Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody The Patriot

Postřehy z epizody The Patriot

Postřehy z epizody The Patriot

Mnohým z fanoušků se nový ředitel S.H.I.E.L.D.u moc nezdál a budil v nich podezření podezření. Pravda nyní vyplavala na povrch a epizoda nám odkryla jeho největší tajemství. Co Mace skrýval a jakého pojítka se seriálem Luke Cage jsme se dočkali, si přečtete v dnešních postřezích.


23 0
22.1.2017

Projekt Patriot

Jak nám již napovídal název epizody, tenhle díl se zaměřil na původ ředitele S.H.I.E.L.D.u Jef­freyho Mace. Nebudeme chodit kolem horké kaše a řekneme to na rovinu, ředitel je podvodník. Když se vláda rozhodla, že S.H.I.E.L.D. opět vystoupí na veřejnost, potřebovala pro něj novou tvář. Jeffrey Mace byl ve špatnou chvíli na špatném místě a díky dobře pořízené fotografii se z něj hned stal mediální hrdina. Talbot mu dal nabídku, která se neodmítá, a jedna lež se začala vázat na druhou.

Kromě nové a přívětivé tváře musela také zajistit, aby se Inhumans mohli začlenit mezi normální lidi. Řediteli dali vylepšenou verzi Zabova séra a začali jej vydávat za Inhumana. Chtěli tak stvořit nového Kapitána Ameriku, kterého Mace jistou chvíli nahrazoval v komiksu.


Poté, co pravda vyplavala na povrch, se Mace rozhodl, že z pozice ředitele odstoupí, ale Coulson mu to zakázal. Nebo spíše tak napůl. Oficiálním ředitelem celé organizace bude Mace, ale Coulson ji povede tajně, jako za starých časů. Čeká nás snad hašteření s vládou nebo tenhle krok pochopí? Bude Coulson jako ředitel někdy oficiálně odhalen veřejnosti?

Zbraň na hrdiny

Po několika epizodách jsme se konečně dočkali nějakého propojení s jinými částmi Marvel univerza. Jedná se o Jidášky, střely, jež se objevily v seriálu Luke Cage. Luke a Mace měli sdílet stejné schopnosti. Padouši se proto rozhodli, že na něj použijí stejnou ráži, a tak vyrukovali s touto předraženou municí.

Střely jsou vyráběny společností Hammer Industries, kterou známe z Iron Mana 2. Střely vyrobila z kovu Chitauri, kterého se zmocnila po bitvě o New York. Dalších zbraní z tohoto kovu bychom se pak měli dočkat v novém Spider-Manovi.

Sláva prezidentovi

To že je Talbot velmi velký vlastenec už víme. Nyní nás překvapil o to víc, když z jeho mobilu zazněla skladba Hail to the Chief, kterou si nastavil jako vyzvánění pro prezidenta Spojených států. Skladba je s postem prezidenta spojena již nějaký ten pátek a Talbot chtěl mít v tom, kdo mu volá, prostě jasno. Těžko ale říct, zda to bral s humorem, anebo jako vážnou věc.

Thumbnail Play icon

Útok na Fridge

Yuri Zaikin, který provedl první útok na ředitele, se pojí s jednou událostí, které jsme se mírně dotkli v první sérii. Fridge bylo jedno ze zařízení S.H.I.E.L.D.u, které padlo při převratu Hydry. Hlavními aktéry této bitvy byli Grant Ward a John Garrett a hlavní obětí byla Victoria Hand. V zařízení se nacházelo mnoho artefaktů, které S.H.I.E.L.D. za mnohá léta nasbíral. Yuri stál během tohoto útoku právě na straně padouchů a po pádu svých zaměstnavatelů pouze změnil stranu.

FOTO: ABC, Netflix

Diskuze /14

nowas

ve Fridge byl Graviton.. a už třetím rokem na něj čekám :-D

#2 Ratemus
22.1.2017 | 21:03:44
Ratemus

#1 nowas: konečně pořádné postřehy.....na Gravitona si ještě počkáme

#14 HOUND
22.1.2017 | 21:48:04
Fifipek

No já bych měl taky jeden postřeh…a to, že ta herečka co hraje AIDU vypadá fakt dobře :D

#4 Ratemus
22.1.2017 | 22:00:12
Ratemus

#3 Fifipek: houklo ti?

22.1.2017 | 22:15:12
Lex Luthor

Škoda Mace se mi, jako Inhuman líbil víc, bohužel z něj udělali podvodníka a slabocha, kupujícím pozor věci z Hammer Indastries sice vypadají dobře, ale moc dlouho nefungují, své by o tom mohli říct Rhodey, jako War Machine v Iron Manovi 2 chtěl sundat Whilplashe bejvalkou, ale nefungovala, v Luku Cageovi zase Lukův bratr použil Hammerovu zbroj na Power Mana, chvíli vyhrával, ale pak zbroj přestala fungovat. Tady bych se jich nato zeptal Starkovými slovy „Hammer tech?“ oba by pak kývli. „Jo.“

22.1.2017 | 22:20:06
Ratemus

taková osobní teorie kterou bych rád uvítal…Hammer tech by vedl Simon Williams od kterého by Stark Hammer koupil aby ho zachránil před krachem…to se Simona dotkne projde nějakým pokusem a stane se z něj Wonder man aby se mu pomstil…:-D takhle nějak to bylo v komiksu, skoupil jeho firmu a on si myslel že ho tím chce zruinovat…

22.1.2017 | 23:09:13
Ironhide1

Ve Fridgi měl být i Abomination ne?

#8 p3dro #10 Vojtislav
23.1.2017 | 20:28:27
p3dro

#7 Ironhide1: Já myslím, že ne. Jestli si pamatuji druhýho Hulka, tak Abomination byl uvězněn armádou a ne Shieldem.

23.1.2017 | 21:02:21
Ratemus

Abomination a Leader jsou uvězněni na Aljašce…v jednom dílu to řiká Coulson Wardovi a navíc je to i v komiksu MCU

#13 Ironhide1
23.1.2017 | 21:27:05
Vojtislav

#7 Ironhide1: Mám dojem že by měl být na Raftu.

redaktor
23.1.2017 | 21:32:02
Ratemus

na Raftu ne…jako mohl by tam být někde ve spánku, ale bylo jasně řečeno že je na Aljašce

23.1.2017 | 21:37:47
azoxid

Na gravitona čeká asi každej. Trošku nechápu, proč ho nechávaj takhle extrémně uležet, ale v téhle sérce by se už mohl konečně objevit. Jinak taky jsem zvědavej, co ještě provedou s těma jidáškama. Watchdogs je určitě znovu použijí a mohlo by to být v nějaké „rozsračkující“ scéně :-)

24.1.2017 | 23:59:48
Ironhide1

#9 Ratemus: aháá, to je ta moje skleroza, jak si to napsal, tak sem si na to vzpomněl :-D díky

26.1.2017 | 6:33:00
HOUND

#2 Ratemus: souhlas

28.1.2017 | 13:47:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy