nebo je pro něj agent Coulson jistou strategickou výhodou, o které ještě nejspíš tak úplně nevíme.


Ještě zajímavější otázkou však je, jaké má Coulsonovo vzkříšení následky. Když se Phil ptá na to, co ten podivný stroj prováděl s jeho mozkem, odpověď doktora Streitena, že „ztratil svou vůli žít“ sice zní jak vystřižená z nepovedených dialogů George Lucase, zároveň nám ale nabízí zajímavou otázku, co se to z Coulsona během těch mnoha a mnoha operací vlastně stalo. A především, jestli se to z něj může stát i v budoucnu.

Nahraditelný Po

Tato epizoda nám rovněž poskytla pár zajímavých otázek ohledně Stonožky. Především už nyní s celkem dobrou určitostí můžeme říct, že nějaký Jasnovidec skutečně je a nejedná se pouze o imaginárního kamarádíčka pana Po. To, jak se Jasnovidec během chvilky zbavil své jediné spojky s projektem Stonožka, která se zatím zdála být i tou primární zápornou postavou seriálu, byl jistě poměrně nečekaný tah, který o Jasnovidcovi leccos vypovídá.

Co je ale důležitější, na místo pana Po se nyní dostala Raina, což ji činí ještě mnohem nebezpečnější (a uvěznění S.H.I.E.L.D.em v tomhle nehraje roli). Je ale zároveň otázka, jestli si Raina vůbec uvědomuje, že by během chvilky mohla dopadnout úplně stejně jako pan Po.

Padouch, nebo hrdina?

minulých postřezích jsme si o Miku Petersonovi říkali, že explozi na konci epizody The Bridge velmi pravděpodobně přežil, mimo jiné taky proto, že tato postava by měla dostat ještě šanci vykoupit se v očích hlavních hrdinů. Ano, Mike explozi sice skutečně jakž takž přežil, s tím vykoupením to ale nakonec asi nebude taková hračka, když se z něj nyní stala další robotická loutka ovládaná Stonožkou.

Tím se nám nabízejí vesměs dvě možnosti. Mike buďto začne plnit příkazy Stonožky (pokud třeba opět využijí jeho syna jako páku), nebo se v klíčový moment rozhodne neuposlechnout rozkaz a položí za agenty S.H.I.E.L.D.u ži­vot. Jistě, pořád je tu pravděpodobnost, že se ho agentům podaří zachránit, tak jako tomu bylo v případě Akely Amador, tahle možnost je ale docela malá.

A jaký konec byste Miku Petersonovi vlastně přáli vy?

Diskuze /3

Xavik

Tak snad, aby Mike hrdinsky zemřel. :) Jiná možnost se nenabízí pro mě. :)

admin
15.1.2014 | 16:35:24
Jackob32

Vtipné by bylo kdyby se Mikovy podařilo obelstít to zařízení od stonožky, nebo přímo stonožku, nebo kdyby se podařilo Shieldu rozložit stonožku a tím ho zachránit. Ale to jsou spíš zbožná přání

16.1.2014 | 14:48:48
sidrs

Mohl by se z něj stát kyborg Deathlok http://static.comicvine.com/…lok1__2_.jpg

16.1.2014 | 17:16:21
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy