Agents of S.H.I.E.L.D. Jeffrey Bell o tom, na co se těšit ve třetí řadě

Jeffrey Bell o tom, na co se těšit ve třetí řadě

Jeffrey Bell o tom, na co se těšit ve třetí řadě

Vedle rozhovorů se dvěma herci ze seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. jsme se dočkali i povídání se scenáristou Jeffreym Bellem, který se serverem EW.com reflektoval některé události uplynulé řady a nastínil, na co bychom se zhruba mohli těšit na podzim v rámci řady třetí.


33 0
7.6.2015

Jeffrey Bell je výkonný producent a scenárista Agents of S.H.I.E.L.D., který v minulosti pracoval na seriálech jako The X-Files, Angel, Alias nebo Spartacus. Konkrétně v rámci Agentů je Bell autorem scénářů k epizodám 0–8–4, Eye-Spy, T.A.H.I.T.I., Ragtag, What They Become a první části finále druhé řady S.O.S. Původní rozhovor v angličtině si můžete přečíst na stránkách EW.com.

Připravujete pro nás na příští sezónu Secret Warriors*?
„Připravovat“ je možná silné slovo. Zatím jsme jen nahodili scénu, ve které Daisy Johnson mluví s Coulsonem o jakési tajné skupině nadaných jedinců…
(*více o Secret Warriors v našich postřezích)


Z tajných organizací uvnitř jiných organizací nemá veřejnost moc velkou radost. Jak tajná by tato skupina byla, vzhledem k předchozím incidentům?
Celá tato série byla na jednu stranu o ceně za různá tajemství. Když děláte seriál o špionech, tajemství jsou tu na denním pořádku. Okolo tajemství jsou vždy dobré konflikty a celkové napětí. Na druhou stranu kartu „mám tajemství a nepovím vám ho“ už jsme zahráli, takže nechceme opakovat situaci, kdy někdo má tajemství a ostatní o něm neví. Tajemství způsobují spoustu bolesti a jen velmi zřídka se to vyplácí, což aktuálně zjišťuje americká vláda díky Edwardu Snowdenovi. S různými tajemstvími si ale určitě hodláme pohrát i příští sezónu.

Co tohle znamená pro Skye v rámci celého týmu, když nyní vlastně přechází jinam?
Někdo z toho bude nadšený a někoho to zase vyděsí. Kdykoliv se člověk trochu vyvine nebo vystoupí ze své původní role, je to problém. Co když se student dostane na úroveň svého mistra? To je pro nás v příští řadě také poměrně zajímavé téma.

Agentka Simmons zmizela! Co se s ní stalo?
Ten divný mimozemský kámen se zdá se rozložil, pohltil ji a zase se složil. To nikoho nešokovalo víc než nás.

Můžeme předpokládat, že Fitz udělá všechno pro to, aby ji zachránil?
Nejen Fitz. Všichni budou velmi znepokojení, jakmile zjistí, co se doopravdy stalo. Tohle náš tým rozhodně nevezme na lehkou váhu a udělá všechno, co bude v jeho silách, aby tomu přišel na kloub.

(přečtěte si rozhovor s Elizabeth Henstridge o osudu agentky Simmons)

May se zřejmě rozhodla dát si menší pauzu. Vrátí se a bude vlastně ještě vůbec někdy normální?
To je dobrá otázka. Ohledně našeho finále jsme řešili mimo jiné i to, že přestože mělo opravdu hutnou zápletku, zároveň jsme se dočkali i spousty emocionálních vyvrcholení. Nebyl to sice žádný odjezd do zapadajícího slunce, ale nabízí to alespoň nějaké uspokojení a také zamyšlení nad tím, co asi bude dál. Milujeme Blaira Underwooda (Andrew) a do našeho světa zapadl skvěle. Možnost vyprávět kolem něj další příběhy i v příští sezóně je pro nás vzrušující. Jestli ho ale uvidíme se šťastnou May, nebo nikoliv, na to ještě musíme přijít.

Určitě se toho dá ještě hodně odvyprávět okolo postav Lincolna a Skye. Plánujete si Luka Mitchella ještě chvíli nechat?
Tuhle sezónu jsme si Luka zamilovali a máme pro něj spoustu nápadů. Scenáristé se dají dohromady zhruba za tři týdny (pozn.: původní rozhovor vyšel 13. května) a začnou dávat dohromady novou řadu. V uplynulé sérii nám vážně seděl, takže s ním rozhodně počítáme i do budoucna.

Bobbi se rozhodla nad S.H.I.E.L.D.em zlomit hůl, ale jelikož její spin-off seriál nakonec neprošel, můžeme očekávat, že se ona a Hunter k týmu vrátí, nebo budou mít dočasně vlastní dějovou linku?
Když řekla, že „na tohle už nemá“, záměrně jsme to udělali dvojznačné. Myslí to mezi ní a Hunterem, nebo myslí S.H.I.E.L.D.? Myšlenka onoho spin-offu tkvěla v tom, že milujeme tyhle dvě postavy a chceme jim v našem světě dát větší roli. Až se vrátí, plánujeme pro ně větší příběhy, a to jako pro pár i v rámci širšího týmu, ať už budou v něm nebo na vlastní koleji. Dvaadvacet epizod dá dohromady docela dlouhou sezónu, takže je můžeme klidně rozdělit a pak dát zase dohromady.

(více o osudu plánovaného seriálového spin-offu si můžete přečíst v naší starší novince)

Terrigenské krystaly se dostaly do světa. Jak nebezpečné mohou být pro Inhumans i pro normální lidi? A máme to chápat tak, že jsme v seriálu Inhumans neviděli naposled?
Tímhle jsme chtěli divákům připomenout hlavně to, že kdykoliv se může přihodit cokoliv. Kdekoliv po světě teď může docházet k přeměnám v Inhumans, aniž bychom museli využívat dalekosáhlou terrigenskou bombu. Tahle skutečnost nám dává velké příběhové příležitosti pro další sérii. A divákům to zároveň slibuje i víc zápletek s Inhumans.

Protože na zápletce S.H.I.E.L.D. versus Inhumans stála už druhá série, plánujete pro třetí řadu přijít s novým padouchem?
Inhumans neberu nezbytně jako padouchy. Ťia-jing byla žena, kterou rozřezal na kousíčky někdo, kdo se vydával za S.H.I.E.L.D., i když to ve skutečnosti byla Hydra. Pak svou skupinu přestěhovala doprostřed ničeho, aby měli klid, a S.H.I.E.L.D. se objevil znovu. Ať byly její pocity jakékoliv, rozhodně byly oprávněné. Zatím jsme využili jen malou část z rozsáhlého světa Inhumans. Není to ani tak o tom, že by to byla komunita padouchů, jako spíš o jedincích, kteří plně nechápou, co se s nimi děje.

Coulson se v příští řadě má prý vydat na nebezpečnou tajnou misi, aby zachránil svět na počátku nové války S.H.I.E.L.D.u proti Hydře a sběhlým členům Inhumans. Co víc nám o těchto nových hrozbách můžete říct?
Naznačili jsme je už v posledních pár epizodách. Začít můžeme třeba u toho kamene Kree. Jakmile sérii zakončíte obrazem něčeho nového, většinou je to příslib toho, že se k tomu vrátíme. V podstatě nám to otevřelo celou kupu nových otázek.

(přečtěte si rozhovor s Brettem Daltonem o Wardově cestě za pomstou)

Nové hrozby přitom zahrnují i Warda a jeho frakci Hydry. Opravdu už mu nejde o nic víc než o pomstu? A vážně už pro něj neexistuje šance na vykoupení?
Miluju Dostojevského a jedna z věcí, co se mi na jeho knihách líbí nejvíc, je ta, že nikdo není tak vysoko, aby se nemohl dostat na samé dno, a nikdo není tak nízko, aby nemohl dosáhnout vykoupení. Byla by to dlouhá cesta, ale myslím, že každý může dosáhnout vykoupení, stejně tak jako každý se může změnit k horšímu. Ward je komplikovaná postava, kterou někteří mají za oběť a jiní zase za psychopata. Na konci druhé řady se zdá, že po smrti agentky 33 už se s Coulsonem a jeho týmem smířit nehodlá – bože chraň, aby za to vzal nějakou zodpovědnost. Díky tomu, že je viní za všechno to, co se stalo, a díky jeho snaze dojít usmíření, je z něj nyní velmi dobrý protivník.

Viděli jsme Cala naposled?
Cal skončil na dobrém místě a měl za sebou výbornou sérii. Svým krásným způsobem se dočkal šťastného konce. V žádném případě bychom nechtěli promarnit další příběhové možnosti, které tato postava nabízí, ale zároveň jsme si to s Kylem letos užili a přišlo nám, že jeho příběh skončil dobře. Alespoň prozatím ho necháme v klidu.

Řešíte už, jaké nové postavy by nás mohly čekat příští řadu?
Ano. Letos jsme si protivníků užili skutečně spoustu. Měli jsme Warda, Cala, Ťia-jing, Gonzalese – to nebyl zloduch, ale byl to určitě antagonista – měli jsme Rainu, pár postav, které během série přicházely a odcházely, než se to celé stmelilo. To fungovalo dobře. Představa spojení nových a už známých tváří je něco, na co se dá těšit. Skvělé by zároveň mohlo být i vytáhnout nějaké další původní postavy Marvelu. Fanoušci mají rádi, když se u nás objevují postavy z Marvel Comics a Marvel Cinematic Universe. Zároveň ale budeme i nadále budovat naši vlastní mytologii. Je to zcela nový svět.

(Lincoln Campbell v podání Luka Mitchella příští sezónu doplní řady hlavních postav seriálu)

Ve své již třetí řadě se Agents of S.H.I.E.L.D. na stanici ABC vrátí na začátku letošního podzimu. Do té doby nezapomeňte sledovat náš web pro další novinky.

FOTO: ABC, EW.com

Diskuze /8

Jemily

Jako velká fanatička bych při rozpadu Huntera a Bob asi někoho zabila :D Pokud by mě dřív nezabila sestra :D Luke mě někdy hrozně štval ale i tak jsem ráda že ho uvidíme i v další sezóně.

7.6.2015 | 18:56:55
Pišta Hufnágl

Takovejch písmenek vyplejtval, a v podstatě řekl prdlajs :(

7.6.2015 | 20:53:15
Fidgett

Třeba by mě taky zajímalo, co se stalo s doktorem Hallem, tím co v s01e03 skončil v Quinnově gravitoniu + na konci ten tease s tou rukou… To sem čekal, že se eště nějak využije a nestalo se tak :( Co se May týče, tak ta je nejlepší taková jaká je ( byla ) doteď, nemůže tam bejt každej ukecanej, vysmátej atd., u May se mi líbí, ten její pokerface na cokoli co se aktuálně řeší :) Takže klidně ať se daj s Andrew zase dokopy, ale chcu ju stejně pokerface + badass jak teď ;)

#4 Jemily
8.6.2015 | 13:03:21
Jemily

#3 Fidgett: Mě by hlavně zajímalo co se stalo s Quinnem :D A zase jako fanatička May a Andrew… v žádném případě :D Nejlepší by bylo kdyby byla s Coulsonem.

8.6.2015 | 14:31:36
pindajara

To si ten člověk nemohl odpustit poznámku ohledně konce Arrowa?

#6 téčko171
8.6.2015 | 20:10:15
téčko171

#5 pindajara: Protože „odjezd do západu slunce a žili šťastně až do smrti“ je výlučně franšíza Arrowa, nikdo jiný to v historii lidstva dosud nepoužil a ani celkově v lidské kultuře to není žádné už století obecně známé a ustálené klišé šťastného konce?

webmaster
9.6.2015 | 10:24:42
paule

„ve které Daisy Johnson mluví s Coulsonem“ fuj ať jí tak neříkají jmenuje se Skye a konec.

10.6.2015 | 17:52:07
Jara

Já jsem upřímně na konci čekala, že Coulsonovi ta ruka na konci doroste nebo něco :D Pořád na něj to uzdravení pomocí Kree krve mělo nějaký vliv, tak jsem zvědavá, jestli to nějak víc rozvedou (protože ve 2. sérii to párkrát naťukli)

23.8.2015 | 22:20:50
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy