Alien (Vetřelec)
92/100 - 31×

Alien(Vetřelec)

Mimozemská rasa, se kterou si není radno zahrávat. Smrtelně nebezpečná ve všech svých formách. Ale lidé jsou nepoučitelní a v kultovní sérii filmů, komiksů nebo i videoher ji pořád provokují…

USA | 1979
vysílání
| 120 minut
žánr
Akční, Hororový, Sci-fi
hrají
Sigourney Weaver (Ellen Ripley),

Greg Strause + Colin Strause

Greg Strause + Colin Strause

Režie (Vetřelci vs Predátor)

Režisérská dvojice Greg a Colin Strausových crossoverem Vetřelci vs Predátor debutovala, za sebou mají ale dlouhou praxi jako tvůrci vizuálních efektů a hudebních klipů.

0 0
23.1.2008

Nerozlučná dvojice bratrů, Colin (8.11.1976) a Greg (16.1.1975), pochází původně z malého města ve státě Illioins, ale poté co už jako mladí filmoví nadšenci viděli Terminátora 2, přestěhovali se v roce 1995 do Los Angeles, aby naplnili svůj sen o filmu. Jejich první zakázkou byla práce na celovečerním filmu Akta X, následovali filmy jako Zamilovaný profesor, Sopka nebo Titanic (scéna s nárazem do ledovce), připravovali také speciální efekty pro klipy hudebních hvězd jako U2 nebo Britney Spears. Koncem tisíciletí se vrhli na pole hudební režie, Colin vyhrál cenu MTV Video Music Awards za režii klipu Californication pro skupinu Red Hot Chilli Peppers. Bratři společně založili trikovou společnost Hydraulx, která vyráběla efekty pro filmy jako X-Men III, Fantastická čtyřka nebo Terminátor 3, natočili také reklamní klipy pro společnosti Coca-Cola, Ford nebo Sony. Počátkem roku 2006 dostali nabídku, která se neodmítá – režii celovečerního filmu AVP:Requiem. Bratři se už ucházeli o první díl (marně), nevyšla ani jejich snaha zfilmovat adaptaci počítačové hry Wolfenstein a zajímavostí také je, že se ucházeli o režii Terminátora 4.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Momentka

Momentka

Reklama

Vetřelec online

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama