Agents of S.H.I.E.L.D. Rozhovor s Jedem Whedonem o finále patnácté epizody

Rozhovor s Jedem Whedonem o finále patnácté epizody

Rozhovor s Jedem Whedonem o finále patnácté epizody

Závěr patnácté epizody čtvrté série s názvem Self Control jistě překvapil nejednoho diváka. Celý díl vznikal pod vedením showrunnera Jeda Whedona, který si tak vůbec poprvé vyzkoušel roli režiséra. V rozhovoru se rozpovídal o tom, co nás čeká dál. Článek obsahuje spoilery.


23 1
3.3.2017

Ze všeho nejdřív prosím popište, co přesně Radcliffe a Aida udělali. Konstrukce změnila jednu událost, které daná postava nejvíc litovala?

Vlastně změnili jen pár věcí. U každého člověka, kterého do Konstrukce vložili, změnili jednu věc, které litoval, a zdá se, že to vyvolalo řetězovou reakci.


Tak si vezměme například May. Co dělá uvnitř toho výtahu v Triskellionu?

Tohle budu asi hodně opakovat, ale počkejte si a uvidíte, nic jiného mi ani nezbývá. Nicméně se zdá, že se v tom výtahu cítí dobře, nevypadá to, že by ji tam nějak drželi. Prostě tam chce být.

Co dělá May v centrále Hydry?

Odhalení návratu Granta Warda byla samozřejmě velká událost. Byl to váš záměr ukázat ho jen na fotce, nebo Brett Dalton tehdy neměl čas, aby se na Daisy otočil a pozdravil ji?

Brett je hrozná diva. Ne, vedlo mě k tomu hned několik důvodů, částečně to bylo i kvůli natáčecímu programu, ale spíše je to kvůli tomu, aby publikum vědělo, že to není Lincoln, ale aby to Daisy po návratu seriálu ještě nevěděla.

Bude se Daisy moci rozhodnout, jakého Warda tam najde? Bude moci ovlivnit, co všechno bude vědět, a čím vším si prošel?

Tenhle svět už je rozjetý, Daisy a Jemma vstupují do světa, který Radcliffe a Aida považovali za kopii toho našeho. Vytvořili ho za použití „magie“ Darkholdu, ale my víme, že je to ryzí věda. Okopírovali všechno z našeho světa. Co to konkrétně znamená, to uvidíme, až se příběh vyvine, ale podle toho, jak reagovala na tu zprávu, víme, že si je na rozdíl od ostatních vědoma, kde je. Je si vědoma toho, že se nachází v alternativní realitě, ale nikdo další si to uvědomovat nebude.

Teď pojďme k tomu výrazu Daisy, když vešla do ložnice. Vypadala, že se jí ulevilo, že je šťastná. Hrozí, že by mohla zapomenout na svou misi?

Je to velmi detailní svět, cílem bylo vytvořit realitu, kterou by nešlo rozlišit od té naší. To nebezpečí tedy opravdu hrozí. Myslím, že získala naději. Myslí si, že se jí splnil její sen. My pak uvidíme tu fotku a víme, že to tak asi nebude.

Jak Daisy zareaguje na Wardův návrat?

Pojďme k Jemmě. To se ocitla pod zemí?

Připojovali se k jejich avatarům, takže se rozhodně neprobrala v teplé vaně. Na to, kde se objeví, si budete muset počkat, ale aby bylo jasno, rozhodně o ní ještě uslyšíme.

Při pomyšlení, že někde uvnitř rakve volá o pomoc, je mi zle.

Mohlo by to tak být. Nevím, kolikrát ještě budeme moci ukázat ten náhrobek, než to přestane být napínavé, ale co se s ní stalo, se možná dozvíte v dalších epizodách.

Zaujalo mě, že LMD verze Fitze začala během těch skvělých scén mezi Iainem a Elizabeth mluvit o svatbě. Znamená to, že pravý Fitz o ní také uvažuje?

Myslím, že ano. V tu chvíli s ní nechtěl manipulovat. Víme, že ty LMD jsou z většiny založeny na skutečném člověku. Tihle se chovali o něco víc jako Terminátor než kopie May, ale v tu chvíli se zdál být upřímný. O to víc to člověku vrtá hlavou.

Je Jemma opravdu mrtvá?

Ta Ianova scéna, kdy naprosto klidně zvedne nůž a zabodne ho do Jemminy nohy, byla úžasná. Oba byli naprosto skvělí a Chloe taky.

V té epizodě je několik skvělých hereckých výkonů. Bylo super být přímo uprostřed akce a pracovat s nimi. Jsme všichni dobří přátelé a natáčení té epizody jsme si opravdu užili. Sranda na tom je, že když jsme točili tu scénu, kdy ji škrtí, tak jsme se smáli a když ho se slovy: „Tak zkusíme tohle!“ bodla, tak nám to připadalo jako hra, ale nakonec to působilo velmi strašidelně.

Co jste nám ochotný říct o ženě, které Fitz pomáhá z auta?

Můžu říct jen to, že má ukazovat fakt, že Fitz zjevně není ovlivněn tím, že Jemma není v jeho životě. Vypadá, že mu nikdy nebylo líp.

Fitzovi se v novém režimu zjevně vede dobře

Mackova situace dávala smysl. Znovu se shledal se svou dcerou, ale Coulson jako učitel mě trochu překvapil.

Letos jsme se o jednotlivých postavách dozvěděli o něco více informací a to nebyla náhoda. Chtěli jsme prozkoumat, jak se zachovají v situaci, kdy mají úplně jinou zkušenost. Snaží se v téhle úplně nové realitě najít sami sebe, uvidíme to u každé postavy, která se do Konstrukce dostala.

Seriál Agents of S.H.I.E.L.D. se na obrazovky vrátí už v noci z úterý na středu 5. dubna 2017!

Původní rozhovor si můžete přečíst na webu TVLine.

Co na finále epizody říkáte a co očekáváte od pokračování? Podělte se s námi v komentářích o vaše názory!

FOTO: ABC

Diskuze /11

AuroN

Nuda…nuda…nuda. Tak moc bych chtěl, aby to nějak okořenili. Ta část série s LMD nebo jak se to jmenuje, je strašná. Ghostrider má takovejch skvělejch nepřátel. Takovej potenciál. A oni řeší tohle. Když ten seriál přežije do další řady, budu se divit. To i Agent Carter byl lepší.

3.3.2017 | 14:27:52
angel216

Docela mě zajímá, kdy Jenna zemřela. Na náhrobku je vidět jen datum, ale ne letopočet. Také jsem zvědavá na Fitze, jelikož vypadá jako velice významný člověk. Kdo ví čím se stal. A svět pod nadvládou Hydry bude určitě taky zajímavý. Už aby byl 5. duben. :)

3.3.2017 | 14:33:45
Lex Luthor

Ghost Rider dějová linka byla super, mohli tam Raviho nechat, tihle LMD sice ujdou, ale lepší by byla dějová linka s magií i kdyby jen kvůli filmu Dr. Strange, myslel jsem, že film nějak ovlivní seriál, ale kromě Darkholdu se tak nestalo

3.3.2017 | 15:29:43
regina084

Jak tady tak čtu ty komentáře, asi půjdu proti proudu, ale Framework je podle mě nejlepší věc, která se mohla tomuto seriálu přihodit. :D Ghost Rider mi přišel jenom jako lákadlo na nové diváky, ale celkově mi ta zápletka s duchy moc nepasovala. S příchodem LMD se Agenti začali zase vracet do starých kolejí. :-)

#5 Arkantos #6 Horluck #8 RedHood
3.3.2017 | 16:45:43
Arkantos

#4 regina084: Ja s tebou úplne súhlasím. GR nebol zlý, ani jeho linka ale Aida a LMD mi prídu oveľa lepšie, hlavne po zvratoch v tomto dieli. Nehovoriac o tom, že toto bol rozhodne jeden z najlepších dielov, čo sa týka 4tej série určite.

3.3.2017 | 17:02:33
Horluck

#4 regina084: Jsem stejného názoru ;-) a nemůžu si pomoct, ale ta poslední epizoda mně svým dějem a finálním zvratem hooodně připomínala ty nejlepší epizody agentů z konce první série (okolo epizody Turn, turn, turn) :-) což je jenom dobře ;-)

3.3.2017 | 17:03:55
Thaedhas

Co když Jemma bude v tom alternativním světě jako Fury? :D Bude vést nějakou tajnou organizaci proti Hydře a ten hrob bude jen maskovat to, že je na živu (něco jak Fury v Captain America: winter soldier)

#8 RedHood
5.3.2017 | 8:47:50
RedHood

#4 regina084: Naprostý souhlas!! GR mi sice přišel fajn, ale nějak jsem se do toho nemohla „zažrat“. :D Naopak u těchto několika posledních dílů jsem si okusovala nehty, jak napínavý mi to přišlo!! A ten poslední díl… Musím přiznat, že když jsem viděla mou fotku, SkyeWard shipper část mého já (ano, kupodivu pořád existuje! :D ) začala jásat a málem jsem začala skákat so vzduchu.. :3 <3 :D A taky to trochu podpořilo mou konspirační teorii, že Lincolna nikdy nemilovala, jenom si to myslela (i on sám to naznačil těsně před tím, než vybuchl ve vesmíru)

#7 Thaedhas: Taky mě to napadlo :D Jako rozhodně není mrtvá, to je blbost. Jenom mě udivilo, že (podle všeho) nebudou s Fitzem spolu… Ale tak na druhou stranu to bude zase zajímavá změna ;) (teda FitzSimmons mám děsně ráda a jsou hrozně roztomilí, ale bude zajímavý vídat je třeba i s někým jiným)

6.3.2017 | 0:05:41
AbC

Je aida LMD?

#10 EttlikCZ
28.3.2017 | 9:09:51
EttlikCZ

#9 AbC: Ano, Aida je LMD.

29.3.2017 | 13:16:52
AbC

Všichni napište nejoblíbenější díl a nejhorší díl.

3.4.2017 | 15:15:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy