Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody Who You Really Are

Postřehy z epizody Who You Really Are

Postřehy z epizody Who You Really Are

Ve dvanácté epizodě druhé řady seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. jsme se dočkali nejen návratu mocné asgardské válečnice lady Sif, ale také i oficiálního osvětlení několika palčivých otázek stávající seriálové mytologie. Podívejme se tedy tomu všemu trochu na zoubek.


31 0
15.3.2015

Šmoula ex machina

Lady Sif, která se vedle obou dvou filmových Thorů objevila i v loňské epizodě Yes Men, ale zároveň nebyla jediným mimozemšťanem, který se v tomto dílu ocitl na Zemi. Setkali jsme se tu totiž i s Vin-Takem, zástupcem rasy Kree, o které ve světě Marvel Cinematic Universe rozhodně neslyšíme poprvé (Kree byl mrtvý modrý mimozemšťan v první sérii, i hlavní záporák ve Strážcích Galaxie). Právě Vin-Tak nám pak odhalil několik nových informací z mytologie stávajícího seriálového dění. Tedy, tak trochu…

Pokud jste totiž zběhlí v mytologii komiksového Marvelu anebo prostě jen pravidelně čtete naše postřehy, spousta věcí, která nám Vin-Tak v této epizodě sdělil, pro nás nebyla ničím novým. Například o tom, že za vznikem komiksových Inhumans stály pokusy rasy Kree, jsme si totiž říkali už v našich postřezích z epizody The Writing on the Wall.


Že se pak na Zemi vyskytuje více než pouze jeden Hybatel pro nás také není žádnou novinkou. Ze zimního finále druhé řady víme minimálně to, že jeden z těchto Hybatelů je v držení Gordona. Jelikož ale právě Gordon v závěru této epizody telefonoval jiným Inhumans a ptal se, zda „to vidí“, můžeme předpokládat, že Inhumans vlastní Hybatelů více. Možná dokonce všech pět.

Otázkou však zůstává, zda to, že Coulson nechal zničit chrám, ve kterém se Hybatelé aktivují, vůbec k něčemu bylo. Město, o kterém se zmínil Vin-Tak, totiž nejspíš nemá být oním chrámem, nýbrž Attilanem, levitujícím městem královské rodiny Inhumans, které by se mělo objevit v prvních filmových Inhumans v roce 2019. To jinými slovy znamená, že konkrétních chrámů, stejně tak jako Hybatelů, může být na Zemi klidně víc.

Tajní válečníci?

Velká část epizody se rovněž zabývala tajemstvím Macka a Bobbi, které bude snad už brzy odhaleno (z omráčení Huntera se totiž Mack asi jen tak nevymluví). Přestože v detaliech stále tápeme, tento díl nám odhalil jednu důležitou informaci. Bobbi a Mack nepatří k Hydře ani k jiné nepřátelské skupině. Zaprvé se oba bavili o tom, že nejsou součástí Hydry, a za druhé Bobbi byla dokonce ochotná kompromitovat své krytí a přivolat jejich „posilu“ na pomoc Skye proti Vin-Takovi.

Pro koho by tedy Bobbi a Mack mohli pracovat? Ve světě Marvel Comics existuje spousta různých organizací, od S.T.R.I.K.E., britské verze S.H.I.E.L.D.u (které v komiksech shodou okolností velí Lance Hunter), až po S.W.O.R.D., planetární organizaci bránící Zemi před nejrůznějšími vesmírnými hrozbami (kterou v komiksech jen tak mimochodem představil sám Joss Whedon).

Už v několika předchozích postřezích jsem však zmínil, že oba agenti by pravděpodobně mohli pracovat pro Nicka Furyho, což by mohlo odkazovat na další tajnou komiksovou skupinu – Secret Warriors. Tento tajný tým byl v komiksech založen Nickem Furym poté, co opustil svůj post ředitele S.H.I.E.L.D.u (nepřipomíná vám to něco?) a rozhodl se bránit Zemi na vlastní pěst, a to poprvé během invaze Skrullů, což je mimochodem ona znepřátelená rasa, kvůli které začali Kree pěstovat Inhumans. Zajímavou drobností je pak i to, že jedním z hlavních členů komiksových Secret Warriors je i Quake – Daisy Johnson.

Pokud se tedy dočkáme nějaké seriálovo-filmové verze Secret Warriors, znamenalo by to, že jejími členy jsou i Avengers? Ti totiž stále pracují pro Furyho, avšak zároveň už nejsou součástí S.H.I.E.L.D.u. Dávalo by to smysl vzhledem k tomu, že toto téma by v seriálu mohlo velice plynule navázat na nadcházející film Avengers: Age of Ultron. Jak to ale nakonec bude, to ukáže až čas.

(Daisy Johnson a Nick Fury na obálce 20. čísla série
Secret Warriors z listopadu 2010; FOTO: Marvel Comics)

FOTO: ABC

Diskuze /16

tomsn40

Za tyhle postřehy fakt díky, vzhledem k tomu že jsem úplný neznalec komixů, se rád dozvím něco nového :)

15.3.2015 | 20:27:20
Afromen

Moc díky za postřehy. Je to super. ;-)

15.3.2015 | 21:20:02
Čelo

Další skvělé postřehy, které mi to v hlavě vždy srovnají a zároveň rozšíří obzory. :-) Děkuji a klaním se. :-)

15.3.2015 | 21:24:52
Anckrst

úplne mi vypadlo z hlavy, že tento seriál je zo sveta MCU :D a tým, že idú avengers 2 tak by mohlo byť veru prepojenie tak ako to bolo v prípade Winter Soldier. Díky za postreh :)

15.3.2015 | 22:17:03
ThanosX

Zdravím. Nováček v diskuzi, byť sem občas zajdu. Komiksy čtu už dlouho, tak snad jen jeden nedůležitý postřeh k epizodě. Sif na konci dílů zmiňuje planetu Hala coby Kreeskou planetu. Kdo to neví, jedná se též o domovský svět této rasy, původní. Později figuroval v komiksech jako hlavní svět impéria planeta Kreelar, ale ta není prapůvodním domovem rasy.

#7 Hurley
16.3.2015 | 9:47:27
ThanosX

Ehm, nechci spamovat, ale ještě jsem zapoměl napsat jednu věc. Když už se tu nepřímo otíráme o Secret Invasion se Skrully, není možné, že Bobby je skrullský infiltrátor? V komiksovém eventu Bobby byla Skrull a fakt, že se chtěla zapojit do boje proti Kree by tak nemusel nutně znamenat, že je na straně klaďasů, jen, že prostě nechtěla, aby Kree vyhrál. Argument, že je to pro seriál moc velké neberu, dovedl bych si představit příběhovou linku se Secret Invasion podobně, jako byla linka s mrtvým emzákem a Coulsonem v první řadě. A jelikož Marvel Studios zatím nevydalo prohlášení o přítomnosti Skrullů ve filmovém Marvelu a jelikož práva na Skrully vlastní Fox, ale Marvel Studios také, otevírá to zajímavé možnosti…

#7 Hurley
16.3.2015 | 9:54:20
Hurley

#5 ThanosX: Sif přímo v tom dílu říká, že je to domovská planeta Kree, takže takže explicitnější už to snad ani být nemůže. :)

#6 ThanosX: Myslím, že Marvel Studios na ty Skrully fakt práva nemá. Několikrát se totiž řešilo, že kdyby Skrully použít mohli, použili by je namísto Čitauri v prvních Avengers.

Co se týče Secret Invasion. Když vynechám to, že mezi Hydrou, Ultronem, blížící se Civilní válkou a hlavně Thanosem by invaze Skrullů nešla absolutně nikam napasovat, jak by sis vysvětlil to, že Bobbi chtěla přivolat posily proti Vin-Takovi? Normálně by zavolala oddíl Skrullů (byť maskovanejch) a nikdo by to neřešil? A proč by Bobbi jako Skrulla mělo vůbec zajímat, co bude se Skye? Nebo jestli raní Hunterovy city? O chování Macka ani nemluvě.

#11 Elhonzo
webmaster
16.3.2015 | 14:29:39
Michelle84

Tak za tento postreh fakt dakujem, s manželom sme túto časť akurát pozerali a dumali nad tým pre koho pracujú :D

16.3.2015 | 15:32:50
Elhonzo

Ach kde jsou ty časy kdy býval Fury bílej :-D .

16.3.2015 | 16:08:52
ComiconMan

Skrully očekávám v Infinity War nebo v Inhumans :)

16.3.2015 | 16:20:29
Elhonzo

#7 Hurley: Taky myslím že na Skrully práva nemaj . Navíc Chitauri jsou prakticky Ultimate verze Skrullů takže už je vlastně použili .

16.3.2015 | 16:25:29
ThanosX

To, že to Sif říká, mi uniklo, díval jsem se ještě před vydáním titulků a některé věci moje angličtina vynechala – evidentně. Kdyby byla Bobby Skrull nepotřebuje extra důvod uškodit Kree a k věci koho by zavolala, inu asi by se to dalo nějak okecat, ale souhlasím, působilo by to jako pěsť na oko. A k právům, jestli se nepletu, četl jsem nějaké vyjádření ze strany Marvelu ohledně chastaných věcí, kde se právě řešilo kdo má práva na co a Skrullové byli jednou z věcí, na které měli práva jak Fox, tak Marvel Studios, takže třeba to s těma právama není tak černobílý… ostatně Quicksilver a Scarlet by mohli vyprávět, ne? :-) Ale je to už tak rok a kdoví, jestli byla informace pravdivá, takže rvát se za to nehodlám.

16.3.2015 | 17:00:30
Johny MK42

Zdravím,díky za postřehy,je to super.K tomu pro koho pracuje Bobbi a Mack mě v poznámkách,že potřebují opravdovou posilu a zároveň jindy řikali,že všichni budou proti mě napadnul Grant Ward,ale samozřejmě je to jen teorie jakožto začátečníka :)

18.3.2015 | 18:43:09
Johny MK42

Ještě se omlouvám za spam,ale druhý,kdo mě napadnul byl otec Skye :)

18.3.2015 | 18:44:23
Hurley

Upřímně si nejsem jistej, jestli tu ještě vedeme na logickým úsudku založený teorie, anebo jen házíme do ringu jména, který ještě nikdo nenapsal. Co když za tím třeba stojí Vontové nebo Jan Tleskač?

webmaster
18.3.2015 | 19:04:23
Rathma

No a taková teoriet že Bobby pracuje, popř. je nějak spojena s Inhumans?? Vysvětlovalo by to volání zálohy a teoreticky i proč jsou v Shieldu – třeba se dozvěděli o Skye a chtějí jí chránit a pak převést k sobě…Ale dost teoriií, je tady další díl :)

18.3.2015 | 21:48:59
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy