Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody The Only Light in the Darkness

Postřehy z epizody The Only Light in the Darkness

Postřehy z epizody The Only Light in the Darkness

Při snaze polapit klasického komiksového padoucha jsme se konečně setkali i s dlouho očekávanou postavou z minu­losti agenta Coulsona. To a ještě více nám přinesla poslední epizoda seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. s názvem The Only Light in the Darkness.


5 0
29.4.2014

Blackout

Marcuse Danielse jsme poprvé mohli skrze jeden krátký záběr spatřit už v epizodě Providence, teprve až nyní jsme si však tohoto původem komiksového záporáka mohli užít konečně na plno.

Poprvé se Marcus Daniels zvaný Blackout na komiksových stránkách objevil v roce 1978. A co se týče jeho zrození, seriál Agents of S.H.I.E.L.D. se v tomhle ohledu vlastně dost držel předlohy. Marcus Daniels byl původně laboratorním asistentem jistého doktora Abnera Croita, který zkoumal vlastnosti takzvané temné síly, na čemž, jak bystře podotkl agent Coulson, se přece nedá nic pokazit. Po následné nehodě (a že jich v komiksových příbězích nebývá málo) Daniels tuto sílu vstřebá a je následně schopen manipulovat s elektrickou energií, po čemž se dá na dráhu zločinu jako nový superpadouch Blackout.


Věrný pak seriál zůstal i tomu, jak začal Blackout kvůli svým schopnostem pomalu přicházet o rozum. Tím líp se mu ale přitom dařilo zatápět nejrůznějším superhrdinům, což vyústilo až v jeho klíčovou roli při útoku na základnu Avengers, po jehož neúspěchu byl Blackout zabit baronem Zemou (který ho k samotné akci původně naverboval). A o nic lepší osud pak nepotkal ani Blackouta seriálového, který se k závěru epizody The Only Light in the Darkness doslova vypařil z jeviště. V dalších epizodách už se tak s Marcusem Danielsem nejspíš nesetkáme. Na druhou stranu všichni víme, jak to s komiksovými postavami bývá…

Orientace

Během výslechu na detektoru lži zvaném Orientace jsme se o našich agentech S.H.I.E.L.D.u doz­věděli pár opravdu zajímavých věcí. Že May už byla jednou vdaná, jaké jméno měla Skye v sirotčinci, nebo že Simmons je fanoušek Doctora Who (i když kdo v Británii není, že ano). Asi nejzajímavější informace získaná díky detektoru lži se však točí okolo agenta Tripletta, ze kterého se vyklubal vnuk jednoho ze členů komanda Howling.

V komiksech bylo komando Howling speciálním týmem, který během druhé světové války vedl Nick Fury (jak jsme si totiž říkali v minulých postřezích, s jeho stárnutím je to trochu ošemetné), ve světě Marvel Cinematic Universe pak Captain America. Úkol komanda Howling zněl jasně: potírat jakékoliv nácky či vojáky Hydry, kteří jim přišli do cesty. A přestože v epizodě samotné nebylo řečeno, kdo konkrétně z komanda Howling byl Tripovým dědečkem, z následující fotky si to pravděpodobně můžeme domyslet.

Během jednotlivých výslechů byl navíc zmíněn i jistý Alexander Pierce a projekt Insight. Pokud jste viděli druhého Captaina Americu, jistě dobře víte, oč se jedná. Pokud jste ho však ještě neviděli, nerad bych vám prozrazoval víc, než co už rozebíral seriál samotný. Finální rada tedy zní: podívejte se na druhého Captaina Americu!

Cellistka

O takzvané cellistce jsme si na našem webu už párkrát psali, takže tentokrát jen opravdu stručně. Poprvé byla Coulsonova přítelkyně jakožto cellistka portlandské filharmonie zmíněna ve filmu Avengers během rozhovoru Phila, Pepper Potts a nedobrovolně i Tonyho Starka. Podruhé se Coulson o cellistce zmínil agentu Wardovi v epizodě The Bridge, kde mu vysvětloval, že přestože musel cellistku kvůli svému údajnému úmrtí opustit, pořád na ní dává pozor.

Teprve až v epizodě The Only Light in the Darkness se tak dozvídáme, že onou cellistkou je jistá Audrey Nathan, kterou v seriálu přivedla k životu herečka Amy Acker, jedna z Whedonových kultovních stálic, kterou jsme mohli vidět v seriálu Dollhouse či Whedonově adaptaci klasické Shakespearovy hry Mnoho povyku pro nic (kde si poprvé zahrála i s Clarkem Greggem). V současnosti ji můžete vídat rovněž i v seriálu Person of Interest stanice CBS.

Pokud se vám Audrey v seriálu zalíbila, nemusíte se bát, že byste ji v minulé epizodě viděli naposledy. Větší podrobnosti zatím prozrazovat nebudeme, stačí však říct jen to, že v minimálně jedné další epizodě této série se Amy Acker ještě dočkáme.

Vyzvedne mě mamka

V závěru epizody jsme se setkali s matkou Melindy May, na kterou se její dcera obrátila poté, co ji Phil Coulson dal jasně najevo, že o její přítomnost ve své blízkosti už nestojí. Spolu se svou matkou se pak Melinda rozhodla vypátrat agentu Mariu Hill, co po ní ale chce?

Pokud čtete tyto postřehy v době, kdy už máte zhlédnutou i epizodu Nothing Personal, netřeba tohle téma dál rozpitvávat. Pokud však s námi na premiéru tohoto dílu(/na české titulky) stále čekáte, můžete se buďto nechat překvapit až v epizodě samotné, nebo se pár klíčových informací dozvědět z její již uveřejněné úvodní scény.

Diskuze /10

madhitman

Máte tam překlep…projekt Insight;)

#2 Hurley
29.4.2014 | 21:19:35
Hurley

#1 madhitman: Jo, ten taky.

webmaster
29.4.2014 | 21:38:11
Valada06

Poslední epizodu?

#4 Hurley
webmaster
29.4.2014 | 22:07:43
Hurley

#3 Valada06: No jakože zatím poslední, duuh. Fakt sem tu dneska teda nečekal takovou španělskou inkvizici…

webmaster
29.4.2014 | 22:19:27
Valada06

Ale Postřehy jako vždy super!

webmaster
29.4.2014 | 23:13:47
Makeer

jo to jsou! :D

30.4.2014 | 8:36:58
Kuppi

Triplettov dedko je ten úplne naľavo, dám na to krk.

#8 Hurley
webmaster
30.4.2014 | 13:11:10
Hurley

#7 Kuppi: Tak to dá rozum. :)

webmaster
30.4.2014 | 13:49:11
Kuppi

Chcel som spraviť taký little racist joke (Hail Hydra), ale nevyšlo. Myslel som toho Japonca :-(

#10 Hurley
webmaster
30.4.2014 | 14:05:55
Hurley

#9 Kuppi: Ano, já vím. Ještě pořád rozeznám, která je levá a která pravá. :)

webmaster
30.4.2014 | 14:42:18
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy