Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.)
91/100 - 653×

Agents of S.H.I.E.L.D.(Agenti S.H.I.E.L.D.)

V seriálu z produkce Josse Whedona navazujícího na film Avengers z roku 2012 dává zmrtvýchvstalý agent Phil Coulson dohromady tým agentů S.H.I.E.L.D.u, kteří budou řešit a zkoumat nové neobvyklé případy po celém světě a chránit obyčejné před vším neobyčejným, záhadným a nebezpečným.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 43 minut
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Brian Patrick Wade (Absorbing Man), Maya Stojan (Agentka 33), Mallory Jansen (Aida), Alicia Vela-Bailey (Alisha Whitley), Harlow Happy Hexum (Alya Fitz), Blair Underwood (Andrew Garner), Christine Adams (Anne Weaver), B. J. Britt (Antoine Triplett), Adrianne Palicki (Bobbi Morse), Patrick Cavanaugh (Burrows), Kyle MacLachlan (Calvin Zabo), Chloe Bennet (Daisy Johnson), Lucas Bryant (Damon Keller), Enver Gjokaj (Daniel Sousa), Reed Diamond (Daniel Whitehall)

Postřehy z finále čtvrté řady

Postřehy z finále čtvrté řady

Agenti mají za sebou již čtyři série a na tu pátou si počkáme o pár měsíců déle než obvykle. Mezitím nás však zabaví mnoho jiných seriálů, se kterými se S.H.I.E.L.D. možná propojí. Jak je to nyní s Ghost Riderem a co měla znamenat scéna ve vesmíru? Odpověď na tyto otázky možná známe.

50 0
23.5.2017

Loučení

Ve finální epizodě čtvrté série jsme se museli rozloučit s několika více či méně oblíbenými postavami. Zaprvé Mack přišel o svojí Hope. Nikoho tedy nenapadlo ji vytisknout, podobně, jako to udělala se sebou Aida, čímž by ale patrně vytvořili další kořist pro Ghost Ridera. Mack to však vzal pozitivně a řekl, že vzpomínky mu již nikdo nevezme. Nyní může trávit čas s Yo-Yo a svými přáteli, ať jsou kdekoliv.

Jak jsem již naznačil, druhou obětí byla Aida, která se nedokázala vzpamatovat z toho, že jí dal Fitz kopačky. Aidu mohl zničit pouze Ghost Rider, který byl stvořen pomocí stejné temné magie jako ona. Podobu Ridera na sebe tentokrát vzal Coulson, který uzavřel nějakou nám zatím neznámou dohodu. Těžko říct, co za tím stojí, s vesmírnou stanici to však dle mého názoru nesouvisí. Duch pomsty či Ďábel tam nemají snad nic důležitého.

Třetí a pár dílů oddalovanou smrtí se stala ta Radcliffova. Samozřejmě, jeho tělo zemřelo již dávno, ale duch nějakou dobu přetrval. Někteří z vás možná na pláži čekali vtipnou scénku, že mu při rozpadu Konstrukce zmizí sklenice, kterou chtěl vypít, ale nakonec zmizel on sám. Málem jsme poté přišli také o Talbota, který dostal kulku do hlavy. Čeká nás snad další Punisher?

Portály a jiné světy

Ghost Riderovy schopnosti se nyní dostaly asi na úroveň Doctora Strange. V pekle nebo kde to vůbec byl, se naučil vytvářen stejné portály a zřejmě daleko víc. Opět nám pak bylo potvrzeno multiverzum, kdy Rider řekl, že existuje mnoho světů, z nichž můžou být některé pro lidi peklem, ale Země je jen jedním bojištěm v nekonečné válce.

Všichni určitě souhlasí, že Rider by si nyní opravdu zasloužil seriál, a je jedno zda by šlo o Robbieho Reyese či Johnnyho Blaze. V seriálu by samozřejmě mohli být oba, ale klasické Blazeovy příběhy by však šly bez problému přenést i na Robbieho.

Agenti S.W.O.R.D.u?

Pokud tvůrci nepřišli se zcela novou organizací nebo opět nevyhrabali nějakou neznámou, jako byli třeba Watchdogs, tak nás v příští sérii patrně čeká S.W.O.R.D. Jedná se o jakousi divizi S.H.I.E.L.D.u, která je však na mateřské organizaci zcela nezávislá a zaměřuje se především na vesmírné hrozby. Příchod S.W.O.R.D.u zaprvé naznačuje vesmírná stanice, ve které Coulson skončil, a patrně tam není držen jako vězeň.

Seriál se navíc vrací až v lednu 2018, tedy po osmidílném seriálu Inhumans. Hlava S.W.O.R.D.u, Abigail Brandová, byla naznačována právě taky do Inhumans a seriály by se tím perfektně propojily. Příchod vesmírné organizace by také mohl vést k lepšímu propojení s Infinity War a seriál by mohl nezávisle na filmech odstartovat například invazi Skrullů.

Co myslíte, zaměří se příští série S.H.I.E.L.D.u na další velké téma, tentokrát v podobě S.W.O.R.D.u nebo tvůrci přišli s něčím úplně jiným? Jak byste si představovali Ghost Riderův seriál, kdyby mohl vzniknout?

FOTO: ABC, Marvel

Diskuze /21

téčko171

Je to jenom zbožné přání, ale vzhledem k tomu, že pátá řada bude s největší pravděpodobností poslední, bylo by super, kdyby konec navázal přímo na Infinity War a Coulson se vrátil na plátno.

Stark: „Coulson?“

Coulson: „Coulson? Yes… that's what they used to call me. Agent Coulson. That was my name.“

Thor: „Son of Coul!“

Coulson: „I am Director Coulson. I come back to you now, at the turn of the tide.“

#5 Golradir
webmaster
23.5.2017 | 18:42:23
Lex Luthor

Agenti by mohli být na lodi Kanga Dobyvatele v kreslených Avengers EMH tam měla organizace SWORD svoji základnu. Tady je obraz jeho lodi Democles https://www.google.cz/search?…:

#9 Ratemus #13 -Skinner-
23.5.2017 | 18:57:11
p3dro

Strašně bych si přál, aby v další sérii přišel SWORD a AoS byli propojený s Inhumans, ale jestli si vzpomínáte tak před třetí sérií jsme taky spekulovali o SWORDu a nakonec to tak nebylo :( A co se týče GR tak s jeho seriálem asi bych počkal až po skončení AoS, nebo ho posunul Netflixu :)

23.5.2017 | 19:29:34
Nicole

Asi se na to budu muset podívat od začátku, jelikož si nějaký SWORD opravdu nepamatuju :( nebo, kde je tam o nich zmínka?

#6 p3dro
23.5.2017 | 19:32:32
Golradir

#1 téčko171: Coulson, by spíš řekl nějakou hlášku ze Star Wars než z Pána Prstenů :)

23.5.2017 | 19:52:40
p3dro

#4 Nicole: V AoS o S.W.O.R.D.u zmín­ka není (nebo si jí alespoň nepamatuji​), jsou to jen dohady kvůli té scéně s Coulsonem na tý vesmírný lodi. Protože S.W.O.R.D. má základnu ve vesmíru ;)

P.S. chtěl bych vidět S.W.O.R.D. vs Graviton :)

#7 nowas #14 Nicole
23.5.2017 | 20:11:27
nowas

#6 p3dro: že bysme se po pěti letech dočkali konečně Gravitona? :-D

23.5.2017 | 20:38:08
p3dro

[smazáno] Podle slov tvůrců nenechají nic otevřeného a vidět Gravitona proti SWORDu by nebylo špatný zakončení AoS, ne? :)

23.5.2017 | 21:15:58
Ratemus

#2 Lex Luthor: Kang Dobyvatel je Foxů…já si nemyslim že to bude SWORD, vždyt je to základna ve vesmíru a to už by prostě filmy nemohly ignorovat, Stark má špičkovou technologii a už ted je divné co všechno neví a ještě tohle? doufám že konečně uvidíme toho Gravitona i když mě sere že je v agentech protože proti němu se kolikrát nechytají ani Avengers a Ghost Rider? no doufám že z něj vymačkaj co nejvíce ještě.....zdá se že to mají skvělě naplánované protože pátá řada bude nejspíš navazovat na Inhumans a vrcholit Infinity war.....prostě skvělé, tohle je prostě nejlepší komiksový seriál co u nás je, kam se na to hrabe ty romantický srágory z CW a Gotham

#10 Lex Luthor
23.5.2017 | 21:53:14
Lex Luthor

#9 Ratemus: Ok tak uvidíme z CW máš pravdu, ale Gothamu se musím zastat to je dobrý seriál.

#11 Ratemus
23.5.2017 | 22:06:56
Ratemus

#10 Lex Luthor: Gotham sleduju taky, některé díly mě serou a kolikrát mě sere celej seriál ale ve výsledku jsem také spokojenej a ano je to kdyžse to vezme dobré, ale Agenty mám prostě radši

#12 Lex Luthor
23.5.2017 | 22:18:15
Lex Luthor

#11 Ratemus: Jo u mě ze všech komiksovek taky vedou Agents of SHIELD

23.5.2017 | 22:31:31
-Skinner-

#2 Lex Luthor: Keď už tak radšej Peak než Damocles.

23.5.2017 | 22:39:48
Nicole

#6 p3dro: Děkuji :) Už jsem si říkala, že bych něco prošvihla :)

24.5.2017 | 9:52:27
Nicole

Jinač musím říct, že mě docela mrzí, že za celou tu dobu se tam ani jednou neobjevil žádný z Avengers. Nepočítám tedy Lady Sif :) Dějí se tam takové věci, Coulson (ač by měl být jakože mrtvý) si tam chodí po světě, objevuje se v televizi a ani jednou nenarazil na Starka, kapitána Ameriku, zvláštní :) A že by se zase chovali až nějak moc tajně, to se mi fakt nezdá :)

#16 KlárkaP
24.5.2017 | 9:54:34
KlárkaP

#15 Nicole: Myslím, že Agenti nemají takový rozpočet, aby mohli zaplatit někoho z Avengers, i kdyby jen na 5 minut. S tím Coulsonem je to divný, že na to ještě nepřišli,, ale tak jsou to Avengers. Ty nezajímá, co se kde šustne, jdou jen za velkými věcmi :)

24.5.2017 | 10:19:20
filozof

Ghost ridera a sword určitě ne, jsou mnohem zajímavější postavy.

24.5.2017 | 11:39:08
scottt1

Nebolo niekde pisane, ze vsetky linky budu vo finale vysvetlene? Co sa stalo s bratom senatorky Nadeer? Kde vlastne bol GR a co tam robil?

#19 vindis
24.5.2017 | 14:16:08
vindis

#18 scottt1: GR byl v „pekle“ ;-) Co tam dělal, to nevím. Minimálně se zdokonaloval ve schopnostech, když nově uměl vytvořit portál vlastní sílou. Ale asi neměl dost síly, aby se dostal na zem. To až vygenerované tělo Aidy vytvořilo díru, kterou GH využil k návratu. Vijay Nadeer byl postřelen vlastní sestrou a vhozen do jezera, kde se změnil zpět v kokon. To je vše co nám ukázali. Heh! Až teď jsem si uvědomil, že jsme ho viděli v Konstrukci, kde byl vyslýchán. A od něj vlastně získala Aida nezranitelnost.

24.5.2017 | 15:40:01
gonzaer1

Doufám, že agenty alespoň zapojí do Infinity War,vypadalo by divně, že by se takové události , kdy bude v ohrožení celá planeta, neúčastnili. A také i s Coulsonem.

26.5.2017 | 13:02:05
michell888

Víte kdo by mi sednul vedle GR? Spawn

30.6.2017 | 9:38:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E13: What We’re Fighting For

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @annePel, @laisobel, @Zira
Korekce: @Zira

Překlad sedí: Na všechny dostupné verze

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Agents of S.H.I.E.L.D.

Nepřehlédněte

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Premiéra sedmé a poslední série je už zítra, takže bychom se mohli podívat na hlavní postavy a jejich příběhy v průběhu let seriálu. V následujícím článku uvidíte krátké ukázky všech hlavních postav.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama