Altered Carbon (Půjčovna masa)
93/100 - 224×

Altered Carbon(Půjčovna masa)

Bývalý člen elitního týmu Vyslanců se po 250 letech probouzí ve 24. století v novém těle, aby vyřešil vraždu jednoho z nejbohatších mužů tohoto nového světa. Pokud uspěje, určí si svou budoucnost, a pokud selže, dá životu navždy sbohem.

USA | 2018 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | Netflix | 52 minut
žánr
Akční, Drama, Sci-fi
hrají
Joel Kinnaman (Takeshi Kovacs (2384)), James Purefoy (Laurens Bancroft)

Altered Carbon

Altered Carbon je sci-fi od streamovacího giganta Netflix, které vychází z románů napsaných Richardem K. Morganem. Děj se odehrává v budoucnosti, konkrétně v roce 2384, kdy se svět změnil k nepoznání a smrt už není tak definitivní, jak ji známe.

Foto: Netflix


Vzpomínky a celá lidská osobnost se nyní ukládají do takzvaného kortikálního čipu, který je všem obyvatelům Protektorátu implantován ve věku jednoho roku. Díky němu lidská těla ztrácí na významu, proto se jim říká pouzdra – lze je měnit dle libosti, samozřejmě pokud k tomu máte dostatek finančních prostředků. Společnost je i nadále rozdělena na bohaté a chudé, přičemž rozdíl mezi nimi je vskutku propastný. Ti nejbohatší, kteří si říkají Metové, mohou pouzdra střídat jako ponožky a jsou prakticky nesmrtelní, zatímco chudší vrstvy dennodenně prolévají krev, pot i slzy, aby si mohli dovolit alespoň jedno pouzdro.

Příběhem nás provází Takeshi Kovacs (Joel Kinnaman), bývalý člen elitního týmu Vyslanců, kteří před stovkami let prohráli válku s Protektorátem. Kovacs je po 250 letech vrácen mezi živé a nahrán do nového pouzdra, přičemž se zanedlouho dozvídá, že byl oživen kvůli misi. Laurens Bancroft (James Purefoy), jeden z nejbohatších Metů, si Kovacse koupil, aby vyřešil jeho vraždu, kterou nedokázala rozlousknout ani tamější policie. Pokud Kovacs případ vyřeší, Bancroft mu zajistí jakoukoliv budoucnost si bude přát, a pokud selže, ocitne se zpátky u ledu, kde bude v limbu po dobu, která dosud nebyla stanovena. V patách je Kovacsovi poručík Kristin Ortegová (Martha Higareda), podle níž Kovacs představuje potenciální hrozbu nevídaných rozměrů.

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
timco89

sakra dobrá vec, užíval som si to, ale v druhej sérii mi chýbal Joel Kinnaman

2.5.2020 | 8:17:33
STONEri

je škoda, že druhá séria už nebola taká dobrá, ako tá prvá

1.4.2020 | 12:53:29
choudys

První série mě obsazením sedla víc, je fajn co rozjela a kam směřovala (viděno před rokem). Druhá lehce kulhá, ale nahrazuje to úplně jiným úhlem pohledu, AI je skvěle udělaná, flashbacky to perfektně doplňují, seznámení s jiným druhem – paráda. Výborně, doporučuji.

3.3.2020 | 12:40:07
Arihant

Pozriet taketo celkom uveritelne sci-fi mi chybalo uz dlhy cas. Skvely serial, prepracovany vesmir, charaktery, zapletka. Vsetko davalo hlavu aj patu. Este keby si serial udrzal tempo vsetkych 10 epizod tak nemam co vytknut. Jednoznacne 90%. Edit: 2. seria tiez dobra, ale kusok slabsia. Trochu komornejsia, neukazali tolko miest co mohli, ubrali na vtipoch(kde je nas ruzovy batoch), nevyuzity potencial na plno ako v prvej serii 80%.

1.3.2020 | 9:05:17
Decado23

Kurevsky jsem si užil i druhou sérii. Laskomina

28.2.2020 | 20:10:11
-Skinner-

Ďalšia kvalitka od netflixu. Proste skvelé sci-fi.

10.8.2019 | 16:33:36
Kothy

Super serial.

22.3.2019 | 18:52:00
Kalam

slušné, ale jako vždy… přečtěte si radši knihu… tady je to vše také zgrclé

9.10.2018 | 2:31:06
saynomore

Zprvu nadchne skvělým vizuálem, postupně však toto placebo vyprchává a zůstávají akorát absolutně nesmyslené myšlenkové pochody postav (+ nedůvěryhodné postavy obecně) a často nedomyšlené situace. Velice syrové herecké výkony, dokoukal jsem, ale zlomil jsem nad seriálem hůl v epizodě s nekonečnými flashbacky na výcvik, aby si nakonec hlavní hrdina akorát vzpomněl, že vlastně musí jenom chtít z té simulace odejít (ještě že potřeboval ten skvělý výcvik, když to pak superpolicajtka, která je kapitolou samou pro sebe, zvládne bez toho super tajného výcviku).

21.6.2018 | 19:38:26
Jadli

Moc nechápu jak má tenhle seriál tak dobré hodnocení…

Základní premisa je vcelku zajímavá, ale o zbytku seriálu to samé říci nemůžu. Takový klasický hlavní hrdina, kterému je vše jedno, ale nakonec to stejně všechno nějak zvládne… Spousta nelogičností v jednání postav. Několik hodně divných kulis vzhledem k tomu v jaké době se to má odehrávat, atd.

Přestal jsem koukat v 5. díle, když se Bancroft nakazil mezi chudými, a asi během dvou minut se mu změnila kůže a zemřel, zatímco všichni ostatní byli zdraví…

5.6.2018 | 20:55:22

Stav titulků

Epizoda S02E08: Broken Angels

cz100%
DOKONČENO

Titulky pocházejí z Netflixu.

Po zhlédnutí nezapomeňte všechny díly ohodnotit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama