Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody The Well

Postřehy z epizody The Well

Postřehy z epizody The Well

Osmá epizoda seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. měla přinést očekávané navázání na letošní velkofilm Thor: Temný svět. Místo toho jsme se však dočkali s filmem nesouvisejícího asgardského příběhu a zajímavým nakouknutím do duše agenta Warda.


3 0
4.12.2013

Thor bez Thora

Osmá epizoda seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. s názvem The Well byla ze strany ABC i Marvelu už dopředu hojně vyzdvihována tím, že má prý navazovat na události filmu Thor: Temný svět, který měl ve světových kinech premiéru necelé dva týdny před jejím uvedením.

Ve skutečnosti se ale na nás v tomhle ohledu konal menší podraz. Ano, celá epizoda sice začíná na londýnské univerzitě Greenwich, kde agenti S.H.I.E.L.D.u (včetně týmu agenta Coulsona) odklízí nepořádek po finálním střetu Thora s Malekithem a jeho Temnými elfy, hned poté se však celá epizoda najednou přemisťuje do Finska a Španělska a s konkrétními událostmi Temného světa už nemá nic společného.


Kdo tak například doufal v to, že Coulsonův tým bude v tomhle díle nahánět mimozemskou potvoru, kterou tu Thor po sobě nechal (viz druhá potitulková scéna filmu), dočkal se hořkého zklamání. Spíš to celé dopadlo tak, že se pro spojení s premiérou filmového Thora prostě vybrala dopředu nachystaná zápletka s Asgarďanem a jeho holí, ke které už se jen namontovala ona úvodní scéna z Greenwich. Nic víc, nic míň.

Studna (aneb bude nám dobře jako mamince)

Když si ale odečteme právě onoho Asgarďana, který i se svou mocnou holí zůstal před tisíci lety na Zemi, tato epizoda byla věnovaná především agentu Wardovi. Jeho pochroumaná minulost, o které se v tomto díle dozvídáme konečně i něco víc, nám však byla párkrát nastíněna už dříve.

O Wardově rodinné historii se agent Coulson zmiňoval hned v pilotním dílu, v epizodě The Asset se pak Ward přímo svěřuje Skye s tím, že jeho špatné vzpomínky na dětství se točí především kolem jeho bratra. Už tehdy jsme vznesli možnost, že Wardův bratr by se jako záporná postava mohl objevit i v seriálu, což by jistě pořád mohlo být zajímavé.

Kavalérie v posteli

Když pomineme další potitulkovou scénu s tematikou Tahiti, která nám opět neřekla vesměs nic nového (ani robotický hlas Coulsonovy masérky už snad nemůže nikoho překvapit), hřebem celé epizody The Well se stal až zvrat ve vztahu agentů Warda a May. Kdo tak doufal v nějaké to párování Ward-Skye, Coulson-May, má alespoň prozatím smůlu.

Celá epizoda The Well a i výsledné (relativní) spárování s agentkou May je tak pro Wardovu postavu v seriálu obrovským krokem vpřed a stejně jako se i Skye podařilo pozvolna vymanit z mantinelů seriálové Barbie, i Ward po této epizodě přestává být seriálovým Kenem. I když s tou jeho scénou nahoře bez to bylo jen tak tak…

Diskuze /3

Masinaka

Díky za zpracování a s tou jotunheimskou potvorou mě to mrzí, ale pořád doufám, že se ještě někde objeví.

4.12.2013 | 20:55:18
Blackhand47XD

KONEČNĚÉÉÉÉÉÉ

webmaster
4.12.2013 | 21:58:45
Shaima

Nemyslím si že vztah warda a may se bude rozvíjet romantickým směrem :) jak řekla barbie skye, may se potřebovala jen vyřádit. Huh no, na můj vkus to bylo trochu nekrofilní:D

8.12.2013 | 18:26:13
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy