Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.)
91/100 - 653×

Agents of S.H.I.E.L.D.(Agenti S.H.I.E.L.D.)

V seriálu z produkce Josse Whedona navazujícího na film Avengers z roku 2012 dává zmrtvýchvstalý agent Phil Coulson dohromady tým agentů S.H.I.E.L.D.u, kteří budou řešit a zkoumat nové neobvyklé případy po celém světě a chránit obyčejné před vším neobyčejným, záhadným a nebezpečným.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 43 minut
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Brian Patrick Wade (Absorbing Man), Maya Stojan (Agentka 33), Mallory Jansen (Aida), Alicia Vela-Bailey (Alisha Whitley), Harlow Happy Hexum (Alya Fitz), Blair Underwood (Andrew Garner), Christine Adams (Anne Weaver), B. J. Britt (Antoine Triplett), Adrianne Palicki (Bobbi Morse), Patrick Cavanaugh (Burrows), Kyle MacLachlan (Calvin Zabo), Chloe Bennet (Daisy Johnson), Lucas Bryant (Damon Keller), Enver Gjokaj (Daniel Sousa), Reed Diamond (Daniel Whitehall)

Vývoj seriálu WandaVision zabránil tvůrcům seriálu použít název S.W.O.R.D.

Vývoj seriálu WandaVision zabránil tvůrcům seriálu použít název S.W.O.R.D.

Tvůrci seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. chtěli ve finále série zmínit S.W.O.R.D., ale kvůli seriálu WandaVision ho nakonec museli vyškrtnout. Ředitel a supervizor vizuálních efektů Mark Kolpack se k tomu vyjádřil na svém Twitteru.

13 1
8.2.2021

U seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. museli údajně zastavit používání zkratky S.W.O.R.D., pravděpodobně kvůli jejímu významu v seriálu WandaVision. Přestože první a druhá série byla propojena s filmy, postupem času, kdy se vztah mezi Marvel Studios a Marvel Television stal vzdálenějším, Agenti prakticky přerušili své spojení s širším MCU. To vedlo k vytvoření vlastní mytologie a mnoho fanoušků dospělo k závěru, že pozdější události série se odehrávají v jiné větvi multivesmíru.

Posun na jinou samostatnou časovou osu lze snadno vysvětlit vpádem týmu S.H.I.E.L.D. do fáze cestováním časem v páté sérii, ovšem stále to vytváří určitý zmatek ohledně kontinuity. Poslední dvě série seriálu zcela ignorovaly Thanosův moment a širší události Avengers: Infinity War a Endgame. Přesto finále sedmé série přinejmenším uznalo kořeny MCU s výskytem kvantové říše. Zdá se, že showrunneři se zajímali o návrat Agentů S.H.I.E.L.D. do oficiální kontinuity MCU ve svých závěrečných epizodách, kdy sám Jed Whedonem odhalil, že odkaz na lusknutí byl nakonec vyškrtnut.

Nyní ředitel a supervizor vizuálních efektů Mark Kolpack seriálu potvrdil, že ve finále měla být další linka, která by propojila seriál s širším MCU – tedy odkazem na S.W.O.R.D.. Mark tweetoval, že v epilogu finále měl Daniel Sousa (Enver Gjokaj) na S.W.O.R.D. odkazovat, ale nakonec se vše změnilo. Dále uvedl, že S.H.I.E.L.D. se stal S.W.O.R.D.em už dávno před sedmou sérií, ale nikdy nemohli tuto zkratku použít – pravděpodobně proto, že se střetl s plány společnosti Marvel oficiálně zavést S.W.O.R.D. do MCU prostřednictvím WandaVision.

Jamie Jirak:

Pokud stejně jako já se nemůžete vynadívat na čtvrtou epizodu WandaVision, mám pro skvělý seriál. Jmenuje se Agents of S.H.I.E.L.D. a je na Netflixu.

Mark Kolpack:

Ve třinácté epizodě ke konci Sousa četl knihu o Z-3 a měl říct linku o S.W.O.R.D.. Nepamatuji si, zda to bylo ve scénáři nebo v záběru. Myslím, že ve scénáři. Skutečně řekl S.W.O.R.D.! Bylo to super. No jo no.

TameTheDragon94:

Člověče, v kombinaci s Fitzovou (Iain De Caestecker) vyškrtnutou větou o lusknutí a kvantové říši by se seriál skvěle hodil pro MCU. To by dokonale odpovídalo budoucím plánům. Mohu jen doufat, že v budoucnu získáme více referencí a nějaké crossovery.

Mark Kolpack:

Vlastně jsme se stali S.W.O.R.D.em už dávno před sedmou sérii, ale nikdy jsme nemohli použít tuhle zkratku. Byl jsem nadšený, že to vidím ve scénáři, ale nepřekvapilo mě, když se to stalo. Je zřejmé, že Marvel s tím měl své vlastní plány a teď jsme tady.

Je třeba říci, že S.H.I.E.L.D. byl v posledních sezónách blíže k S.W.O.R.D.u, kdy v šesté sérii Daisy (Chloe Bennet) a Jemma (Elizabeth Henstridge) cestovaly vesmírem v naději, aby našly Fitze (Iain De Caestecker). Epilog ukazuje Daisy, její sestru Koru (Dianne Doan) a Sousu na palubě lodi Zephyr 3, která v současné době zkoumá hluboký vesmír. Sousa o nich mluví jako o „Astronomických vyslancích“, což je pravděpodobně nejblíže, jak by seriál mohl odkazovat na na S.W.O.R.D.. Výkonný producent Jeffrey Bell dokonce uvedl, že chtěli používat S.W.O.R.D. v dřívějších sezónách, ale to jim zatrhnuli.

Nyní je oficiální, že Marvel si šetřil S.W.O.R.D. pro WandaVision a dává smysl, proč nechtěli, aby se tam nejprve dostali Agenti S.H.I.E.L.D.. I tak by bylo zajímavé vidět, že dlouhotrvající série explicitně nastavila zcela novou éru pro Marvel televizní pořady.

Byli byste raději, kdyby se S.W.O.R.D. objevilo už v seriálu?

Diskuze /7

WolverineCzE

Jako na to nemá vliv pokud se to propojí s filmovým univerzem. To jen DC má omezení používaní názvu apod v seriálech naštěstí.

9.2.2021 | 7:49:10
choudys

No aspoň víme, proč se to tam neozvalo.
Doufejme že se nám vrátí Sousa + Daisy + Kora + věrní příslušníci Daisy – Chromiconové.

9.2.2021 | 11:15:38
BackPa

Jelikož mi chybí dokoukat poslední řada, tak jsem hned zapl Netflix… a houby, u nás to bohužel není :/

#4 ČonnyCZ
9.2.2021 | 14:49:17
ČonnyCZ

#3 BackPa: stačí hledat a najdeš to online i s cz titulky … :D

#5 BackPa
9.2.2021 | 15:00:31
BackPa

#4 ČonnyCZ: To samozřejmě vím, ale tak nějak od doby, co mám Netflix, jsem docela línej něco stahovat. Kor jak to není ani ve 4K a HDR.

#6 Kal El
9.2.2021 | 15:03:30
Kal El

#5 BackPa: línej stahovat ? jako línej 4× kliknout a pak můžeš koukat ?

#7 BackPa
10.2.2021 | 8:15:06
BackPa

#6 Kal El: SPíš tak, že toho mám rozkoukanýho tolik, že to mám na hodně dlouho dopředu. A online weby většinou mají mizernou kvalitu. Já fakt koukám jenom 1080p a výš.

11.2.2021 | 1:24:48
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E13: What We’re Fighting For

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @annePel, @laisobel, @Zira
Korekce: @Zira

Překlad sedí: Na všechny dostupné verze

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Agents of S.H.I.E.L.D.

Nepřehlédněte

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Premiéra sedmé a poslední série je už zítra, takže bychom se mohli podívat na hlavní postavy a jejich příběhy v průběhu let seriálu. V následujícím článku uvidíte krátké ukázky všech hlavních postav.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama