Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody The Man Behind the Shield

Postřehy z epizody The Man Behind the Shield

Postřehy z epizody The Man Behind the Shield

Již ve středu nás čeká poslední díl příběhů týkajících se LMD a poté nás od pokračování oddělí měsíční pauza. Jak se vyvíjí Radcliffův plán a co má Coulson společného s Ivanovem? Na tyto otázky se spolu podíváme v dnešních postřezích.


26 0
19.2.2017

První akce našich hrdinů a SVR

Jak jsme v poslední epizodě zjistili, Coulson, May a Anton Ivanov mají společnou minulost a narazili na sebe během jedné z prvních operací našich hrdinů. Tou dobou měl Coulson prověrku čtvrté úrovně a mise se odehrávala mnoho let před Bahrajnem, výcvikem Amadorové a dokonce i před Coulsonovou misí v Peru, která byla zmíněna v druhé epizodě první řady. Mise v Peru se odehrávala někdy během roku 2002, a tak nyní máte skvělou představu o tom, jak dlouho Ivanov Coulsona pozoruje a připravuje pomstu.

Ivanov byl členem SVR neboli Služby vnější rozvědky. Jedná se o ruskou zpravodajskou službu, která nahradila slavnější KGB v roce 1991, kdy byla předchozí agentura zrušena. Ivanov se Coulsonovi mstil především za smrt svých kolegů, kteří byli po neúspěšné misi odstraněni. Dále jej samozřejmě obviňuje již z dříve zmíněné konspirace, která tvrdí, že Coulson je strůjcem všeho zla, chce na svět přivést mimozemské síly a způsobit chaos. My však víme, že to pravda není (tedy snad) a Phil bojuje za správnou věc.


Infiltrace pokračuje a Aidin plán

Radcliffův plán jde podle plánu a během nachystané léčky se mu podařilo vyměnit rovnou čtyři důležité členy S.H.I.E.L.D.u. LMD Phila, Daisy, Macka a ředitele Mace tak budou v příští epizodě působit chaos a jediní, kdo to můžou zastavit, jsou Fitz a Simmonsová. Možná dostanou i pomoc od agenta Davise, který má každou epizodou čím dál tím větší roli, což oceňuji, ale patrně bude celé vyřešení problému stát pouze na nich.

Dosazení LMD do S.H.I.E.L.D.u stálo právě Ivanova málem život, a tak bude v příští epizodě upevněn na lůžko a patrně bude hned odstraněn. Vypadá to, že se Aida bude chtít posunout na novou úroveň lidskosti a bude čarovat s kovovým tělem a lidskými orgány. Myslíte si, že Aida použije Ivanovovy orgány k vylepšení svého těla, a co říkáte na prostor, který agent Davis poslední dobou dostává?

Narážky na jiná díla

Epizoda jako taková nám opět nepřinesla žádné nové narážky na komiksová díla, ale na ostatní filmy jich bylo požehnaně. Zmíněn byl například dlouho běžící dokumentární pořad This is Your Life, kde hosté mapují své životy. Z filmů postavy odkázaly na Weekend z roku 1967, Matrix a Brainscan. Nechyběla ani narážka na slavnou Orwellovu knihu Farma zvířat, kde se domácí zvířata sjednotila pod vládu vepřů a postavila se proti zlému farmáři.

Agent Davis během pobytu v ponorkové základně zmínil Gobliního krále, což by klidně mohl být odkaz na alias použitý Osbournem a Urichem v komiksu, ale znalci filmů ví, že Gobliním králem myslí Jaretha z filmu Labyrint, kterého si zahrál dnes již zesnulý David Bowie.

Z moderních technologií pak samozřejmě nechyběly narážky na Facebook, přes který dokáže dnes již každý číst v lidech, a Oculus Rift používaný ke hraní her ve virtuální realitě.

FOTO: ABC, Lucasfilm

Diskuze /10

Ratemus

no ten Ivanov je teda opravdu lacinej padouch, celou dobu se těším na pořádného šéfa Watchdogs a pak dostaneme tohle…opravdu odfláknuté mi to přijde a co sakra ten Felix Blake? no uvidíme jak s tím vědátoři zametou, snad se to celé zase nevyřeší během následující epizody, možná přivedou nazpět Ghost Ridera…a agent Davis? no jo no, uvidíme jak moc tam vydrží, ale moc mu nedávám

#2 -Skinner-
19.2.2017 | 21:12:46
-Skinner-

#1 Ratemus: Po nasledujúcej časti bude dlhšia prestávka a po nej začne 3. dejová línia takže myslím, že to behom nasledujúcej časti vyriešia. O 3. dejovej línii nikto nič nevie ale hovorí sa, že by sa v nej mal objaviť aj GR.

#3 default
19.2.2017 | 21:51:39
default

#2 -Skinner-: a nebo se to nevyresi a jeste vic nam zamotaj hlavu s otevrenym koncem. :D Btw. jsem zvedavy jestli LMD Daisy umi taky vibrovat. :)

#6 el_stepak
20.2.2017 | 6:49:38
KollbY

no hlavně je hodně otevřených linek .. LMD, Felix Blake, Ghost rider, no a kam se poděl Deathlok, a hlavně jestli se dočkáme Gravitona .. no prostě jestli bude příští rok ten poslední .. tak mě to naštve!

#9 Blaze
20.2.2017 | 12:49:12
el_stepak

Už dýl si říkám co se sakra stalo s Ghost Riderem, v komentářích u minulých postřehů jsem poprvý viděl zmínku, že se má vrátit do 3. dějové části, ale jak jste na to přišli? Předpokládám, že informace ohledně 15. ep jakožto posledního dílu s dějem LMD, máte např z nějakých sociálních sítí či for, ovšem vůbec si nepamatuju čím je odůvodněná absence GR v posledních dílech? On prostě zničeho nic zmizel a v těhle chvílích by mohl SHIELDu docela pomoct.

#8 vindis
20.2.2017 | 20:16:10
el_stepak

#3 default: to mě taky napadlo, že fake Daisy pujde jednodušeji zneškodnit, jelikož nebude moct vibrovat :D

20.2.2017 | 20:16:53
antty

GR vtáhl dovnitř výtvor jeho strýce nebo něco takového, je tedy uvězněný, pravděpodobně v tom stejném prostoru jako minule. Ohledně LMD, vím, že takhle by to bylo moct složitý, ale napadlo mě: neříkala Aida, že se podařilo vyměnit člena vedení SHIELD – anglicky moc nerozumím a v titulkách to tak přeložené nebylo, ale podle mě myslela skutečně jen jednoho člověka. Co když je LMD jen Jemma? Byla od ostatních taky dlouho pryč, to, jak naháněla Aidu, bylo divné, má vysokou prověrku a mohla záznam zfalšovat. Navíc je pravděpodobnější, že stihli vyměnit jen jednoho, než všechny čtyři. Podle mě by to takhle bylo dobré.

#10 BloodyHell
21.2.2017 | 12:08:56
vindis

#5 el_stepak: Ghost Rider byl vtažen do jiné dimenze/prostoru. A nikdo neví, zda se z něj vrátí. Kromě Aidy vlastně nikdo jiný neumí ovládat portál. Obecně si však nemyslím, že by se GR vrátil. Představitel GR je teď v Evropě, takže minimálně pár dílů se ještě neukáže, jestli vůbec.

21.2.2017 | 14:22:00
Blaze

#4 KollbY: Podle všeho by se měli v posledním story arcu vrátit k pár předešlým, zmiňuje se tam i o gravitoniu, viz http://www.ign.com/…ng-time-fans :)

21.2.2017 | 20:01:25
BloodyHell

#7 antty: kdyby byla LMD jen Jemma, proč tedy Coulson v „we return in a moment“ vzbudil LMD May? ;) navíc Jemmu celou dobu hlídal agent Davis.

22.2.2017 | 12:51:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy