American Crime Story
92/100 - 35×

American Crime Story

Lid versus OJ Simpson. Ryan Murphy, tvůrce úspěšné série American Horror Story, se rozhodl zmapovat proces s bývalým hráčem amerického fotbalu, obviněným ze série trestných činů, a to především z vraždy své ex-manželky.

USA | 2016 | Pauza
vysílání
3 sezóny | FX | 50 minut
hrají
Cuba Gooding, Jr. (O. J. Simpson), Courtney B. Vance (Johnnie Cochran), David Schwimmer (Robert Kardashian), Sarah Paulson (Marcia Clark),


Rozhovor s Johnem Travoltou

Rozhovor s Johnem Travoltou

Přečtěte si rozhovor, který John Travolta poskytl webu Ocala, týkající se jeho návratu do světa televizních herců a mj. jeho role v American Crime Story.


5 0
18.1.2015

John Travolta prohlásil, že návrat do televize nepatří mezi jeho nejjednodušší rozhodnutí. Po večeři se dvěma respektovanými přáteli, kteří dohodili stanici FX nápad na minisérii o případu O.J. Simpsona, se Travolta dva měsíce dlouze rozhodoval, než se nakonec podepsal pod roli obhájce Roberta Shapira.

Travolta se naposledy objevoval jako televizní herec v 70. letech v seriálu Welcome Back Kotter. Jeho role Vinnieho Barbarina ho tehdy proslavila a byla také odrazovým můstkem pro jeho (veleúspěšnou) kariéru na filmových plátnech. Rozhodl se však, že se k televizní tvorbě vrátí, jelikož zcela důvěřuje scenárisům a producentům Ryanu Murphymu a Nině Jacobsonové, tj. tvůrčímu týmu, který stojí za nápadem “American Crime Story: Lid vs. O.J. Simpson.” Líbí se mu historický aspekt, a zvláště pak představa, že bude hrát kultovní postavu v dramatu ze skutečného života, které změnilo zprostředkovávání zpravodajství a také názor společnosti na média.


Poslali mi první tři scénáře, které byly vskutku excelentní, kvalitativně na úrovni ostatní tvorby Ryana a Niny,” řekl Travolta. V minulosti už mu bylo nabízeno mnoho televizních rolí, ale on všechny odmítal a soustředil se výhradně na filmy. (I letos ho na plátnech kin uvidíme minimálně dvakrát, ale možná i vícekrát). “Nechal jsem si poradit snad všemi svými přáteli z branže, zda je to role, kterou bych měl vzít, a všichni se shodli na tom, že právě kvůli Ryanovi a Nině bych do toho měl bez váhání jít.

A mezi vším tím přemýšlením a rozhodováním ho napadlo, že momentálně televizní tvorba frčí – nastala nová zlatá éra televize. Vždyť mnozí držitelé Oscara si v posledních letech odnáší sošky Emmy… “Dnes je pravdou, že se televize stala do určité míry mnohem zajímavějším centrem zábavy. To ale neznamená, že si filmy neudržely své postavení, pouze to značí, že televizní tvorba zkvalitněla, a proto je středobodem." Velké filmové hvězdy na sebe upozorňují v kritiky obdivovaných seriálech: držitel Oscara Billy Bob Thornton si odnesl domů Zlatý Glób za roli ve Fargu, dvojnásobně-oscarový Kevin Spacey jakbysmet za House of Cards. Matthew McConaugheyWoodym Harrelsonem si zahráli v dramatu True Detective, které proměnilo čtyři nominace na ceny Emmy ze sedmi!

Myslím, že kvalita a řemeslná dovednost se v posledních letech zlepšily. Abych byl upřímný, tak první seriál, který kdy opravdu upoutal mou pozornost byl až Mad Men. Připadal jsem si, jako bych se díval na jeden obrovitý filmový projekt. Hltal jsem to… Nevím, co jiného navedlo televizi tímto směrem, než kreativní lidé, nejspíš neschopni zvládnout celovečerák, kteří se rozhodli veškerou svou energii vložit do něčeho menšího. Jsou to víceméně takové mini-filmy, ale jsou každým coulem stejně dobré a propracované… Dnes je navíc televize cenzurovaná méně než filmy, pravidla jsou mnohem liberálnější a uvolněnější, což umožňuje vznik kreativního a neomezeného obsahu. Občas se mi nechce věřit, co vše je v televizi povoleno. Vždyť filmová cenzura tu televizní mnohdy předčí."

Travolta má známého, který se s Shapirem osobně zná a pokusí se domluvit herci s advokátem schůzku. „Ještě mám čas na průzkum. To bude docela těžké, už jsem právníka hrál, pro tu roli byl průzkum velmi zajímavý.

Letos je to přesně 20 let od soudního řízení legendárního fotbalisty O.J. Simpsona, ve kterém byl obviněn z brutální dvojnásobné vraždy. Travolta tehdy žil v Kalifornii a dobře si celý případ pamatuje. “Můj táta zrovna přijel na návštěvu, během té policejní honičky byl jak přilepený k obrazovce. Díval jsem se s ním. Táta byl velký fanda do fotbalu a těžko se mu věřilo tomu, co se dělo… Na ten soud si pamatuju taky. Myslím, že to řízení hodně změnilo média, odstartovalo 24 hodinové zpravodajství. A právě celý seriál bude v dosti dokumentárním stylu. Bude se zabývat i tím, co se odehrávalo v médiích. Jak to z nás udělalo posedlou společnost prahnoucí po okamžitých a aktuálních informacích.

V minisérii však Travolta, který je mj. i producentem seriálu, nebude jediným hereckým esem. Potká se na place např. s dalším držitelem Oscara, Cubou Goodingem, Jr.Budu mít tu čest s těmi nejlepšími herci, scenáristy, režiséry a producenty. To je sakra způsob, jak se vrátit zpět do televize, když jste obklopeni tolika lidmi s takovým talentem," prohlásil Travolta spokojeně. “Chci říct, je to riskantní, jelikož jde o příběh dle skutečných událostí. Ale došlo mi, že i kdyby to bylo jen z desetiny tak podmanivé jako tenkrát (doopravdy), své diváky to nepustí.

První řada seriálu American Crime Story: Lid vs. O.J. Simpson bude mít dohromady 10 epizod. Filmování začne v květnu a bude trvat tři měsíce, přičemž červen bude volnější. Zatím nebylo řečeno, kdy se seriál začne vysílat.

Zdroj.

Diskuze /2

Serial.Lover

Tesim se!:)

19.1.2015 | 12:06:44
Markoman96

Wow! Pomalu fakt začínám být hodně zvědavý. Já nevím z blízka o tom případu nic, takže velká nedočkavost :)

19.1.2015 | 20:54:05
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!