Agents of S.H.I.E.L.D. Herci mluví o propojení s Občanskou válkou

Herci mluví o propojení s Občanskou válkou

Herci mluví o propojení s Občanskou válkou

Clark Gregg, Chloe Bennet, Elizabeth Henstrindge a Ming-Na Wen se pro server Entertainment Weekly rozpovídali o propojení Agentů s filmem Captain America: Občanská válka a o tom, jakou stranu by si jejich postavy vybraly.


27 0
10.5.2016

V seriálu se otázka, co dělat s obdařenými lidmi, řeší v podstatě již od počátku třetí série, kdy se po úniku Terra-genu do moře začali zcela náhodně objevovat noví Inhumans z řad obyčejných lidí. Coulson se tuto situaci rozhodl využít ku prospěchu lidstva a zřídil Secret Warriors, tým, který měl za cíl vyhledávat nové Inhumans, rekrutovat je pro S.H.I.E.L.D. a naučit je používat jejich schopnosti k obraně naší planety.

Prezident USA se tuto situaci rozhodl řešit jinak a založil novou organizaci s názvem A.T.C.U., jejíž původním cílem bylo lokalizovat tyto Inhumans a odklidit je z očí veřejnosti do doby, než se na tuto „nákazu“ podaří najít nějaký lék.


V seriálu tak zuří občanská válka už několik měsíců, což potvrzuje i Clark Gregg aka Phil Coulson, když říká:

Sokovijská smlouva má v rámci filmu svůj specifický účel vztahující se ke všem obdařeným lidem, s kterými jsme se setkali v Avengers. Ukazuje to, jak náš seriál funguje v rámci MCU. V určitých směrech je to všechno propojené. Dotýká se to našeho seriálu, protože Sokovijská smlouva se vztahuje na všechny Inhumans na naší planetě. Vzniká jisté dilema, protože existují lidé, kteří tvrdí, že Inhumans by se prostě jen měli zaregistrovat a lidé, kteří věří, že je to první krok k tomu je izolovat, uvěznit a vyhladit.

Chloe Bennet aka Daisy dodává:

Postupně jsme se k tomu dopracovali. Máme v seriálu naši vlastní zmenšenou verzi Občanské války.

Elizabeth Hestrindge, která v seriálu ztvárňuje Jemmu Simmons, se na toto téma rozpovídala dost podrobně.

Marvel je velmi dobrý v diskutování důležitých politických a filosofických otázek. Dokáže z nich vytvořit něco, na co si můžete udělat názor a zároveň se na problém dívá s odstupem a vy se tak můžete přiklonit k oběma stranám. Postavy se přikloní k jednotlivým stranám, ale nevidí to černobíle. Ani jedna postava v seriálu plně nepodporuje jednu ze stran. To úžasné spojení filmu a seriálu tkví v tom, že oba řeší stejné morální a politické otázky. Dokáží dvě bytosti, které toho mají tolik společného, ale zároveň jsou tak rozdílné, žít v míru?

Výkonný producent seriálu, Jeph Loeb, se k celé věci vyjádřil následovně:

Marvel vždy perfektně reflektuje dění v reálném světě. S určitostí můžu říct, že tomu není tak dávno, co si lidská tolerance vůči ostatním prošla těžkou zkouškou.

Když přišla řeč ma otázku, zda by se Simmons přiklonila na stranu Kapitána, nebo Starka, Elizabeth podle očekávání odpověděla, že by Jemma nejspíše stála na straně vědy, tedy Iron-mana.

Na začátku se lidí se schopnostmi bála, kvůli své výjimečné inteligenci na ně hleděla spatra a s arogancí. Ale už svůj názor začíná pomalu měnit, přesto mám pocit, že by zůstala na straně vědy, která má nějaký řád.

Podle Ming-Na Wen by se i May přiklonila na stranu Tonyho Starka:

Není si úplně jistá. Na jednu stranu chápe potřebu mít síly mimozemšťanů na své straně a neznepřátelit si je, ale ačkoliv chceme Inhumans věřit, to oni jsou tím nestabilním a neznámým prvkem. Chce, aby se všechno vrátilo do starých kolejí, kdy bylo všem jasné, že S.H.I.E.L.D. existuje proto, aby bránil občany.

Další výkonný producent seriálu Jed Whedon k celému problému řekl toto:

Pohráváme si s myšlenkou, že bychom ze S.H.I.E.L.D.u zase udělali legální organizaci, ale v ruku v ruce s tím jde vládní dohled, který by znamenal nová pravidla a omezení.

Coulson ale registraci svých obdařených Inhumans neplánuje.

Nakonec by se připojil ke Kapitánovi. Za normální situace by podle mě Coulson prosazoval jakékoliv nařízení Světové rady, ale jeho vztah k Daisy, která je pro něj jako dcera a přátelství s ostatními Inhumans mu v tom brání.

Jak se Coulson a jeho tým postaví k Sokovijské smlouvě se dozvíme už tuto středu ve dvacáté epizodě s názvem Emancipation.

FOTO: MARVEL, ABC

Diskuze /21

Ratemus

no president veřejně informuje o Inhumans, celý světo nich ví ale ve filmu není jediná zmínka…když už nechtějí nic jiného propojit tak alespon toto mohli

#9 Lord Inoch
10.5.2016 | 20:19:38
lucinkabili

Nejmenuje se ten výkonný producent náhodou Jeph Loeb, a ne Jep? :-)

#4 Valada06
10.5.2016 | 20:25:06
téčko171

Stejně si myslím, že by to měla být spíš „Sokovijská Úmluva“ než „smlouva.“ To nevyčítám autorům článků na Edně, takhle to bylo v titulcích v kině a chápu, že to přebíráte od nich.

#4 Valada06
webmaster
10.5.2016 | 23:27:50
Valada06

#2 lucinkabili: Ano. měla, díky.

#3 téčko171: Taky se mi „smlouva“ nelíbí, ale jak jsi říkal, chtěl jsem se držet oficiálního překladu. :-)

#6 téčko171
webmaster
10.5.2016 | 23:58:34
geroge kalous

Mužu se na novou epizodu podivat aniž bych viděl Civil War? Nejsou tam spojlery? :)

#17 SteveV
11.5.2016 | 8:09:45
téčko171

#4 Valada06: Mě to praštilo hned v kině. Tyhle větší mezinárodní věci bývají spíš úmluvy.

webmaster
11.5.2016 | 8:25:37
tom99

Podle mě jsou to jen kecy herců, kteří si myslí, že jsou ty světy nějak propojeny. Já upřímně ze seriálu ani z filmu necítím, že by jeden odkazoval na druhého. Co si budeme říkat, lépe to bylo vyřešené během dvou prvních sérií…

webmaster
11.5.2016 | 9:42:36
Erichan

Film určitě na seriál nijak neodkazuje. Jestli následující díl bude spoilovat film? Těžko říct. Základní dějovou linku Civil War snad všichni znají, tak je asi i při možných spoilerech nic moc nepřekvapí.

11.5.2016 | 11:40:50
Lord Inoch

#1 Ratemus: Přesně, je to uplně na hlavu, v celym filmu nebyla jedina zminka o inhumans, ale přitom Ward v poslednim dile vtipkuje na Tonyho účet. Nevim jak to je s původnim spidermanem, co se týče propojení s MCU, ale jak tenhle spider-boy tvrdil, že ma ty schopnosti teprv pár měsíců, tak by je moh získat po terrigenezi, tudiz by moh bejt inhuman. Což Stark dobře skoroval, jak mu vymyl mozek, ten kluk neměl vůbec páru vocogo v tom sporu, viděl jen to, že je sidekick „slavnýho“ Ironmana. A co se týče celý Civil War, tak za předpokladu, že to propojený bude, tak tu máme tři strany: vládu (serial+film), Hive a Kapitán (Coulson a neinfikovani se s největší pravděpodobností přidaj k němu).

11.5.2016 | 13:25:49
bauerj

A jak mohli tvůrci filmu reagovat na něco, co nemělo ani scénář? Ten film se točil v době kdy určitě tvůrci seriálu nevěděli, že tam bude velkej zlej Inhuman, který bude dělat bordel určitým způsobem. A k čemu by informace o Inhumans byla? Civil War byl zaměřena čistě na činy Avengers a zbytek MCU byl filmu u prdele. Dalé ano prezident informoval o Inhumans, ale podle reakce Radcliffa, který byl překvapen, že je to pravda, že tomu stejně veřejnost nevěří.

Že je to jeden svět se prostě ještě brát dá, není to na 100% k dokonalosti provedené, ale zatím to funguje.

11.5.2016 | 19:08:10
Carnage

Řežiséři byli tázáni na seriál a Inhumans a dá se říct, že se seriálu vysmáli :) na otázku zda li ví něco o oleji z ryb se zasmáli a řekli, že vůbec o něm neví a seriál nesledujou. Tudíž je to jasný, ale ani Whedon nechtěl propojit seriál s AoU a to přitom na Agentech dělá jeho brácha. Spíš bych řekl, že někde na vyšších místech Marvelu se rozhodló, že film bude seriál ignorovat a seriál může udělat tak maximálně zmínku v TV :D

11.5.2016 | 21:03:27
Ratemus

a přitom v A2 právě přes Agenty se Avengers dozvěděli o pozici Struckera a v Agentech zjistíme kde sakra vzal v Avengers 2 Fury Hellicarrier

#13 Carnage
11.5.2016 | 21:34:26
Carnage

#12 Ratemus: No pokud vim, tak v A2 nikdo neřekl hele Struckerovo pozici máme díky týmu skrytých Agentů :¨) nebo ta Hellicarrier, taky neřekli od koho jí mají. Naopak v seriále o to mluvili a to je právě ono film na seriál z vysoka sere už a jen seriál využívá popularitu filmů a občas je tam nějakej štěk o tom. Jsem rád že to neni propojený víc, myslim si že Agenti nedosahují takových kvalit aby si to vůbec zasloužili. A pokud by to propojili víc, existujou lidi který nekoukají na seriál a akorát by se ztráceli a nechápali souvislosti.

#14 Evel.in
11.5.2016 | 22:10:32
Evel.in

#13 Carnage: Právě, že to v A2 nikdo neřekl a já seděla v kině pěkně rozladěna, protože sem nechápala pro koho to jedou a kdo jsou dvojčata a spoustu dalších detailů, který sem se dověděla, až když jsem později ze studijních pohnutek zasedla k Agentům. :D Ta samá situace i CA2, najednou tam všude úřaduje Hydra a člověk vubec neví jak se to sešlo. Filmy si můžou seriál ignorovat jak chcou, ale jsou to pro mě teda Agenti kdo látá mezery v informacích mezi posledníma filmama.

#15 Carnage
12.5.2016 | 0:33:44
Carnage

#14 Evel.in: Tak zrovna dvojčata se Struckerem byli v potitulkový scéně The Winter Soldiera mam za to a každej správnej Marvel fanda čeká na potitulkovou scénu :D

12.5.2016 | 12:03:57
Ratemus

až do konce titulků sedím zarytej v sedadle :-D no jasný, hodně lidem to ale přišlo divný že najednou se Avengers sešli kvůli někomu v horách…hlavně že se nesešli když zmizel Stark a byl prohlášen za mrtvého, když na London zaútočil Malekith, když Hydra vypustila nad Washington tři Carriery, přesně jak říkají v Honest traileru…oni dostali to echo přes Coulsona přes Furyho myslim…ale viděl jsem i lidi co se plácali přes čelo když se najednou objevil Fury s Carrierem v Sokovii, prostě nevěděli kde se to vzalo a to hodně film sráží potom

#19 Kalam
12.5.2016 | 19:43:31
SteveV

#5 geroge kalous: Připojuji se k dotazu – je možné se na díly S03E19 Failed Experiments a hlavně S03E20 Emancipation podívat bez toho, aby se člověk připravil o nějaké překvapení z filmu Captain America: Civil War? Díky za odpověď!

#18 Carnage
12.5.2016 | 21:56:35
Carnage

#17 SteveV: Ano můžeš se na ty díly podívat :) o filmu se tam skoro nezmiňujou a to co tam zazní rozhodně neni žádnej spoiler.

12.5.2016 | 22:07:41
Kalam

#16 Ratemus: přesně tak… vždy se v kině pozná kdo je fan a čeká až do konce… miluju jak ty lidi od kina vůbec neví, proč tam divací čuměj na titulky… To propojení je prostě problém… já bych to propojil maximálně, ale chápu, že je spousta lidí, co třeba viděla všechny MCU filmy třikrát, ale na agenty nekouká (taky maj kvůli první půlce první série pořád dost blbou reputaci) a pak by bylo jasný, že lidi budou nasraný, když filmy nebudou ani jako celek dávat smysl… ono ale taky někdy mám pocit, že lidi na to jdou do kina a sotva poznaj kdo je Stark a kdo je Cap… to je pak těžký jim dávat nějaký lore…

15.5.2016 | 1:03:01
Batu_Khan

Marvel to má geniálne vymyslené, vyriešili elegantne problémy nesediacich dejov a inak sa správajúcich postáv, seriál A. S. sa môže nachádzať v inej dimenzii ako je tzv. Marvel Cinematic Universe :D

15.5.2016 | 12:48:37
Kalam

Civil War SPOILER… a

a nakonec i to jak vyřešili Zemu a jeho původ pěkně zapadlo do událostí kolem hydry a Malica v AoS…

15.5.2016 | 19:31:13
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy