Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.) Gideon Malick

Gideon Malick

Gideon Malick

Bývalý člen světové rady a jeden z vůdců Hydry, který uctíval bytost zvanou Alveus. Snažil se o jeho návrat na Zemi a díky svým manipulacím se mu to i podařilo. Ostatní vůdci Hydry z něj měli strach a právem.

Sezóny 1
2015 - 2016

Základní informace

Byl jedním z vůdců Hydry a podařilo se mu také infiltrovat světovou radu, jenž dohlížela nad Nickem Furym a S.H.I.E.L.D.em. Poté co byla organizace zrušena, zpřetrhal s ní všechny vazby a stal se poradcem prezidenta Ellise. Díky němu vznikla jednotka ATCU, se kterou manipuloval a shromažďoval Inhumany pro svého boha.

Nakonec uzavřel spojenectví s Grantem Wardem, jenž založil vlastní větev Hydry. Warda pak poslal na onu planetu, kde sídlil jeho bůh Alveus. Alveus se přesunul do Wardova těla a vrátil se na Zemi. Spolu s ním pak začal Malick plánovat ovládnutí světa. Jeho bůh se však obrátil proti němu a zničil jej i jeho rodinu.


Třetí série a Avengers

Gideon vyrůstat spolu se svým bratrem v rodině, která byla loajální Hydře. Tato větev uctívala Inhumana zvaného Hive a plánovali jej přivést zpět na Zemi. Znal se i se samotným Danielem Whitehallem a ten se mu snažil vysvětlit jeho místo v Hydře. Když nadešel den, kdy se rozhodovalo, který člen Hydry bude obětován jejich bohu, Gideon se rozhodl podvádět jako kdysi jeho otec. Díky této volbě byl vybrán jeho bratr a Gideon si to bral za vinu. Po několika letech vychoval dceru Stephanie, ale nikdy jí nepověděl pravdu.

Z Gideona se časem stal člen světové rady, která dohlížela nad S.H.I.E.L.D.em. Spolu s NASA pak otevřel projekt, jenž měl přivést jeho boha zpátky. Když v roce 2012 vypukla invaze Chitauri, odmítal svěřit moc týmu Avengers, čímž pobouřil Nicka Furyho. Během bitvy o New York pak přikázal Furymu, aby na město shodil atomovku. Fury odmítl a tak ji vyslali bez jeho svolení. Naštěstí ji zachytil Iron Man a poslal ji do portálu, odkud mimozemšťané přišli.

Jako jedna z hlav Hydry se obrátil se své spojence a pobízel je, ať zůstanou ve skrytu. Strucker, Pierce i Garrett však byli moc narcističtí a všichni nakonec zemřeli. Malick jako jediný zůstal neodhalen a jako prezidentův poradce mohl dál v klidu pracovat na svých tajných projektech.

Když se po světě rozmohli Inhumani, manipuloval s vládou USA, aby založili jednotku ATCU, který by nahradila S.H.I.E.L.D. a ochránila nevinné lidi. ATCU však byla pouze zástěrka pro chytání Inhumanů pro Hiva. Poté se dohodl s Grantem Wardem, jenž založil vlastní větev Hydry a plánoval převrat. Snažil se mu ukázat, co Hydra vlastně znamená a když nadešel čas, vyslal jej na druhou stranu portálu, aby přivedl Alveuse domů.

Nedopadlo to, ale jak Malick očekával. Hive se sice vrátil, ale s tváří Granta Warda. Malick se jej snažil zahrnovat veškerou svou přízní. Chvílemi si nebyl jistý, zda je Hive opravdu tím, v koho věřil. Hive jej ale přesvědčil o opaku. Jednoho dne pak díky Inhumanovi Charlesi Hintonovi zahlédl svojí smrt a zůstal jí otřesen. Myslel si, že jej zabije Hive a nemohl s tím nic dělat. Nakonec to skončilo jinak a Hive zabil jeho dceru a připomněl mu zradu jeho bratra. Zemřel až rukou Daisy Johnson, která jim byla ovládána.

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
CoRnDuCK

Jako záporák celkem dobrý :)

7.5.2018 | 23:01:31
Spiker

RIP

22.5.2017 | 23:24:30

Stav překladu

Epizoda S07E06: Adapt or Die

cz85%
Odhadované dokončení dnes 12:00

Překlad: @Zira, @annePel, @laisobel
Korekce: @Zira

Překlad sedí: Na všechny dostupné verze

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Agents of S.H.I.E.L.D.

Trailer k sedmé řadě

Thumbnail Play icon

Reklama

Nepřehlédněte

Tvůrci dali do poslední série Agentů S.H.I.E.L.D.u maximum

Tvůrci dali do poslední série Agentů S.H.I.E.L.D.u maximum

Agenti S.H.I.E.L.D.u jsou jediným Marvel seriálem, který to i přes nemalé šance na zrušení dotáhl až do konce. Poslední řady se tak dočkáme již příští rok a tvůrci ji samozřejmě nezapomněli patřičně vynachválit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás