American Gods (Američtí bohové)
92/100 - 81×

American Gods(Američtí bohové)

Bohové jsou mezi námi a snaží se přežít v moderní době plné mamonu a falešných model. Oceňovaný román anglického spisovatele fantastiky Neila Gaimana Američtí bohové ožívá na kabelové stanici Starz, kde ho vedle Gaimana samotného přivedou k životu scenáristé Bryan Fuller (Hannibal) a Michael Green (Heroes).

USA | 2017 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Starz | 60 minut
hrají
Ricky Whittle (Stín), Kristin Chenoweth (Easter), Peter Stormare (Černobog), Gillian Anderson (Média),
redaktoři
SadAngel, chir, Janel, Hendorn, Blahar, OrcaCallo


Američtí bohové přicházejí na stanici Starz

Američtí bohové přicházejí na stanici Starz

Zavítejte do světa, kde spolu staří a noví bohové svedou boj o duši Ameriky.


8 0
1.4.2017

Premiérový díl Amerických bohů, na motivy stejnojmenného bestselleru Neila Gaimana z roku 2001, se pomalu blíží. Proto vám přinášíme několik informací o tomto novém seriálu stanice Starz.

Hlavní informací je samotné datum premiéry, pilotní díl s názvem The Bone Orchard odvysílá stanice Starz již v neděli 30. dubna 2017. Samotný seriál pak bude mít v první sérii 8 epizod (místo 10 plánovaných), které by měly pokrýt asi první třetinu knihy. Fanoušci britského spisovatele jistě vědí, že autor ke své nejúspěšnější knize napsal v roce 2005 spinoff s názvem Anasiho chlapci, který by se mohl částečně „propsat“ i do seriálu.


Jak jsme vás již dříve informovali, Neil Gaiman se zapojil do převedení své knihy na televizní obrazovky a tak kromě toho, že si napsal scénář k několika epizodám, do seriálu vepsal i novou postavu, která se v knize neobjevila. Jedná se o jednoho ze starých římských bohů, Vulcana, boha ohně a kovovýroby. Vulcan se ovšem v současné Americe zaměřil na obsesi Američanů zbraněmi.

Pokud nevíte, o čem Američtí bohové jsou, následující odstavec vám knižní předlohu seriálu stručně přiblíží:

Děj knihy se odehrává v Americe, kde mezi starými a novými bohy vře napětí a schyluje se k válce. Staří bohové, kteří mají kořeny v tradiční a mytologické kultuře z celého světa ztrácí svůj vliv a věřící na úkor nových bohů, kteří odráží současnou společnost prahnoucí po penězích, technologii, drogách a tak podobně. Hlavní postavou je Stín, bývalý trestanec, který byl z vězení propuštěn dříve, aby mohl navštívit pohřeb své manželky. Stín se seznámí se záhadným panem Středou a stane se jeho osobním strážcem, ale to ještě netuší že Středa je Odin, jeden ze starých bohů, který cestuje Amerikou a hledá spojence pro střet s novými bohy.

Příběh tak sleduje osudy z pohledu Stína, ovšem jak Gaiman předestřel, čtvrtá epizoda bude vyprávět příběh očima jeho zesnulé ženy ještě před tím, než se potkali. Oproti knize se tak nejspíš dozvíme více o světě, který pro nás Neil Gaiman společně se showrunnery Bryanem Fullerem a Michaelem Greenem přichystali.

V hlavních rolích se nám představí Ricky Whittle jako Stín, Ian McShane, který již dříve spolupracoval na adaptaci Koralíny, příběhu od Neila Gaimana, tentokrát se však představí jako pan Středa. Gillian Anderson pak budeme moci vidět jako jednoho z nových bohů – Média, také se nám představí pro mnohé určitě známý Peter Stormare jako Černobog, nebo Kristin Chenoweth jako Easter a mnoho dalších.

Pokud ještě váháte, zdali dát Americký bohům šanci, podívejte se na trailer.

Foto: Starz

Thumbnail Play icon

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!