Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody The Singularity

Postřehy z epizody The Singularity

Postřehy z epizody The Singularity

Hive si staví armádu a plánuje proměnit celé lidstvo k obrazu svému. Pomoci mu v tom má Holden Radcliffe, kterého na svou stranu plánuje získat také S.H.I.E.L.D. Coulson opět dokazuje, jak je zarytým fanouškem Kapitána Ameriky a James si volí přezdívku.


37 1
1.5.2016

Holden Radcliffe

Přestože Hive v minulých epizodách zničil střediska zabývající se parazity, nepodařilo se mu zabít jednoho z předních vědců, který se těmito problémy zabýval. Kromě tohoto oboru se Holden zabývá také vylepšováním lidí a tak je fascinován nejen Inhumany, ale i kyborgy. V komiksech byl Holden majitelem firmy, která ve velkém vyráběla robotí vojáky. Tato postava se vyskytovala pouze v minisérii Machine Teen, kterou ani nepřežil.

V seriálu jeho fanatické zaměření do robotiky přeskočilo do jiných rozměrů, aby získal důvěru v danou technologii, nechává si ji sám instalovat. Pochopitelně zná veškeré výrobce a mezi nimi i Cybertek, který vyvinul Deathloka. Sice to spolu přímo nesouvisí, ale zmínit to musíme. Co se vlastně stalo s agentem Blakem? Tvůrci nám jej předhodili v jedné epizodě a poté opět nadobro zmizel. Vrátí mu snad Radcliffe nebo Hive možnost chodit? Nebo šlo jenom o výplňkovou epizodu plnou easter eggů, která nic neznamená? To nás dostává k dalšímu bodu.


Terrigenová bomba

Blake dodal Hiveově věci raketu, ze které pravděpodobně plánuje vytvořit terrigenovou bombu. Nahrává tomu také Hiveův rozhovor s Radcliffem, kde zmiňuje, že plánuje udělat stejný experiment, jako kdysi udělali Kree na něm. Díky záběrům z další epizody víme, že jisté pokusy začnou na pár obyčejných jedincích. Nesmíme zapomenou také, že Hive má v rukávu několik terrigenských krystalů.

Terrigenová bomba byla v komiksu využita Black Boltem, který ji odpálil na Zemi a probudil tak veškeré dřímající Inhumany. Stejný typ bomby byl využit také ve válce mezi Kree a Shi'ar. Bomba měla za úkol rozšířit mlhu po celém vesmíru a ukončit veškeré genetické a rasové rozdíly, což se nakonec nepodařilo.

Kapitán S.H.I.E.L.D.

To že má Coulson rád Kapitána Ameriku víme již od prvních Avengers. Poslední epizoda to ale pozvedla na úplně jiný level. Coulson si nechal do své umělé ruky zabudovat energetický štít s logem S.H.I.E.L.D.u. Dokonce ani energetické štíty nejsou v Marvelu žádnou novinkou, sám Cap podobný štít dokonce po jistou dobu používal. Hlavní užití u něj našel v době, kdy pozici Kapitána vykonával Bucky a původní vibraniový štít měl on. Steve se tudíž musel spokojit s napodobeninou.

Jméno pro hrdinu

Jak jsme v předchozích postřezích zmínili, James je skutečně komiksovým Hellfirem. Tuhle přezdívku v seriálu oficiálně ještě neužil, ale zatím nad ní uvažoval. Jeho ostatní návrhy zněly Scorch, Inferno, Firestarter a Burning Man. Jednoho Scorche jsme potkali již v první sérii a ten také využíval ohně. Inferno je pro změnu jiný komiksový Inhuman, který byl členem New Attilan Security Force.

Samotný komiksový Inferno byl takovou hříčkou tvůrců. Jeho vlastní jméno bylo Dante, což odkazovalo na knihu z Božské komedie Danteho Peklo (Dante's Inferno). Zbylá dvě jména Firestarter a Burning Man, která samotnému Jamesovi zněla jako z devadesátek odkazují na píseň Firestarter od skupiny The Prodigy.

Darth Daisy

Nevím zda šlo o úmysl tvůrců nebo se to zdá jenom mě, ale přechod Daisy k temné straně dosti připomínal sci-fi ságu Star Wars. Není tajemstvím, že useknuté ruce v Marvelu na tuto space operu odkazují a je tak docela možné, že se kromě sekání rukou inspirovali také u Sithů. Daisy škrtila Fitze podobně, jako to dělali např. Darth Vader nebo Darth Maul. Máme brzy očekávat blesky nebo to bude jen Lincolnova parketa?

Kromě Daisy se na Alveusovu stranu nedobrovolně přidali i James a klonující se Alisha, která bez problému dokáže zabít „sama sebe“. Uvidíme o kolik členů se Hiveovi Warriors ještě rozrostou a zda proti nim budou mít ti od S.H.I.E.L.D.u vůbec šanci. Na scéně se navíc pořád neobjevil Inhuman Eden Fesi, kterého se zřejmě ve třetí sérii vůbec nedočkáme.

Pád Hydry aneb příprava na Občanskou válku

S blížícím se Kapitánem Amerikou umírá Malickova Hydra. V novém filmu by měl být nejnovějším vůdcem Hydry Baron Zemo spolu s Crossbonesem, kterého známe z Návratu Prvního Avengera. Hydru člověk prostě nezničí, ale Coulson si ten dobrý pocit z vítězství aspoň na chvíli zaslouží. Přeci jen ještě musí porazit samotné ztělesnění Hydry, což nebude úplně jednoduché.

Je málo pravděpodobné, že by se noví vůdcové Hydry v seriálu objevili, ale nebudeme si kazit naděje, přeci jen se v seriálu už pár důležitějších postav na chvíli objevilo.

FOTO: Marvel, ABC

Diskuze /22

lucinkabili

„Zbylý dvě jména“ ? Asi by bylo lepší zbylá, ne? :-D :-D :-D

#2 Blackhand47XD
1.5.2016 | 20:27:55
Blackhand47XD

#1 lucinkabili: Díky za upozornění, ty písmena jsou na klávesnici takový kousek od sebe a Word se v gramaticky správných větách moc nevyzná. :D

webmaster
1.5.2016 | 20:36:26
regina084

Dnešní postřehy byly fakt super, skvělá práce! :) Bylo by úžasné, kdyby se ve středeční epizodě objevili Zemo s Crossbonesem, ale spíš si myslím, že je tam jenom zmíní (pokud vůbec). Snad nebudou třetího Kapitána Agenti úplně ignorovat. :(

1.5.2016 | 21:22:35
BLHikachu

Úprimne kedysi som si priala aby bol seriál viac prepojený s filmami, ale potom mi došlo že je to škoda nervov, takže ak tam Zema (s Crossbonesem) zmienia a nejako ten diel prepoja s Civil War tak super, keď nie tak bohužial ^^ agenti sú dosť rozbehnutý aj bez prepojenia s filmami takže už sa nemôžem dočkať tak ako tak :3 Inak postrehy sa oproti posledným akosi zlepšili alebo sa to zdá iba mne? ;) Veľmi dobre napísané a to že bol Radcliffe aj v komixoch mi úplne ušlo takže good to know :D

#6 Horluck
1.5.2016 | 21:29:02
bukajik

Skvele postrehy :-) velka vďaka za mnoho zaujimavosti

1.5.2016 | 22:01:04
Horluck

#4 BLHikachu: Už to psal autor u minulých postřehů – ty minulé byly ,,horší", protože tam nebylo o ničem moc psát, což se u této epizody změnilo ;)

2.5.2016 | 6:47:20
Ratemus

Russoovi prohlásili že ani seriál nesledují, takže propojení a nějaké větší návaznosti bych nečekal…další věc co jsem četl, že v Civil war by Zemo vůbec neměl být baron a člen Hydry…takže už nevím čemu mám věřit

#22 madhitman
2.5.2016 | 7:01:41
Kasape

Chápu tedy správně, že středeční Agenti už budou reflektovat děj Civil War? Jdu na ně až ve čtvrtek, tak jestli má cenu čekat s AOS :/

#10 Epsik #11 Blaze
2.5.2016 | 8:51:59
Elerin

Jen doplnění – Burning man odkazuje na stejnojmenný americký festival, který se odehrává v nevadské poušti (na závěr se tam pálí obří postava, takové naše větší a silnější čarodějnice). Z jeho následného komentáře bylo jasné, že myslí tohle ;)

2.5.2016 | 8:53:44
Epsik

#8 Kasape: Tohle by mě teda taky zajímalo…

#11 Blaze
redaktor
2.5.2016 | 9:09:55
Blaze

#8 Kasape: #10 Epsik: Oficiálně je CW v kinech 6. máje (aspoň ti říkají ve všech trailerech, spotech, …) a to je pátek a ten je po středě, takže by to mělo být ještě před filmem.

2.5.2016 | 10:06:01
Ratemus

informace o Zemovi http://marvelcinematicuniverse.wikia.com/…/Helmut_Zemo není ani Hydra a ani baron

2.5.2016 | 10:15:41
Lee_CZ_

Tak já stále nerozumím tomu proč stále očekáváte originalitu převzatou z komixů :D pokud vím to ještě nedošlo, tak MCU se komixy jen inspiruje, ale nedrží se jich jako hlavní věci, jako třeba v BvS (co jsem slyšel, tak tam se drží komixové předlohy mnohem více). Proto mám i tohle rád, je tu prostě nový příběh, jiný vesmír, kde se to zase odehrává jinak.

Jinak postřehy super, zase jsem se dozvěděl něco nového :) ale prostě Darth Daisy a Captain Coulson celé epizodě vedli :D

#15 Ratemus
2.5.2016 | 10:33:16
azoxid

Ty Hellfirovy schopnosti mi dost připomínají Gambita, kterej taky dělá věci výbušnými dotykem (v komiksovym seriálu třeba celou pouliční lampu :-D)

#16 Ratemus
2.5.2016 | 10:37:49
Ratemus

#13 Lee_CZ_: to je pravda, ale ve všech filmech je Batman Bruce wayne kterej je miliardář a přišel o rodinu…není to černoch kterej našel zlatou žílu a zbohatnul a bojovat ho naučili indiáni…prostě alespon to, že to bude velitel Hydry a šlechtic mohli zanechat…a ne že ho uplně kompletně pozmění…vždy alespon něco nechat.....nechci aby to bylo přesně podle komiksů, na to jsem si už zvkl už Marvelu že nic není podle předlohy ale až takhle? to už je novej level…co bude příště? to je jakoby z Black Panthera udělali američana kterej je pekař a ve volném čase zachranuje holky…

#18 Lee_CZ_
2.5.2016 | 10:41:08
Ratemus

#14 azoxid: nedělá je výbušné ale nebije je kinetickou energií

#17 azoxid
2.5.2016 | 10:41:39
azoxid

#16 Ratemus: Já vím, ale výsledek je stejný. Dokonci i vizuálně to vypadalo podobně.

2.5.2016 | 13:26:11
Lee_CZ_

#15 Ratemus: Když už na něco narážíš, tak dej rovnou případ, protože s takovou blbostí co jsi napsal jsem se u žádného filmu z MCU nesetkal, vždy to mělo nějaký smysl, já spíše narážel na změny, jako třeba Mandarin, Ultron, nebo vylepšení (protože nemají práva na X-Meny). Nikde si nyní nevytáhli postavu ze zadku, jakou jsi nyní popisoval, tak to zase tolik neshazuj :)

#19 Ratemus
2.5.2016 | 14:11:43
Ratemus

#18 Lee_CZ_: zatím žádnou změnu k lepšímu MCU neudělalo oproti předloze nebo ano? nebo co jsi ted myslel na co jsem narážel? jakou blbost jsem řekl? jde mi o to že změnili celou podstatu postavy oproti komiksu, to že si vytřeli prdel Ultronem, Mandarinem, Ronanem nebo Draxem, to už je taky věc druhá

#20 filozof
2.5.2016 | 16:14:00
filozof

#19 Ratemus: seriálová Daisy je asi milionkrát lepší než její předloha

#21 Ratemus
4.5.2016 | 14:31:51
Ratemus

#20 filozof: no to jen vzhledem k tomu že Quake v komiksu se moc nevyskytuje…jinak je to asi jediná výjimka

4.5.2016 | 18:16:42
madhitman

#7 Ratemus: Možná chtějí na jeho místo hodit Red Skulla…Tesseract ho mohl hodit kamkoliv a Super Soldier Serum by mělo zpomalovat stárnutí…

5.5.2016 | 15:43:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy