Alex Rider
85/100 - 25×

Alex Rider

Když Alex Rider zjistí, že jeho strýc nezemřel při dopravní nehodě, jak si původně myslel, ale že byl zavražděn při práci pro bezpečnostní agenturu, změní se tomuto obyčejnému mladíkovi celý život. Alex je rekrutován do MI6, stává se z něj špión a během odhalování velkého spiknutí se zároveň snaží vypátrat, kdo stojí za vraždou jeho strýce. Seriál je založený na knižní sérii od Anthonyho Horowitze.

VB | 2020 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Amazon | 45 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Špionážní
hrají
Otto Farrant (Alex Rider), Brenock O'Connor (Tom Harris), Ronkẹ Adékoluẹjo (Jack Starbright), Stephen Dillane (Alan Blunt), Vicky McClure (paní Jonesová), Andrew Buchan (Ian Rider), Thomas Levin (Yassen Gregorovich), Marli Siu (Kyra Vashenko-Chao), Nyasha Hatendi (Smithers), Ana Ularu (Eva Stellenbosch)

Kterou knihu zpracuje druhá série?

Kterou knihu zpracuje druhá série?

Studio Sony už prodloužení pro druhou sérii oznámilo před nějakým časem, avšak nyní ho potvrdilo i americké IMDb TV, kde se seriál začne také vysílat. Zároveň však bylo prozrazeno, kterou knihu nová řada zpracuje.

5 0
13.11.2020

Informace ze studia Sony o prodloužení seriálu Alex Rider přišla už v létě, takže oznámení od IMDb TV (které spadá pod Amazon, kde se seriál vysílal například ve Velké Británii), že se Alex dočká další série, je už spíše jen taková formalita a ujištění. Samotné natáčení nové série by mělo začít na konci ledna 2021 v jihoan­glickém Bristolu a mělo by se natáčet zhruba 22 týdnů, tedy téměř půl roku, takže novou sérii bychom mohli nejdříve vidět na podzim 2021.

(Druhá série zpracuje knihu Orlí úder. Foto: IMDb TV)


První série nám představila zpracování druhé knihy v sérii Akademie Point Blanc a i druhá řada seriálu jednu knihu přeskočí, neboť bude založena na čtvrté knize Orlí úder (anglicky Eagle Strike). Tento díl patří k jedněm z nejoblíbenějších od autora Anthonyho Horowitze a i u fanoušků zabodovala. Anotace knihy zní následovně, nicméně v seriálu musíme počítat s řadou úprav, protože si jde částečně vlastní cestou a představuje i postavy, které v knihách mají jiný příběh či tam dokonce ani nejsou.

Nedobrovolný agent MI-6 Alex Rider si se svou kamarádkou Sabinou Pleasurovou a jejími rodiči užívá prázdniny v jižní Francii a konečně se zase cítí jako obyčejný čtrnáctiletý kluk. Nečekaný, nemilosrdný útok na jeho hostitele ho však vrhne zpět do světa násilí a tajemství – a tentokrát s tím MI-6 nechce mít nic společného. Zejména když jim Alex řekne, že by v útoku mohl mít prsty Damian Cray – známá osobnost, bojovník za lidská práva a člověk, který stojí za Gameslayerem, novou špičkovou herní konzolí. Alex se rozhodne vypátrat, kdo na jeho přátele zaútočil, přestože to musí udělat sám. Pátrání ho však dovede k dávno pohřbenému tajemství – a odhalení strašnějšímu než všechno, co si kdy dokázal představit. (Zdroj: ČBDB)

Druhá série tak přeskočí knihu Ostrov kostlivců, ve které se musí Alex skrývat před čínským gangem na kubánském ostrově, kde se však nachází i generál Alexej Sarov – šílený Rus, který má v plánu přepsat dějiny světa. Když se na tento popisek pořádně podíváte, najdete v něm spoustu podobností s Akademií Point Blanc, takže je celkem logické, že se tvůrci seriálu rozhodli přejít rovnou ke čtvrtému dílu.

Zdroj: Deadline (1, 2)

Těšíte se na zpracování knihy Orlí úder? Nebo byste si raději přáli vidět sérii založenou na Ostrově kostlivců?

Diskuze /1

Buboflies

Tesim, Alex prekvapil a je to taka prijemna tinedzerska oddychovka :)

10.12.2020 | 8:16:28
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S02E08: Strike

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují @ewisek a @tominotomino.

Po zhlédnutí neváhejte epizodu ohodnotit.

Nepřehlédněte

Kterou knihu zpracuje druhá série?

Kterou knihu zpracuje druhá série?

Studio Sony už prodloužení pro druhou sérii oznámilo před nějakým časem, avšak nyní ho potvrdilo i americké IMDb TV, kde se seriál začne také vysílat. Zároveň však bylo prozrazeno, kterou knihu nová řada zpracuje.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Úvodní znělka

Thumbnail Play icon

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Filtr seriálů
Reklama