Alien (Vetřelec)
92/100 - 31×

Alien(Vetřelec)

Mimozemská rasa, se kterou si není radno zahrávat. Smrtelně nebezpečná ve všech svých formách. Ale lidé jsou nepoučitelní a v kultovní sérii filmů, komiksů nebo i videoher ji pořád provokují…

USA | 1979
vysílání
| 120 minut
žánr
Akční, Hororový, Sci-fi
hrají
Sigourney Weaver (Ellen Ripley),

Ridley Scott chystá další prequel

Ridley Scott chystá další prequel

Podle nejrůznějších zdrojů chystá režisér Ridley Scott další kapitolu vetřelčí ságy, která by měla navazovat na jeho poslední dva snímky. Novinky a pravděpodobné dějové linie si probereme v následujícím článku.

11 3
28.5.2019

Roku 1979 natočil Ridley Scott kultovní snímek Alien (Vetřelec) a odstartoval tak veleúspěšnou hororovou sci-fi sérii, ke které se následně o třiatřicet let později vrátil. Jeho prequel Prometheus však diváckou základnu spíše rozpoltil a i když se oscarový režisér kasal tím, že další snímek znovusjednotí fanoušky, opak byl pravdou. Podobně jako Prometheus, i Alien: Covenant některé fandy spíše rozladil, jiní naň nedají dopustit. I tak Scott zahájil přípravy dalšího snímku s pracovním názvem Alien: Awakening, jenž se měl odehrávat mezi Prometheem a Covenantem a dovysvětlit příběh androida Davida, tvůrce Xenomorphů.

Davida si v prequelech zahrál Michael Fassbender. Foto: 20th Century Fox


Dva roky po Covenantovi se mnohé změnilo. Domovské vetřelčí studio FOX nyní patří molochovi Walt Disney, paradoxně to však znamená, že má nový snímek větší naději na uvedení. Dle některých internetových zdrojů pak už Ridley chystá scénář a počítá s tím, že další prequelový film plný Xenomorphů i natočí. Otázkou je, kdy se bude novinka odehrávat. Původní plán na sledování Davidova experimentování s Facehuggery a Xenomorphy je už nejspíše pasé, dočkáme se tedy jakési války mezi Inženýry, jež jsme poznali ve filmu Prometheus, a krutým androidem? O dalších informacích o filmu vás budeme pravidelně informovat.

Chtěli byste vidět třetí vetřelčí prequel? Kdy by se měl odehrávat?

Diskuze /7

Jewkayje

Tak to je dobrá zpráva. I když hodně lidí ty dva předchozí filmy nemusí, já sem si je užil a ukončení téhle trilogie bych rád viděl.

28.5.2019 | 19:17:58
doxtan

Radši ne. Stal se z toho děsnej blábol. Vizuálně zajímavé ale jinak naprosté nesmysly.

28.5.2019 | 22:20:22
-Skinner-

S Ridleym je to raz hore raz dole. Na jednej strane zrežíroval jedny z najlepších filmoch vôbec a na druhej strane natáča aj takéto. Ale do tretice všetko dobré či nie?

28.5.2019 | 22:30:46
theplanetoftheapes

Kdyby z toho Ridley vybruslil tak, že by navrátil i Predátory do Vesmíru společně s Vetřelci tak bych neřekl ani jediné slovo. Faktem však je, že se spíše odprošťuje i od svých předchozích filmů. Vzniklo už tolik xenomorphů jen pro potřeby toho ukázat v nějakém béčkovém pokračování Aliena novou potvoru, že to nemělo ani scénáristicky a ani logicky podložený průběh.

29.5.2019 | 7:06:02
Thomaszahradnicek

Moc bych si přál aby natočili přepadení kolonie vetřelci které začala napadením otce Newt a vychází z prodloužené verze vetřelci

30.5.2019 | 18:40:17
colddress

Sice je to novější kniha ale uvítal bych podle ní… odehrává se to mezi jedničkou a dvojkou a ve filmu by to bylo best

29.4.2020 | 22:31:41
Moor8

Jaképak války? Vždyť přiletěl a všechny sejmul. Je strašná škoda, jak to Prometheem a Covenantem úplně zmršili… Série by si zasloužila restart.

16.5.2020 | 22:32:01
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Momentka

Momentka

Reklama

Vetřelec online

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama