Agents of S.H.I.E.L.D. Melinda May

Melinda May

Melinda May

Melinda May je skvělá pilotka a mistryně bojových umění. Přestože byla kdysi úžasnou agentkou operující v terénu, později záhadně rezignovala a v uplynulých letech pracuje už jen v kanceláři.

Sezóny 4
2013 - 2016


Základní informace

  • Celým jménem: Melinda Qiaolian May
  • Příslušnost: S.H.I.E.L.D.
  • Poprvé se objevila v: Pilot
  • Hraje: Ming-Na Wen

Melinda pravděpodobně zažila nějaké trauma během jejího působení v terénu, které jí způsobilo úplnou izolaci od ostatních agentů. Phil Coulson agentku May však ujišťuje, že dává dohromady přesně takový nový tým výjimečných lidí, o kterém si kdysi povídali.

May proto nakonec svolí a přidá se ke Coulsonovu týmu. Velmi brzy ale bude muset akceptovat, že návratu do terénu se jen tak nevyhne.


První série

I když se ji agent Coulson snaží držet dál od boje, Melinda si nakonec sama vyžádá přeložení do terénu, aby mohla být celému týmu užitečnější. Ten si ale zároveň láme hlavou s tím, za co si agentka May v S.H.I.E.L.D­.u vysloužila přezdívku „Kavalérie“. Agent Coulson později vypráví Skye o jejich misi v Bahrajnu, během které agentka May sama a beze zbraní zachránila několik rukojmích, kteří byli držení v zajetí neznámým počtem teroristů. Nikdo dodnes přesně neví, co se na této misi tehdy stalo, je to ale právě ten důvod, proč se May říká Kavalérie a proč ona sama přestala být polní agentkou.

To ale zároveň není jediné tajemství, které Melinda má. Přestože má totiž agent Coulson za to, že svůj tým naverboval on, ve skutečnosti to byla právě agentka May, kterou ředitel Fury pověřil dohlížením na Coulsona v případě, že by ho měly ovládnout možné vedlejší účinky séra, které ho přivedlo zpátky k životu.

Když Coulson zjistí, že May na něj celou dobu donášela a zároveň znala podrobnosti jeho pobytu na „Tahiti“, přestal jí důvěřovat a chtěl ji pryč ze svého týmu. Později si ale uvědomil, že přestože mu Melinda lhala, pouze se ho snažila ochránit.

Druhá série

Poté, co se Phil Coulson stane ředitelem nového S.H.I.E.L.D.u, na něj Melinda May dohlíží a monitoruje vedlejší účinky séra, které jsou na Coulsonovi znát čím dál tím víc. May se zároveň stává mentorkou Skye a je pro Coulsona hlavníma očima a ušima v terénu.

Postupem času se také dozvídáme, co se vlastně před sedmi lety stalo na oné záhadné misi v Bahrajnu. May byla tehdy provdaná za doktora Andrewa Garnera, se kterým plánovala založit rodinu. Při tajné misi v Bahrajnu se však setkala s malou holčičkou, která svým dotykem dokázala ovládat lidmi a zabíjet je pouhou myšlenkou. Aby tak May zachránila svůj tým, který byl držen jako rukojmí, musela holčičku zlikvidovat. A přestože nikdo kromě ní nevěděl, co přesně May udělala, tak jenom onen fakt, že sama zachránila celý tým agentů, jí vysloužil onu přezdívku Kavalérie.

Když Skye objeví své nadlidské schopnosti, May kontaktuje Andrewa, který je psycholog a se kterým se po událostech v Bahrajnu rozvedla. A přestože se její sedm let stará rána ještě zdaleka nezahojila, zdá se, že si ke svému exmanželi opět nachází cestu.

FOTO: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Spiker

Celkem už slabota z hlavního týmu.

22.5.2017 | 23:22:32
MiqueEala

A pro změnu silná, chytrá a zlomená postava :3

11.4.2017 | 3:18:59
littlefool

Kavalérie patří k mým oblíbeným. Pro mě daleko zajímavější postava než Skye.

19.9.2016 | 16:31:16
WolverineCzE

Mně příjde že je Anti-Hrdinka herečka ktera jí hraje znam z Dva a pul chlapa,Hvezdna Brana Atlantida,Street Fighter s Jean Claude Van-Damme.Melinda May je smes Terminatora s Johnem Wickem a Deathstrokem

20.4.2016 | 16:03:34
Mishelle Ward

Je to divný, ale je mi sympatická :D !

18.1.2016 | 15:56:56
TaLu

Má oblíbená postava. Doufám, že dostane ještě hodně prostoru k vývoji.

15.10.2015 | 21:39:24
Hendorn

Badass!

webmaster
9.9.2014 | 23:24:56
Albertos

ta je z nich stejně nejlepší :)

26.1.2014 | 13:44:44
Tomces

nevím no… ten její „drsnej kukuč“ mi začíná už po druhý epizodě lézt opravdu na nervy

10.10.2013 | 16:22:37

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomoz nám na trůn

První bitvu jsme vyhráli, teď je před námi závěrečný souboj.


Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy