American Gods (Američtí bohové)
89/100 - 126×

American Gods(Američtí bohové)

Bohové jsou mezi námi a snaží se přežít v moderní době plné mamonu a falešných model. Oceňovaný román anglického spisovatele fantastiky Neila Gaimana Američtí bohové ožívá na kabelové stanici Starz, kde ho vedle Gaimana samotného přivedou k životu scenáristé Bryan Fuller (Hannibal) a Michael Green (Heroes).

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Starz | 60 minut
žánr
Drama, Fantasy, Mysteriózní
hrají
Ricky Whittle (Stín), Gillian Anderson (Média), Peter Stormare (Černobog), Kristin Chenoweth (Easter),


S01E03: Head Full of Snow

S01E03: Head Full of Snow

Stín zpochybňuje svého nového zaměstnavatele, pana Středu, který mu sdělí svůj plán na vyloupení banky. A ve chvíli, kdy si Stín myslel, že se jeho život nemůže více zkomplikovat, vrátí se do motelového pokoje, kde na něj čeká překvapující objev.

cz sk
14.5.2017
716 000
1 hodina

Kdesi v Americe bůh Anubis přijde doprovodit duši zesnulé, staré muslimky do očistce, kde její srdce položí na váhu a zjistí, zdali její srdce je zatěžkáno hříchy či nikoliv. Anubis ji posléze posílá do posmrtného života.

V Chicagu tráví Stín poslední noc, než jeho hlavu rozbije Černobog, a sní o Zoryi Polunochnaje, nejmladší ze tří sester, která mu daruje Měsíc z oblohy ve formě stříbrného dolaru. Poté, co se probudí lstivě Černoboga přesvědčí o tom, aby si ještě jednou zahráli partii dámy a Stín vyhrává, Černobog tak souhlasí, že se se Středou setká ve Wisconsinu.

Mezitím sledujeme příběh v New Yorku, kde se ománský obchodník s názvem Salim setká s taxíkářem, který je odhalen jako Ifrit, tedy džin. Společně prožijí noc, aby se následujícího rána Salimovi vyplnilo jeho přání a stal se někým jiným.

Mák Sweeney chce po Stínovi minci, kteou mu omylem dal, ovšem Stín mu jen oznámí, že je v hrobu jeho mrtvé ženy. Sweeney se tak vydává na hřbitov, aby zjistil, že Lauřin hrob je prázdný.

Středa zatím úkoluje Stína, aby přemýšlel o sněhu a pomohl mu „vyloupit banku“. Lstivě si přijdou k pár dolarům a večer, když se Stín vrací do motelového pokoje, najde svoji mrtvou ženu, jak na něj čeká na posteli. Stín pomáhá ve středu v sestavování bankovních obchodních vkladatelů a „přemýšlení o sněhu“, který způsobuje sněhové bouře. Když se vrátí do svého hotelového pokoje, Laura na něj čeká.

Foto:Starz

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ZabyJack

Každou epizodou je to stale viac a viac zaujímave a ešte každou epizódou prichádza nejaký dalši boh tak už nejako prestávam vnímat kto je kto a to že su to nejaky bohovia. Ten koniec som nejako nepochopil čo ma ta minca spoločne z jeho ženou ale ked prišiel ten Ir a povedal mu že ma šťastnu mincu tak by to mohlo oživit aj jeho ženu. Tento serial sa mi pači čim dalej tým viac uvažujem že si kupim aj knihu

29.5.2017 | 1:39:02
C4death

Haha to je sranda jak maj chlapi problem s tou dzinovskou scenou, jo kdyby to byly baby to by se nam hodnoceni hned zvedlo :D Nerikam ze me to neprekvapilo, to se normalne v serialu nevidi, ale libi se mi, ze se toho nebali i kdyz urcite vedeli jake reakce to asi vyvola.

22.5.2017 | 23:35:23
ClaireSkywalker

zatiaľ najlepší diel

22.5.2017 | 21:43:15
vilis_11

Nechci to tak kouskované, měl jsem počkat až budou všechny díly, super. :) A k přeskakování scén … jen houšť a větší kapky … přeskočte třeba i dvě scény nebo 10, nebo 10 dílů. O tom to přece je.

21.5.2017 | 17:05:21
Rebellcz

Lidi pomozte, proč Shadow v 2. díle nevzal černou dámu, když mohl ?

20.5.2017 | 19:40:29
KazatelGorro

Začíná mně to čím dál tím víc bavit. Jinak titulky jsou na titulky.com

20.5.2017 | 9:50:00
jcuperka

neviete kedy budu titulky k 3. epizode ?

19.5.2017 | 18:29:03
Popoill

Mě se pointa příběhu celkem líbí :) Snad se to časem jenom zlepší

19.5.2017 | 1:05:40
witcherrr

Zatím je to zajímavý, džinovu scénu jsem přeskočil (v pokoji) fuj. Má to potenciál, ale většinou v každém díle je jedna scéna, kterou bych vyřízl :D

18.5.2017 | 20:02:32
DamianaFrey

Musím priznať, že je to čím ďalej tým lepšie. Stále viac a viac ma baví zaplietať sa do tohto sveta. Úvodná scéna s Anubisom bola tou formou metafory, na ktorú len tak ľahko nezabudnete.Ponúka totiž tú otázku viery, na ktorú sa mnohokrát zabúda. A to, že nestačí, aby ste vy verili v Boha (akéhokoľvek), ale musím veriť aj on vo Vás. A možno práve preto sa Anubis „zastavil“ pre pani Fadillovú. Lebo aj keď verila v iného Boha, v jednu podstatnú chvíľu vo svojom živote verila aj v Anubisa :) A aj vďaka nej existoval… Poetika tohto príbehu ma skrátka pohltila… :) A ešte jedna otázka sa tu natíska. Kto, dočerta, je ten Shadow??? Istú teóriu mám, ale zatiaľ si ju nechám pre seba. A len tak mimochodom, Czernobog bol opäť čerešničkou na torte!

18.5.2017 | 18:07:52
1

Filtr seriálů
Reklama