Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody Turn, Turn, Turn

Postřehy z epizody Turn, Turn, Turn

Postřehy z epizody Turn, Turn, Turn

Všechno se mění. A po poslední epizodě seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. s náz­vem Turn, Turn, Turn už víme, že to není žádný velkohubý marketingový slogan. Jakých změn jsme se tedy dočkali jak v našem seriálu, tak i ve světě Marvel Cinematic Universe obecně?


6 0
13.4.2014

Na rozdíl od postřehů minulých nebudou postřehy tyto obsahovat žádné spoilery z filmu Captain America: Návrat prvního Avengera. Pokud jste film ještě neviděli, vše z něj důležité už v seriálu bylo (či v dohledné budoucnosti bude) odhaleno. A pokud jste ho naopak už viděli, vedlejší spojitosti kupříkladu s agentem Sitwellem nebo helitransportéry zničené Captainem Americou si jistě domyslíte sami.

Jednu vedlejší spojitost s druhým Captainem Americou, která vám nic zásadního z jeho děje neprozradí, si tu však zmínit můžeme. Když totiž hlavní hrdinové v tomto filmu prchali před agenty Hydry, často k tomu používali nástroj, který dokáže proniknout prakticky čímkoliv, a to jak různými částmi aut či letadel, tak i vaší mámou.


Právě v epizodě Turn, Turn, Turn jsme se pak dozvěděli, že konkrétně toto zařízení, takzvanou „myší díru“, navrhl a sestrojil agent Fitz. Fitz návrhy této zbraně sice poslal velení, do běžné distribuce S.H.I.E.L.D.u se však nikdy nedostala a tuto užitečnou pomůcku si tak pro sebe ulili přední operativci S.H.I.E.L.D.u, jmenovitě agentka Hill a ředitel Fury.

Coulsonova chůva

Otázka ohledně možné zrady agentky Melindy May byla konečně plně zodpovězena právě v této epizodě, kdy jsme zjistili, že May byla do Coulsonova týmu zařazena ředitelem Furym, aby na něj dávala pozor po jeho zmrtvýchvstání. Přestože May celou dobu věděla, jakými prostředky byl Coulson přiveden zpět k životu, není důvod se domnívat, že by věděla konkrétně i to, odkud pochází látka GH-325. Jinými slovy Fury neměl jediný důvod tuto informaci s May sdílet. Melinda tak o Coulsonově „výletu na Tahiti“ velmi pravděpodobně nevěděla o víc než kupříkladu doktor Streiten, který Coulsona pomáhal operovat.

Don't Fear the Reaper

Jestli se nám epizoda Turn, Turn, Turn něčím skutečně zapíše do paměti, tak zcela jistě svými nečekanými zvraty. Zatímco v závěru epizody minulé jsme měli věřit tomu, že takzvaným Jasnovidcem je agentka Victoria Hand, nyní se ukazuje, že jím je ve skutečnosti sympatický hláškař a Coulsonův starý kámoš John Garrett.

A to, že byl Garrett celou dobu hlavním záporákem seriálu, s odstupem vlastně dává docela smysl. Jakmile se totiž v seriálu či filmu objeví až moc sympatická vedlejší postava, čeká ji zpravidla jeden ze dvou osudů: buďto velmi brzy zemře, nebo se z ní vyklube hlavní padouch. A jen díky skvělému hereckému výkonu Billa Paxtona a úžasnému Garrettovu hudebnímu vkusu dokázala většina z nás zůstat tak dlouho vůči tomuto faktu zaslepena. Pokud jste však Garrettovo zrádcovství přesto dopředu tušili, máte u mě bludišťáka.

Zároveň ale není důvod se domnívat, že by Garrett měl být nejvýše postaveným dosud žijícím členem Hydry, a ten správný pohlavár (kterému ještě nebyl zatnut tipec v Captainu Americovi) se tak v následujících epizodách – ba klidně i následující sérii, až ji tedy konečně potvrdí – může klidně ještě objevit.

Nebyl to zahradník!

A teď už konečně k tématu, kvůli kterému na poslední epizodu, respektive na jejích posledních pár minut, asi vážně nikdy nezapomeneme. Agent Ward pracuje pro Hydru. Jenže…!

Ne, přátelé. Žádné jenže. Kolem posledních pár minut této epizody propukla na našem webu i po celém internetu spousta teorií. Že Wardovi Hydra vymyla mozek, že je ovládán stejnou technikou jako Deathlok nebo Akela Amador, či, a tahle teorie je moje nejoblíbenější, že agent Ward zabil tři agenty v čele s Victorií Hand, jednou z nejvýše postavených zbylých agentů S.H.I.E.L.D.u, a osvobodil agenta Garretta, nám známo nejvýše postaveného agenta Hydry, aby získal Garrettovu důvěru a mohl se do Hydry infiltrovat!

Nebude málo čtenářů, kteří mi tohle v komentářích pod tímto článkem dají asi pěkně sežrat, ale je třeba vrátit se nohama na zem. Veškeré teorie čerpající z toho, že Ward ve skutečnosti není členem Hydry, jsou založeny čistě na tom, kolik diváků a Wardových fanoušků se nemůže přenést přes to, že by jejich oblíbená postava mohla být od začátku seriálu zrádcem.

Agent Ward prostě je stoupencem Hydry. Nemá vymytý mozek, není to dvojitý agent, ani nepřeběhl na poslední chvíli. Tento krok ze strany seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. jednoduše potvrzuje to, že svět Marvel Cinematic Universe už se opravdu s ničím nemaže a je připraven dodávat nám originální a zároveň šokující zvraty a zápletky. A to ať už za příklad vezmeme významnější události druhého Captaina Americy či třetího Iron Mana, nebo ony drobnější dějové linie, jakou je právě zrada agentů Garretta a Warda.

Na jedné věci se ale většina z nás nejspíš shodne. Přestože Ward je agentem Hydry, nemusí tomu tak být nadlouho. Skrze celou epizodu Turn, Turn, Turn jsme totiž mohli sledovat hned několik náznaků toho, jak Warda jeho zrada sžírá – a to například během jeho rozhovoru se Skye, kdy jsme si ještě měli myslet, že ho trápí vražda Thomase Nashe.

Dokud byl Ward totiž specialistou jednajícím na vlastní pěst, neměl s pracováním pro Hydru zjevně problém. Pointa jeho charakterového vývoje však bude velmi pravděpodobně tkvít v tom, že tým agenta Coulsona (pochopitelně v čele se Skye) jeho odhodlání začal nahlodávat. A přestože je tak v podstatě vyloučeno, že by se Ward mohl ze svých činů vykoupit a znovu se připojit ke Coulsonovu týmu, je naopak velmi pravděpodobné, že než bude všemu konec, jeho loajalita se ještě jednou obrátí.

Diskuze /49

dswp

teorie ohledne zabiti agentu kvuli vyssi infiltraci hydry me taky napadla,jinak si to nedokazu vysvetlit

#17 Hurley
13.4.2014 | 20:09:59
paule

Doufám že další série bude potvrzena co nejdřív. Bylo by škoda to teď ukončit když to nabírá na obrátkách

13.4.2014 | 20:11:45
DEBRAY

nemyslim si že by Ward kvôli infiltracii zabil 3 agentov vratane jedneho z najvyššie postavených agentov

13.4.2014 | 20:22:51
azoxid

drobná chybička – Že Wardovi Hydra vymyla mozek, že je ovládán stejnou technikou jako Deathlok nebo Aleka Amador → je to Akela Amador

13.4.2014 | 20:34:08
awacs

Garretta jsem popravdě nečekal, ale že něco kuje Ward, to jsem začal podezřívat tak 3 epizody zpět. :-) Nějak mi neseděl :-D

13.4.2014 | 20:37:34
Elhonzo

Tak šéfem Hydry je Baron von Strucker . A jelikož bylo řečeno že se v Avengers Age of Ultron jen mihne tak doufám že ho ještě trochu vyždímou v Agentech .

#7 adam16
13.4.2014 | 21:07:13
adam16

Hmmm potitulková scéna kapitána ameriku priamo naväzovala na Avengers 2 a myslím, že tam bol aj zobrazený aj ten barón… tak uvidíme #6 Elhonzo:

#9 Elhonzo
13.4.2014 | 21:16:15
adam16

Inak, ja sa zastávam teóriu, že Warda zverboval Garrett ešte keď bol jeho učiteľom… preto tam všetkých postrieľal.

#15 Hurley
13.4.2014 | 21:18:25
Elhonzo

#7 adam16: Ano to byl on

13.4.2014 | 21:27:11
marecek8

Mne sa Garrett nezdal pri prvej epizóde, v ktorej sa objavil. Teraz už ani neviem prečo. Ale časom som na to úplne zabudol a nechal sa vtiahnuť do príbehu, takže ma aj tak čakalo veľké prekvapenie. :D

13.4.2014 | 21:37:00
bart333

Podle mě se Ward rozhodl pro Hydru potom, co zjistil, že je Garett u Hydry. Ten jeho výraz když zjistil, že je Jasnovidec a stoupenec Hydry mluví za vše.

13.4.2014 | 22:25:42
lunt

mě by akorát zajímalo co mělo znamenat to mírné pokynutí Warda na Coulsona když odváželi Garetta…

13.4.2014 | 22:59:00
66pepo66

Sakra, ja som tiez zacal uvazovat, ze co ked si hcel Wardi ba ziskat doveru Garreta. Lenze na strane druhej, zabit agentov a agentku Handovu, kotra mala kolku? 8 ci 9 uroven? No neviem. Ale je to dost pekny zvrat a mozno aj trocha skoda. Ale som zvedavy ako sa s tym postavy v serialy vysporiadaju a ako to nakoniec vlastne vsetko dopadne.

13.4.2014 | 23:34:56
Marie1994

A nakonec nebude mrtví nikdo.. :D a bylo to jenom nahrané :D

#16 Blackhand47XD
14.4.2014 | 1:39:08
Hurley

#8 adam16: To by podle mě mohlo být i téměř jistý.

webmaster
14.4.2014 | 6:40:23
Blackhand47XD

#14 Marie1994: Tvůrci seriálu se vyjádřili, že Handová je opravdu mrtvá.

webmaster
14.4.2014 | 6:41:34
Hurley

#1 dswp: Jakýkoliv jiný vysvětlení je pravděpodobnější než tohle.

webmaster
14.4.2014 | 6:45:39
Hawx

Tiež si myslím že zabiť 3 agentov iba aby zostal v utajení by bolo moc, takto je to lepšie, netreba z toho robiť rozprávku kde dobrý sú vždy len dobrý, skutočný ľudia niesu taký. P.S. Hurley vďaka za song :D

14.4.2014 | 8:48:32
Hurley

To že tu někdo má rád spoilery neznamená, že my ostatní taky. Takže ať si je dotyčnej příště strčí za klobouk.

webmaster
14.4.2014 | 9:56:16
mastrx

I když se to teď s Agenty pořádně rozjíždí dávám tomu spíš malou šanci na další sérii.Ta sledovanost bohužel je v poslední době dost bídná,poslední díl měl nejmenší sledovanost (a néjen u Agentů je to bída) a tv stanice na tom ratingu jsou jak závislí.Těch seriálů je dnes tolik že stanice netrápí když zruší i dost kvalitní seriál.Takových zrušených už bylo.Prostě už tomu nevěřím.

#21 Hurley
14.4.2014 | 10:28:03
Hurley

#20 mastrx: A já tomu prostě věřím. I když jsou špatný ratingy, Marvel si alespoň jednu další sérii klidně zaplatí ze svýho.

webmaster
14.4.2014 | 10:32:02
Feenux

Tak tam jde hlavně o peníze a myslim si, že Marvel by neměl problém to financovat nějakou dobu i přes nízkou sledovanost. Výdělky z filmů na to má dostatečný. Navíc teď vyšlo najevo, že ty pauzy byl plánovanej tah, tak třeba se to ke konci zvedne.

14.4.2014 | 10:33:08
mastrx

Je fakt že Marvel je teď nejvydělenější studio tak naděje je velká jen ať ABC nerupne v v mysli těm co rozhodujou o prodloužení tak to nakonec utnou.Doufám že ne.Byla by to velká škoda.

14.4.2014 | 12:18:58
DaveMon

Musím souhlasit s Hurleym, že i kdyby měl Marvel ten seriál platit ze svého tak ho prostě prodlouží za jakoukoliv cenu. Je pravděpodobné, že seriál slouží taky jako spojnice k Avengers 2, takže minimálně do 2015 to pojede.

14.4.2014 | 13:08:33
madhitman

Chápu, proč si někdo myslí, že to Ward udělal kvůli infiltraci…Kdybych byl na místě Hand a Coulsouna, tak bych Warda i Tripletta zatknul…sakra byl to jejich SO a mentor, ani bych se nedivil, kdyby ho brali jako otce…hned bych je podezříval…a určitě bych ani jednoho z nich neposlal s Garrettem, maximálně taky v želízkách…

14.4.2014 | 14:24:01
Fifipek

Já bych se nebál vlka nic, i kdyby ten rating byl slabý nadále, tak to můžou vysílat přes net jako House of cards :)

#27 Hurley
14.4.2014 | 15:36:04
Hurley

#26 Fifipek: No to doufám ne. To bych se pak při tom překládání musel posrat. :)

#28 Fifipek
webmaster
14.4.2014 | 15:41:58
Fifipek

#27 Hurley: Ale byla by to výzva :D

#29 Hurley
14.4.2014 | 15:42:59
Hurley

#28 Fifipek: Přežil bych bez ní. :)

webmaster
14.4.2014 | 15:55:04
Popys

Omlouvám se, že zasahuji do těch všech teorií, ale myslím si, že by byl ještě jeden důležitý fakt za zmínění, a to co v tuhle situaci mohlo znamenat políbení Warda se Skye?

#31 Hurley
14.4.2014 | 16:26:45
Hurley

#30 Popys: Že za tím určitě stojí Illuminati.

webmaster
14.4.2014 | 16:38:42
ajdalenka25

Jakmile se totiž v seriálu či filmu objeví až moc sympatická vedlejší postava, čeká ji zpravidla jeden ze dvou osudů: buďto velmi brzy zemře, nebo se z ní vyklube hlavní padouch. To byla krásná hláška :) :D

Ale zpět k hlavnímu tématu: Ward. Stále jsem v šoku z toho, že se ukázalo, že pracuje pro Hydru, a to i přes to, že jsem si myslela, že jsem na nápady Marvelu zvyklá :D. Každopádně doufám, že, jak se píše v posledním odstavci, se jeho loajalita nakonec znovu obrátí :)

#34 PomarancPhoenix
14.4.2014 | 17:34:46
tom99

Také si myslím, ač je sledovanost bídná, že seriál dostane další řadu. Marvel řekl, že má plány minimálně na dvě série a to před události Avengers: Age of Ultron. Myslím, že tento velikán si pohlídá ABC a nakonec další řada bude. Přesto jsem toho názoru, že vysílat takovýto seriál na stanici ABC byla chyba…

webmaster
14.4.2014 | 17:42:01
PomarancPhoenix

#32 ajdalenka25: Já naopak doufám, že budou natolik prozíraví a nechají Skye bo Coulsona Warda odpravit…rozhodně by to bylo mnohem lepší než „příhodné“ navrácení ke světlé straně síly…

#35 dalibor.durcak
14.4.2014 | 19:28:20
dalibor.durcak

#34 PomarancPhoenix: Skye bo Coulsona? Jestli jsi tím „bo“ myslel „nebo“, tak „bo“ znamená protože, nikoliv nebo. :)

#36 PomarancPhoenix #37 Fifipek
14.4.2014 | 19:51:36
PomarancPhoenix

#35 dalibor.durcak: Nevím odkud si, ale u nás se „bo“ používá i jako zkrácenina „nebo“ (hlavě ti línější z nás ji využívají)

#38 dalibor.durcak
14.4.2014 | 20:51:18
Fifipek

#35 dalibor.durcak: máš pravdu předsedo :)

14.4.2014 | 21:40:39
dalibor.durcak

#36 PomarancPhoenix: bo = protože, Nemůže to zároveň znamenat protože i nebo, bo jsou to slova s jiným významem.

#39 PomarancPhoenix
15.4.2014 | 0:25:57
PomarancPhoenix

#38 dalibor.durcak: Nebudu popírat, že použití slova „bo“ ve větě, kterou jsem napsal, je z češtinářského hlediska špatně (ostatně i internet ti dává za pravdu)…ovšem dovolím si podotknout, že řešit to zde je naprostá blbost a jako druhý bod bych si dovolil opět podotknout, že použití „bo“ jako náhražku slova „nebo“ není vyloučeno z hlediska regionů hm? Máš snad pocit, že bezpečně víš, kde se jak mluví a píše? Dovol mi se usmát :)…tím bych to ukončil a neřešil prkotiny, nýbrž Agents od S.H.I.E.L.D.

#40 Hurley
15.4.2014 | 11:28:52
Hurley

#39 PomarancPhoenix: I když blbě mluví celej region, pořád je to blbě.

webmaster
15.4.2014 | 20:46:57
Fifipek

No já bych se klidně pustil do „historického“ shrnutí používání slova „bo“ :D Je to to nějakých pár let zpátky (možná deset plus mínus autobus), co Baník Ostrava vedl českou ligu, chodili na něho desítky tisíc lidí a v té době se stala poměrně populární „ostravština“ včetně popěvku Baník p* čo…zároveň se v rádiích poměrně výrazněji prosazoval Ruda o Ostravy..a přesně v této době lidé začali používat to naše oblíbené „bo“ aniž by věděli, že přesný výraz znamená „protože“, ale pletli si ho s „nebo“, neboť jaksi to znělo podobně…Schválně se zeptej svých rodičů, jestli třeba před dvaceti lety slovo „bo“ znali či používali, vsadím se že nikoliv :) A tak končí tahle komééédie… :D

15.4.2014 | 22:12:07
Abs

Mě ohledně toho Wardova zběhnutí k Hydře pořád nesedí celá ta věc se Skye! I když pominu celé to zvaní na rande a líbání z posledního dílu, tak v tom že Ward chová ke Skye silné city žádná přetvářka ani hra prostě není, protože kdyby byla, nedokázal by oklamat Lorelei. Wardovi prostě na Skye HODNĚ záleží a proto si myslím, že není možné, aby sympatizoval s Jasnovidcem (potažmo s celou Hydrou, protože se mi zdá nemožné, aby byl na straně Hydry, a přitom netušil, že Jasnovidec je jejich člověk) už v době, kdy ten nechal Skye rozstřílet žaludek na cucky! V té době prostě musel být ještě na straně SHIELDu! Takže zastřelení Handové a osvobození Garretta nemohla být předem plánovaná „zrada“, muselo to od něj být okamžité rozhodnutí a já si myslím, že to prostě udělal právě kvůli Skye! Hydra po ní jde, to už víme a ví to i Ward a proto bych se nedivila, kdyby k Hydře přeběhl „jen na oko“ (ovšem z vlastní inicitaivy, nikoliv na pokyn SHILEDu-ti by skutečně neobětovali žvot 3 agentů kvůli infiltraci, avšak „zoufalý muž chránící svou vyvolenou“ by to klidně udělat mohl!), aby mohl zjistit k čemu jí chtějí a případně jí zajistit bezpečí a pohodlí až jí dostanou do rukou (a že jí tam brzy dostanou mu musí být jasné, když srovná sílu Hydry se slabostí zbytků SHIELDu). A navíc by to ve výsledku bylo asi nejzajímavější řešení, kdyby Ward sice k Hydře zběhl a zabíjel pro ni, ale současně by to dělal pro Skye. Nebylo by tak snadné ho za to odsoudit jako obyčejného zrádce a rozhodně by pro Coulsona a jeho tým nebylo snadné ho zlikvidovat (zvlášť Coulson by s tím asi měl problém, protože jemu na Skye taky hodně záleží a možná by kvůli ní byl ochotný zabíjet, tak jak by za to jen tak mohl odsoudit Warda?). A tak zatímco Garrett se může hrdě postavit vedle Marvelovských záporáků, jako je třeba Red Skull, Malekit nebo Killian, kteří jsou prostě skrz naskrz prohnilí, Ward by se naopak mohl „propašovat“ mezi ty méně jednoznačné záporáky, jako jsou třeba Winter Soldier nebo Loki, kteří se tak nějak potácejí na hraně mezi dobrem a zlem a občas neví na kterou stranu by vlastně měli přepadnout :-).

#43 azoxid #44 Ikari
15.4.2014 | 22:56:04
azoxid

#42 Abs: hodně romantickej pohled na věc :-D

#45 Abs
15.4.2014 | 23:30:54
Ikari

#42 Abs: mozna a mozna taky ne – myslim, ze ward je vic prakticky nez romanticky typ – uplne stejne to mohlo byt tak, ze se o Skye snazil dokud to melo smysl – zastrelit typka na voziku: no problem – nicmene kdyz se objevilo vetsi dilema rekl si: screw it – a udelal co mu kazala povinnost – cekal bych, ze pravda bude nekde mezi

#45 Abs
15.4.2014 | 23:51:18
Abs

#43 azoxid: #44 Ikari: Ale tady přeci vůbec nejde o romantiku (mě osobně ani vradění nevinných „ve jménu lásky“ moc romantické nepřijde) :-). Jde o logiku děje, ve kterém bylo to, že Ward má pro Skye slabost připomínáno opakovaně a dost okatě. Proč to tam teda bylo? Aby něčím zabili pár přebytečných vteřin? Tomu nevěřím :-). Nějaký význam to určitě má a pokud ne ten, aby pak pro Skye bylo o to těžší Warda zlikvidovat (což je samozřejmě taky možné), tak mě jiný přijatelný nenapadá. A navíc jak už jsem řekla, pokud Ward prostě jen přešel k Hydře bylo to sice šokující, ale tím to pro seriál končí a víc ne jeden WTF moment z toho autoři nevymačkají. Teď už ho nikdo litovat nebude a až ho jednou někdo odpraví, většina fanoušků si místa jakýchkoliv emocí řekne: „Dobře mu tak, parchantovi!“ A to mi prostě přijde pro tak zásadní a dlouhodobě hlavní postavu málo. Dalo by se z toho (a z diváků) vydímat mnohem víc, což Marvel dělá rád :-)

16.4.2014 | 10:44:14
Lance

Mám dotaz svázaný se scénkou v letadle jak Ward všechny postřílí až na Garetta. A TO: Ví Garret o uspávacích nábojích, které použil agent Coulson při uspání May? Nepostřehli jste nějaký náznak toho že by ty vojáky v letadle mohl Ward jenom uspat ( teda až na toho kterého střelil do hlavy. )

#47 kiso1561 #48 Hurley
17.4.2014 | 15:30:00
kiso1561

#46 Lance: Oboch strelil do hlavy a Hand najskôr do brucha a potom ešte 2×. Tvorcovia potvrdili že je mŕtva a keď zabil ju prešo by nezabíjal tých dvoch.

#49 Lumicko
17.4.2014 | 16:01:13
Hurley

#46 Lance: To bys viděl modrý záblesky a dělalo by to i jinej zvuk.

webmaster
18.4.2014 | 7:10:59
Lumicko

#47 kiso1561: Nevsimol si si tu krv a priestrel cez hlavy?…

19.4.2014 | 23:46:08
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy