Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.) Gideon Malick

Gideon Malick

Gideon Malick

Bývalý člen světové rady a jeden z vůdců Hydry, který uctíval bytost zvanou Alveus. Snažil se o jeho návrat na Zemi a díky svým manipulacím se mu to i podařilo. Ostatní vůdci Hydry z něj měli strach a právem.

Sezóny 1
2015 - 2016

Základní informace

Byl jedním z vůdců Hydry a podařilo se mu také infiltrovat světovou radu, jenž dohlížela nad Nickem Furym a S.H.I.E.L.D.em. Poté co byla organizace zrušena, zpřetrhal s ní všechny vazby a stal se poradcem prezidenta Ellise. Díky němu vznikla jednotka ATCU, se kterou manipuloval a shromažďoval Inhumany pro svého boha.

Nakonec uzavřel spojenectví s Grantem Wardem, jenž založil vlastní větev Hydry. Warda pak poslal na onu planetu, kde sídlil jeho bůh Alveus. Alveus se přesunul do Wardova těla a vrátil se na Zemi. Spolu s ním pak začal Malick plánovat ovládnutí světa. Jeho bůh se však obrátil proti němu a zničil jej i jeho rodinu.


Třetí série a Avengers

Gideon vyrůstat spolu se svým bratrem v rodině, která byla loajální Hydře. Tato větev uctívala Inhumana zvaného Hive a plánovali jej přivést zpět na Zemi. Znal se i se samotným Danielem Whitehallem a ten se mu snažil vysvětlit jeho místo v Hydře. Když nadešel den, kdy se rozhodovalo, který člen Hydry bude obětován jejich bohu, Gideon se rozhodl podvádět jako kdysi jeho otec. Díky této volbě byl vybrán jeho bratr a Gideon si to bral za vinu. Po několika letech vychoval dceru Stephanie, ale nikdy jí nepověděl pravdu.

Z Gideona se časem stal člen světové rady, která dohlížela nad S.H.I.E.L.D.em. Spolu s NASA pak otevřel projekt, jenž měl přivést jeho boha zpátky. Když v roce 2012 vypukla invaze Chitauri, odmítal svěřit moc týmu Avengers, čímž pobouřil Nicka Furyho. Během bitvy o New York pak přikázal Furymu, aby na město shodil atomovku. Fury odmítl a tak ji vyslali bez jeho svolení. Naštěstí ji zachytil Iron Man a poslal ji do portálu, odkud mimozemšťané přišli.

Jako jedna z hlav Hydry se obrátil se své spojence a pobízel je, ať zůstanou ve skrytu. Strucker, Pierce i Garrett však byli moc narcističtí a všichni nakonec zemřeli. Malick jako jediný zůstal neodhalen a jako prezidentův poradce mohl dál v klidu pracovat na svých tajných projektech.

Když se po světě rozmohli Inhumani, manipuloval s vládou USA, aby založili jednotku ATCU, který by nahradila S.H.I.E.L.D. a ochránila nevinné lidi. ATCU však byla pouze zástěrka pro chytání Inhumanů pro Hiva. Poté se dohodl s Grantem Wardem, jenž založil vlastní větev Hydry a plánoval převrat. Snažil se mu ukázat, co Hydra vlastně znamená a když nadešel čas, vyslal jej na druhou stranu portálu, aby přivedl Alveuse domů.

Nedopadlo to, ale jak Malick očekával. Hive se sice vrátil, ale s tváří Granta Warda. Malick se jej snažil zahrnovat veškerou svou přízní. Chvílemi si nebyl jistý, zda je Hive opravdu tím, v koho věřil. Hive jej ale přesvědčil o opaku. Jednoho dne pak díky Inhumanovi Charlesi Hintonovi zahlédl svojí smrt a zůstal jí otřesen. Myslel si, že jej zabije Hive a nemohl s tím nic dělat. Nakonec to skončilo jinak a Hive zabil jeho dceru a připomněl mu zradu jeho bratra. Zemřel až rukou Daisy Johnson, která jim byla ovládána.

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
CoRnDuCK

Jako záporák celkem dobrý :)

7.5.2018 | 23:01:31
Spiker

RIP

22.5.2017 | 23:24:30

Stav překladu

Epizoda S06E13: New Life (Part II)

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @annePel, @laisobel, @Zira
Korekce: @Zira

Překlad sedí na verze:

  • KILLERS, MiNx, TBS, AMZN, BAMBOOZLE

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Agents of S.H.I.E.L.D.

Nepřehlédněte

Agenti se s námi po sedmé sérii rozloučí

Agenti se s námi po sedmé sérii rozloučí

Stanice ABC včera oznámila, že seriál Agenti S.H.I.E.L.D.u skon­čí po sedmé sérii. Příští léto 2020 tedy poběží Agenti naposled se svými třinácti epizodami. Ke konci seriálu se vyjádřil Jeph Loeb, výkonný viceprezident a ředitel Marvel Television.

Reklama

Trailer k posledním čtyřem epizodám

Thumbnail Play icon

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás