Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.) Melinda May

Melinda May

Melinda May

Melinda May je skvělá pilotka a mistryně bojových umění. Přestože byla kdysi úžasnou agentkou operující v terénu, později záhadně rezignovala a v uplynulých letech pracuje už jen v kanceláři.

Sezóny 7
2013 - 2020

Základní informace

  • Celým jménem: Melinda Qiaolian May
  • Příslušnost: S.H.I.E.L.D.
  • Poprvé se objevila v: Pilot
  • Hraje: Ming-Na Wen

Melinda pravděpodobně zažila nějaké trauma během jejího působení v terénu, které jí způsobilo úplnou izolaci od ostatních agentů. Phil Coulson agentku May však ujišťuje, že dává dohromady přesně takový nový tým výjimečných lidí, o kterém si kdysi povídali.

May proto nakonec svolí a přidá se ke Coulsonovu týmu. Velmi brzy ale bude muset akceptovat, že návratu do terénu se jen tak nevyhne.


První série

I když se ji agent Coulson snaží držet dál od boje, Melinda si nakonec sama vyžádá přeložení do terénu, aby mohla být celému týmu užitečnější. Ten si ale zároveň láme hlavou s tím, za co si agentka May v S.H.I.E.L.D­.u vysloužila přezdívku „Kavalérie“. Agent Coulson později vypráví Skye o jejich misi v Bahrajnu, během které agentka May sama a beze zbraní zachránila několik rukojmích, kteří byli držení v zajetí neznámým počtem teroristů. Nikdo dodnes přesně neví, co se na této misi tehdy stalo, je to ale právě ten důvod, proč se May říká Kavalérie a proč ona sama přestala být polní agentkou.

To ale zároveň není jediné tajemství, které Melinda má. Přestože má totiž agent Coulson za to, že svůj tým naverboval on, ve skutečnosti to byla právě agentka May, kterou ředitel Fury pověřil dohlížením na Coulsona v případě, že by ho měly ovládnout možné vedlejší účinky séra, které ho přivedlo zpátky k životu.

Když Coulson zjistí, že May na něj celou dobu donášela a zároveň znala podrobnosti jeho pobytu na „Tahiti“, přestal jí důvěřovat a chtěl ji pryč ze svého týmu. Později si ale uvědomil, že přestože mu Melinda lhala, pouze se ho snažila ochránit.

Druhá série

Poté, co se Phil Coulson stane ředitelem nového S.H.I.E.L.D.u, na něj Melinda May dohlíží a monitoruje vedlejší účinky séra, které jsou na Coulsonovi znát čím dál tím víc. May se zároveň stává mentorkou Skye a je pro Coulsona hlavníma očima a ušima v terénu.

Postupem času se také dozvídáme, co se vlastně před sedmi lety stalo na oné záhadné misi v Bahrajnu. May byla tehdy provdaná za doktora Andrewa Garnera, se kterým plánovala založit rodinu. Při tajné misi v Bahrajnu se však setkala s malou holčičkou, která svým dotykem dokázala ovládat lidmi a zabíjet je pouhou myšlenkou. Aby tak May zachránila svůj tým, který byl držen jako rukojmí, musela holčičku zlikvidovat. A přestože nikdo kromě ní nevěděl, co přesně May udělala, tak jenom onen fakt, že sama zachránila celý tým agentů, jí vysloužil onu přezdívku Kavalérie.

Když Skye objeví své nadlidské schopnosti, May kontaktuje Andrewa, který je psycholog a se kterým se po událostech v Bahrajnu rozvedla. A přestože se její sedm let stará rána ještě zdaleka nezahojila, zdá se, že si ke svému exmanželi opět nachází cestu.

Třetí série

May si nakonec odpočinula od práce v S.H.I.E.L.D.u a odcestovala na Havaj s Andrevew, kde si užívali nerušeného klidu. Tam se opět dali dohromady. Vše ale netrvalo věčně. Andrew se vrátil opět na univerzitu učit a May zavolal Coulson, že monolit vcucnul Jemmu do sebe. Při její návštěvě otce, o kterého se bála, ji navštívil Lance Hunter s prosbou, zda by mu nepomohla chytit a zabít Granta Warda, kterého velmi dobře znala, protože spolu měli v první sérii spali.

Pomsta za únos Bobbi Morse Wardem započala, ale Ward byl několik kroků před nimi. Na pomoc přivolala Coulsona, což se hodilo, protože sám Ward vyhrožoval jí a Lancovi právě Andrewovým životem. May se připojila následně k S.H.I.E.L.D.u a pracovala s Bobbi na tom, aby našly Wernera Von Struckera, který stál za útokem na Andrewa.

Po setkání s Warnerem nakonec sám Warner přiznává, že Andrew se dostal z útoku sám, když se přeměnil na jakési stvoření a zabil spoluúčastníka Hydry, než sám Werner zmizel. May konfrontuje Andrewa a sama je nakonec unesena Lashem. Po zajmutí Andrewa se vrátila zpět na základnu a pracovala s Lincolnem Campbellem. Po zavraždění Rosalind Price byla tak jako všichni vyslýchána Coulsonem, aby společně našli slabinu Warda.

May se znovu vydala najít Andrewa, a když ho našla, zjistila, že on sám umírá, protože Lash se dostává na povrch. Strávili spolu poslední hezké chvíle, než se vytratil nadobro a Lash vyplul na světlo. Po další bitvě s Hydrou a Hivem, kdy hledali Daisy, se May vydala opět za svým bývalým mužem. Společně s lincolnem vymysleli plán, aby se připojil k Hivovi a Daisy a sám S.H.I.E.L.D. vyslal na Hiva samotného Lashe. V boji s Hivem však zemřel a May se tak musela se svým bývalým manželem rozloučit nadobro.

Při finální bitvě a Lincolnově oběti stála po boku brečící Daisy jako všichni ostatní. Po konci Hiva Glenn Talbot odkryl lokaci zbylých agentů S.H.I.E.L.D.u pre­zidentovi, čímž je donutil podepsat Sokovijskou dohodu tak, aby opět byli legální organizací. Ředitelem se stal Jeffrey Mace a pověřil May, aby sestavila speciální útočný tým.

Čtvrtá série

Setkání s Yo-Yo Rodriguez bylo překvapivé a navzájem si vypomohly při Elenině pomstě na Victorovi Ramonovi. Navíc informovala Macka a Coulsona o tom, že se k lovu na Daisy ji chystají dokonce i zabít. May se svým týmem splňuje úkoly ředitele, zatímco je nakažena duchem Lucy Bauer, což jí přivede až do CDC zařízení, kde jí nejsou schopni vyléčit. Proto se do toho pustí Jemma a přivede jí k Holdenovi Radcliffovi, jenže je jediný, kdo by jí mohl zachránit. Při její léčbě jí pomáhala i samotná Aida, u které nepoznala, že je androidem.

Když se May dostala ke knize Darkhold, přineslo to všem, speciálně jí, jen problémy, hlavně když Aida souhlasila přečíst Darkhold sama, aby se nikomu jinému nic nestalo. To se obrátilo proti ní. Když ředitel nařídil May, aby šla za Aidou pro pomoc v boji proti Eliovi Morrowi, Aida jí zdrogovala a místo ní poslala zpět LMD, aby získala Darkhold. Poté byla připojena na Konstrukci.

Při prvních pokusech v Konstrukci jí Aida zajistila klidný čas v lázních, což pro May rozhodně nebylo. Neustále se opakovaly další a další simulace, až nakonec Holden rozhodl, že bude pro May lepší být ve světě, kde bude muset bojovat s nějakým drakem. Při zapojení Darkholdu Aida zničila to, čeho May nejvíce ve svém životě litovala: zabití Katyii Belyakov, Inhumanku, co zabila v Bahrajnu.

V Konstrukci byla agentkou Hydry, ale po čase, kdy se setkala s Daisy, jí pomohla se znovu proměnit a probojovala si cestu skrz celou Konstrukci, dokud se neprobudila zpět v realitě. Poté, co se probojovali ven a Ghost Rider zabil Aidu, se společně s týmem šli najíst do Rae restaurace po odpuštění Fitzovi za vše, co pokazi. Nakonec ona a celý tým kromě Fitze byli uneseni Enochem do neznáma.

Pátá série

Když je tým uvězněn v budoucnosti na Majáku a zjistí, že Země byla roztrhána vejpůl, musí bojovat o to, aby se dostali opět zpět. Cesta však nebude snadná. Všichni se setkávají s Dekem Shawem, kterého nakonec vyslechnou a zjistí, že Maják je vlastně základnou Kree pro invazi Země. Samotná May se ocitne i v Kasiově aréně, kde bojuje proti Benovi a setká se tam s Fitzem, kterého do budoucnosti Enoch neposlal. Ten jí nakonec při nezdařeném boji zachránil tím, že Kasiovi řekl, že bitva je nudná a ať pošle May na Zemi, nebo spíše to, co z ní zbylo.

Tam se May setkala s Enochem a po zuřivé bouři se ocitla na základně S.H.I.E.L.D.u, kde se seznámila se starší verzí Robin Hinton. Tým se poté připojil a společně dávali Robin několik otázek o dění celé situace. May se také dozvídá, že v jiné časové ose byla May pro Robin náhradní matkou. Nakonec jí Robin zemře po útoku na ni v náručí. Po držení části monolitu použili Flinta, aby jim sestavili zbytek a vrátili se zpět do své doby.

Po bojování s dimenzí strachu a následné svatbě Fitze a Jemmy se musejí vypořádat s dalším problém, a tím je Hale a Ruby Hale. Zároveň se May vypořádává s faktem, že její nejbližší člověk, Coulson, umírá kvůli tomu, že v něm byl Ghost Rider ve čtvrté sérii. Přestože sama souhlasí, aby zachránili Coulsona, při boji s Talbotem zanikne jeho jediná naděje a všichni společně s May se s ním musí rozloučit. Po bitvě mezi Daisy a Talbotem v Chicagu, kdy byla May i u smrti Fitze, se všichni rozloučí s tím, že May poté zůstane s Coulsonem na Tahiti, zatímco tým odlétá pryč, aby našli Fitze z minulosti.

Šestá série

Při Coulsonových posledních dnech společně s May na Tahiti, se oba rozhodli posunout jejich vztah o kapánek výš. May si odpočinula od toho být agentkou a zůstala tam s ním až do jeho smrti. Během té doby vzniknul nápad znovu spustit akademii S.H.I.E.L.D.u na Coulsonovu počest, což nakonec Coulson odsouhlasil. Krátce poté zemřel ve spánku a May ho pohřbila. Po jeho smrti se vrátila zpět do S.H.I.E.L.D.u a přebudovala ho společně s Mackem, kde zrekrutovali nové agenty jako Juliana, Runca, Diaze, Foxe a Damona Kellera hlavně kvůli tomu, protože jim v týmu chyběli Jemma, Daisy, Piper a Davis, kteří se vydali do vesmíru najít Fitze.

Zároveň se objevily jisté anomálie, jež May a Yo-Yo společně zaznamenávaly. Po střetu se Sargovým týmem a Sargem osobně, se May chytla naděje, že by se Coulson mohl vrátit a že je tam někde uvnitř Sarge. Přestože jí všichni říkali opak, naděje se nijak nepustila. Byla také posednuta Izel, jež s pomocí jejího těla „zabila“ Sarge. Byla uvězněna, ale po objasnění ji tým zase pustil a ona opět strávila hodně času přesvědčováním Daisy a všech ostatních, že v Sargovi je Coulson.

Při finální bitvě se vydává se Sargem a Daisy na pomoc Mackovi a Yo-Yo, kteří jsou uneseni Izel. Probojují se Shrikama a vydají se do chrámu, kde May přesvědčuje Sarge po interakci s Izel, že je v něm dobro. Když pak dojde na volbu mezi ní a Izel, Sarge si vybere Izel, May zabije a prohodí jí portálem do Dimenze strachu. Její krvácení je v dimenzi irelevantní a Izel se vydá za ní, aby otevřela Chrám Zapomenutých. Při bitvě nakonec May nad ní vyhrává, ale Izel jí pak zanechá s Prvním, Druhým a Třetím a sama se vydá zpět do reality. May se nakonec dostane zpět i s tím, že ví, že na druhé straně v realitě na svá zranění zemře a propíchne Izel mečem. Poté umírá v Daysiině, dokud nepřichází Simmons a její tým z budoucnosti, aby je dostali z chrámu dříve, než Chronicomové vypustí dvě střely na chrám, který je zničen.

Sedmá série

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Prišla si v minulosti strašnou tragédiou a to ju poznamenalo na celý život. Je svojská a odvážna. No, proste skvelá!

1.7.2020 | 23:24:41
CoRnDuCK

Nejlepší!

5.11.2017 | 17:43:35
Spiker

Celkem už slabota z hlavního týmu.

22.5.2017 | 23:22:32
MiqueEala

A pro změnu silná, chytrá a zlomená postava :3

11.4.2017 | 3:18:59
littlefool

Kavalérie patří k mým oblíbeným. Pro mě daleko zajímavější postava než Skye.

19.9.2016 | 16:31:16
WolverineCzE

Mně příjde že je Anti-Hrdinka herečka ktera jí hraje znam z Dva a pul chlapa,Hvezdna Brana Atlantida,Street Fighter s Jean Claude Van-Damme.Melinda May je smes Terminatora s Johnem Wickem a Deathstrokem

20.4.2016 | 16:03:34
Mishelle Ward

Je to divný, ale je mi sympatická :D !

18.1.2016 | 15:56:56
TaLu

Má oblíbená postava. Doufám, že dostane ještě hodně prostoru k vývoji.

15.10.2015 | 21:39:24
Hendorn

Badass!

webmaster
9.9.2014 | 23:24:56
Albertos

ta je z nich stejně nejlepší :)

26.1.2014 | 13:44:44
1

Stav překladu

Epizoda S07E12: The End is at Hand a What We’re Fighting For

cz30%

Překlad: @annePel, @laisobel, @Zira
Korekce: @Zira

Překlad sedí: Na všechny dostupné verze

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Agents of S.H.I.E.L.D.

Trailer k sedmé řadě

Thumbnail Play icon

Reklama

Nepřehlédněte

Dostane Quake po skončení seriálu vlastní projekt?

Dostane Quake po skončení seriálu vlastní projekt?

Letos se definitivně dočkáme ukončení Agentů S.H.I.E.L.D.u a fanoušky proto zajímá, co se stane s jejich oblíbenými postavami. Internetové zdroje například tvrdí, že by minimálně jedna postava měla dostat vlastní projekt. Můžeme takovým zprávám ale věřit?

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás