Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z pilotní epizody

Postřehy z pilotní epizody

Postřehy z pilotní epizody

Pilotní epizoda seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. nám představila nejen řadu odkazů na své filmové sourozence, ale především i několik otázek zaměřujících se na své hlavní postavy a teprve se klubající příběh. Jaké byly ty nejzajímavější?


3 0
28.9.2013

Každý má své tajemství

Přestože se pilotní díl seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. nijak zvlášť nezaměřoval na své hlavní postavy, téměř u každé z nich lehce nadhodil, jaká jejich osobní témata se budou v následujících epizodách přetřásat.

V dalších dílech se proto nejspíš můžeme těšit na onu „rodinnou historii“ agenta Warda, záhadnou minulost Skye, která po své pravé identitě zametla veškeré stopy, nebo na zodpovězení otázky, proč se agentka May (která si s leckterým ozbrojeným padouchem zjevně snadno poradí) odešla z terénu a proč se do něj už ani nechtěla vracet.


Když potom přeskočíme agenty Fitze a Simmons, u nichž bude důležitější spíše zvykání si na terénní práci a jejich vzájemný vztah, zůstává nám ta vůbec nejzajímavější otázka visící konkrétně nad agentem Coulsonem. Nejenže totiž pořád tak úplně nevíme, jak se mu podařilo přežít Lokiho probodnutí ve filmu Avengers, ale záhadou je navíc ověnčena i ona Coulsonova dovolená na Tahiti, která se, alespoň tedy dle dialogu agentky Hill a doktora Streitena, snad nikdy ani vůbec neudála.

Příliv

V pilotní epizodě se setkáváme s organizací Příliv, která se snaží odhalit praktiky S.H.I.E.L.D.u a ke které patří i Skye. Příliv byl původně zřejmě pouze skupinou hackerů, kteří od S.H.I.E.L.D.u kra­dli informace a následně je zveřejňovali na internet. Nyní se však zjevně nebojí si ani ušpinit ruce poté, co se v Paříži snažili S.H.I.E.L.D.u pře­kazit získání nervového propojení rasy Čitauri, která stála za útokem na New York.

Příliv si zároveň sám pořizuje a schraňuje videozáznamy zachycující nejrůznější události, které se S.H.I.E.L.D. snaží ututlat. Tyto videa si i s komentářem Skye z jejího blogu můžete prohlédnout v našem Přílivu zasvěceném článku.

Během jejího výslechu agenty Coulsonem a Wardem Skye navíc prozradila to, že Příliv věděl i o operaci P.E.G.A.S.U.S. v Novém Mexiku. Účelem této operace bylo studovat Teserakt, mocný asgardský artefakt se zdrojem nepředstavitelné energie. Program byl však prakticky doslova zničen, když se do základny v Novém Mexiku dostal Loki, Teserakt získal a celá základna lehla popelem.

Stonožka a Extremis

Příběh pilotní epizody se točil převážně kolem projektu Stonožka, který měl lidem skrze stonožku připomínající zařízení na ruce vštípit nadlidskou sílu. Jak se však později ukázalo, Stonožka se snažila „pouze“ vyvinout technologii bezpečného spojení člověka s nestabilním sérem Extremis. Právě Extremis byl (vele svého komiksového původu) hlavním tématem nejen pilotu Agents of S.H.I.E.L.D., ale především i třetího filmového Iron Mana.

Zde Extremis původně na přelomu jednadvacátého století vyvinuli Aldrich Killian a doktorka Maya Hansen (a částečně nevědomky i Tony Stark). Sérum Extremis je vysoce (snad až extrémně!) nestabilní. Pokud ho vaše tělo přijme, dodá vám úžasné regenerační schopnosti. Dokáže okamžitě hojit tkáň a dokonce podporuje nový růst rovnou celých končetin (a k tomu navíc přihazuje i onu zmíněnou supersílu, žhnoucí oči a jiné pěkné věci). Pokud však vaše tělo Extremis nepřijme, vyletíte do povětří.

Lze předpokládat, že po Killianově smrti se Extremis ujala nová skupina, která zafinancovala projekt Stonožka ve snaze stabilizovat nežádoucí účinky séra (což se nakonec nepovedlo). Právě členové toto organizace se objevili i na losangeleském nádraží spolu s policií a týmem agenta Coulsona při honbě za Mikem Petersonem. A není pochyb o tom, že se s touto záhadnou organizací v seriálu potkáme i do budoucna.

Diskuze /7

MacSpeck

Tipuju že za stonožkou bude A.I.M.

29.9.2013 | 14:11:56
indyczz

Taky si myslím, že by to mohla být A.I.M. popřípadě ještě Hydra. Ale pokud by to byla A.I.M a byl by tam i její vůdce M.O.D.O.K., tak nevím jestli by to vypadalo přijatelně jako takový záporák pro seriál :D ale je to jiné universum než v komixu, takže si můžou udělat cokoliv (viz. Mandarin)

#3 Hurley #5 MacSpeck
29.9.2013 | 17:54:18
Hurley

#2 indyczz: Pokud vím, v Iron Manovi 3 bylo i řečeno, že AIM vedl Kilian, takže by asi nemuselo být těžký dosadit jen do čela někoho novýho a jet dál.

#5 MacSpeck
webmaster
29.9.2013 | 18:53:29
Bohusz

Já si z pilota vzal to, že to není můj šálek piva. :-(

30.9.2013 | 12:16:05
MacSpeck

#2 indyczz: No jedna možnost je že by M.O.D.O.K. ani nebyl vidět akorát by se o něm mluvilo jako o velkym šéfovy ale jeho odhalení by si nechali do nějakýho filmu. Druhá ( podle mně pravděpodobnější) je že by si ho právě upravily viděl bych ho asi jako génia na vozejku (asi nějak upraveném, když může lítat Lola proč né křeslo :) )

#3 Hurley: A to by mohl být právě M.O.D.O.K.

1.10.2013 | 9:29:38
vegeren

Jako fanouček a čtenář Marvelu (kdo chce přeložené tak se mrkněte na www.kocogel.info ) bych řekl, že Colson bude tzv. model živé náhrady – http://marvel.wikia.com/…-Model_Decoy

#7 Magenta
1.10.2013 | 18:44:38
Magenta

#6 vegeren: Ani bych se nedivila. To, jak neustále o Tahiti říká „It´s a magical place“, mi začíná být podezřelé. Takže teoreticky by mohl být nějak naprogramovaný to říkat při zmínce o Tahiti.

překladatel
2.10.2013 | 22:42:38
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy